Hart van Holland - allerlei... "Ms je fioBByje Cief is Bedrijfsvolleybaltoernooi Operettezingen en acteren Dick Dibbets wint damtitel Excelsior Informatie over longkanker en ziekte van Kahler Diplomazwemmen "de Sniep" Slotochtend ouderen Goede vangst H.S.W. Voor Zevenhuizenaren nu ook operette dichtbij huis Jan van Bavel zingt de sterren van de hemel Kom eens naar de repetitie Aandacht verleggen Semi-professioneel Bel Jan van Bavel indeling in poules Velden Kom eens kijken Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 11 "We repeteren wekelijks in de lmmanuëlkerk, aan de Berlagestraat bij winkelcentrum "De Oosterhof", dus dat is voor mensen uit Oud Verlaat en Zevenhuizen, die ook van zingen en acteren houden, dichtbij huis. We zoeken als operettevereniging, meer leden uit de omgeving en met name jongere stemmen". Voorstellingen: "We studeren als "Havenstad-Operet te", een operette in en plannen dan onze voorstellingen. Deze worden dit jaar in de weekeinden van 10 en 11 oktober en 24 oktober gehouden. In feite zijn er drie weekeinden gepland, maar alleen het weekeinde van 17 oktober zijn we nog vrij. Heel graag zouden we in dorpshuis "Swanla", in mijn dorp Zeven huizen, willen optreden, met onze operette "Ruddigore" van Gilbert Sullivan. Dat blijkt niet zo eenvoudig, want om dat zelf op touw te zetten, zoals ons te kennen gegeven is door het dorpshuis, is een te riskante onderneming. Eigenlijk zouden we uitgenodigd moeten worden met de garantie dat we uit de kosten komen". Jan van Bavel (49), van de Onderweg 2 in Zevenhui zen, spreekt bovenstaande woorden uit de grond van z 'n hart. Hij zou iedereen die redelijk kan zingen en van operette-muziek houdt, willen motiveren naar zijn operette-gezelschap te komen en lid te worden. Anderszins wil hij geïnteresseerden oproepen een voorstelling van zijn "Havenstad- Operettebij te "In de operette kun je je gevoelens in je rol kwijt. De éne keer speel en zing je een schurk, een andere keer is het gla mour. De "Havenstad-Operette" heeft aan Jaap Schallenberg een professio nele dirigent. Onze regisseur is even eens een professional", lacht Van Ba vel. Deze Krimpense herenkapper heeft bij het hanteren van de schaar, moeite z'n stem in bedwang te houden om niet luidkeels een klankvol operette-lied te zingen. Soms neuriet hij onder z'n be zigheden, maar echt uitleven doet hij zich op de wekelijkse repetitie-avond. Sinds acht jaar zingt (le tenor) en ac teert hij bij de "Havenstad-Operette", na een lange staat van dienst bij diverse koren. In de vijfde klas van de lagere school werd hij in Oud-Gastel, Noord- Brabant, (een trouw) koorlid van het kinderkoor van zijn rooms katholieke kerk. "Elke morgen zongen we voor school tijd in de mis, maar het kon ook ge beuren dat je midden onder schooltijd uit de klas gehaald werd om bij een rouw- of trouwmis te zingen. Toen ik de baard in m'n keel kreeg ben ik naar het grote kerkkoor gegaan en belandde later, na verhuizing, bij het kerkkoor van de kerk op het Stieltjes plein in Rotterdam. Soms moest ik ook ais solist optreden. Toen ik later naar Krimpen verhuisde, ging ik zingen bij een gemengd neutraal koor. Een klant heeft me min of meer over gehaald om bij de "Havenstad-Operet te" te komen zingen. Hij bleek zakelijk manager van het operette-gezelschap. Het gaat bij operette niet alleen of je een goede klankvolle stem hebt, maar ook of ie kunt acteren. Jongeren, die over een goede stem be schikken en graag toneelspelen, zou den zich aan kunnen melden als zanger of zangeres. Als eerste kennismaking zouden ze eerst een repetitie bij kunnen wonen en als het hen wat lijkt, een stemtest on dergaan door de dirigent. Hij maakt uit of je geschikt bent om in de operette-te