Dorpshuis "Swanla"gesloten tot 15 mei 12.00 uur Tabbert Caravan heel hartelijk dank! Volleybalvereniging ZVH kampioen in Nieuwerkerk a.d. IJssel Bedrijfsvolleybal naar Ringvaarthal Paal op waterleiding F-jes kampioen let op: datum verschoven: zaterdag 9 mei le ronde finale op 16 mei in sporthal "Swanla" (na de brand: uit de brand) Kom dat zien in Nieuwerkerk Ben en Mieke Verschoor zeggen langs deze weg iedereen die hen 'uit de brand hielp' Jullie inzet was grandioos!! Indeling Finale Door gevolgen van afbranden gedeelte dorpshuis nu play-offs in Ringvaarthal Verhitte gemoederen (f) dorpshuis I Boode buizen en een team van De Zevenster waren waarschijnlijk de laatsten die op maandagavond27 april in "Swanla" 'trainden' voor het bedrijfsvoüeybaltoernooi I Zevenhuizen - Er viel maandagavond niet aan het besluit van B. en W. te tornen: uit veiligheidsoverwegingen blijft het dorpshuis "Swanla" gesloten tot vrijdag 15 mei 12.00 uur. Daarom wijkt het Bedrijfsvolleybal voor de le ronde, uit naar Nieu- werkerk a d. IJssel. Gelukkig konden de organisatoren daar terecht, al moest er een groep straatvoetballers voor wijken. Het Bedrijfsvolleybal is hen en de beheerder, bijzonder erkentelijk! ln plaats van 7 mei wordt het dus zaterdag 9 mei om 19.00 uur in de Ringvaarthal in Nieuwerkerk a.d. IJssel (nabij winkelcentrum 't Reigerhof) aanvang 19.00 uur. Veerman/NMS - De Vierkap Bak. Gerritsen - Phaff BV Boode BV 2 - Gemeente 2 Garage Schmidt - Rabobank 1 Kaasmekka - J. v.d. Wel 1 Dijkshoorn brillen - Phaff BV Clips haarmode - De Zevenster 1 De Graaf B.V. - Veerman/ NMS CNS De Eendragt - Boode BV 2 Boode BV 1- Meijer veld 3 19.00 uur A.P. v.d. Knaap-Boode B.V. 1 19.15 Finam krediet - brandweer 19.30 Dijkshoorn brillen - bak. Gerrit sen 19.45 garage Schmidt - Benning 20.00 uur Heemskerk - slager Tol 20.15 C1000 Janssen - Rabobank 2 20.30 De Graaf B.V. - Boode Tweewieler 20.45 Boode B.V. 1 - Gemeente 1 21.00 CNS De Eendragt - Voorbrood meubelen 21.15 Benning - Rabobank 1 21.30 Schuitema West - Kaasmekka 21.45 slager Tol - dorpshuis Swanla 22.00 PTT - De Zevenster 1 22.15 Gemeente 1 - A.P. v.d. Knaap 1 22.30 A.P. v.d. Knaap 2 - Finam krediet 22.45 Heemskerk - dorpshuis Swanla 23.00 J. v.d. Wel 2 - bak. Gerritsen 23.15 H. v.d. Bosch - slager Tol 23.30 gebr. Oudijk - Rabobank 2 23.45 brandweer- J.J. van Rijs. Zevenhuizen - Maandagavond 4 mei, na de dodenherdenking vond er in het gemeentehuis een bijeenkomst plaats voor gebruikers (huurders) van dorpshuis "Swanla". Burgemeester A.W. Lips heette de aanwezigen harte lijk welkom, ging in op de brand die een deel van dorpshuis "Swanla" ver woestte en liet de oorzaak 'in het mid den'. Deze is vooralsnog onbekend. "Als college staat de veiligheid van het publiek hoog genoteerd. Wij achten het niet zinvol om het dorpshuis in bedrijf te houden vanwege het veiligheidsas pect, hetgeen zo groot en zwaarwegend is dat we vinden dat het tijdelijk geslo ten moet blijven. Er is vanuit gegaan - het tijdschema is erop afgestemd, dat volgende week vrijdag om 12.00 uur de zaak bekend is en hoe we denken ver der te gaan en het mogelijk is om het dorpshuis vrij te geven en er daarna, in ieder geval tot de zomervakantie, een aangepast schema voor de gebruikers gemaakt