Sport in de regio Volleybal Wielerronde Koninginnedag Volleybal Waddinxveense sportweek BROUWER DE KONING Turnen Tafeltennis Tennis Hengelsport Bedrijfsvoetbaltoemooi Zevenhuizen V O E T S Wielrennen QRGE i»*_P UITVAARTVERZORGING Moederdag - 'Bloemendag Cyclaamrit Fietsdag Alphen en Boskoop Rentokil heren gereed voor laatste krachttoer! dames junioren bekerwinnaar en districtskampioen! dames asp. B redden het net niet! promotieklasse teams van Rentokil bekeren verder! Linda van Rooijen, OSS, behaalt 3e plaats bij regio-kampioenschappen FORMULE I OP DE GRASMAT. Technologische voorsprong op Formule I circuits. Basis voor alle Honda gazonmaaiers. Voor elk gazon is er wel een Honda. GERANIUMS STAMMARGRIETEN PERKPLANTEN STAMFUCHSIA'S 5e vooijaarswedstrijd in het Aarkanaal Deelnemers Hazerswoude, 01728-8141 driemaal winst Pevac/team Contact opnemen Kom eens naar het voetbalveld Programma: Hart van Holland/6 mei 1992 pagina 9 Zevenhuizen - Rentokil-ZVH speelde zaterdag in Apeldoorn tegen VC Kui pers/Zwolle in de vierde ronde van de play-off. Ook voor deze tegenstander stond niets meer op het spel en kon vrijuit spelen. De Zevenhuizense heren keken in de eerste set al snel tegen een 04 achterstand aan. Maar daarna be gon de machine te draaien en kreeg Rentokil door haar scherpe service VC Kuipers/Zwolle onder druk en kwamen opeen 11-5 voorsprong. Kuipers deed nog iets terug, maar kon Rentokil niet echt in de problemen brengen en met 15-9 won Rentokil de eerste set. In de tweede set liep Rentokil ook weer goed uit naar 11-5 door sterke aanval len en een hechte blokkering. Maar Kuipers gaf zich nog niet gewonnen en wist nog tot 13-12 bij te komen voordat Rentokil geholpen door Kuipers zelf, op 15-12 kwam. In de derde set hielden de beide ploegen elkaar tot 11-11 in even wicht. Deservicedrukvan Rentokil was eraf en daardoor kon Kuipers telkens goed terug komen. Maar in de eindfase werd Rini Boutens met zijn blokkering en zijn aanval Kuipers te machtig en werd deze set met 15-12 afgesloten. Doordat Piet Zoomers zich niet liet verrassen door Autodrop/VCG, zal a.s. zaterdag de kampioenswedstrijd van Rentokil gespeeld worden tegen PZ/ Dynamo. In deze laatste play-off ronde spelen ookTDK/Brevoken VC Kuipers/ Zwolle en Metal Bouw/Radius en Au todrop/VCG tegen elkaar. Zevenhuizen - Om half elf was de start voor de jeugd van Tourclub Zevenhui zen. Na één ronde werd er al gesprint voor premies, hetgeen de koers gelijk open maakte. Er ontstond een kop groep van zes man, waaruit later Jarno nog uit probeerde weg te springen. Dit lukte niet, dus kwam het aan op de eindsprint. De uitslag was: 1Jarno van Dorp: 2. Alexander Poot; 3. Marco Terpstra. Om elf uur was de start voor de senio ren. De eerste ronde was een loze ronde en moest iedereen achter Ed Plaizier blijven. Ook hier zorgde de sprint om premies na één ronde al voor schifting. Na enkele rondes ontstond er een kopgroep van zes man. Als eerste sprong 'good-old' Bram van Wensem weg, later gevolg door Piet Eikelen boom. De achtervolgers vielen uiteen in twee groepjes, maar konden on danks allerlei inspanningen niet meer bij de koplopers komen. Twee ronden voor het eind probeerde eerst Bram nog om Piet te lossen, doch dit liet Piet niet toe en versnelde zodanig dat Piet Bram passeerde en van hem weg liep. De uitslag: 1. Piet Eiekelenboom; 2. Bram van Wensem; 3. Martin Kortlever; 4. Paul Meyster; 5. Hans