zingen. Wie op korte termijn kennis wil maken met de "Havenstad-Operette zou za terdagavond 9 mei naar het Rotter damse concertgebouw "De Doelen" kunnen gaan, alwaar meegewerkt wordt aan een korenmanifestatie. "We brengen een selectie uit vijf ope rettes van Gilbert en Sullivan", ver duidelijkt Van Bavel. Het doei van de Havenstad-Operette is, uiteraard het ten tonele voeren van operettes, maar dat niet alleen. Wat dat betreft, dekt de naam de lading niet meer geheel. De afgelopen dertig jaar heeft men tal van produkties opge voerd van grote operettes, maar de laatste tijd wordt de aandacht toch duidelijk verlegd. Zo wordt er nu ook een serie optredens verzorgd in het kader van een bepaald componist. Men wil volgens Jan van Bavel, van dat oubollige imago af en meer de kant op van een muziektheater, waar allerlei genres en stijlen van muziek mogelijk zijn. Graag wil men grote stukken in produk- tie nemen, zoals b.v. "Kaat Mossel", maar het vervelende is echter, dat de "Havenstad-Operette" daarvoor mo menteel nog te weinig jonge leden heeft. De verwachting is dat, door publiciteit over dit gezelschap, met name jonge ren zich zullen aanmelden als lid. Zo'n grote produktie, inclusief bal let en eigen muzikanten, vraagt om een semi-professionele werkwijze. En dat is bij dit operette-gezel- schap het geval. Uiteraard hangt dit af van de finan ciële mogelijkheden en die zijn weer afhankelijk van het aantal le den. "Toen ik er acht jaar geleden bij kwam, traden we nog op met hele grote produkties in het Zuid pleintheater. Dat was zo'n fantas tische ervaring. Dat is nu niet meer op te brengen voor ons. Hoewel men in kleinere theaters speelt, komt er ontzettend veel bij kijken, want er moet een goede pro duktie op de planken worden ge zet. Dat gebeurt ook in oktober a.s. waar we naar toeleven, al moet ik zeggen dat ik nog wel terugverlang om weer in het Zuidpleintheater op te treden. We leven een half jaar naar de voorstellingen toe; drie weekeinden in oktober. Je begint in feite met niets. Eerste houden we ons bezig met het instuderen van de muziek, dan worden de solisten- rollen verdeeld, eventueel komen er dan solisten van buiten bij en dan begint het toneelspelen. Zo'n produktie groeit tot iets moois uit, tot het moment dat de première plaatsvindt". Wie geïnteresseerd is om inde ope rette van Rotterdam te gaan zin gen, kan Jan van Bavel bellen: tel. 01802-1612 (na 20.00 uur) Wie graag de "Havenstad-Operette" in zijn/haar dorp wil laten optreden kan dit eveneens bij hem melden: alleen voor het weekeinde van 16/. 17/18 oktober, omdat slechts drie weekeinden per jaar gereserveerd zijn voor de 'uitvoering'. JJaddinxveen - Dankzij winst in zijn laatste wedstrijd wist Dick Dibbets het clubkampioenschap 1992 van de dam vereniging Excelsior op zijn naam te schrijven en neemt deze over van Cor Uarelds. Ha ruim twee uur spelen liet Dick tegen voorzitter Piet Swart volle winst aante kenen en werd daardoor onbereikbaar voor de overige finalisten van de le Poule, Voor Dick een terecht kam- fj°™achap, inmiddels zijn zesde bij de addinxveense damvereniging. De twee andere partijen in deze le fi- aiepoule (Teun Twigt - Ruud van Dijk n ijmen den Ouden - Teun van der ol) eindigden onbeslist en dat houd dat Teun Twigt, die dit jaar 80 jaar ordt, een geweldige prestatie heeft 5 icverd door de 2e plaats in de eind stand te bezetten. iet Swart moet zijn laatste partij tegen Un van der Krol winnen om de 3e aa[s te bezetten. Bij verlies of een LI) .Pd'van Biet Swart weet Ruud van IK zich verzekerd van de 3e plaats. 