Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Avondvierdaagse Gemeenteraad Zevenhuizen-Moerkapelle Familie Tuitel wint VAX Supercleaner Groeneweg-dameselftal is niet meer... Sloop voormalige veevoederfabriek Beëindiging benzine-verkooppunt Musical door kleuters van 't Reigerbos pagina 19 Voorbereidingsbesluiten Rotonde Voormalige fabriek wordt veranderd Zaterdag voorinschrijving dorpsplein Cijfer 7 spel Jan Klaassen in speelgoedland Nooit mee» dooi' de «nieco voor stol) vuü cn vocht iiV.1»1' S De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle komt dinsdagavond 19 mei in vergadering bijeen om o.a. toe kenningvan subsidies aan het jeugd-en jongerenwerk in Oud Verlaat te be spreken, alsmede de definitieve subsi die van de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen vast te stellen. Tevens worden de subsidies van het sociaal cultureel werk voor 1992 voor de kern Zevenhuizen 'voorlopig' vast gesteld en is er een voorstel tot ver koop van een perceel grond langs de Parallelweg van de Zuidplasweg voor de Verenigde Weegbrug B.V. te Zeven huizen, Verder is er een voorstel voor de bouw van 5 sociale koopwoningen in Moer kapelle door Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. en is er een voorstel tot verkoop van een perceel grond voor benzine verkoop aan de Swanlaweg. Voorjaarsnota Uiteraard klinkt er een zorgelijke on dertoon over het beperkte bedrag dat nog beschikbaar is voor 'onvoorziene' uitgaven, wat boven water kwam bij de vaststelling van de voorjaarsnota. De boer die verhuisde: Onlangs be steedde Hart van Holland uitgebreid aandacht aan het vertrek van het gezin H. Oudijk van de Rottekade 22 a, naar Noord-west-Brabant. Deze kon aldaar ren grotere boerderij kopen waar meer toekomst in zit. Hij vertelde toen niet wat er met zijn voormalige boerderij ging gebeuren. Dat komt wel a.s. dinsdagavond ter sprake als de raad een voorbereidings- besluit moet nemen voor het wijzigen van het bestemmingsplan "Zevenhui- zerplas". Drie woningen Op de plaats waar thans de boerderij staat is door B. en W. toegezegd dat deze verkocht mag worden voor de bouw van drie woningen. Deze toezeg ging werd gedaan om de verplaatsing van de boerderij van de familie Oudijk, financieel mogelijk te maken. Nu de heer Oudijk zijn plannen heeft geconcretiseerd en bouwaanvragen zijn ingediend voor bouw van drie wo ningen op het betreffende perceel, moet er, als voortvloeisel uit beloftes, een besluit worden genomen. Uitgangspunt bij de start van de pro cedure zal zijn dat de woningen niet groter mogen zijn dan 450 m3 en dat de onderlinge afstand tussen deze wonin gen niet kleiner mag zijn dan 30 me ter.... Ook voor de aanleg van een mini-ro tonde op het kruispunt Zuidplasweg/ Zuidelijke dwarsweg moet een voorbe- reidingsbesluit worden genomen. Het pand op de hoek Dorpsstraat/kerk straat in Moerkapelle waarin Havelaar gevestigd was, dient een andere be- pel Wveen: 1 schuursleutel aan ring; digitaal horloge; damesbril; oude brui ne leren portemonnaie verloren: leren schoudertas met rijbe wijs e.d.; zwarte portemonnaie; 1 losse sleutels met magneetblokjes; bruin mapje met 2 pasjes; bruine omslag met zakagenda; blauw mapje met paspoort telefoonnummer politiebureau: 01802- 1200 Diefstal fiets ^anaf de bushalte aan de Kratonlaan werd een damesfiets, merk Batavus, k eur groen ontvreemd. Vuurwerk ianaf een boot op de Rotte werd Uurwerk gegooid. De vier knapen uit apijkenisse die dit deden kregen allen een proces-verbaal. Under invloed wn 17 jarige bestuurder van een womfiets bleek bij controle teveel al cohol gedronken te hebben. Ook op een bromfiets is dit niet toegestaan en "I kreeg daarom dan ook een proces- werbaal. Nachtvissen ij controle gedurende de nachtelijke en werd een aantal vissers aange- ii langs de Rotte. Dit is echter pas naf 1 juni 1992 toegestaan en zij kre- a,n dan ook een proces-verbaal, efstal vanuit auto anuit een op het sporteiland gepar- wde auto werd een autotelefoon entvreemd. fcmU» een °P de Beatrixlaan te Moer- P 'e geparkeerd staande auto werd ^sda.pParatuur ontvreemd. snpk,6 ®redewe8 nabij de afrit van de dat r§ nntstond een aanrijding door- rano Van bestuurders geen voor mal y.