Politieberichten Regio Kerkdiensten Nationale Fiets/Molendag mm Lokale Omroep Rijneveld Pakketten voor Polen Nieuw record Ei-gooi-vang- wedstrijd' op 63,5 meter Tafeltennis Tabé Zangavond Woord en Daad Kankerpreventie en vroege opsporing Hamburgers voor Rode Kruis Van steen tot sieraad Concert Koffiebar "De Schu tse" Westnederland zoekt buschauffeurs voor de spitsuren Woord en Daad Hart van Holland heeft voor nieuws 22! Hazerswoude-dorp en Benthuizen Acht molens-fietstocht Rijnwoude Festiviteiten 30 april Vandalisme Collecte Sport Gehandicapten Water is van levensbelang voor iedereen Vandaag inleveren!!! Excursie Benthuizen /Hazerswoude zondag 10 mei Medische diensten Hazerswoude Haagse organist concerteert Informatie Hart van Holland/6 mei 1992 pagina 7 Aanrijdingen: Vrijdag 1 mei vond er een aanrijding plaats op de K. Julianastraat te Bent huizen. De 21-jarige J.v.d. H. uit 's Gra venpolder, parkeerde zijn auto aan de rechterzijde van de rijbaan. De 61- ja rige Benthuizenaar C.H. wilde even eens aan die zijde parkeren en reed zijn auto tussen de auto van H. en een an dere geparkeerde auto. Op dat moment reed H. achteruit waardoor de auto's tegen elkaar aan reden. Eveneens op 1 mei reed de 21-jarige N.v.G. uit Hazersw.dorp op het fietspad langs de Gemeneweg. Ter hoogte van het bruggetje stond een auto van Ge meentewerken geparkeerd, alwaar een nog onbekende bromfietser omheen reed en op de weghelft van G. terecht kwam. Met deze bromfietser kwam G. in botsing waarna beiden kwamen te vallen en licht gewond raakten. Op het Ambachtsplein te Hazerswou de-dorp werd op vrijdag een lantaren paal het slachtoffer van een aanrijding. Een vrachtwagen uit Amsterdam reed de paal tijdens een parkeermanoevre plat. Diefstal uit auto: In de nacht van donderdag op vrijdag werd het linnen dak van een Citroen 2 CV opengesneden en werd uit de auto een radio-cassette-recorder ont vreemd. De 2cv stond geparkeerd op de Rotterdambaan te Benthuizen. Nederlandse driekleur ontvreemd: Op Koninginnedag hebben onverlaten de Nederlandse driekleur, die ter gele genheid van de verjaardag van onze koningin wapperde op een school aan de Sportparklaan ontvreemd, de vlag, die een waarde vertegenwoordigde van ca. 250 gulden, werd tot op heden nog niet teruggebracht. Koninginnedag in Rijneveld: De rijkspolitie heeft, zoals in voorgaan de jaren, diverse activiteiten in de di verse dorpskernen begeleid. Optoch ten, markten, spelmanifestaties etc. brachten veel mensen op de been. Er hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan, zodat terug gekeken kan worden op een gezellige Koninginne dag. Varkenspest: woensdag 29 april bleek er varkenspest te zijn uitgebroken in Pijnacker. Voor de gemeente Rijneveld betekent dit dat er geen vee mag worden vervoerd het besmette gebied in of uit. De grens van het gebied loopt langs de gemeente grens bij Zoetermeer. Middels borden wordt het besmette gebied gemar keerd. Er zal door de politie toezicht gehouden werden op het vervoer van vee. Puin gestort bij de openbare school Tussen de bosjes bij de sporthal aan de Christinastraat, werd door een leer kracht van de basisschool een aantal zakken met puin aangetroffen. Klaar blijkelijk heeft iemand zijn woning ver bouwd en het restafval maar in de tuin van de school gestort.,.. Hoezo: 'een beter milieu begint bij je zelf?' Rijneveld - De Stichting Evenementen commissie Benthuizen organiseert op nationale Fiets/Molendag 9 mei a.s. een 'Acht-molens-fietstocht-Rijnwoude'. Door de samenvoeging per 1 januari 1991 van de gemeenten Benthuizen, Ha- zerswoude en Koudekerk a.d. Rijn is de nieuwe gemeente Rijneveld ontstaan. De naam van deze molentocht is geko zen met een knipoog naar 1 januari 1993, wanneer de nieuwe gemeente naam 'Rijnwoude' in gebruik zal wor den genomen. Deze gemeente telt nu acht molens bin nen haar grenzen. 