Waddinxveen Boskoop Trek je beste wandelschoenen aan |fw)' een bezoek aan de Rommel markt- bazar Kerkdiensten Kerkdiensten I Albert Hoge weg van TOOS plaatst Izich voor N.K. Bingo in De Boog Gemeenteraad Boskoop op bezoek bij Sirébo op de Floriade Jaarvergadering VOO Spannend slot Vooijaarscompetitie Jeu de Boulesvereniging Orgelconcert Sjoelavond in het Zuidhonk Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 15 Binnententoonstelling vanaf 15 mei: Tropica Exotica Wekelijks Binnen Floriade een must Waddinxveen - 17 mei Openingstijden Floriade: Sirébo plant —j Vernieuwingsplan 23 mei een bijzondere dag in Waddinxveen Inleveren goederen Boskoop - 17 mei Klaveij assen iFloriade - Misschien is op het moment dat dit artikel in "Hart van Holland" l/publiceerd wordt, de halfmiljoenste bezoeker al op de Floriade gepasseerd. Het I j^pt er namelijk storm. Bussen vol met buitenlandse kentekenplaten passeren je [hji de afslag Zoetermeer. In vijf minuten tijds telden we een achttal bussen, ■waaronder Zweedse, Duitse, Franse en een Engelse. En op het terrein wemelt het Ivan de nationaliteiten... Voorafgegaan door een gids die herkenbaar is aan een Iparaplu met een tulp, zie je, bij aankomst, grote internationale groepen in tempo lover de Floriade marcherenOver dat tempo, de grote afstanden en wat er te Izien valt zullen we eens een boekje opendoen. |zij die vooral niks van seizoenswisse- |lingen en de per 10 dagen wisselende Ibinnententoonstellingen willen mis- |sen, hebben er goed aan gedaan een 1 passepartout' aan te.schaffen. Zo kun |je, wanneer je er zin in hebt, eens een l'paar uurtjes naar de Floriade: bij |voorkeur op de fiets, want stalling Ibewaakt) kost maar een piek. Parkeren tien piek! ■Hetparkeergeld voor de auto bedraagt (tien gulden. Eén keer vonden we ge- |noeg. toen regende het en was het onze (eerste kennismaking.... Brrr... Kies (maar mooi weer en neem een zonnebril (mee om alles goed (zonder toegekne pen ogen) te kunnen zien. Fanatieke lingen als m'n wederhelft en ik, hebben (zelfs bedacht om wekelijks naar de (Floriade te gaan op onze vrije woens dagmorgen. hetgeen tot dusver ge- (beurd is, onder alle weersomstandig heden. Dat geeft het voordeel om de Floriade in gedeelten goed te bekijken, loverigens is hij als imker ook als vrij williger betrokken bij het 'bijenpavil- Ijoen' en aldaar inzetbaar (De binnententoonstelling in het Ex- Iposarium, moet het mooiste zijn wat er pp creatief gebied met bloemen en [planten gedaan kan worden. Dat is niet alleen een indruk, maar tevens een Iconclusie. Was de bloembollenexpo al schitterend, de tweede "bomen [groen... leven" was ook een juweeltje. 'Geweldig dat er zoveel moois op zo |compact bijeen, tentoongesteld wordt. Daar alleen kun je zeker anderhalf uur |jeogen de kost geven en genieten. iVan zoiets krijg je dorst en koffie Ismaakt op één van de terrassen bij het Itxposarium, of binnen. (Waarschuwing Denk niet: "O, maar straks komen we gmeer koffiegelegenheden tegen", itiswel het geval, maar dan ben je een laur verder, omdat er onderweg naar [één van de horeca-gelegenheden, zo veel te zien is. En dan heeft iedereen ineens honger en dorst.... Jammer dat de afstanden zo groot zijn tussen de horeca-faciliteiten en er wat weinig kraampjes, in de diverse gebieden zijn. waar iets genuttigd kan worden. Heel prettig is het, dat er veel bankjes