Zevenhuizen - Moerkapelle Zilveren Ouderenkoor Na de brand m Brandweer rukte uit Rode Kruis allerlei Opbrengst Rommel markt Moerkapelle Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 17 25 jaar geleden CHEQUE 2692.30 Werkzaamheden Ingebruikname Inventaris 15 mei 12.00 uur Samen werk: samen sterk Opbrengst Welfare Bloedafname-avond Rode Kruis-collecte 'X. I levenhuizen - Elke donderdagmiddag op een vast tijdstip, klinkt er 'gezang' in het Hervormd Centrum. Een willekeurige passant over het Kerkepad blijft even staan, knikt instemmend en zet luid neuriënd het "Klein vogellein. mee in. Een lied dat niet zo bekend is bij de tegenwoordige jeugd, maar wel bij die van zo 'n 50, 60 jaar Mevrouw M.C.A. Schurink- de Jong is de voorzitter van het koor en mevrouw K. v.d. Kraan -Rademaker is pening- meester. Beiden zijn het koor zeer toegewijd en zeker niet de oudsten. Dat is mevrouw J.M. Boevé- Ames (72) ook zeker niet. Zij is wel één van de oprichters. Op verzoek duikt ze voor "Hart van Holland" thuis in de pape rassen en tovert leuke geschiedkundi ge gedichten tevoorschijn. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan maakte ze al een originele over het ontstaan, vijf jaren later bij de lus trumviering weer, tot en met het 20- jarig bestaan. Ze leest voor dat ze met maatschappelijk werkster juffrouw Wigman op de trap bij Hotel Vos zat en zo, na een bijeenkomst van de Oude renbond, waarvan de heer C. Hooge- veen voorzitter was, op het idee kwa men om een koor te stichten. Het koor kreeg de naam "Bejaardenkoor Zeven huizen". Omdat tijden veranderen en bejaarden 'oud' klinkt, wordt nu veel meer de naam 'Ouderenkoor' gebezigd. Mevrouw Boevé werd 25 jaar geleden dirigente van het ouderenkoor en de heer Hoogeveen wist de heer Joh. van Reeuwijk (beiden overleden) over te halen om het koor op de piano te be geleiden. De eerste repetities vonden aanvankelijk plaats in een oude school. Mevrouw Boevé denkt dat het koor vanaf het begin dat het Hervormd Centrum bijna 20 jaar geleden gereed kwam, hier wekelijks kwam repeteren. Die jeugd van toen zingt nog steeds dergelijke liederen uit "Kun je nog zin gen, zing dan mee", een favoriete zangbundel, waarvan de liederen en melodiëen erg bekend zijn. Als er dan I ook een enkele keer opgetreden wordt I voor bejaarden, waarvan er sommigen I zich de dag van vandaag niet herinne ren, maar wel die van 50 jaar geleden, dan is er een blijde herkenning... Het I lijkt of de zon doorbreekt op die diep doorgroefde gezichten... Zingen maakt blij, is geen loze kreet, maar een con- statering. De leden van het jubilerende "Ouderenkoor Zevenhuizen", kunnen I hiermee van harte instegamen. Airegent het buiten pijpestelen op don derdagmiddag, binnen in het Her- I vormd Centrum schijnt de zon. Al is de I wekelijkse repetitie dan ook maar een uurtje, het is heerlijk om er even uit te i, iedereen weer te ontmoeten en te I zingen.... Uit volle borst. Goed voor je, zowel lichamelijk (longen) als geeste lijk. Fris en monter gaan de circa 20 leden wekelijks weer naar huis, of even met die en gene mee om zomaar even bij te praten... Deze donderdagmiddag is een beetje een bijzondere, vanwege het maken van de foto in verband met I het 25-jarig bestaan.... Allemaal op de I foto met mevrouw Judy Zilehuis, diri- I gente/begeleidster van het koor. I Normaal zit ze echt niet achter de pia- I no,maar staat ze haf, om er boven uit te kunnen kijken naar haar koorleden die I zij dan 'in beeld' heeft en waarmee ze zo 1 oogcontact' heeft. Immers begeleiding Is niet alleen pianospelen I flori a de-t oega ngsbewijzen Trekking Winkeliersactie Moerkapelle trut elle Maandagmiddag vond I ir 7lïez^en008 van de rijkspolitie, I ,'ip J1'S Plaats van de winkeliersac- Ifc?" i Moerkapelse Winkeliersvere- I J"j> ,rl vrijkaarten voorde Floriade, Ij' r,le Pr'jswinnaars af te halen bij l«ipn e^e aankoop kreeg ,le een stempel. Vier verschillende Iwc ^e,ekende een kaart vol die 1 kb/h"l<?ierc'wer'n de grote bus in de I bant (>P de foto staan de diverse Itridui e.r^ers/sters, te weten: As- I i'rppw t'' Linda Gorissen en Astrid de l*'n/un s de heer H.J. de Visser, in l&en p""''/8 van hoofd' commerciële za- I %ioL V Alleblc>d, interim kantoor- I t'erpn- 00rts namens de Winkeliers- IktnA?"1® Scholten en de heer M. I i]an ^ctsmedepostcommandant J.P. Icermww Lfe prijswinnaars staan 1 °P de affiches op de winkelrui- Zevenhuizen - De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een persbericht laten uitgaan aan regionale kranten waarin de brand van dorpshuis "Swanla" nader toegelicht wordt en de ontwikkelingen dientengevolge. Vorige week berichtten we al uitgebreid over de brand, waarvan de oorzaak tot op heden niet bekend is. (Geruchten doen er wel de ronde, maar zodra de officiële rapporten beschikbaar zijn, zal hiervan mededeling gedaan worden red.) "We hebben zelfs nog voor de toenma lige koningin Juliana gezongen op Soestdijk", weet ze zich te herinneren. "En we zongen ook regelmatig in de kerk, of op ouderenmiddagen en ande re bijeenkomsten. We traden toen veel meer op. Nu is dat maar af en toe, bijvoorbeeld met de Kerstviering van de ANBO. We hadden altijd een leuk repertoire van Oudhollandse liedjes en voor een uitvoering repeteerden we andere liederen, net welke we kozen". Mevrouw Boevé stopte er een jaar of zeven geleden mee omdat haar armen niet meer zo wilden: een uur lang de maat aangeven en dirigeren. De heer Van Reeuwijk was al opgevolgd door mevrouw Ensing en mevrouw Zielhuis kwam haar assisteren. "Noem me geen jaartallen, of data, want precies weet ik dat niet meer", lacht ze. Mevrouw Schurink: "We zijn blij dat het ledental toch rond de 20 blijft schom melen. Veel ouderen haken om be paalde redenen af. We willen zo graag dat daar wat jongere ouderen, zesti gers voor in de plaats komen. Vanmid dag zijn er helaas drie leden niet. We hebben maar twee mannen in ons koor, en één ervan is er niet. We weten meestal de reden waarom ze niet ko men, in dit geval is het echtpaar dat ontbreekt, op vakantie. We hebben sa men een hechte band". Wie dus rond de zestig jaar is, over dag 'vrij' heeft en graag zing, zou eens kunnen overwegen om bij het Zeven- huizenze ouderenkoor op donderdag middag te gaan zingen: van 14.30 tot 15.30 uur. Om de kosten hoeft men het niet te laten. De contributie: aanvan kelijk een kwartje per keer, is nu een rijksdaalder per maand. Daarmee kan het koor makkelijk de kosten betalen, die zeer beperkt zijn, want mevrouw Zielhuis is vrijwilligster. Stichting Kinderhulp Roemenië krijgt cheque Moerkapelle - Dezer dagen werd op sym bolische wijze een cheque overhandigd aan mevrouw Noordam, bestemd voor de Stichting Kinderhulp Roemenië. Drie teamleden van koffiebar '"t Praathuis" uit Zevenhuizen, te weten Margaret Drost en Arthur v.d. Berg uit Moerkapelle en Joost Witte uit Zevenhuizen, zijn or ganisatoren van de rond de jaarwisse ling gehouden Triviant-marathon in Ze venhuizen. De opbrengst daarvan bleek uiteindelijk f 2.692,30. Met dit bedrag erbij, de opbrengst van andere acties, waaronder verkoop van foto 's van oud- Moerkapelle en de donateursactie, hoopt de Stichting Kinderhulp Roeme nië, het beoogde bedrag van ca. 100.000 gulden te halen, zodat er weer een kon vooi hulpgoederen naar Roemenië ge transporteerd kan worden. Enkele stich tingsbestuurders maken volgende week een oriëntatierit naar Roemenië, om de hulpactie die in november gehouden wordt, voor te bereiden. Donderdag en vrijdag werd er begon nen met de sloopwerkzaamheden van het verbrande deel van dorpshuis "Swanla". Aan de firma G. Hol te Nieu- werkerk a.d. IJssel gaf de gemeente hiervoor de opdracht. Schoonmaken: Voor de noodzakelijke schoonmaakwerkzaamheden is een bedrijf uit Krimpen a.d. IJssel in de arm genomen, dat ook reeds door de Stichting Salvage Alarmcentrale VHD was ingeschakeld. Kosten: De kosten voor één en ander komen voor rekening van de assura deur. Waar het gaat om het treffen van voorzieningen ter voorkoming van (verdere) exploitatieschade, dan ko men de kosten hiervan voor rekening van de assuradeur van het dorpshuis. Opdracht: Door de gemeente Zeven huizen werd het 'dienstig' geacht ook reed de toekomstige architect/bou wer/coördinator bij het (verder) tref fen van (nood)voorzieningen te be trekken. Ten aanzien hiervan is beslo ten Pellikaan Bouwbedrijv B.V. te Til burg. De overwegingen van het college van B. en W. zijn dat dit bedrijf de renovatie en de uitbreiding van het dorpshuis in 1988 heeft uitgevoerd tot ieders tevredenheid, de kennis heeft van het gebouw zowel voor als na de renovatie/uitbreiding, terzake kundig is en organisatorisch heeft bewezen één en ander goed te kunnen opzetten en begeleiden, ook financieel was één en ander goed afgeregeld. Dit heeft ook de instemming van het dorpshuisbestuur. Bij zowel