»olitieberichten Waddinxveen Tweede binnententoonstelling Floriade 2e plaats Aeolus na tionale finale Astma^fFonds Overig nieuws HELP HET ASTMA FONDS MET COLLECTEREN 10-16 MEI Schitterende expositie van boomkwekerijgewassen en perkplanten Driemaal twee Plant Publicity Holland Rhododendron-atlas Margriet Deetman Rhodo dendron I Hart van Holland/6 mei 19(12 pagina 17 Lriidingen: Bij een aanrijding op de uising van de afrit A12 en de Beyerin- |tlaan raakte een der bestuurders ge tond aan het borstbeen. Een vanaf de fjrit gomende auto verleende bij het Inrijden van de Beyerincklaan geen loorrang. Beide voertuigen raakten «aar beschadigd. Het slachtoffer is |oor behandeling naar het ziekenhuis lervoerd. inbraken en diefstallen: Gevonden |etsen: - 22-4: zw. Gazelle opoefiets; - |5-i- bl./paarse herenfiets, onbekend Ierk; - 27-4: goudkl. Batavus dames fiets'-28-4: zw. Locomotief damesfiets; |304:br. Gazelle herenfiets; - 02-5: rose lanes fiets, onbekend merk; Diefstal (brom-) fietsen; - 24^4: Puch Maxi verz. L pj-Q 708; - 01-5: Vouwfiets Union; - |15: gr. damesfiets, onbekend merk; - 12-5: Giant mountainbike; - 02-5: gr. Batavus herenfiets TIn de nacht van 23-4 is ingebroken in (en woning aan Spireaweide. Via de fcchterzijde wist men in de woning te [omen. Binnen werden ruimtes en lasten doorzocht. Men wist o.a. siera- |en buit te maken. Op 30-4 werd eeri Ibraak in een woning aan de Kerkweg lest ontdekt. De bewoners van dit land zijn op vakantie zodat nog niet is lastgesteld wat uit de woning gestolen ls Vanaf de Busken Huetlaan is op 24-4 »en oranjekleurige Opel ontvreemd. De luto werd later in de week te Zoeter- Tieer onbeheerd tegen een paal aan- jetroffen. Een dag later werd op de H. Heijer- Inanslaan een te Rotterdam ont vreemde Opel Ascona personenauto Ongetroffen. De auto is afgevoerd. j een inbraak in een op de Maurit- llaan geparkeerde auto werd een foto- joestel buit gemaakt, ïanuit de garderobe van een school Lan de Sniepweg werden op 28-4 en 29- 1 portemonnees ontvreemd. l)p2-5vond een insluiping plaats in een ledrijf aan de Dorpsstraat. Hierbij lerd uit een jasje een geldbedrag ge- Itolen. 1 Onbekenden hebben op 29-4 geld uit te kassa ontvreemd van een bakkerij tan de Zuidkade. De vermoedelijke Bader ging er in een blauw/grijze per sonenauto vandoor richting Nesse. pnder invloed: Bij div. controles op alcoholgebruik liepen de laatste week enkele bestuurders tegen de lamp. Op [34 werd op de Dorpsstraat een auto- Bestuurder gecontroleerd die, naar la- Ier bleek, teveel had gedronken. Na een Bloedproef werd het rijbewijs van de man ingevorderd en opgezonden aan Ide officier van justitie. In de nacht van 1-5 werd op de Zuide lijke Dwarsweg een autobestuurster laangehouden ivm haar alcoholgebruik. jOmdat zij na een ademanalyse boven [egestelde maximum alcoholgrens uit- wam, werd ook haar rijbewijs inge- porderd. Winkeldief: Op 22-4 werd bij een dief stal in een winkel aan de Passage div. Kristallen beeldjes ontvreemd met een [aarde van ongeveer 2000,00. Aan de land van een kenteken wist de politie [de dader in Den haag aan te laten hou- pn. De verdachte bekende het feit ge pleegd te hebben. Het ontvreemde goed werd echter niet meer aangetrof fen. Er wordt proces-verbaal opge maakt. Munitie: Op 23-4 werd aan het buro van politie een patroonhouder van een Uzi machinepistool gebracht, welke ge vuld bleek met oefenmunitie. De