zijn bij gebieden waar iets te zien valt, of op beschutte plaatsen, waar pick nick-tafels staan (omgeving milieu park bij Aart Worm) Advies: neem in ieder geval een paar pakjes drinken mee! Na even de benen gestrekt te hebben aan de wandel. De paden op, de lanen in, met frisse pas. Het "bijenpaviljoen" is een must: de kassen met Hollandse (en inheemse maar in Nederland ge teelde) produkten met biologische ge wasbescherming en tomaten die door hommels bestoven worden alleraar digst. Het is grappig te zien hoe gek vooral de Japanners (in groten getale) op de kasbloemen zijn, waarbij de nieuwste teelttechnieken worden ge toond en het milieutechnische aspect wordt belicht.... Afstanden zijn het wel om te lopen, maar een halte met de tram kan ook voor een gulden, alleen moet je wat lang wachten. Ach eigenlijk is alles op de Floriade een 'must'; er is zoveel dat het bekijken, jazelfs het bestuderen waard is, dat het zonde is om alles in vogelvlucht te doen. De polderse kaalheid is wat weg genomen nu de bomen in het blad staan langs de lanen, maar de wind heeft hier vrij spel: dus is het iets kouder: vest mee! Ook boterhammen mee En wie na het zien van Madurodam, de kas met cactussoorten (succulenten), en het veilen van Floriade-produkten (champignons, komkommers, aubergi nes, paprika's) e.d. heeft meegemaakt is moe en heeft honger... "Waar gaan we eten?" Bij het poffertjespaviljoen was woensdagmorgen de electriciteit uit gevallen; bij de Oranjerie stonden rijen dik en bij de grote Expohal waar dezer dagen een groot postorderbedrijf wer- rMdinxveen- Zaterdag 9 mei werd in pendant de "play-off" voor turners uit Ice B-en C-lijn georganiseerd. Op deze (j'edstrijd waren per categorie nog drie lttelnamebewijzen te verdienen voor de wedstrijd om het Nederlands Kam pioenschap op 23 mei in Opmeer, 'e wedstrijd in Volendam was prima ■organiseerd, maar helaas viel de pu- pieke belangstelling tegen. Toch wer per de gehele dag door de turners in diverse niveaus fraaie oefeningen getoond. I oor de play-off hadden drie TOOS- l'Lrners zich geplaatst. Tijdens het iee'stegedeelte kwam Joachim van der P'e in actie in niveau 6B. Joachim fgon goed aan de wedstrijd en jrde 7.85 op sprong. Ook op brug D en rek (6.75) liet Joachim goede Weningen zien. Helaas draaide oachim de lange matoefening (6.30) en I/oefening op de voltige-paddestoel /"Iniet goed genoeg en ondanks zijn ringoefening (7.20) wist hij zich Pet te plaatsen voor de N.K. lerv°'§ens was Jurjen van Pruissen l? beurt. Jurjen had net een ■n l rap achter de rug en was moe pnor, maar hij had er zin in en wilde i/S°ede prestatie neerzetten. Dat m direct na de eerste twee toe- F|P' want na sprong (8.45) brug i»ü en rek stond Jurjen als J/e geklasseerd in de tussenstand. Ifp 'mmanuëlkerk 9.30 en 19.00 IgpkA; van Houwelingen |i;:, 'Vrijgem.8.30 uur en 14.45 uur I4ri H<)0kendoorn Ilurfgemeenschap Zuidhonk rI, ""/samenkomst I «gescheiden Gem. 9.30 en ^raurde heer G. van Loenen velende (mode) shows, presenteerde, konden alleen groepen terecht die ge reserveerd hadden. Na al een keer met honger weggegaan te zijn, (de snackbar naast de Floriade- uitgang bood uitkomst) overkwam ons dit geen tweede keer. We zijn op alles voorbereid en nemen bij ons wekelijkse bezoek nu ook een paar boterhammen mee... Advies Wie geen passepartout heeft (abonne ment) moet voor zichzelf