Zevenhuizen-Moerhapelle Scholenproject Gastouderbureau fym toot #Mtit Kleintje Rehobothschool Moerkapelle 500 leerlingen 50 0 Kerkdiensten Om "bij" te blijven Inbraakpreventie Collecte opbrengst Across the Lines Koninginnedag 1992 Tennisjeugd in competitie pagina 4 Hart van Holland/13 mei 1992 Gastouderpoiject Wad- dinxveen verhuisd Voorlichtingsavonden ter voorkoming van inbraak Drie aspecten uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 Moordrecht Nationale collecte Sport Gehandicapten Gerard van Nierop m Open Huis Jannetje Maria Lamens-Bos Agenda kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle N.B. Voorkom doublures meld s.v.p. activiteiten! Geertrude van der Spek maakte het getal rond De vijfhonderdste zondag 17 mei Zevenhuizen-Moerkapelle - Het gastouderbureau Zevenhuizen-Moer kapelle, heeft onlangs de basisscholen en peuterspeelzalen in de gemeente benaderd, met het verzoek mee te denken over de problematiek van de buitenschoolse opvang. In het verleden bleek het vinden van gastouderopvang voor gezinnen met schoolgaande kinderen niet altijd suc cesvol. De scholen werd verzocht ideeën en eventuele oplossingen door te spelen naar het gastouderbureau. Uit reacties bleek dat men het vinden van opvang na schooltijd een taak van de ouders zelf vond. Men heeft wel oplossingen voor het overblijven op school en gaat ervan uit dat ouders de weg naar het gastouderbureau weten te vinden, als het om naschoolse op vang gaat. Een aantal scholen zal de ouders nog eens attenderen op de mogelijkheid van gastouderopvang en de mogelijkheid om gastouder te wor den. Het gastouderbureau zoekt dus gastouders die op een aantal dagen van de week één of meerdere kinderen, te gen betaling - op willen vangen. Ouders die binnenkort opvang zoeken, worden verzocht zich nu aan te mel den, zodat één en ander gecoördineerd kan worden. Natuurlijk wordt bij het combineren van de betreffende gezinnen gekeken of een kind zich thuis zal voelen. Er wordt gezocht naar gezinnen die qua opvoeding en levensbeschouwing overeen komen. Bij voorkeur gaan kinderen na school tijd mee met een vriendje of vriendin netje, dat dezelfde school bezoekt. Voor inlichtingen over de buiten schoolse opvang kan men bellen met het gastouderbureau Zevenhuizen- Moerkapelle, tel. 01802- 3950 op don derdagmiddag van 13.00 tot 14.30 uur. B.g.g. 01827-8080. Waddinxveen - Het Gastouderproject in Waddinxveen (waarvan Zevenhui zen-Moerkapelle een dependance is) is verhuisd. De nieuwe kantoorruimte is in het Anne-Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1, 2742 VS Waddinx veen. Het telefoonnummer voor Wad dinxveen blijft 01828 -19591. Op werk dagen van 9.00 tot 11.00 uur. Het postadres luidt: Postbus 404, 2740 AK Waddinxveen. Zevenhuizen - Wachtmeester eerste klas E. Hagens, ambtenaar 'voorkoming misdrijven', is gedurende vijf avonden in touw om inwoners van de Zevenhuizense 'bloemenwijk' voor te lichten over inbraakpreventie. Men kan z'n huis nooit helemaal inbraakvrij maken, want dan zou het een onleefbare bunker worden, maar wel 'inbraakwerend'... Daarover werden velen voorgelicht. Inmiddels zijn er vier avonden achter de rug, met een wisselende belangstelling. Op de eerste twee avonden in april was er een grote opkomst van de uitgenodigde bewoners van bepaalde straten. Op één avond waren er slechts enkelen, vanwege voetbal op t.v. en afgelopen donderdagavond was de helft van de bewoners van de Goudsbloemstraat aanwezig in de instructieruimte van de hulpverleningsdien sten. Er ligt nog één avond, waarop o.a. de Leliestraat wordt uigenodigd, in het verschiet. "Deze avonden over 'inbraakpreventie' zijn onderdeel van een beleidsplan van de rijkspolitie groep Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zevenhuizen zou maximaal vijf avonden