vinder had het wapentuig op de hei gevonden in de nabijheid van zijn kampeerplaats. De munitie is overgedragen aan de Ko ninklijke Marechausee. Spelleljesdief aangehouden: De poli tie heeft een onderzoek afgerond m.b.t. diefstal van computerspelletjes uit een vrachtwagen op het veilingterrein aan de Bredeweg. Het feit werd op 18-4 ge pleegd door een 29-jarige inwoner uit Schiedam. Naast het feit dat de dader werd aangehouden kon ook de gesto len partij spelletjes worden opge spoord. Na verhoor is de dader voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. Brandje: In de nacht van 25-4 moest de politie handelend optreden omdat te gen de gevel van een woning aan de Mozartlaan een matras brandde. Het matras had eerder in de woning al vlam gevat en was door de bewoners naar buiten gewerkt en geblust. Later in de nacht bleek het matras toch weer te branden waarop de politie met brand blussers definitief een einde aan het vuur maakte. Door de ontstane hitte was inmiddels wel een ruit van de wo ning gesprongen. Insluipertjes actief: De laatste weken wordt de politie geconfronteerd met meldingen van (pogingen tot) inslui pingen in met name bejaardenwonin gen en -flats (Passage, Anne Frankcen- trurn en huize Souburgh). Veelal gaat het om jongeren die alleen of in groep jes van twee opereren. Zij bellen aan met de vraag om oude kranten en weten zich daarna met een smoes binnen te praten. Terwijl een knaap de bewoners aan de praat houdt, doorzoekt de an dere snel de woning. Geadviseerd wordt de knapen buiten de woning te houden en bij onraad het personeel/huismeester te waarschu wen en/of de politie te bellen. Snelheidscontrole: Op 1-5 werden op div. locaties in de gemeente snelheids controles gehouden. Het accent van de controle lag op de Groensvoorde en de Kon. Wilhelminasingel. Op de Groens voorde passeerde 460 voertuigen waarvan 65 bestuurders te hard reden. De hoogst gemeten snelheid lag hier op 81 km/h. Op de Kon. Wilhelminasingel passeerden 430 voertuigen waarvan er 33 te hard reden. Hier lag de hoogste snelheid op 83 km/h. Ook werden controles uitgevoerd op de Beethovenlaan. Hier werden 32 be stuurders bekeurd. Allle overtreders zijn op de foto vastgelegd en krijgen binnenkort de bekeuring thuis. Gevonden: Div. sleutels, blauw/grijze kinderschoen, sterrenbeeld, basket bal-bal, 1 zwart hondje met blauwe band, spijkerjack en flesje parfum, tasje met buiten- en binnenband en bande- lichters. Verloren: Div. sleutels, div. portemon nees portefeuilles met geld en/of be scheiden, goudkl. broche model vlin der, heuptas met kinderspeelgoed, leesbril met zwart touwtje, fietscompu ter, twee grote rode parkieten, do. blauwe schoen (pump), gele paraplu. Geen lucht meer krijgen, bijvoorbeeld doordat iemand al spelend iets te lang een kussen op uw neus en mond drukt, dat gevoel kennen we allemaal. Maar Cara- patiënten leven in meer of mindere mate dagelijks met dat gevoel. Patiënten met astma, bronchitis of longemfyseem hebben last van benauwdheid. Hun longen werken niet goed, daarom gaat ademhalen bij hen niet altijd vanzelf. Dankzij medicijnen hebben veel patiënten minder last van hun ziekte, maar de oorzaak is nog niet gevonden. Daarom is er jaarlijks veel geld nodig voor onderzoek, patiëntenzorg en voorlichting. Want Nederland kent 1.5 miljoen Carapatiënten en die hebben onze hulp nodig. U kunt direct helpen door u op