bedenken wanneer hij/zij gaat, er een hele dag van te maken. En alle onderdelen in rust af te werken, volgens het schema dat bij de kassa gratis verkrijgbaar is. (Platte grond met onderwerp-afdelingen). Neem vooral de tijd om even te rusten op een bankje. Vergeet niet de inzen ding van de waterschappen te bekij ken: Nederland en water; - de uitkijktoren in te gaan, - de leuke speelse objecten van het platteland te bekijken: hooiberg, boerenschuur met tractor: als je in de klomp stapt start de tractor! - de kin derboerderij met altijd jong vee: kui kentjes die uit het ei komen; - de mo norail enz... Kinderen kunnen hun hart ophalen en zullen niet weg te branden zijn bij de diverse grote speellokaties. Jammer voor de ouders van hele jonge kinde ren, die zelf toezicht moeten houden, maar als je een hele tijd gereden bent in een wagentje, vind je het als ukkepuk heerlijk, om zelf op/in een mini-auto te rijden Grote kinderen die niet zoveel zin meer hebben of alles al gezien hebben, kun nen bij het klim. glijspring-gebeuren worden achtergelaten.... Dat de Floriade niet alleen maar over planten, bloemen en landschappen gaat, zal de bezoeker duidelijk worden: er is zoveel meer wat ermee samen hangt. Neem daarom, als je er maar één keer naar toegaat, de tijd en geniet... en neem de afstanden voor lief... het is de moeite waard: Floriade 1992 mag niet gemist worden! Hendrika C. I Het Floriade-park is dagelijks geo- I I pend van 9.30 tot 20.00 uur. De attracties en paviljoens sluiten I om 19.00 uur. De kassa's zijn geopend van 9.15 1 tot 18.00 uur. Parkeerterreinen zijn geopend van I 8.30 tot 20.30 uur. ln september en oktober worden de sluitingstijden van het park, de I kassa's en de parkeerterreinen i met één uur vervroegd. I Bij de lange mat speelde de vermoeid heid een rol, want Jurjen kon zijn oe fening net niet de 'finishing touch" ge ven en de score was met 7.40 ook lager dan de bedoeling was. Op voltige pakte Jurjen de draad weer [prima op en scoorde 7.90 en ook op ringen liet hij een fraaie oefening zien, waar hij 8.45 voor kreeg. De totaalscore van 48.30 punten was voor Jurjen ech ter net niet voldoende om zich te kwa lificeren voor het NK, want hij eindigde op de vierde plaats. Volgend seizoen zal Jurjen zich echter ongetwijfeld wil len en kunnen revancheren. De derde TOOS-turner die in actie kwam was Albert Hogeweg in niveau 2 C. Albert heeft dit seizoen nog geen enkele wedstrijd optimaal gepresteerd en was erop gebrand om zich via de 'play-off' alsnog te plaatsen voor het NK. Het eerste toestel verliep niet ge heel vlekkeloos, maar door zijn routine kon Albert de fout die hij maakte, goed oplossen en scoorde 6.80 op brug. Op de rekken (7.20) en vloer (7.55) liet Albert goede oefeningen zien. Het vierde toestel was voltige en Albert liet zien dat dit zijn favoriete toestel is, want hij turnde een fraaie oefening en ondanks het feit dat hij een keer af stapte scoorde hij toch 7.35 en dat was ruim een halve punt meer dan zijn concurrentie. De score op ringen (5.80) was tegenvallend, maar door een fraaie paardsprong waar hij 8.25 voor kreeg, behaalde Albert de derde plaats met 42.95 en is dus na Alexander Poot, Maarten Verbree en Mark Kranenburg, de vierde TOOS-turner die in Opmeer in actie zal komen. Waddinxveen - Vrijdagavond 15 mei si er in buurtcentrum "De Boog" weer een gezellige/'bingo-avond" aan de C. Huy- genslaan 2 in Waddinxveen. er worden 11 rondes gespeeld, waar van één zgn. 