's dit aantal al opvallend, zeer bijzon der is de grote verscheidenheid aan typen: 3 wipmolens, 1 wipstellingmo- 'en; 2 achtkante bovenkruiers; 1 acht kante binnenkruier; 1 stenen stelling molen. Samen met de Vereniging Benthuizer Molenaars en met medewerking van molenaar, beheerders en eigenaars heeft de Stichting Evenementencom missie Benthuizen een route van onge veer 35 kilometer langs deze molens uitgezet. Men kan op drie plaatsen starten: -De Rijnenburgermolen, Corellistraat, Hazerswoude-Rijndijk; -Molen 'Nieuw leven", Dorpsstraat 228, Hazerswoude -dorp; -Molen "De Haas", Dorpsstraat 139, Benthuizen Deze molens en molen "De Rooie Wip" tussen Hazerswoude-Rijndijk en dorp, kunnen ook worden bezocht. Op zaterdag 9 mei a.s. zijn de routes bij de startplaatsen van 10.00 tot 12.00 uur verkrijgbaar tegen een geringe vergoe ding. Rijneveld - De nieuwe lokale omroep voor de gemeente Rijneveld, zal medio "ici a.s. beginnen met testuitzendin gen. De Stichting Omroep Rijneveld, zal gaan uitzenden onder de naam "Radio 1 nul 6". Deze veranderering van naam is net gevolg van de naamswijziging van (le gemeente Rijneveld. "Radio 1 nul 6 zal 24 uur per etmaal een programma verzorgen, dat bestaat uit muziek, af gewisseld met korte informatieblok- ken. Op een nader te bepalen datum zullen daar informatieve programma's aan worden toegevoegd. Hiermee is Radio 1 nul 6, één van de weinige lokale omroepen in Zuid-Holland, die een uergelijk uitgebreid programma ver zorgt. Radio 1 nul 6 zal te ontvangen zijn '"de ether, via 106.5 FM. De gemeente Rijneveld realiseert op dit moment doorgifte van het signaal van Rado 1 nul 6 via de centrale -antenne- systemen van Alphen voor Hazerswou de en Koudekerk en Zoetermeer voor Benthuizen. De exacte frequenties van de kabeldoorgifte zijn nog niet bekend. Radio 1 nul 6 was één van de eerste lokale omroepen in Nederland, welke van het Commissariaat voor de Media toestemming kreeg voor het uitzenden van reclame. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van de zendmast van de lokale omroep, in Hazerswoude-dorp. na het afgeven van een verklaring van 'geen bezwaar' door Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, kon vorige week met de bouw worden begonnen. Benthuizen-Tijdens de Koninginnedag feesten in Benthuizen werd 's-middags voor de vierde maal het jaarlijkse kam pioenschap 'ei-gooi-en vang' gehouden, in 1991 werd het record op precies 60 meter gesteld. Dit jaar werden 70 series van elk vijf beurten afgewerkt, waarbij de jeugd tot en met 12 jaar apart werd ingedeeld. Helaas was de wind een onverwachte extra tegenstander, waardoor men niet verwachtte dat het record van 1991 verbeterd zou worden. Het duo De Wit en Peters deed de eerste aanval op dit record met een afstand van 58 meter, op een ogenblik dat de wind iets afnam kwam het duo Rogier van Renesse van Duivenbode en Hans-Paul Treffers aan de beurt. Tot grote verrassing van de vele toeschouwers zag dit duo kans het record op 63.5 meter te brengen. Bij windstilte moet volgend jaar een af stand van 70 tot 80 meter overbrugd kunnen worden. Bij de jeugd tot en met 12 jaar werd eveneens een nieuw record gevestigd door het duo Vincent van Renesse van Duivenbode en Ralph Stam, met een afstand van 43 meter. Tafeltennisvereniging Tabé die de or ganisatie verzorgde, kan terugzien op een zeer geslaagd evenement. De vele toeschouwers hadden veel plezier om deze happening, doordat regelmatig eieren het publiek invlogen en sommi ge mensen druipend van het eierstruif na afloop huiswaarts konden gaan. De brandweer van Benthuizen zorgde ervoor dat de straat weer in een smet teloze staat kwam. Benthuizen - De door de Evenementen commissie Benthuizen georganiseerde verenigingsmarkt op Koninginnedag bij dorpshuis 'De Tas" in Benthuizen, is voor Tabé mede, door het goede weer, zeer geslaagd verlopen. Van de op brengst van diverse activiteiten kan de trainer van Tabé weer een lang de jeugd leren tafeltennissen. Dank aan alle Tabé-Ieden die zich ingespannen heb ben deze happening weet tot een goed einde te brengen. Dank ook aan de Benthuizenaren die spullen, materiaal en tijd beschikbaar stelden om alle ac- tiviteiten te doen slagen. Het is hartver warmend te merken dat er oud-leden zijn die toch op zo'n bijzondere dag hun