te geven om in de week van 10-16 mei voor het Astma Fonds te collecteren. U '<unt zich aanmelden bij onderstaand adres. LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN Floriade -Boskoop -Van 30 april tot en met 10 mei, vindt op de Wereldtuinbouw tentoonstelling "Floriade 1992" de tweede wisselende binnententoonstelling plaats. Onder het motto "Bomen... Groen.... leven" verzorgen 34 bedrijven en organisaties een schitterende presentatie van boomkwekerijgewassen en perk planten. Er worden diverse nieuwigheden getoond. Twee dagen na de opening van de Tweede Kamer, opende de voorzitter van de Tweede Kamer, drs. W.J. Deet- man, de officiële opening van de Tweede Binnententoonstelling. Hij drukte op een knop waardoor rook ontwikkeld werd en de fonteinen in werking werden gesteld. Plant Publicity Holland, de promotie organisatie van de Nederlandse boom kwekers, verzorgt op de tweede bin nententoonstelling van de Floriade, een spectaculaire inzending Deze kreeg dan ook de grote ere-prijs toe gekend bij de standkeuring. Deze hoogste onderscheiding was er voor Le Feber &Co uit Boskoop. Gouden me dailles waren weggelegd voor de Ne derlandse Hosta Vereniging Boskoop, de Koninklijke Vereniging voor Bos- koopse Cultures en voor Johan Stolwijk Zn, boomkwekerijen uit Boskoop, De inzending van PPH is een kleurig palet van bloeiende heesters, conife ren, laanbomen en Ericaceaen. opval lende aspecten aan deze 400 vierkante meter grote inzending zijn de schitte rende bloeiende heesters. Rhododen dron en Azalea, die normaal in mei en juni hun kleurenpracht ten toon sprei den, staan nu al in volle vloei. Impo sante grote Magnolia's, die in de tuinen al bijna uitgebloeid zijn, zijn nu op de Afgelopen weekeinde trad het le team van badmintonclub Regio Effekt Aeolus niet zonder succes aan tijdens de na tionale finale district teamwedstrijden 1992 in het Nationaal Badminton Cen trum te Nieuwegein. Doordat het 1 e team van de Waddinx- veense vereniging op 15 en 16 februari jl. distriktskampioen van Zuid Holland was geworden, had het team het recht verworven het district Zuid Holland te vertegenwoordigen tijdens de natio nale finale. Op zaterdag lootte men in de voorron de BC Meppeler Meppers (district Noord) en BC Zijderveld (district Noord Holland Zuid). In alle wedstrijden trad het team Regio Effekt/Aeolus onder leiding van hun coach Adrie Sip aan in de volgende opstelling: Tjeerd Hillert, herenenkel Natasja van Es, damesenkel Tjeerd Hillerts Marco Overes, heren- dubbel Natasja van Es Anita van der Starren, damesdubbel Anita van der Starren Marco Overes, gemengd dubbel Reserves: Ilse van Steijn en Dennis van den Berg. Na een aarzelende start in de wedstrijd tegen Meppeler Meppers waarin Tjeerd nipt de herenenkel in 3 games verloor, kwam het team van Aeolus als snel op toeren en werd het team van Meppeler Meppers gedecideerd met 4- 1 teruggewezen. Zijderveld kreeg in de 2e wedstrijd al helemaal geen vat op het spel van het Waddinxveense team en ging met 5-0 ten onder. Dankzij deze resultaten was een plaats in de finaler onde op zondag een feit. Samen met BC de Gouwzee (Noord- Holland Noord), BC Scarabee (Bra bant) en BC trim (Limburg) diende het team op de 2e dag uit te gaan maken wie zich nationaal kampioen mocht gaan noemen. Net als zaterdag begon het team van Aeolus zeer voortvarend met 2 over winningen op respectievelijk De Gouwzee