moet worden". Dat aangepaste schema publiceren we volgende week in Hart van Holland. Pas aan het eind van de avond werden de huurders van het opgestelde pro gramma op de hoogte gebracht. Dit, vanwege de uitgebreide discussie waarbij met name bestuurders van de volleybalvereniging en de organisato ren van het bedrijfsvolleybal gepleit hadden voor een heroverweging het dorpshuis eerder open te stellen. Vervolgens deelde de voorzitter van het stichtingsbestuur van het dorps huis, Herman Hoos, mede dat het stichtingsbestuur zich bij het stand punt van B. en W. neer wilde leggen, maar dat men van mening is dat het dorpshuis a.s. weekeinde weer in ge bruik genomen kan worden. Er is maandag een uitgebreide discus sie geweest met het college van B. en W., waarbij bleek dat deze bij het standpunt bleef dat het nog een week gesloten moest blijven, maar dat de experts van dorpshuis Swanla van me ning waren dat er met wat ingrepen en aanpassingen voor het publiek nauwe lijks nog aan de brand herinnerd wordt. De heer Hoos ging nader in op bepaalde aspecten en wees erop dat er snel met de herbouw begonnen wordt. Het dorpshuis is goed verzekerd. De ver wachting is dat de herbouw rond de Kerst voltooid is, waarna weer op vol ledige capaciteit gedraaid kan worden. Na de discussie over volleybal-activi teiten, waar de aanwezigen op de tri bune ook hun standpunt lieten horen, klonk er van de Zeven Muzen het geluid dat déze graag gebruik maken van de openbare school, waarvan de gemeen te eigenaar is. De schooldirecteur moest, zo zei de wethouder, hiervoor bij de gemeente zijn. Deze verweerde zich door de opmerking dat hij diverse malen getracht heeft het gemeentebe stuur te bereiken, maar dat het ge meentehuis van vrijdag 1 mei tot 5 mei gesloten was Een dorpshuisgebruikster vroeg aan B. en W. waarom gekozen was voor een tijdschema van sluiting en niet voor een 'pakket van eisen', waaraan vol daan moest zijn, om het dorpshuis weer voor het publiek/gebruikers open te stellen, waarop zij geen duidelijk antwoord kreeg. Voorzitter Herman Hoos vertelde, op aandringen van de zaal, waarom er ge kozen is voor vrijdag 12.00 uur in plaats van 24.00 uur, wat B. en W. eerst als limiet gesteld hadden: een dorpshuis betrokkene van het eerste uur, treedt vrijdag 15 mei namelijk in het huwelijk en viert dit feest in "Swanla". De organisatoren van het bedrijfsvol leybal zagen hierin een aanleiding om te proberen B. en W. overstag te laten gaan en het dorpshuis donderdaga vond al 'vrij' te geven, zodat het be- drijfsvolleybaltoernooi dan toch 'thuis' gespeeld kan worden, (dit zou dan op 14 en 16 mei zijn). Omdat zij geen bijval kregen, is beslo ten dit op 9 mei in Nieuwerkerk te laten plaatsvinden en op 16 mei in de vrijge geven sporthal van Swanla 'thuis'. veld 1 19.00 Phaff BV -J.v.d. Wel 2 19.15 dorpshuis Swanla -H.v.d. Bosch 19.30 J. v.d. Knaap - Gebr. Oudijk 19.45 De Vierkap -De Graaf BV 20.00 uur Gemeente 1 - Meijer 20.15 A.P. v.d. Knaap 2- J.J. van Rijs 20.30 J.v.d. Wel 2 - Dijkshoorn brillen 20.45 J. v.d. Wel 1 - Schuitema west 21.00 uur H. v.d. Bosch - Heemskerk 21.15 Gebr. Oudijk - C1000 Janssen 21.30 Meijer-A.P. v.d. Knaap 1 21.45 Brandweer - A.P. v.d. Knaap 2 22.00 J.J. van Rijs - Finam Krediet 