organiseren over deze mate rie. We kozen bewust voor de bloe menwijk, omdat dit de oudste nieuw bouw van Zevenhuizen betreft en het hang-en sluitwerk van de woningen in deze wijk, misschien dermate onveilig zou kunnen zijn dat er makkelijk bin nengekomen kan worden. We hebben de avond in drieën verdeeld, nl. hoe inbraakpreventie a. organisatorisch, b. bouwkundig en c. electronisch, gedaan kan worden. Het laatste aspect wordt wat minder belicht, maar organisatie en bouwkunde zijn twee belangrijke facetten. In een dorp als Zevenhuizen wordt gelukkig relatief weinig ingebro ken. Dat heeft met organisatie te ma ken. Inbrekers weten dat in kleine dor pen de sociale controle groot is. Als er iets verdachts bij een huis gebeurt dan zijn omwonenden attent. Tenminste daar wordt vanuit gegaan. Overigens attenderen we de aanwezigen er ook op, dat hetgeen ze zien als verdacht, dit ook te melden. De politie is 24 uur per dag bereikbaar. Wat je 'organisato risch' kunt doen om inbraak te weren? Sommige mensen laten het licht bran den als ze weg zijn. Maar om het nu ook 's nachts te laten branden als je weg bent, moet je in twijfel trekken. De redaktie behouat zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A. (J.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Moerkapelle -De opbrengst van de col lecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten is in Moerkapelle f 1465,90. De collecte werd georgani seerd door mevrouw G. Bakker en ge lopen door de meisjes van Tarzan en de dames van Tennisvereniging Love. Iedereen die meehielp om dit mooie resultaat te bereiken wordt hartelijk bedankt. Zevenhuizen - Vrijdagavond 15 mei ver toont koffiebar 't Praathuis de specta culaire film "Across the Lines". Deze film gaat over een Amerikaanse scho lier die het prima naar z'n zin heeft in z'n leventje. Maar of dat ook Gods be doeling met zijn leven is?? Kom kijken in het Hervormd Centrum kijken, Dorpsstraat 156 vanaf 20.30 uur. Zevenhuizen - De wisselbeker van het Oranjecomité Zevenhuizen is gewon nen door de peuterspeelzaal die de leukste stand had op Koninginnedag. L Ml Et Hij was lief eerlijk trouw Hij had alleen maar vrienden. Nog onverwacht namen wij hedenmorgen voorgoed afscheid van mijn lieve man, onze vader en opa 1 in de leeftijd van 63 jaar. Corrie van Nierop-Opstal Cor en Riet Kees en Jeannette Johan en Lenneke Gerrie en Dion Nel en Dirk Adri en Jan Gerard en Enri Corrie en Tete Kleinkinderen 9 mei 1992. Groeneweg 44, 2761 DE Zevenhuizen. In feite moet de bewoner de woning en de woonomgeving zo onaantrekkelijk mogelijk voor de inbreker maken". Op welke wijze insluipers en inbrekers te werk gaan, werd de aanwezigen ge toond door middel van de film "Open Huis", met o.a. iemand die naar de SRV- wagen gaat en de deur openlaat en an dere voorbeelden. Ook sleutels onder de deurmat en briefjes op de deur of ruit zijn uitnodigend voor ongewenste bezoekers. Na afloop van de film is er een korte pauze waarna vervolgens alle inbraakwerende scharnieren en sloten worden getoond. Goed hang- en sluit werk maakt het voor een inbreker, die veelal 'haast' heeft, niet gemakkelijk. Snel zal hij daarom, onverrichter zake, naar z'n volgende object gaan. Inbraak is nooit helemaal te voorko men, maar men kan het de dieven wel een stuk moeilijker maken. Daarnaast doet de politie een beroep op ieders oplettendheid: geef je ogen goed de kost. Loop geen nodeloos ge vaar door persoonlijk ingrijpen. Men bereikt veel meer door zoveel mogelijk op de daders te letten: signale ment, postuur, kenteken van hun auto e.d. Informatie over hang- en sluitwerk e.d. kan de rijkspolitie van Zevenhuizen geven. Zevenhuizen - Vanaf 11 april spelen de fanatieke middelbare scholieren van Tennisclub Zevenhuizen weer compe titie. De teams zijn dit jaar uitgebreid