'c de tweede finalegroep won Adriaan Vj m van Gerrit Heeren. Samen met SnooU1 Van E"s' d'e via een Soecl Se" e'd eindspel Dirk Heeren 1 op nul hield, lijkt hij op weg naar de le en 2e plaats in deze poule om op deze wijze een plaats in het eerste achttal te be werkstelligen. Jaap van de Eist en Gerrit van der Zij den speelden gelijk. In de derde finalegroep kwam alleen Bertus van Eijk tot winst. Sietse Siersema moest hier het onder spit delven. Jan Kramer en secretaris Jan Both re miseerden en hetzelfde resultaat gold voor de strijd tussen Adriaan Zwanen burg en Raymond van Es. Op 14 mei worden de "hangpartijen" van de diverse poules gespeeld, waar na de definitieve eindstand wordt op gemaakt. Excelsior sluit het damesseizoen 1991- 1992 af met een ledenvergadering, welke op 23 mei wordt gehouden. Stand le finalegroep: 1. D.Dibbets 5-7 2. T. Twigt 5-6 3. R. van Dijk 5-5 4. T. den Ouden 5-5 5. P. Swart 4-3 6. T. v.d. Krol 4-2 Regio - Voor de 4e keer organiseren de Kontaktgroepen Longkanker en Ka- hler-patiënten een informatie-ochtend en wel op dinsdag 19 mei van 10.00 - 12.00 uur. Evenals de voorgaande ke ren is als plaats gekozen de Patiënten informatieruimte van 't Lange Land Ziekenhuis, Toneellaan 1 te Zoeter- meer. Gedurende de derde informatie ochtend is weer met verschillende pa tiënten en hun partners gesproken over de verwerking van hun ziekte. In de overtuiging dat er ongetwijfeld nog meer patiënten zijn die behoefte aan een gesprek hebben, gaan beide groe pen met hun aktiviteiten door. De eigen ervaringen van de gespreksleiders vormen de basis voor de gesprekken. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat geen medische aspecten ter sprake komen. Dit is het terrein van de spe cialisten. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op telefoonnummer 079- 442135. Zevenhuizen - Vanwege de perikelen rond de brand van dorpshuis 'Swanla" is er een gewijzigd wedstrijdschema opgesteld. Nadat de eerste ronde in Nieuwerkerk a.d. IJssel gespeeld is, is de finale a.s. zaterdagavond 16 mei, in Zevenhuizen. Aanvang 17.30 uur. De deelnemers spelen in diverse poules Poule 1 J.v.d. Wel 2; Gemeente 1; dorpshuis Swanla; A.P. v.d. Knaap 2; Rabobank 2. Poule 2 Rabobank 1; de Vierkap; Schuitema West; Voorbrood meubelen; PTT. Poule 3 Phaff B.V.; Meijer; Heemskerk; Finam krediet; J. v.d. Knaap. Poule 4 De Zevenster 2; Boode Tweewielers; R. v.d. Bosch; CNS De Eendragt; De Zevenster 1. Poule 5 Dijkshoorn brillen; A.P. v.d. Knaap 1; slager Tol; Brandweer; Gebr. Oudijk. Poule 6 Benning; Veerman/NMS; Kaasmekka; de Gemeente 2; TAS. Poule 7 bakker Gerritsen; Boode BV1; H. v.d. Bosch; J.J. van Rijs; C1000 Janssen. Poule 8 Garage Schmidt; De Graaf B.V.; J. v.d. Wel 1; Boode B.V. 2; Clips haarmode Er wordt op drie velden gespeeld in de grote sporthal. De kleine is er immers niet meer.... De speeltijden zijn 12 minuten (incl. wisseltijd) Op veld 12 en 3 spelen resp. in deze volgorde: J.v.d. Wel 2 - Gemeente; Phaff B.V. Meijer; bak. Gerritsen - Boode B.V. 17.42 uur Rabobank 1 - Vierkap; De Zevenster 2- Boode Tweewielers; gar. Schmidt - De Graaf B.V.; 17.54 uur Dorpshuis -A.P. v.d. Knaap 2; Heemskerk - Finamkrediet; H.v.d. Bosch - J.J. v. Rijs. 18.06 Schuitema - Voorbrood; R.v.d. Bosch -CNS De Eendragt; J.v.d. Wel 1- Boode BV2; 18.18 uur Rabobank 2 - J.v.d.Wel 2; J.v.d. Knaap - Phaff B.V.; C1000 Janssen - bakk.Gerritsen; 18.30 uur PTT -Rabobank 1; Clips haarm. -gar. Schmidt; Tas -Benning. 18.42 uur Gemeente 1 - Dorpshuis; Boode B.V. 1 - H.v.d. Bosch; A.P. v.d. Knaap 1 - slager Tol. 18.54 uur De Vierkap -Schuitema; De Graaf B.V. - J.v.d. Wel 1; Veerman NMS - Kaasmekka 19.06 A.P.v.d. Knaap 2 - Rabobank 2; J.J. v. Rijs -C1000 Janssen; Brandweer - Oudijk. 19.18 uur Voorbrood -PTT; Boode BV2 - Clips haarm; Gemeente 2 -Tas. 19.30 uur J.v.d. Wel 2 -Dorpshuis; deZevenster 1 -Zevenster 2; Dijkshoorn bril-A.P. v.d. Knaap 1. 