Hart van Holland - allerlei Politieberichten Boskoop Algemene Ledenvergadering van UNIVE Onderlinge Nieuwerkerk 100 jarige bibliotheek Nieuwerkerk Expositie poli kliniek Groene Hartziekenhuis Borstvoeding natuurlijk Verzamelbeurs Bazar Song of Praise Staatssecretaris in Moordrecht 30-jarig bestaan TUMO-Moordrecht Rommelmarkt Boskoop brengt 17.000 gulden op! Galerie Laerken houdt expositie Toi Toi speelde alsof het echt was Slank de zomer in met Weight Watchers Kringkoop boekte 76 miljoen omzet in 1991 Slotavond Katholieke Vrouwenbeweging Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 13 Criminaliteit Verkeer Bleuland Stijging Asbest Waddinxveen - Er is een periode in het jaar dat overgewicht veel minder wordt geaccepteerd dan gewoonlijk: rond deze tijd, wanneer veel Nederlanders voorbereidingen voor de vakantie treffen. Een blik in de spiegel en het voorzichtig passen van de zomerkle ding is vaak het sein om nog even te proberen wat extra pondjes kwijt te raken. "Dat is toch geen gezicht aan het strand" is een veelgehoorde "aanmoe diging". Weight Watchers leidster Syl via van Minnen merkt rond deze tijd duidelijk dat Nederland in de zomer maanden slank, bijvoorbeeld op een camping in Frankrijk, wil rondlopen. Ikhebal weer van een heleboel nieuwe cursisten gehoord dat hun bikini is ge krompen. De cursussen zitten gezellig vol met allemaal cursisten die hetzelf de doel hebben: in een korte tijd veel kilo's kwijtraken om er straks op z'n best uit te zien. En waarom ook niet?" stelt ze terecht. De Weight Watchers cursus onder lei ding Sylvia van Minnen wordt elke woensdag van 19.00 tot 20.30 uur ge houden in de ontmoetingskerk te Waddinxveen. "De basis is het nieuwe Quick Control programma, dat garan deert dat cursisten op een eenvoudige manier veel gewicht verliezen. In ieder geval genoeg om er in de vakantie per- fekt uit te zien," aldus de enthousiaste plaatsgenote, die voor alle mogelijke inlichtingen te bereiken is op tel.nr. 01828-16677. Zie ook advertentie. Op 4 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee, uit een magazijn van een winkel. Op 4 mei werden vier banden van een auto welke op de zijde stond lek ge stoken. De schade bedraagt F 2000, In de nacht van 6 op 7 mei werd een personenauto, merk VW golf, voorzien van het kenteken KF-70-W vanaf het Noordeinde ontvreemd. Op 8 mei werd een kentekenplaat ont vreemd van en vrachtauto welke ge parkeerd stond aan het Pastoor Daal- mansplantsoen. Inde afgelopen week werden de volgen de fietsen ontvreemd, vanaf de zijde een Gazelle herenfiets en een witte damesfiets, vanaf het station een groene en een zwarte damesfiets, vanaf Floreant een rode kinderfiets. Diversen: Bijenzwerm: Op 6 mei was een groot aantal bijen aan de Voorkade een wo ning aan het belagen. De bijen werden door een imker weer in hun oorspron kelijke woning gedaan Op 4 mei vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de zij de. De achteropkomende automobilist had niet in de gaten dat de auto voor hem stil stond om linksaf te slaan. Gevonden: bankbiljet, zilv. oorbel met 6 steentjes, br. trui, sleutel, br. lederen handschoen. Verloren: gr. portemonnee, 2 zw. portemonnee's, br. portemonnee, zw. kater, do. bl. portemonnee, bril in br. koker, do. br. portemonnee Nieuwerkerk a.d. IJssel - In het kader van het eeuwfeest van de Openbare Bibliotheek zijn er op zondag 17 mei a.s. ["eer dan 200 bibliotheken in Neder- land open. bibliotheek in Nieuwerkerk doet Jw ook aan mee, Tussen 14.00 en 16.00 j/ur is iedereen