®r'eende. Er ontstond alleen Steriele schade. ^'nkeldiefstal l^jaanw'iz'ng van een aantal oplet- i eenw 'n,Woners van Zevenhuizen werd rij. (!nu?'d'et aangehouden welke van Aünoph zi'n beroep had gemaakt. j Aa fc,S0Udenwerd een inwoner van -mam. Hij bleek vanuit vier win kels goederen te hebben ontvreemd ter waarde van enkele honderden guldens. Na onderzoek bleek ook dat in zijn auto ontvreemde goederen uit Oud Beijer- land lagen. Hij is voor de officier van justitie geleid. Inbraak woning Er werd ingebroken in een woning aan de Knibbelweg. Men kwam binnen door het forceren van de achterdeur. Wat er weg is was nog niet bekend. Inbraak bedrijfspand Vanuit een bedrijf aan de Herenweg werd computerapparatuur ont vreemd. Door middel van gaatjes boren wist men zich de toegang tot het pand te verschaffen. Inbraak tuinhuisjes Vanuit een tuinhuisje gelegen langs het spoor werd gereedschap en een radio weggenomen. Tevens werd ingebroken in een ander huisje doch daar werd niets ontvreemd, snelheidscontrole Afgelopen week werd er weer snelheid gemeten op de Moerkapelsezijde te Moerkapelle. Van de 180 passanten re den er 18 te snel. Een acceptgiro volgt voor deze chauffeurs. Kleding gevonden Op het Schelpenpad, nabij de Een- drachtsweg te Zevenhuizen, werd een stapel kleding gevonden. Twee ver ontruste inwoonsters van Zevenhuizen vreesden het ergste, echter een on derzoekje wees uit dat het hier ging om een stapel afge dankte kleding. Gevonden en verloren voorwerpen gevonden: 2 sleutels waaronder Mits- ubishibos sleutels opschrift Boonstop- Zevenhuizen -Voor de zevende keer wordt volgende week, start maandag 18 mei, de Zevenhuizense Avondvierdaagse gehouden. Voorinschrijving kan plaatsvin den zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur op het dorsplein in Zevenhuizen. De deel nameprijs is een gulden goedkoper bij voorinschrijving. Men kan kiezen uit de afstanden van 5 en 10 km. Er kan vijf avonden gelopen worden van maandag t/m vrijdag 22 mei. De routes leiden langs het vele natuurschoon dat Zevenhuizen rijk is. Er is weer een akkerbouwroute, een kassenroute, een Rotte-Zuidroute en een Rotte-Noord-route. Op de afsluitende avond wordt er door de dorpskern gewan deld. Alle wandelaars lopen dit jaar weer voor een medaille. De starttijd ligt steeds tussen 18.00 en 18.30 uur. Op de laatste avond starten alle deelnemers tegelijk, zodat gezamenlijk de intocht kan worden gehouden. Tijdens de slotavond zijn er weer, tradi tioneel, diverse taarten te winnen. Allereerst voor de meest origineel ver klede deelnemers. Daarnaast wordt er op de afsluitende avond, tijdens de wandeling door het dorp het "cijfer 7" spel georganiseerd. Omdat voor de 7e keer dit evenement in Zevenhuizen wordt gehouden, kunnen de deelne- mers het aantal "zevens" tellen, die langs de route door de organisatie worden aangebracht. Onder de goede inzenders worden taarten verloot. Het organiseren van de Avondvier daagse is ook dit jaar mogelijk door de steun van de bekende sponsors. Inlichtingen tel. 01802- 1913 of 3549. Moerkapelle - In de winkel van Kadiks B. V. aan de Dorpsstraat in Moerkapelle, werd aan het echtpaar C. Tuitel van de Wilde Veenen te Moerkapelle, een VAX Supercleaner (stofzuiger en waterzuiger) overhandigd. Dit veelzijdige schoonmaakapparaat, heeft het echtpaar Tuitel gewonnen. De heer Tuitel viel met de juiste oplossing van een puzzel in het magazine "Weekend" in de prijzen. De VAX werd in deze Moerkapelse winkel overhandigd, omdat Kadiks B. V. dergelijke apparaten ook verkoopt, dus dealer is van VAX. stemming te krijgen nu de eigenaar ver huisd is met het bedrijf naar het in dustrieterrein. Er is een schetsplan opgesteld dat in houdt dat op de plaats van de voorma lige