uit Monnickendam 4-1 en Scarabee uit Eindhoven 4-1. Ook het team van BC trim uit Nieuw Hage boekte 2 ruime overwinningen, zodat in de laatste wedstrijd de beslis sing zou gaan vallen. Tjeerd en Natasja beten samen de spits af. Tjeerd kreeg naarmate de herenen kel vorderde steeds meer vat op zijn tegenstander en wist na een hopeloos lijkende achterstand tot een 14-14 Floriade in topconditie net als de bloeiende Forsythia en besdragers als Pernettya mucronata, een herfstpro- dukt is. Een staaltje vakmanschap dat wordt gerealiseerd in de kassen van het bui- tenbedrijf van PPH. Daar worden de planten door verfijnde technieken van koelen en verwarmen, op het juiste moment in topconditie gebracht. Zo kan PPH het hele jaar door op binnen- en buitenlandse tentoonstellingen en vakbeurzen het nederlandse boom- kwekerijprodukt in optima forma to nen. Spectaculair zijn ook de Acers, die op de inzending te zien zijn. jaren oude bomen met kronen van twee tot drie meter. Voor de vakman staan er produkten om van te smullen en de consument krijgt een hoeveelheid ideeën voor eigen tuin. terras of balcon aangereikt. Het arrangement van de PPH inzending is van Dick Baelde uit Hazerswoude. Drs. W. Deetman kreeg, na de openings handeling, op een ander spreekgestoel te in de binnenhal, temidden van prachtige Azalea's en Rhododendrons, het eerste exemplaar van de Rhodo dendron-atlas overhandigd van de heer W. Sanders. Deze is voorzitter van de Koninklijke Vereniging voor Bos- koopse Culturen. In de Rhododendron- atlas zijn meer dan 100 kleurenfoto's afgedrukt van de vele duizenden hy briden van het geslacht Rhododen dron. Al deze foto's op één na, zijn vervaardigd door de dendroloog J.R.P. van Hoey Smith. De tekst is van de dendroloog/boomkweker D.M. van Gelderen. De Rhododendron-atlas deel 1 is in het nederlands verkrijgbaar via de Boekencommissie van de Koninklij ke Vereniging voor Boskoopse Cultu ren p/a Dirk van Gelderen, Rijneveld 72, 2771 XS Boskoop, tel. 01727-13289. (Inl. J.G. Maas, Sirébo, tel. 01727-14047). De echtgenote van de voorzitter van de Tweede Kamer, Margriet Deetman, hield een nieuwe Rhododendron-soort ten doop die naar haar vernoemd is, waarna een rondgang van het officiële gezelschap over de binnententoon stelling volgde. Enige tijd later werd de keuringsuitslag bekendgemaakt. naast zijn tegenstander te knokken. Doch zijn tegenstander besliste het enkel uiteindelijk in zijn voordeel. Na tasja kwam er in haar damesenkel, on danks fel verzet, niet echt aan te pas en verloor met 4-11/2-11. Door een over winning van Natasja en Anita in het damesdubbel keerde de spanning weer terug. Maar ook in het herendubbel bleek het Limburgse Koppel net iets meer routine in huis te hebben dan Tjeerd en Marco. Ondanks de aanval verloren zij met 8-15 6-15. In het gemengd dubbel mochten Use en Dennis, als dank voor hun ge duldig wachten, de honneurs waarne men in de afsluitende partij. Dit deed het gelegenheidskoppel op meer dan voortreffelijke wijze. Met 15-2 15-5 haalde men het 2e par- tijpunt binnen en werd de einduitslag op 3-2 in het voordeel van het team van BC trim bepaald. De titel ging zeer verdiend naar het Limburgse team, maar het team Regio Effect Aeolus heeft een pracht van een visitekaartje afgegeven en is klaar om volgend seizoen in de 4e klasse lande lijk uit te komen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17