hartelijk welkom. da - In de maanden mei en juni Hart Polikliniek van het Groene seerd'd '°'<at'e J°ze'' geëxpo- ^biïeke van Veen - vitrines en Netty "«nboom -aquarellen. seerd L0'ïat'e Bleuland wordt geëxpo- |w oor mevrouw Spee - vitrines schim e ziide; de heer Stark - bilderijen. Bleiswijk/Regio - Het coöperatieve tuin- bouwtoeleveringsbedrijf "Kringkoop" heeft in 1991 een omzet behaald van 76 miljoen gulden. Dit staat in het jaar verslag van Kringkoop. Een steeds be langrijker deel van de omzet komt op rekening van de biologische gewas- beschermingsprodukten; bijna 11 pro cent meer. Steeds meer telers passen deze vorm vaagewasbescherming toe. Daarnaast werd het omzetresultaat positief beïnvloed door de grote afna me van vloeibare meststoffen voor ge sloten teeltsystemen, apparatuur voor drainwater-ontsmetting en substraat. Wel constateert Kringkoop in haar jaar verslag, dat op 11 mei a.s. aan de ruim 1000 leden, ter goedkeuring is voorge legd, een grillig verlopen investerings patroon. De tuinbouw nam in de eerste negen maanden een afwachtende hou ding aan. In het laatste kwartaal werd veel geïnvesteerd in duurzame be drijfsgoederen. Dit alles heeft erin ge resulteerd dat Kringkoop, ondanks de terughoudende opstelling in de eerste negen maanden, een omzet heeft be haald die ligt op het niveau van 1990. Daarmee heeft Kringkoop wel haar marktpositie in het werkgebied verder verstevigd. Ook de Kringkoop-winkel in Pijnacker maakte een goed jaar door. Er werd 10 procent meer omzet gerali- seerd en het artikelenpakket werd verder uitgebreid. Regio - Elke vierde maandag van de maand organiseert de vereniging "Borstvoeding natuurlijk" met hulp van Kruiswerk Midden-Holland in Nieu werkerk ad. IJssel een informatiebij eenkomst over het onderwerp 'borst voeding'. De eerstvolgende bijeen komst is op maandag 25 mei om 20.00 uur in het wijkgebouw van Kruiswerk Midden-Holland, Raadhuisplein 35, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Deze avonden zijn vooral bedoeld voor a.s. moeders en moeders die ervaringen uit willen wisselen. Het onderwerp van 25 mei is "Zelfvertrouwen en informatie om eventuele moeilijkheden op te lossen". Inlichtingen tel. 01803- 14144. Regio - Zondag 17 mei organiseert "De Verzamelaar" afdeling Rotterdam weer een speciale verzamelbeurs van mun ten, postzegels en ansichtkaarten. Deze beurs wordt gehouden in de zaal Monte Carlo, Westzeedijk 469 te Rot terdam (t.o. Van Gend en Loos). Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom. Speciaal voor de postzegelverzame laars is er weer een dubbeltjeshoek. Regio - Het regionale christelijk gemengde koor "Song of Praise" houdt op zaterdag 16 mei van 9.00 tot 16.00 uur in de Pelgrimskerk aan de Reijerdijk 51 in Rotterdam- IJsselmonde een grote bazar, 's Avonds is er een zangavond met "Song of Praise" in dezelfde kerk, met een meditatie van ds. W.J.J. Glashouwer. De opbrengst van bazar en zangdienst, is bestemd voor een Jeruzalem-project. De zangavond begint om 20.00 uur. Moordrecht - Op maandag 18 mei a.s. zal staatssecretaris drs. E. Heerma van Volkshuisvesting in Moordrecht aanwezig zijn en zal op uitnodiging van het CDA- Moordrecht, een inleiding houden. Deze bijeenkomst wordt in gebouw "De Zespunt" aan de Molenlaan 10 in Moordrecht gehouden, aanvang 20.00 uur. Onderwerp van het betoog van de Staatssecretaris is "De woningbouw in Midden- Holland tot en na de eeuwwisseling". Moordrecht - Op 16 mei zal het 30-jarig bestaan van de Moordrechtse gymnas tiekvereniging