met twee teams op zondag, in een sterkere competitie. Op zaterdag wordt er door vijf teams lekker ge speeld. helaas blijkt dat een drietal zaterdag teams wat te hoog is ingedeeld. Deze teams verweren zich goed, maar te genstanders zijn vaak een paar jaar ouder en te sterk. Toch zijn er op zaterdag al een aantal mooie partijen afgeleverd, ook bij de juist genoemde drie teams. Vooral bij het sterkste mixed-team tot 17 jaar en bij het jongensteam worden mooie partijen gewonnen en worden punten binnengehaald. Deze twee teams draaien in de top mee. Tennisclub Zevenhuizen heeft dit jaar ook op zondag banen beschikbaar ge steld voor jeugdleden die competitie willen spelen. Zondagcompetitie kent geen leeftijdsgrenzen, dus de jeugd komt ook tegen senioren. Onze zon- dagjeugd doet zo ervaring op en wordt alleen maar beter. Na drie competitie- dagen blijkt, dat ze meedraaien in de middenmoot. De competitie duurt nog drie weken, wie weet kunnen we voor één van onze jeugdteams de kampioenstrompet nog blazen. De crematie heeft plaatsgevonden op woensdag 13 mei in het crematorium "Schollevaar" te Capelle aan den IJssel. Onze oprechte deelneming gaat uit naar Mevrouw Corrie van Nierop, haar kinderen, aangetrouwde kinderen en kleinkinderen, vanwege het overlijden van haar echtgenoot Gerard. Wij wensen u veel sterkte toe om dit verlies te dragen. team Hart van Holland Hiermede willen wij onze dank betuigen aan directrice en personeel van "De Zevenster" bij het overlijden van onze lieve moeder en oma Wij hebben ons thuis gevoeld. Ook in de tijd dat zij bij U was danken wij U voor de uitstekende verzorging. de familie Zondag 17 mei Open dag bibliotheek: "Meimaand expositiemaand Am nesty International Zevenhuizen -Moerkapelle Zondag 31 mei "Ontmoeting over drempels heen" Geref.kerk 16.00 uur. Mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733, coördineert de 'culturele agen da'. Wie een uitvoering (liefst op wat langere termijn) of culturele activiteit te melden heeft kan haar bellen voor deze agenda. Moerkapelle - Op je vierde verjaardag voor het eerst 'echt' naar school en dan thuis afgehaald worden in een prachtig versierde open sportwagen, dat is zoiets raars, dat je er bijna van moet huilen. En je nieuwe juf Meijers zit in de auto en meester Van Noort en nog een vreemde man.... enne mag mamma ook mee? Het bovenstaande overkwam donder dag 7 mei, de jarige Geertrude van der Spek van de Akkerweg. Haar ouders hadden haar al, voordat ze 4 jaar werd aangemeld, zodat ze een paar keer op school op bezoek mocht komen. Het hele team wist dat het vandaag of morgen zover zou zijn dat hun school, de christelijke Rehobothschool van Moerkapelle, een vijfhonderdste leer ling kon verwelkomen En dat werd, zo zag het er naar uit, het meisje dat op 7 mei op school zou ko men... En nu was het zover. Gelukkig maar dat meester Van Noort een avond van tevoren opgebeld had, nu was de schrik niet zo groot. Alle kinderen van haar kleuterklas stonden de jarige Geertrude met ere- bogen op te wachten, toen zij pontifi caal in de sportwagen, bestuurd door eigenaar Hofman, aan kwam rijden. De Triumph uit 1974 was voor deze gelegenheid door meester Buijs schoongemaakt, opgepoetst, versierd en door mevrouw Hofman voorzien van een prachtige bloemendecoratie. Zevenhuizen-Moerkapelle Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur ds. J. Haitsma Bos koop Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Bate laan 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw.drs. P.H. Couvee Nieuwerkerk a.d. IJssel R.K. Gemeenschap Moerkapelle Zevenhuizen in Geref.kerk Eucna- ristieviering in Geref.kerk 1LJ uur! Moerkapelle Her. kerk kand. K.J. v.d. Herl Strijen 18.30 uur ds. J.v.d. Velden WoprHen Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4