tijd (en zelfs materiaal) beschik baar stellen om hun oude club te hel pen voor de jeugd van Benthuizen. Het ping-pong spel, de Shotsaloon, het touwtjetrek, het spijkersiaan en ballen- gooien waren de gebruikelijke activi teiten van Tabé, maar bovenal wordt het Waterlooplein druk bezocht, reeds ver voor de officiële opening van de markt. Jammer vindt Tabé alleen het gedrag van enkele jongere Benthuizenaren na afloop van de markt. Alle afval op straat gedeponeerd op momenten dat er vol op andere activiteiten voor hen in het dorp waren. Het zou jammer zijn als de jaarlijkse markt op Koninginnedag op deze wijze door straatvervuiling geen doorgang meer kan vinden. Benthuizen-Voor de sport gehandicap ten is in drie dagen voor Koninginnedag dit jaar f 1831,25 opgehaald. Dit is een uitstekend resultaat en 3% meer dan vorig jaar, toen een hele week gecollec teerd kon worden. De organisatie o.l.v. de Tafeltennisvereniging Tabé, dankt alle collectanten voor hun inzet en Benthuizenaren voor hun giften. Benthuizen - Op 15 mei om 19.30 uur wordt er een koor-en samenzangavond in de herv. kerk van Benthuizen ge houden. Aan de avond werken mee mannenkoor "Datheen" uit Leiderdorp o.l.v. de heer E.J. van Rijsdam en orga nist de heer P. Wildeman; kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" o.l.v. me vrouw D. v. Houwelingen en piano Kees de Bruin. Het appélwoord wordt ge sproken door de heer M. Post van Woord en Daad. De opening verricht ds. J.Boer (herv. predikant) en de slui ting ds. G.J. van Aalst (predikant Geref.Gem). De collecte is voor het drinkwaterproject Magasin Des Rois op Haïti. Drinken, koken, wassen, wij weten niet beter, je draait de hele dag de kraan open en je hebt water. Op Haïti is dat wel even anders, daar moet het water 'aangedragen' worden in potten, krui ken of emmers. Soms van kilometers ver. En zou dat water dan nog fris zijn? Woord en Daad wil deze mensen hel pen en hoe dat gaat? De heer Post komt dat Op 15 mei vertellen. Noteren vast en vrijhouden deze avond.... De Stichting Aktieve Gezondheidszorg (STAG) Rijnstreek houdt morgenavond 7 mei een avond over "Kankerpreventie en vroege opsporing". Het programma wordt verzorgd door mevrouw Corinne de Ruiter, hoofd voorlichting en psy chologische zorg van het Integraal Kankercentrum West te leiden en huis arts mevrouw T. Buiter -v.d. Kooy. De avond, die gehouden wordt in het Kruisgebouw van Benthuizen, begint om 20.00 uur. Nadere informatie bij mevrouw M. Smit-Jansen tel. 079 -313 407. Een gezonde leefwijze kan bepaalde vormen van kanker voorkomen. Benthuizen - Een aantal prominente Zoetermeerders en inwoners van Benthuizen heeft zaterdag hamburgers verkocht voor het Rode Kruis. Deze actie was geor ganiseerd ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis en gehouden door het Jeugd Rode Kruis van de afdeling Zoetermeer, Benthuizen, Bleis-wijk i.s.m. Mc Donald's Zoetermeer. Een percentage van de dagopbrengst komt ten goede aan het jubileumproject van de afdeling, namelijk een week vakantie voor chronisch zieken/ en of gehandi capten uit de afdeling op het hospitaalschip "De Henry Dunant"." Burgemeester Boelen en P. van Suydam, brandweercommandant van Benthuizen, waren de prominente inwoners van Rijneveld die aan de actie meehielpen. ^''"thuizen Helaas kwam dit bericht binnen op het moment dat de vorige H. v.H Wreed was. dus is het wat aan de late kant: ^a»daag. 6 mei kunnen van 18.00 tot 22.00 uur pakketten voor Polen ingeleverd Ofden bij de familie Kruger aan de pr. Clausstraat 12 in Benthuizen, inl. tel. 079 •313 237 ^I"aximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus AM) per kilo. J'l het inzamelpunt zijn ook regelmatig nieuwe adressen van hulpbehoevende S vinnen in Polen verkrijgbaar. Inlichtingen zie bovenstaand telefoonnummer. Benthuizen -In gebouw "De Tas" houdt de heer J. Elenbaas uit Krimpen a.d. IJssel een lezing over het onderwerp "Van steen tot sieraad". Eén en ander op uitnodiging van de afd. Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De heer Elenbaas spreekt o.a. over het zoeken van stenen en het zelf vervaardi gen van sieraden. De dames van de afdeling Benthuizen maken op 21 mei een excursie naar het Vredespaleis. Hervormde kerk 9.30 ds. M.D. Geuze Noorden 18.00 uur ds. J. Boer S.O.W.-De Hoeksteen geen opgave Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst dokter J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079-313737. 9 mei R.K. H.H. Engelbewaarder zondag 10 mei 10.00 dienst en 11.30 uur. Hazerswoude-dorp - Op 14 mei wordt er in de Gereformeerde kerk van Ha zerswoude weer een orgelconcert ge geven op het monumentale "Künckel"- orgel. Dit orgel werd in 1811 gebouwd door de Rotterdamse orgelbouwer J.F. Künckel en heeft tot 1885 in de Waalse kerk van Den Haag gestaan. In 1885 is het orgel naar Hazerswoude verhuisd en bij de laatste restauratie is het orgel uitgebreid met twee zelfstandige pe- daalstemmen, te weten een subbas 16' en een fagot 16'. Om dit unieke instru ment meer bekendheid te geven wordt er dit voorjaar een aantal concerten georganiseerd door de orgelcommissie van de Gereformeerde kerk. Klaas Trapman uit Den Haag zal 14 mei het orgel bespelen. Hij is tweede orga nist op het Cavaillé-Coll-orgel van de Waalse Gemeente te Den Haag en hij heeft aan het Conservatorium te Den Haag piano gestudeerd met als bijvak orgel. Klaas Trapman geeft geregeld piano-en orgelconcerten in het land en verzorgde ook diverse optredens voor de radio. Deze avond zal hij werken van o.a. Chr. Ritter, Pachelbel, Buxtehude, F. Mendelssoh, J.. Rheinberger en C. Saint-Saens ten gehore brengen. De toegang is vrij en het concert begint om 20.00 uur. De Gereformeerde kerk staat op de hoek van de Dorpsstraat/Koren molenlaan te Hazerswoude-dorp. Het eerste deel van de avond laat met behulp van dia's zien wat een gezon de leefwijze inhoudt. Niet alleen ro ken en drinken, maar Ook voeding neemt een belangrijke plaats in. Het eigen lichaam kennen, is belang rijk om veranderingen in een vroeg stadium te ontdekken, zodat de huis arts geraadpleegd kan worden. Borstzelfonderzoek is een manier om tijdig veranderingen te kunnen ont dekken. Het tweede deel van de avond geeft met behulp van dia 's aan, hoe borst zelfonderzoek moet worden uitge voerd'! Hazerswoude - Op zaterdag 9 mei is er een zgn 'walk-inn' bij koffiebar "De Schutse" in Hazerswoude. Aan de Breitnerlaan 1 staat om 20.00 uur de koffie klaar en iedere jongere vanaf 15 jaar, kan er gewoon 'binnenlopen'. Openbaar-vervoerbedrijf Westneder land, met o.a. een vestiging in Boskoop, wil graag meer buschauffeurs in dienst nemen. Het gaat om parttime functies en wel voor de spitstijden, bijvoor beeld 06,00-09.00 uur en/of 14.00-19.00 uur. Op deze uren is in verband met het toenemende woon/werkverkeer al het busmateriaal op de weg. Op woensdagmorgen 13 mei en don derdagmiddag 14 mei wordt in de West- nederland-vestiging Boskoop een in formatiebijeenkomst georganiseerd voor belangstellenden. De vestiging is gelegen aan de Hoogeveenseweg 7. nabij de oude watertoren van Boskoop, tel. 01727 -18223. Er zal informatie worden verstrekt over Westnederland als werkgever en buschaffeurs zullen vertellen over hun baan. Aansluitend kunnen alle aanwezigen in een lesbus een proefrit maken. Westnederland heeft een eigen rij school voor de opleiding van de chauf feurs. Een groot aantal vrouwen en mannen heeft op deze wijze het groot rijbewijs gehaald en zit nu achter het stuur van één van de gele streekbus sen. Belangstellenden voor deze spits- banen hoeven dus niet in het bezit te zijn van een groot rijbewijs. Moordrecht - Op 9 mei (a.s. zaterdag) is er een Zangavond in de Ned. Her vormde kerk van Moordrecht. Aan deze avond van "Woord en Daad" wordt meegewerkt door het christelijk Waddinxveens mannenkoor "De Gou- westem" o.l.v. Adriaan Verhoef uit Ze venhuizen en het christelijk gemengde koor "Bethel" uit Moordrecht. oJ.v. mevrouw W. Eggebeen. Het appél woord wordt gesproken door de heer J. Dankers van "Woord en Daad" uit Waddinxveen. De toegang is vrij. De Zangavond begint om 19.30 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7