'koffieronde' Er zijn twee lokaliteiten, nl. één voor rokers en één voor niet-rokers. Deze bingo-avond heeft veel verras singen. Aanvang 20.30 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. J.G. Maas, voorzitter van Sirébo. overhandigt de burgemeester van Boskoop in de inzending op de Florkide, de Sirébo-promotieplant en de kleurenbrochure. Boskoop - De boskoopse gemeente raad inclusief burgemeester en wet houders. bracht onlangs een bezoek aan de Floriade. Uiteraard werd bijzondere aandacht geschonken aan de Boskoopse inzen dingen op de Floriade. Naast de vele bezienswaardigheden die op deze unieke wereld-tuinbouwtentoonstel ling werden bezichtigd, werd uitvoerig stilgestaan bij de inzending van Sirébo. Niet verwonderlijk uiteraard, omdat de gemeente Boskoop één van de partici panten is in Sirébo en omdat deze promotie-stichting met haar inzending een stukje Boskoop heeft ingebracht dat zeker gezien mag worden. Speciaal voor deze gelegenheid ont ving de voorzitter van Sirébo, de heer J.G. Maas de bestuurders der gemeen te, bij de inzending. Hij gaf daarbij een duidelijke uitleg over het ontwerp van de inzending en de overeenkomsten daarbij met de regio Boskoop als Boomkwekerijcentrum van Nederland. Niet alleen de planten trokken de aan dacht van de bezoekers, maar ook wa ren zij vol lof over de schitterende in- formatiewand bij de inzending. Zij waren dan ook van mening dat de inzending aan z'n doel beantwoordt, namelijk de promotie van de regio Boskoop op de Floriade. De heer J.G. Maas, maakte van de gele genheid gebruik om het gezelschap te wijzen op nog twee andere promotie activiteiten. De promotieplant Cupres- socyparis leylandii "Sirébo" en de schitterende kleurenbrochure over de regio Boskoop. Om dit nog eens dui delijk te onderstrepen overhandigde hij drs. J. Spros, burgemeester van Boskoop, bovengenoemde promotie- plant in de unieke geschenkverpakking en de kleurrijke brochure. Met waardering voor hetgeen hier in het belang van de regio Boskoop wordt gepresteerd en in de wetenschap dat de gemeentelijke financiële bijdrage aan Sirébo goed is besteed, vervolgde het gezelschap zijn bezoek aan de Flo riade. Waddinxveen - Op 19 mei houdt de Waddinxveense afdeling van de Vere niging voor Openbaar Onderwijs haar jaarvergadering in de Jan Ligthart- school, Sperwerhoek 6 in de wijk Zuid- plas. Na het huishoudelijke deel volgt om 20.30 uur een lezing over het onder werp: 'schaalvergroting en fusies'. Dit is erg actueel, zowel in het voortgezet als in het basisonderwijs. Wat dat voor kinderen, ouders en leraren gaat bete kenen, wordt uit de doeken gedaan door de heer Marius Berendsen. Hij is deskundige bij de Schoolbegeleidings dienst in Gouda. Volgens de plannen van Staatssecreta ris Wallage van Onderwijs, moeten scholen meer met elkaar samenwerken en meer doen aan bijvoorbeeld 'on derwijs aan moeilijk lerende kinderen'. Ze krijgen meer zelf te beslissen en zonodig moeten ze ook met elkaar sa mengaan. De vernieuwingsplannen gelden niet alleen voor de voor ieder een toegankelijke openbare scholen, maar ook voor het bijzonder onderwijs. De bijeenkomst van VOO is openbaar en de koffie is gratis. Waddinxveen - Als het weer meewerkt belooft 23 mei een geweldige 'open- lucht'-dag te