fabriek een gebouw zal worden opgericht waarin op de begane vloer een winkel in gebruik zal worden geno men, door vermoedelijk een elders in de kern gevestigde winkelier, terwijl op de bovenverdieping een drietal wonin gen gerealiseerd zal worden. Op dit moment wordt het bouwplan nader uitgewerkt... B. en W. keuren de handelwijze van de glastuinder van de Herenweg af die na een vergunning voor de uitbreiding van zijn glastuinbedrijf te hebben gekre gen, zich niet aan de oppervlakte die daarin werd toegestaan hield en groter bouwde. Na de realisatie van de nieuwbouw heeft belanghebbende hiervoor een bouwvergunning aange vraagd. "Een dergelijke handelswijze keuren wij ten stelligste af". Er wordt niet tegen de illegale bouw activiteiten van de heer Van der Spek opgetreden, omdat de maximale op pervlakte van het glasareaal van 2,5 ha. niet is overschreden. Een bezwaarschrift is ingediend tegen het van start gaan van een art. 19 pro cedure om de bouw van twee woningen aan de Julianastraat Moerkapelle mo gelijk te maken. Hierover meer na de gemeenteraadsvergadering van 19 Zevenhuizen -Zaterdagavond kwamen de spelers van het dameselftal van v.v. Groeneweg, voor het laatst bijeen, tijdens een 'afscheidsbijeenkomst; in de kantine. Velen kwamen de dames de hand drukken. Er is nu definitief een einde gekomen aan iets wat 22 jaar geleden, als 'spraakmakend' in Zevenhuizen werd geboren op initiatief van Jan van Reeuwijk en furore maakte. De voetballende dames van Zeven huizen waren tevens 'smaakma kers' want na hen kwamen er vele andere dameselftallen. De eerste jaren was er nog niet veel concurrentie en waren de Zeven huizense dames 'toonaangevend' en een beetje select, ook in de eigen gelederen van de vereniging. Vorige zomer, net voor het nieuwe seizoen, was er een sprankje hoop dat, na de teloorgang van het twee de dameselftal, er een goed gevuld eerste elftal van 18 speelsters zou zijn. De bedoeling was dat de succes volle Groeneweg-dames aan de lan delijke competitie van de KNVB zouden deelnemen, echter van de 18 dames lieten drie nieuwe speel sters het 'af' weten. Landelijk spelen bleek het vorige sei zoen niet haalbaar, dus werd ver zocht om Groeneweg onder te bren gen in de tweede regionale klasse van de afdeling Leiden. Wie schetst de teleurstelling van de Groeneweg-dames bij de indeling in de laagste afdeling van de GVB, de derde klasse.... Moet je voorstellen na zovele succes sen van deze dames, die nu de inge deeld werden in de laagste afdeling van de GVB. Geen wonder dat ze zo veel doelpunten scoorden: 170 in to taal en geen enkele punt verloren. Een echte rivaal hebben ze niet ont moet de afgelopen winter en dat werkte demotiverend, zo zelfs dat ze na ampel beraad besloten er hele maal mee op te houden. Vier speel sters gaan straks bij een andere club spelen en wat de anderen gaan doen? Moerkapelle - Dezer dagen werd de voormalige veevoederfabriek aan de Oran jestraat ontmanteld. De sloop was een groot karwei. Wat de misselijk makende stank was die ons tijdens het nemen van de foto overviel, is niet duidelijk. Misschien was het die container met restantafval? Op de plaats van de gesloopte fabriek worden woningen gebouwd door De Graaf Bouwbedrijf B.V. Zevenhuizen - Aan iets wat ca. 60 jaar geleden door de familie Abbekerk begonnen werd, namelijk de verkoop van gasolie en later benzine, komt na 16 mei a.s. een einde. Mevrouw Th. Abbekerk de Mik en haar zoon Jan, hebben besloten hun verkooppunt voor benzine en aanverwante artikelen, te sluiten. Dit vanwege de steeds strengere milieu-eisen en het geringe aanbod van doorgaand verkeer, hetgeen de klandizie achteruit deed lopen (zie dankad- vertentie elders in deze krant Zevenhuizen - Kleuters van de groepen 2a en 2b van de open bare basisschool "'t Reigerbos voeren donderdag 21 mei, aanvang 19.30 uur de musical "Jan Klaassen in speelgoedland op in dorpshuis 'Swanla' x-.>-

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19