fan l/OOb Tabbert rally ondanks dorpshuisbrand uitermate geslaagd! Speurtocht voor het hele gezin Astmafonds- collecte Avondvierdaagse Zevenhuizen <2^0!! ut VU.nzcuü Geschenk voor dorpshuis uitsluitend voor particulieren max. 4 regel plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! pagina 4 Hart van Holland/6 mei 1992 Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, o f inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein - Benthuizen Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 - Waddmxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 - Moordrecht Adres: Naam: Op Moer Zaterdag 2 mei 22.00 uur: :f" Zevenhuizen - In de loop van dinsdag 28 april en woensdag 29 april arriveer den ruim 200 Tabbert-caravans in Ze- De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent Oud Verlaat -Zaterdag 16 mei kan ie dereen deelnemen aan de familie speurtocht, die om 19.30 uur vanaf "De Vierkap" start. Om deel te kunnen ne men aan de speurtocht dient men zich van tevoren aan te melden bij Fl. Boevé, Wollefoppenweg 129: voor 14 mei! Moerkapelle -Volgende week wordt in den lande de Astmafondscollecte ge houden. Er blijken in Nederland al zo'n 1,5 miljoen mensen aan CARA te lijden. In Moerkapelle zullen leerlingen van de beide scholen op pad gaan met een collectebus. Mevrouw Gon Bakker or ganiseert de collecte. In Zevenhuizen is dat mevrouw D. Kruis. Zevenhuizen -De Avondvierdaagse in Zevenhuizen wordt van maandag mei t/m vrijdag 22 mei gehouden..w lengte van de routes bedraagt5 ot km. Er is vijfmaal een route: dus reserve-avond. De voorinschrijving w op zaterdag 16 mei op het don'*}' tussen 10.00 en 14.00 uur. Nadt richtgeving volgt. De Tabbertmensen konden, dankzij veel inspanningen van Joke die heerlijk kookte in "De Zevenster", eten in "Op Moer", het Moerkapelse dorpshuis en hier toch nog een gezellige avond hebben in de sportzaal. 1 mei: 1.30 uur ten huize van een dorpshuismedewerkster: Na afloop werd er nog wat nagebabbeld en besloten om voor de twee volgende dagen de Tabbert-mensen in een hal buiten de gemeente te ontvangen... Henny Poot maakte een opmerking over de fabriekshal van carrosseriefabriek De Graaff, welke aangekocht is door de eigenaars van Albert Heijn, de familie Van den Bergnog niet eens met de gedachte om daar twee avonden de Tabbert mensen te ontvangen... En ineens veerde iedereen op. "Ja dat was de oplossing, dat we daar niet eerder aan gedacht had den". Vanaf 8.00 uur was er weer organisatie en planning.... Toestemming van zowel De Graaff als Van den Berg volgde en er konden tafels, stoelen en kookmaterieel gehuurd worden. Met vereende krachten werd door vrijwilligers een podium gebouwd en de zaal heel feestelijk ingericht. Joke kookte in de keuken van "Swanla" twee menu's die 's avonds met gretigheid verorberd werden (keuzemenu). Alles liep gestroomlijnd. De feeststemming was er om half acht al in. Een geweldige band speelde twee avonden, terwijl zondag morgen de Egelanderkapel van "De Kleine Trompetter en een draaiorgel (onder het genot van heerlijke soep van Joke) de vier Tabbertdagen afsloten. Op de eerste twee avonden hadden ook mensen ter plaatse medewerking verleend aan het entertainment op de Tabbert- feestavonden. Vrijdagavond 1 mei kwam het voltallige college van burge meester en wethouders hun opwachting maken in de feesthal. Zij allen concludeerden dat de hal een voortreffelijk alternatief was, nadat zij al veel eerder, spoedig na de brand, hun deel neming aan het dorpshuisbestuur betuigd hadden. Ook kwamen de families Van den Berg en De Graaff naar de feestzaal en waren verheugd dat deze carrosseriefabriek, die straks een grote supermarkt wordt, op deze wijze nog eens van dienst kan zijn.... Geruchten deden die avond ook al de ronde dat er plannen gesmeed worden voor een dorpsfeest in deze hal Woensdag 29 april: 11.00 tot 17.00 uur: In de Dorpsstraat van Zevenhuizen wandelen tientallen, jazelfs honderden buitenlanders, merendeel Duitsers. Hoe wel Hart van Holland de vorige week de komst van deze 'gasten had aangekon digd, bleken middenstanders niet op de situatie ingespeeld te hebben, want er waren op een gegeven moment artikelen 'uitverkocht'. Er werd gemopperd, omdat het café in de Dorpsstraat tussen de middag was gesloten.... Met belangstelling werden de verrichtingen van de heimachines gadegeslagen en het cement storten bekeken: op drie plaatsen waren er nl. bouwactiviteiten. Tegen de avond waren de campinggasten weer bij dorpshuis"Swanlasommi gen met enthousiaste verhalen na een grote wandeling langs de molens.... en 's avonds was er een geweldig feest in de sportzaal, dat tot middernacht duurde... Het leek een geslaagde rally te worden... De