worden in Waddinxveen. Dan wordt namelijk een grootse rom melmarkt gehouden op het Evenemen tenterrein aan de Sniepweg/Dreef, ten bate van de Gereformeerde kerk van Waddinxveen. Tevens vindt de jaarlijkse "Dorps- straat-braderie" op die dag plaats, zo dat er weer veel te bekijken en te bele ven is in Waddinxveen. Voor de te houden rommelmarkt kun nen nog goederen ingeleverd worden op het adres Noordeinde 18: elke woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Er kan nog van alles gebruikt worden: meubelen, bedden, electrische appa raten, potten, pannen, snuisterijen, boeken, platen, gereedschap, naaima chines, tuingereedschap, schilderijen, leuke en gekke dingen: kortom alles wat niet meer gebruikt wordt is welkom. Speelgoed, postzegels en prentbrief kaarten uiteraard ook. Wie het niet kan brengen kan de orga nisatie bellen 17372 of 17370 en het wordt opgehaald: graag bellen na 16.00 uur. Wie vragen heeft kan contact opnemen met tel.'14882. Hervormde kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Chr. Geref. 9.30 uur ds. J.F.G. Kam phorst Harderwijk 17.00 uur (vm.dovendienst) 17.00 uur ds. M.J. Oosting R.K. St. Joh. de Doper Boskoop 16 mei De Stek 17.30 uur kerk 19.00 uur 17 mei 10.00 uur eucharistieviering kerk Volle Evang. Bethel 10.00 uur dienst Waddinxveen - vier teams met een gelijk aantal gewonnen wedstrijden aan de top. met nog één wedstrijdavond voor de boeg. Dat is de stand in de voorjaarscom petitie bij de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Op de laatste speelavond moeten nog drie wedstrijden gespeeld worden. Spanning ten top dus.m zeker nu een paar van de koplopers elkaar nog ontmoeten.. alle vier de teams hebben zeven van de tien gespeelde wedstrijden gewonnen. De rangschikking op puntensaldo is alsvolgt. 1. kees de Lange en Toos Tabben >40; 2. Wouter de Lange en Norbert Schifferling +28; 3. Willem Dries en Christa Giancaspero +25; 4. Joop Dries en Cock Ruitenburg +24. Gevaarlijke outsiders zijn Dino Giancaspero en Wim van Bockom Maas, die op de vijfde plaats aan met 36 winstpunten. Waddinxveen - Zaterdag 16 mei geeft Jan Mulder een orgelconcert op het orgel van de Brugkerk te Waddinxveen. Jan Mulder is in 1963 te Rotterdam ge boren. Toen hij op 12-jarige leeftijd een talentenjacht won. besloot hij om pia noles te gaan nemen. Dat kreeg Jan toen van de leraar van Pieter van Vollenho ven. Op het conservatorium studeerde hij piano en ook orgel, waar hij op 1 mei 1992 voor slaagde. Naast virtuoos spe ler is Jan Mulder een enthousiast koor dirigent van het Jeugdkoor "Vox Jubi- lans" te Waddinxveen. Op deze avond hoopt hij de navolgende werken te spelen: improvisaties van hemzelf, werken van J.S. Bach, F. Mendelssohn- Bartoldy, H. Purcell, L. Cl. Daqui, C. Franck, H. Mulet en Ps. 146 van Jan Zwart met aansluitend samenzang. Ie dereen is welkom. Aanv. 20.00 uur. Waddinxveen - Zoals vorige week al aangekondigd is op vrijdagavond 15 mei a.s. de maandelijkse sjoelavond in het wijkgebouw "Het Zuidhonk". De aanvang is om 20.00 uur. Er wordt ge speeld met twee personen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschil lende sjoelbakken. Waddinxveen - ln wijkgebouw Het Zuid honk (naast sporthal De Duikelaar) is er op vrijdagavond 15 mei weer vrij- klaverjassen. (geen competitie) De aanvang is 20.00

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15