Regters. De organisatie wil alle medewerkers, EHBO, giftgevers enz. bedanken! Zevenhuizen - De dames junioren van Rentokil-ZVH hebben voor de vijfde maal in successie de rayon-beker gewonnen. Deze wedstrijd ging tegen rivaal DOS uit Schoonhoven. In een eenzijdige wedstrijd werd met 3-0 gewonnen. Voor het districtskampioenschap moesten de dames in Nootdorp zijn om het op te nemen tegen de kampioenen van Leiden en Delft. In de eerste wedstrijd tegen Kalinko wisten de dames snel de eerste twee sets te winnen. Daarna was de concentratie ver te zoeken en kreeg Kalinko de kans om een 13-8 achterstand weg te werken en zelfs met 16-14 deze set te winnen. In de wedstrijd tegen Ridderveld was de concentratie weer volledig aanwezig en met 3-0 overwonnen de Zeven huizense junioren deze ploeg en behaalden voor de vijfde maal het districts kampioenschap en een deelnamebewijs voor het Nationaal kampioenschap. De dames B-aspiranten van Rentokil speelden zaterdag eveneens in Nootdorp om het kampioenschap van het district Zuid-Holland. In een directe confrontatie met de kampioen van Leiden DAC werd nipt met 2-1 verloren. De eerste set werd op een goedewijze gewonnen (15-7) maar daarna liep het bij Rentokil iets minder, de pass lagminder en Dac liep snel uit. Rentokil wist nog bij te komen, maar de inhaalrace stokte bij 15-12. In de beslissende derde set kon de ploeg van de trainsters Astrid Poot en Ingeborg Kleyer geen grip op de wedstrijd krijgen en met 15-10 ging ook deze set naar DAC toe. Doordat DAC ook al van DEO gewonnen had, waren deze districtskampioen geworden. In de wedstrijd tegen DEO werd met 2-1 gewonnen. De beide promotieklasse teams van Rentokil, het tweede dames en het derde herenteam, wisten in de kwartfinale om de districtsbeker van resp. Zovoc en SKC tewinnen. Voor a.s. vrijdagavond staat de wedstrijd tussen Zovoc en Rentokil-ZVH 3 heren in Zoetermeer op het programma. De dames van Rentokil-ZVH 2 spelen tegen de winnaar van Metal Bouw Radius/Leython. Waddinxveen - Het is dit jaar de 47e keer dat in Waddinxveen de sportweek wordt georganiseerd. Dit jaar zal de sportweek starten op maandag 11 mei en afgelopen zijn op 4 juni. Het pro gramma zal al de onderdelen bevatten die er voorgaande jaren ook in zaten. De Stichting Sportweekcomité Wad dinxveen wil op deze manier zoveel Hogelijk inwoners van Waddinxveen Het de sport in aanraking laten komen. De verwachting is dan ook dat veel in woners zullen meedoen of komen kij ken. De Stichting Sportweekcomité waddinxveen wil de organiserende ve renigingen, het gemeentebestuur, de gemeentebedrijven, de politie, de hHBO en alle andere vrijwilligers hier- ïj'i bedanken voor de medewerking. Programma 11-16 mei: Maandag 11 mei: •Portweekvoetbal bij w Be Fair: 18.30 uur; dinsdag 12 mei; sportweekvoetbal yy !/e Fair Lunapark evenem. terrein: •30 uur; donderdag 14 mei: sport weekvoetbal: w Be Fair Lunapark evenem. terrein: 18.30 uur; vrijdag 15 Hei: wandelen 8 en 12 km. w Be Fair, [r/Pupark evenem. terrein 18.30 uur R,50 per deelnemer); zaterdag 16 mei: Portweekvoetbal w Be Fair Lunapark evenem. terrein 18.30 uur; Kindermarkt evenem. terrein. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Zaterdag 2 mei jl werden in Gouda, in de sporthal De Mammoet, de regiokampioenschappen gehouden. Van de gymnastiekvereniging O.S.S. deden, in verschillende leeftijdscate gorieën, maar liefst 13 meisjes mee. In de eerste ronde kwamen de meisjes van 8 en 9 jaar in actie. Na een span nende strijd op de toestellen kast, brug ongelijk, evenwichtsbalk en lange mat eindigde Linda op een prachtige derde plaats in een veld van 66 deelnemers. De andere OSS meisjes in deze catego rie hebben ook uitstekend geturnd: Eefje IJsselstein (10e); Janneke Hoeij- makers (20e), Kim Walter (25e) en Erica Wijnsma (26e). In de tweede ronde waren de meisjes van 10 en 11 jaar aan de beurt om hun kunsten te vertonen. 50 Meisjes van 16 verschillende vere nigingen deden hun uiterste best. De meisjes van OSS behaalden medailles, maar lieten goede oefeningen zien. Myra de Man werd 10e, Femke IJssel stein 12e, Liesbeth Poot 27e, Angelique Reijm 36e en Liona Anker 43e. De derde ronde was een wedstrijd voor meisjes vanaf 12 jaar. Suzette vd Ham en Lia Gorissen deden mee in de cate gorie 12-13 jaar. Dit betekende dat zij voor het eerst op een hogere balk moesten turnen en over een hoger paard moesten springen. Suzette ein digde als 8e en Lia op een 17e plaats. Tenslotte Christa van Adrichem. Zij turnde mee bij de meisjes van 14 en 15 jaar. Haar sprong was goed, maar bij de andere toestellen ging niet alles naar wens. Daardoor eindigde zij helaas op de 9e en laatste plaats. Deze wedstrij den waren een mooie afsluiting van het seizoen voor de meisjes-extra van O.S.S. Benthuizen: Junioren. Zaterdag 2 mei j.l. speelden de junioren van tafelten nisvereniging "Tabé" hun laatste wed strijd van de voorjaarscompetitie. Tabé 1 ontving Pijnacker 1, voor beide teams was dit een belangrijke wed strijd. Degene die namelijk zou verlie zen hing het degradatie-zwaard boven het hoofd. Door de enorme druk was de spanning bij de beide teams duidelijk zichtbaar. Van beide kanten werd er ondanks concentratieproblemen (in verband met het rumoerige publiek bij twee volleybalvelden) van alles aan gedaan. Echter, de spelers van Pijn acker toonden net iets meer ervaren heid en wisten Tabé nipt te verslaan met 4-6 en hun plaats in de le klasse veilig te stellen. Komend seizoen komt Tabél uit in de tweede klasse junioren. Het tweede en derde Tabé-team, wel ke eveneens thuisspeelden, vergingen het niet veel beter. Team 2 verloor met 2-8 van DDC 3 uit Den Haag en team 3 zelfs met 0-10 van het sterke Rijnsoever uit Katwijk a.d. Rijn. De dames van team 4 waren de enigen die de eer van Tabé hoog hielden door in katwijk met 4-6 van Rijnsoever 19 te winnen. Femke en Maaike Huiberts scoorden resp. 3 en 2maal plus het dubbelspel. Team 5, dat in 's Gravenzande bij Palland/Net 5 hun laatste wedstrijd speelde, verloop met 9-1Hier scoorde Sabine Tuijl het enige punt voor Tabé. A.s. zaterdag is er vrij spelen van 14.00 tot 17.00 uur Grote sortering KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN - Tuinaarde 4 zakken 10,- Potgrond 3 zakken 10,- ALLES VOOR DE GROENTETUIN, o.a sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, peulen prei-, tuinbonen-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen terracotta sierpotten - bloembakken en -haken GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Op 8 april is de mini- competitie tennis van start gegaan. Hieraan nemen 2 teams van TC Zeven huizen deel, t.w. 1 meisjesteam t/m 12 jr.), bestaande uit: Kim de Groot (cap tain), Fieke Mol, Kim Walter en Marinel Futselaar. En 1 jongensteam (ook t/m 12 jr.), met de volgende spelers: Robert Luik (captain), Robert-Jan