22.15 Boode Tweewieler - De Vierkap 22.30 Voorbrood meubelen-Gemeente 2 22.45 Rabobank 2 - J. v.d. Knaap 23.00 De Zevenster 2 - Benning 23.15 R.v.d. Bosch - Schuitema West I 23.30 PEVAC -PTT 23.45 C1000 Janssen -J. v.d. Knaap Veld 2 Rabobank 1 - De Zevenster 2 J.v.d. Wel 1 -R. v.d. Bosch j DeZevenster 1 - PEVAC I De Gemeente 2 -CNS De Eendragt Ooode Tweewieler - Veerman/NMS Voorbrood meubelen - Boode BV 2 DeZevenster 2 - Garage Schmidt Clips haarmode - PTT Rv.d. Bosch-Kaasmekka PEVAC - Clips haarmode Dp 16 mei zal de finale in de sporthal van "Swanla" (thuis in Zevenhuizen) gespeeld "orden met een wat aangepaste speeltijd, omdat er door het wegvallen van de sportzaal, één speelveld minder is. Zevenhuizen -Zaterdag 9 mei vinden de slotakkoorden van de landskampioen schappen volleybal niet in Zevenhui zen maar in Nieuwerkerk a.d. IJssel plaats. Om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur worden de play-offs gespeeld. Om 15.00 uur is Rentokil/ZVH aan de beurt tegen PZ/Dynamo, waarbij het zeker is dat de Zevenhuizense heren lands kampioen worden. Alhoewel het bestuur van de Zevenhui zense volleybalvereniging maandaga vond, met kracht protesteerde tegen het besluit van burgemeester en wet houders, uit veiligheidsoverwegingen het dorpshuis nog een week gesloten te houden, zodat het door brand ver woeste deel gesloopt kan worden, bleef het college bij zijn standpunt. Met klem werd gevraagd om een her overweging van hun standpunt om de mogelijkheid te bieden de eigen volley balvereniging in het eigen dorp, voor eigen supporters landskampioen te la ten worden. Het idee werd geopperd om slechts een beperkt aantal toeschouwers toe te la ten, terwijl daarnaast op het ontbreken van douche- en toiletfaciliteiten, die vrijwel geheel door de brand verwoest zijn, ingespeeld zou kunnen worden door mobiele voorzieningen die door o.a. de caravanners van Tabbert ge bruikt zijn. De in de zaal aanwezige aannemer, be trokken bij de volleybal, zei te kunnen waarmaken dat er in een tijdsbestek van vier dagen alle herinneringen aan de brand worden uitgewist en de veilig heid van het publiek gegarandeerd kan worden. Door de burgemeester werd echter voet bij stuk gehouden omdat het niet is uitgesloten dat bij die werkzaamhe den op onverwachtse tegenvallers ge stoten kan worden waardoor dan toch te elfder ure besloten moet worden dat de kampioenswedstrijden niet door kunnen gaan. Alle wethouders vielen de burgemeester bij, waarbij wethou der B. van Yperen opmerkte dat er te genwoordig moed voor nodig is om een besluit te nemen waarmee de volleybal het niet eens is. Zevenhuizen - Op woensdag 29 april werden de heipalen geslagen voor de 'aanbouw "M het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen. Waarschijnlijk er van tevoren niet goed bekeken waar de waterleiding ligt, want er werd een Paal geslagen op deze leiding, waardoor er een lekkage ontstond en het waterleiding- wdrijf ingeschakeld werd om één en ander te herstellen. Zevenhuizen - Zaterdag 2 mei was het voor de F-jes van Groeneweg feest omdat ze kampioen geworden waren. Dus op de foto met bloemen en daarna een heerlijk maal. Hart van Holland/6 mei 1992 pagina 19

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19