het dorpshuisbestuur als het gemeentebestuur staat voorop dat in gebruikname weer mogelijk is als vol doende waarborgen gegeven kunnen worden t.a.v. de veiligheid. Het gaat daarbij niet alleen om de veiligheid uit bouwkundig en constructief oogpunt, maar ook die uit een oogpunt van openbare orde voor zowel gebruikers en bezoekers. Wat betreft de bouw kundige en constructieve aangelegen heden (o.a. draagconstructies) zal ze ker een goede controle moeten worden uitgevoerd. Door zowel de gemeente als het dorpshuis en de verenigingen zal een" inventarisatie moeten worden gemaakt van de voor de brand aanwezige in ventaris (sportartikelen, gymnastiek- toestellen, voorraden, stoelen enz.) en de door de brand verwoeste of (zwaar) beschadigde inventaris. Het grootste gedeelte valt met betrekking hiertoe onder de gemeentelijke verzekering. B. en W. van Zevenhuizen-Moerkapelle menen uit een oogpunt van veiligheid voor de gebruikers en het publiek (bouwkundige veiligheid en aspect openbare orde) niet verantwoord tot een eerdere openstelling over te gaan dan na de door de expert aangegeven sloopperiode (zo'n 5 tot 10 dagen) en denken dat het dorpshuis, in samen spraak met het stichtingsbestuur, op vrijdag 15 mei 12.00 uur weer openge steld kan worden. (Dank werd in het persbericht geuit aan alleen die bij de hulpverlening tijdens en na de brand betrokken waren) In de vorige editie van "Hart van Hol land" werd al melding gemaakt van de mening van het stichtingsbestuur dat er na een tijdsbestek van vier dagen met vereende krachten (tientallen bo den spontane hulp aan) en waarborg van de in de zaal aanwezige aannemer, weer gebruik gemaakt zou kunnen worden van de overgebleven zaal ruimten van "Swanla". Dit met het oog op de play-offs die zaterdag gespeeld moesten worden. Omdat B. en W. deze korte termijn in twijfel trokken en de veiligheid niet konden garanderen, werd uitgegaan van een langere periode, waardoor de play-offs, alsmede het bedrijfsvolley- bal, uit moesten wijken naar de Ring vaarthal in Nieuwerkerk.... Zodoende hadden de dorpshuismede werkers en vrijwilligers, na zovele in tens drukke dagen, even de tijd om op adem te komen en ook eens te genieten van de deelname aan de play-off-wed- strijd van het eigen volleybalteam... die echter nog geen kampioen opleverde. Moerkapelle -Zaterdagmorgen 9 mei, om 8.00 uur werd de brandweer van Moerka pelle gealarmeerd voor een kleine binnenbrand in een schuurtje aan de Bredeweg 39. Een oververhitte schoorsteenpijp zorgde voor een linke hoeveelheid rook en vuur. De eigenaar had in het schuurtje/kasje een openhaardkachel aangemaakt. Na een half uurtje ontdekte hij dat er vanuit de zolderverdieping wat rook kwam. Na eerst zelf een poging te hebben ondernomen om de brand te blussen, wat door de hevige rookontwikkeling niet lukte, is de brandweer gebeld, welke snel ter plaatse kwam. De bluswerkzaamheden werden bemoeilijkt, omdat de schoor steenpijp achter een houten wand was weggetimmerd. Nadat deze was verwij derd, kon de brand worden geblust. Na nog wat nablussingswerkzaamheden, kon de brandweer naar de garage terugkeren. Moerkapelle-Zij die als vrijwilliger/ster gefungeerd hebben in de kraam van het Welfare-werk van het Rode kruis op Koninginnedag in Moerkapelle, wor den door het Rode kruis hartelijk be dankt. De opbrengst was ruim 1300 gulden, hetgeen een prachtig resultaat In gebouw Moerveen aan de Herenweg 13 is er op dinsdag 2 juni weer een bloedafname-avond van het Rode Kruis. Binnenkort worden de oproepen weer verstuurd. Nieuwe donors zijn ook hartelijk welkom. De bloedafname is tussen 19.00 en 21.00 uur. Inl: me vrouw A. Visser-Brouwer, Bernhard- straat 10, tel. 01793- 2938. De collecte voor het Rode Kruis vindt in Moerkapelle plaats op donderdag 4 juni. De landelijke collecte wordt ge houden van 24 mei tot en met 6 juni. Collectanten zijn altijd welkom bij de heer D. Bac, Herenweg 55, tel. 1365. Moerkapelle - De opbrengst van de rommelmarkt voor "Woord en Daad" op 30 april in Moerkapelle, bedraagt ruim 11.000 gulden! Dit is ca. 1600 gul den meer dan in 1991. Het plaatselijke comité van "Woord en Daad" is dan ook zeer tevreden met dit resultaat en be dankt allen die hieraan meegewerkt hebben. Het geld wordt besteed aan de bouw van een lagere en een middelbare school voor christelijk onderwijs in Hyderabad in India.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17