Bijster bosch, Sander Cohen, Ruben Meiber- gen, Onno Smits en Richard Sleeuwen- hoek. De meisjes hebben tot dusver één wedstrijd gewonnen (7-5), één ge lijk gespeeld en twee verloren (4-8 en 0- 12). De jongens hebben drie wedstrij den gewonnen met 10-2 en 1 verloren met 3-9. Er moeten nog drie wedstrij den worden gespeeld. Zevenhuizen Moerkapelle - Uitslag: 1L de Zwart: 3700 gr.; 2. M. Huisman: 2750 gr.; 3. C vPelt: 2330 gr.; 4. A. Uittenbroeksr: 2030gr.; 5. J. Hordijk: 1360 gr.; 6. J. Breedijk: 1200 gr.; 7. A. v Erk: 1140 gr.; 8. E. Breedijk: 1130 gr. Totaalstand na5 wedstrijden: 1A v Erk: 84 pnt; 2. M. Huisman: 83 pnt.; 3. D. Bazen: 73 pnt.; 4. J. Wiersma: 67 pnt.; 5. L de Zwart: 61 pnt.; 6. A. Uittenbroek jr.: 60 pnt; 7. A. Uittenbroek sr.: 58 pnt.; en C v Pelt: 58 pnt. Zevenhuizen -Gelukkig is het bedrijfsvoetbaltoemooi niet afhankelijk van een accomodatie, zoals dat het geval is bij het bedrijfsvolleybaltoernooi, maar dienen alleen de voetbalvelden in goede staat te zijn. Sympathisanten en supporters, kunnen in de 'open lucht'genieten van een sportieve manifestatie, die opgezet wordt vanuit een goede organisatie. Op 11 mei gaat het Bedrijfs- zomeravond-voetbaltoemooi Zevenhuizen van start, op sportpark 'Van 't Ver laat', dat tot en met 5 juni duurt. ingezonden: Zevenhuizen - Piet Eikelenboom wist wederom de avondkoers in de Goud- sche Poort winnend af te sluiten. De wedstrijd op woensdagmiddag 29 april ging over 1 uur en 40 minuten. Op Ko ninginnedag wist Piet zowel de hard loopwedstrijd van 20 minuten, als de Wielerronde te winnen. Afgelopen za terdag werd hij verrassend 12e tijdens een klassieker. Dit was een wielerwed strijd die ging over 168 km in Zeeuw- Vlaanderen. Gezien de resultaten is Piet bezig aan een sterk seizoen. Nieuwerkerk -regio -Op vrijdag 8 mei organiseeert A.M.C. "The Skymasters" te Nieuwerkerk a.d. IJssel de "Cyclaam- rit". Deze rit wordt verreden op basis van een route-beschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/TRR regle ment, voor de gezellgiheidsklasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ca. 30 km. De duur ca. anderhalf uur. Inschrijven van 20.00-21.00 uur in café "De Roode Leeuw" te Capelle a.d. IJssel, 's Gravenweg 379. De eerste deelnemer start om 20.30 uur. Inl. tel. 01803-12200. Boskoop - Op zaterdag 9 mei organi seert toerclub "Avanti" fietstochten vanuit Alphen a.d. Rijn en Boskoop. De tochten zijn ca. 30 km. lang en zijn uitgepijld. Ook dit jaar zijn er weer mooie routes uitgezet, die zeer ge schikt zijn om met het hele gezin te rijden. Starttijden tussen 9.00-13.00 uur vanaf clubhuis "De Start", Westkanaal- weg Sportpark Zegersloot-Zuid in Alp hen a.d. Rijn en vanaf "Het Praathuis" Snijdelwijklaan in Boskoop. Inl H.J. d' Haen, tel. 01720 -21020. Deelnemers aan het Bedrijfvoetbal- toernooi dat gedurende vier (i.p.v. vijf) weken gehouden wordt zijn elftallen van: Verzekeringen/makelaardij e.d. Hovens/Dorpshuis; Clips Haarmode; Etikettering Etiket B.V.; Expeditiebe drijf De Lordd; Horecabedrijf't Loze Vissertje; Rip's autosloperij; autobe drijf Eindhoven; bar/discotheek La Ba- raque; verzekeringen, bankzaken, ma- kelaard. kantoor A. Veerman; timmer bedrijf Winkel; meubelcentrum Voor brood; Tuinbouwbedrijven Van Vuur- en/Hoogerbrugge; Delftsblauw atelier De Kruik B.V. en PTTgrondverzet/tuin beelden Speksnijder/ltalia-llsa. Alhoewel ervan uitgegaan wordt dat het een toernooi