19.42 uur Rabobank 1 -Schuitema; Meijer-Heemskerk; Benning-Veerman NMS. 19.54 uur Gemeente 1 - A.P. v.d. Knaap 2; Boode Tweewielers-R.v.d.Bosch; slager Tol - Brandweer. 20.06 uur J.v.d. Wel 1- Clips haarm; J.J. v. Rijs - bak. Gerritsen; Boode BV 2- gar. Schmidt. 20.18 uur De Vierkap - Voorbrood; Finam krediet - J.v.d. Knaap; Kaasmekka - Gemeente 2. 20.30 uur dorpshuis - Rabobank 2; CNS De Eendragt -De Zevenster 1; Oudijk - Dijkshoorn brillen. 20.42 uur C1000 Janssen -Boode B.V. 1Clips haarm.- de Graaf BV. 20.54 bak. Gerritsen -H.v.d. Bosch; Phaff BV- Heemskerk; Dijkshoorn bril -slager Tol. 21.06 garage Schmidt -J.v.d. Wel 1; De Zevenster 2 - R.v.d. Bosch; Benning - Kaasmekka. 21.18 uur Boode BV 1 - J.J. v. Rijs; Meijer - Finam krediet; A.P. v.d. Knaap 1 - brandweer. 21.30 uur De Graaf B.V. - Boode BV 2; Boode tweew. -CNS De Eendragt; Veerman NMS -Gemeente 2. 21.42 uur H.v.d. Bosch -C1000 Janssen; Heemskerk - J.v.d. Knaap; slager Tol - Oudijk. 21.54 uur Schuitema - PTTR.v.d. Bosch - De Zevenster 1Kaasmekka - Tas. 22.06 A.P. v.d. Knaap 2 - J.v.d. Wel 2; Finam krediet - Phaff B.V.; Brandweer - Dijkshoorn brillen. 22.18 uur Voorbrood -Rabobank 1CNS de Eendragt - De Zevenster 2; Gemeente 2- Benning. 22.30 uur Rabobank 2 -Gemeente 1; j.v.d. Knaap - Meijer; Oudijk - A.P. v.d. Knaap 1. 22.42 uur PTT - de Vierkap; De Zevenster 1- Boode Tweewl. 22.54 uur winnaar poule 7 - winnaar poule 8; winnaar poule 3 tegen winnaar poule 4; winnaar poule 5 tegen winnaar poule 6. 23.10 Finale winnaar poule 1 - winnaar poule 2. Supporters zijn hartelijk welkom a.s. zaterdagavond in dorpshuis "Swanla", graag zelfs. Aanmoedigen van de teams bevordert de prestatie. Na afloop is er een gezellig samenzijn met muziek van "You to". Het bedrijfsvolleybaiteam hoopt, dat ook deze avond weer sportief zal verlopen en Bedrijfsvolleybaltoernooi 1992, ondanks veel improviseren, een geslaagde manifestatie wordt. Waddinxveen - In het Gouwebad "de Sniep" is er weer diploma gezwommen. Dit maandelijks terugkerende gebeuren betrof nu het B-diploma en werd gehouden op dinsdag 5 mei 1992. Alle 24 kandidaatjes die meededen zijn geslaagd. De beoordelingscommissie bestond dit keer uit de heren Cock Rehorst en Willem-Jan van Yperen. De geslaagden zijn: Tamara Flippo, Bas Wagenmakers, Jack van der Lee, Bas-Jan Nieuwehuyzen, Jacqueline v.d. Broek, Charolotte Poulisse, Afke Tasma, Lex Burgerhout. Chantal Koet, Karin Los, Bas Mons, Angela de Heer. Eline Scheele, Madeion Vavier, Laura Berlijn, Annelies Stuyfzand, Folkert de Wit, Léon Salleveldt. Fouad Achbar, Denise Engelhart, Huub Broere, Emily van 't Wout, Alexander Verbree en Joyce Kelder. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer wordt op donderdag 14 mei de slotochtend van de Moerkapelse Ouderens«os gehouden met een grootse bingo en altijd prijs. Aanvang 9.30 uur. Waddinxveen - De Hengelsportvereniging Waddinxveen hield zaterdag 9 mei j.l. haar derde wedstrijd voor de zomercompetitie. Er werd gevist in de Amstel nabij het plaatsje Nes. De verwachtingen wat betreft de vangst in dit water waren niet al te hoog. Toch bleek na afloop dat er goed brasem en bliek gevangen was. De grootste vis was voor W. Houtman; hij ving een brasem van 53,6 cm. De eerste vijf in de uitslag waren: 1 W. Houtman 14330 gram, 2 A. van Leeuwen 10860 gram, 3 M. Reichard 10360 gram, 4 R. Jenner 7650 gram, 5 N. Kraan 5320 gram. In samenwerking met het Waddinxveense Sportweekcomité organiseert de wed strijdcommissie van de H.S.W. op zaterdag 30 mei a.s. een hengelwedstrijd om het kampioenschap van Waddinxveen. Er wordt gevist in de Gouwe: aanvang 14.00 uur, einde 17.00 uur. Opgave en informatie bij M. Reichard tel. 01828-17119.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11