TUMO worden gevierd. Hoewel van oorsprong een turnvereniging, is TUMO in 30 jaar uitgegroeid tot een ware sportvereniging met turngroepen, jazzgroepen, aerobic en yoga. Ter gelegenheid van hét 30-jarig bestaan wordt er a.s. zaterdagmiddag een 'spetterende' uitvoering gegeven, vanaf 13.00 uur in de sporthal "De Zuidpias" en passeert elke groep van de 'jarige' vereniging de revue. De uitvoering zal dus omvatten; -turnuitvoeringen voor kleuters en senioren: jazzuitvoeringen voor kleuters en senioren; -aerobic; - een optreden van de heren recreatiegym. enz.enz. Alle ouders, oud-leden en belangstellenden zijn van harte welkom a.s. zaterdag vanaf 13.00 uur in sporthal De Zuidpias te Moordrecht. De familie Jaspers zorgde ervoor dat het verzekerd kapitaal boven de 300 miljoen steeg Boskoop - Dinsdag 19 mei, de laatste avond van het winterseizoen, wordt de jaarvergadering van de Katholieke Vrouwenvereniging van Boskoop ge houden. Na het officiële gedeelte wordt er nog een poosje 'gekiend'. De op brengst is bestemd voor "De Zonne bloem". De avond wordt in de parochie zaal gehouden en begint om 20.00 uur. Rijneveld- Hazerswoude-dorp Hazerswoude - In Galerie Laerken aan de Bent 2, wordt een expositie gehou den van Wim Mors uit Nederland met stenen en bronzen, voornamelijk ab stracte, beelden. John Hansen uit De nemarken exposeert schilderwerken: acryl op doek tot 24 juli. Tevens is er een permanente expositie van bronzen beelden (figuratief) van Theo Germann uit Nederland, te bezichtigen en wer ken in stock van diverse Deense en Nederlandse kunstenaars. De expositie is van maandag tot en met vrijdag op telefonische afspraak te be zichtigen: tel. 01728 -9837 en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Dit zijn de spelers van Toi Toi, die vrijdagavond en zaterdagavond het leuke blijspel "Hooikoorts voor het voetlicht brachten. Waddinxveen - Al viel de opkomst van het publiek wat tegen en ziet het ernaar uit dat er geen zaalruimte meer is in Waddinxveen waar toneelvoorstellingen kunnen plaatsvinden, het mocht vrijdagavond en zaterdagavond het enthousiasme niet drukken. De Waddinxveense toneelgroep "Toi Toi" bracht een leuke komedie met als titel "Hooikoorts" op de planken van het toneel van de toneelzaal van het Anne Frank Centrum, waarbij de juiste man en vrouw de rol hadden die hen op het lijf geschreven waren... Genoten werd er van de hilarische situaties, spitsvondige opmerkingen die als kwinkslagen de zaal inrolden en misverstanden opgehelderd werden en de vaart er in zat. Dat is trouwens bij 'komedie' een vereiste... En ze kunnen er wat van in Waddinxveen, ondanks het zwaard van Damocles dat boven hun hoofd hangt nu straks deze unieke toneelzaal gesloopt gaat worden en er verder geen accomodatie meer isHoewel vrolijkheid de overhand had, klonk in elk gesprek, zowel inde pauze als na afloop, een ondertoon van teleurstelling Desondanks kan er teruggezien worden op zeer geslaagde toneeluitvoeringen... Zevenhuizen/Nieuwerkerk a.d. IJssel - Afgelopen donderdag 7 mei werd de Algemene ledenvergadering van de On derlinge Brandwaarborgmaatschappij Nieuwerkerk a.d. IJssel e.o., in het her vormd Centrum te Nieuwerkerk ge houden. De vergadering werd geopend door de heer W.A. Hardijzer, voorzitter van het bestuur van de Onderlinge Nieuwerkerk. In zijn voorwoord stond hij stil bij het plotselinge overlijden vorig jaar, van één der bestuursleden van de Onder linge Nieuwerkerk, de heer A. Jonge- neel. Te zijner nagedachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Vervolgens