is voor Zevenhuizense bedrijven, blijken er enkele bedrijven van buiten het dorp te komen. Etiket, waarvan de eigenaar uit Zevenhuizen komt; De Lordd is een nieuwkomer en gevestigd aan de bredeweg in Zeven huizen; 't Loze Vissertje komt uit Moor drecht, maar heeft banden met Zeven huizen en speelt al jaren mee, net zoals Rip de autosloperij die uit Zevenhuizen verplaatst is naar Waddinxveen. Win kel is een timmerbedrijf van Struckman van de Wollefoppenweg en een nieuwe Tijdens het toernooi zal de heer Segaar vanaf 17.00 uur in de kantine aanwezig zijn. Spelers kunnen bij hem (ook tele fonisch) terecht met vragen omtrent afkeuring van de velden e.d. Het tele foonnummer van de kantine van v.v. ster aan het voetbalfirmanent, maar Van Vuuren en Hoogerbrugge van de Abraham Kroesweg, (eigenlijk Wad dinxveen) horen er gewoon bij omdat deze twee tuinders, als gezamenlijk elftal, al jaren meedoen. Speksnijder/ltalia is ook wat onbekend, maar dat mag de pret niet drukken, die van sportieve aard is, want alle deel nemers hebben er zin in. Het belooft dan ook, vanaf maandag 11 mei 19.30 uur, een leuke happening te worden van een uitstekend peil, hetgeen nauwgezet in de gaten wordt gehouden door organisator voetbalvereniging "Groeneweg". Vanuit deze voetbalver eniging is er een bedrijfs-zomeravond- voetbalcommissie- samengesteld uit de navolgende personen. Voorzitter: Aad Roos; Jan Boere is secretaris; Ton Lelieveld penningmeester; Laurens Se gaar is wedstrijd-secretaris en zorgt voor schejdsrechters; Bram van Rijn is tweede secretaris; Piet de Wit zorgt voor de reclame, het toernooiblad en regelt én coördineert de EHBO. Henny de Jong zorgt voor het contact met de pers en Jan van Meijeren heeft inmiddels sponsors gevonden. Groeneweg is 01802-1683.Eén en ander blijkt heel goed geregeld, want als er een avond niet gespeeld kan worden, dan wordt de woensdagavond 'inhaal- avond'. Henny de Jong: "We hopen natuurlijk op mooi weer. Dan komen er ook veel meer toeschouwers. Het leuke van zo'n bedrijfsvoetbaltoemooi is, dat er nu mensen naar het voetbalveld komen die om principiële redenen op zondag niet naar wedstrijden komen kijken. Zo kunnen zij, die van voetballen houden en toch een interessante wedstrijd willen zien, naar de voetbalvelden ko men. De kwaliteit is daarom hoog om dat vrijwel alle spelers uit de selectie deelnemen in de desbetreffende elftal len. En het belooft ook weer een gezel lige happening te worden, juist omdat de supporters van de desbetreffende deelnemende bedrijven meekomen en nog wat napraten in de kantine. De velden liggen er dankzij onze vrij willigers, weer ontzettend goed bij en wij hopen er als commissie-leden, om beurten, met twee tegelijk, bij aanwezig te zijn". Het wedstrijdprogramma van de eerste Poule B: week, ziet er als volgt uit: Maandag 11 mei: Poule A: Voorbrood - La Baraque 19.30 uur; 't Loze Vissertje -Hovens 20.15 uur; Poule B: Veerman -Rip 19.00 uur; Winkel -Clips 19.30 uur. Dinsdag 12 mei: Poule A: Speksnijder/ltalia-llsa - Etiket 19.00 uur; De Lordd - Hovens 19.30 uur. Van Vuuren/Hoogerbrugge- Clips 19.30 uur; Eindhoven -Veerman 20.15 uur. Donderdag 14 mei Poule A: Voorbrood -De Lordd 19.30 uur; Speksnijder/ltalia-llsa - 't Loze Vissertje 20.15 uur: Poule B: Rip -Van Vuuren/Hoogerbrugge 19.00 uur; Eindhoven - Clips 19.30 uur. (Wordt vervolgd: volgende week)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9