dorpshuismedewerkers en vrijwil ligers deden er alles aan om het iedereen naar de zin te maken Donderdag 30 april: Koninginnedag Om 1.30 uur gingen de lichten-uit in Swanla, de laatste vrijwilligers vertrokken, na de zaak 'schoon' achtergelaten te hebben. Om 3.45 uur rukte de brandweer uit met stil alarm. Dat er een klein gedeelte van de bevolking toch wakker werd kwam van de sirene van de ter assistentie geroepen brandweer van Nieuwerkerk die even na vier uur arriveerde en water uit de Ringvaart gebruikte. Degenen die gealarmeerd waren: dorpshuisbestuur, beheerdersechtpaar Harm en Joke, de burgemeester en zij die wakker geworden waren, reageerden geschokt. Op dat moment kwam het 'wij' -gevoel weer boven van Zevenhuizen. Ons dorpshuis stond in lichterlaaie. "Onze" brandweerjongens deden er alles aan om erger te voorkomen en de grote sporthal en het oorspronkelijke dorpshuis, te behouden. Bejaarden, van de senior-woningen aan de Schoolstraat, werden wakker gemaakt omdat vuur altijd kan overslaan, hetgeen gelukkig niet gebeurde. Gelukkig was er weinig publiek op de been, waardoor de brandweer optimaal kon functioneren. Er werd goed samengewerkt. De brandweer sliep die nacht niet meer, net zomin als betrokkenen, waaronder Ben Verschoor en dorpshuisbestuur. De caravanbezitters achter het dorpshuis zagen roet, rook en vlammen, maar de wind kwam niet hun richting uit. De kunststofvlöeren, plafonds, meubilair e.d. gaf een enorme roet-en rookontwikkeling... En Zevenhuizen sliepwerd wakker en begon de dag met klokgelui en een lawaaioptocht....En toen de schrik: hel nieuws dat de sportzaal, de kleedkamers, kortom het gehele middengedeelte van dorpshuis 'Swanla" afgebrand was. heigeen zich als een lopend vuurtje verspreidde... Velen gingen kijken naar het nablussen van de brandweer, het leegpompen van de sporthal en de foyer en aanverwante zalen: geen kleedkamers, geen toiletten, geen douches meer. De glazen, gewapende tussenwanden (brandwerend) hadden bewezen te functioneren: de brand was hierdoor en door nathouden, tegengehou den. Dorpshuis Op Moer Hoe een dorp als Zevenhuizen meeleeft bleek die dag: de directrice van bejaardentehuis "De Zevenster" bood gebruik van de keuken aan; de directeur van de christelijke basisschool "De Eendragt bood z n gemeen schapsruimte aan voor alle activiteiten die doorgang moeten vinden oa. van "De Zeven Muzen", muzieklessen, e.d. Toiletwagens, douchecabines werden gehuurd en naar het tijdelijke kampeerter rein gereden...Er klonken hartelijke woorden, er werd medeleven getoond met stichtingsbestuur van dorpshuis, er klonken op- en aanmerking over de artikelen die vorige week op de voorpagina van "hart van Holland stonden.... Kortom. Zevenhuizen gonsde op Koninginnedag van bekommernis en meeleven met het dorpshuis. De volleybalvereniging dacht verder en concludeerde dat het mogelijk moet zijn volgende week (9 mei) toch de play-offs om de landskampioenstitel van de ere divisie volleybal, 'thuis' te laten plaatsvinden. (Nevobo) Rechercheurs kwamen kijken, er was een schoonmaakploeg: en overal roet en brandlucht.. Bestuurders van "Swanla" vergaderden, bespraken, bedachten rekenden.... Een pleister op de wonde is het feit dat men goed verzekerd is, maar ja... zoiets.-' De heer Jaap Visser heette alle campinggasten hartelijk welkom.. Ontroering maakte zich meester van dorpshuisvoorzitter Herman Hoos. toen, op initiatief van Gijs Schep uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, spontaan een inzameling onder de ca. 350 Tabbed- feestgangers in de versierde en sfeer volle feesthal, gehouden werd. Deze leverde eerst ruim drieduizend gulden op. Tabbert deed daar duizend gulden bij en Gijs Schep maakte het bedrag 'rond' zodat er een rond bedrag van vijfduizend gulden werd overhandigd Complimenten en dank werden, door Herman Hoos geuit, die zichtbaar aan geslagen was door deze hartelijke ges- te.... Na de herbouw van de sportzaal p'us andere faciliteiten, zal er een blijven aandenken aangeschaft worden. venhuizen. Achter het dorpshuis was voor deze caravans een plaats ge creëerd, één en ander in samenwer king met Ben Verschoor, Nederlands- Tabbert-agent te Zevenhuizen en de gemeente. De bedoeling was dat de caravanbezitters en hun gezinnen in de kleine sporthal van dorpshuis "Swanla" vier avonden een gezellige avond kregen aangeboden. Degenen die zich aanmeldden voor een warme maaltijd kregen hier, zo was de bedoe ling, hun diner opgediend. Er werd echter een streep door de rekening gehaald door de grote brand die woensdag op donderdagnacht uitbrak in de sportzaal. Oorzaak onbekend Hier volgt een verslag van de gebeurte nissen:

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4