werd verslag gedaan aan de aanwezige leden, van het afgelopen verzekeringsjaar. Het aantal leden dat de brandverzekering heeft is in 1991 toegenomen met 13,3% tot een totaal van 1305 leden. Het totaal verzekerd kapitaal is toegenomen tot ruim 292 miljoen. Begin van dit jaar kwam het totaal verzekerd kapitaal boden de 300 miljoen. De familie P.C. Jaspers uit Ca- pelle a.d. IJssel, die dit bedrag vol maakte, werd op de ledenvergadering in het zonnetje gezet. Zij kregen een plantenbak en een cadeaubon uitge reikt. De Onderlinge, die ook als bemidde laar werkzaam is voor alle overige ver zekeringen, zag ook in zijn varia-pro- duktie een sterke stijging. Dit komt mede door het feit dat de Onderlinge zich heeft geschaard onder de UNIVE- organisatie. Deze organisatie is een samengaan van voormalig NOVO-ver- zekeringen en DLG. De Onderlinge, die reeds werkzaam was als bemiddelaar voor NOVO, heeft in de nieuwe organi satie een alleenrecht in zijn werkgebied voor de produkten van UNIVE. Dat de UNIVE-produkten de mensen aanspreekt, blijkt wel uit de grote toe name van het aantal relaties van de Onderlinge. Mede hierdoor is in de cember een nieuwe medewerkster aangetrokken. Eén van de medewerkers van UNIVE- verzekeringen heeft op de ledenverga dering een uiteenzetting gegeven over deze organisatie. Het bedrijfsresultaat van de Onderlin ge over het jaar 1991, was zodemig een stijging van de winst in vergelijking met het voorgaande jaar van ruim 52%, dat het bestuur heeft voorgesteld om we derom 15% van de betaalde brandpre- mie middels storting op een rentedra gende ledenrekening aan de leden te restitueren. Tijdens de vergadering werd aandacht geschonken aan het opruimen van as best (platen) na een ramp. Dat hier voor de eigenaar hoge bedragen mee zijn gemoeid, bleek al snel uit enkele voorbeelden. Door de secretaris van de Onderlinge, de heer J. van Vliet, werd duidelijk gemaakt, dat deze kosten tot een maximum zijn gedekt op de brandverzekering. Tevens kunnen extra opruimingskosten tegen een ge ringe meerpremie op deze polis wor den bijgesloten. Uit bovenstaande feiten blijkt, dat de Onderlinge Nieuwerkerk de maat schappelijke ontwikkelingen nauwge zet volgt en dat men de toekomst met vertrouwen tegemoet gaat. Boskoop - De opbrengst van de zaterdag gehouden rommelmarkt van de Gerefor meerde Gemeente, aan de Mendelwegte Boskoop, heeft ruim 17.000 gulden netto opgebracht. De penniogmeester van de rommelmarkt was nog wat voorzichtig... Het kan misschien wel iets meer zijn. Dat betekent dat de opbrengst ca. twee duizend gulden hoger ligt dan vorig jaar. Toen bedroeg het netto-resultaat 15.000 gulden. En dan te bedenken dat het toen stralend zonnig weer was. Nu viel het weer wat tegen, maar was het publiek niet minder geïnteresseerd. Er was zoveel te koop on te bekijken, te beleven (een reuze sjoelspel) en te smikkelen. Hoewel het een rommelmarkt was, zag je nauwelijks rommel, dat betrof tweedehands goederen die keurig opgesteld onder afgedekte kramen was opgesteld. Verder veel vaste planten voor de tuin, heesters e.d., maar ook allerhande etenswaar, zelfs vis, groenten en fruit, stroopwafels, oliebollen, nieuwe christelijke boeken, platen en c;d. s. Zaterdagmorgen viel er af en toe een klein buitje, maar 's middags werd het met meer droog. Organisatoren kunnen terugzien op een geslaagde rommelmarkt, waarvan het resultaat dit keer ten goede komt aan het eigen kerkgebouw.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13