Rij nevoid Vluchten kan niet meer" li Sportweek Rijnwoude Gemeente Rijneveld I TE KOOP dekn?!<ker Kerkdiensten Regio TE KOOP dekn9kker Het Gemeente bestuur komt naar Benthuizen Expositie "Inzet in Nederlands Indië" Goudse Hofstedendagen Avondvierdaagse Benthuizen Het gemeentebestuur komt naar u toe! Landschappen in Zuid-Holland" Koffiebar De Schutse Concert op het Künckel-orgel House party II in Benthuizen DIVERSE SHOWROOM BADKAMERS MET HOGE KORTINGEN J DIVERSE SHOWROOM KEUKENS MET HOGE KORTINGEN Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 7 Kerngroep Milieudefensie Rijneveld ondersteunt manifestatie tegen uitbreiding vliegverkeer Schiphol Benthuizen/Hazerswoude zondag 17 mei Afdeling Benthuizen Deelname Aanmelden Tienduizendste deelnemer verwacht Wandelkaart Voorinschrijving Start Afstand 20.00-20.20 uur 20.20-20.35 uur 20.35-21.05 uur 21.05-22.00 uur 22.00 uur Film "Time to turn" Rijneveld - Op zondag 17 mei a.s. orga niseren Vereniging Milieudefensie, stichting natuur en Milieu en 50 vlieg- verkeer-actiegroepen, een manifesta tie tegen de groei van het vliegverkeer. Deze manifestatie vindt plaats in het natuurgebied "De Oeverlanden" aan het Nieuwe meer bij Amsterdam van 12.00 tot 17.00 uur. Iedere belangstel lende is hartelijk welkom. Deze manifestatie maakt deel uit van de nationale Luchtvaart Aktie. Het vlieg verkeer levert zo'n grote bijdrage aan een aantal mondiale en lokale milieu problemen dat er iets moet gebeuren. De eerdergenoemde groepen zijn van mening dat de voorgenomen uitbrei ding van Schiphol niet mag doorgaan en dat een aantal regionale vliegvelden zal moeten sluiten. Het vliegverkeer bedreigt het leefklimaat steeds meer door de geluidsoverlast en de lucht vervuiling. Bovendien is gebleken dat door het luchtvaartverkeer de ozon laag grondig wordt aangetast. Ook in de gemeente Rijneveld krijgt men met toenemend vliegtuigverkeer te maken. Vooral in Koudekerk en in Hazerswoude- Rijndijk, waarbij gecon cludeerd wordt "Vluchten kan niet meer". Dit is ook het thema van de manifestatie. Deze begint met de ont hulling van een kunstwerk tegen het vliegverkeer waarna er een 'reuzeleus' gebouwd wordt :"Stop uitbreiding vliegverkeer". Verder treden er diverse theatergroepen op, klinken er toe spraken, zijn er terrasjes, touw trekwedstrijden e.d. Het terrein is met de fiets vanaf het Vondelpark bereikbaar, het Mercator plein en Zuid-Oost: Bijlmerplein. Met het openbaar vervoer tram 2 A'dam CS uitstappen bij Slotervaart ziekenhuis en borden volgen (10 mi nuten lopen) of pendelbus. Met de auto: E -19, afslag Sloten (par keergelegenheid aanwezig) Gezamenlijk met leden van de Kerngroep Milieudefensie Rijneveld: aanmelden bij Harrie Bolink tel 01714 - 14751. Kerngroep Milieudefensie Rij neveld ondersteunt de manifestatie van harte en vraagt inwoners van Rij neveld mee te doen aan de manifestatie "Vluchten kan niet meer!" Benthuizen - Onder het motto "het ge meentebestuur komt naar u toe" zullen burgemeester en wethouders van Rij neveld de vier kernen van de gemeente bezoeken om met de inwoners te pra ten over actuele zaken. De eerste kern die in de serie 'ontmoetingsavonden' wordt bezocht is Benthuizen. Op dinsdag 19 mei zal het college vanaf 20.00 uur in "De Bron", Dorpsstraat 42, aanwezig zijn. Alle inwoners worden, zie mededelingen-pagina Rijneveld. van harte uitgenodigd. Zij die een be paald onderwerp aan de orde gebracht willen zien, kunnen dit van tevoren schriftelijk kenbaar maken. KEUKENS - SANITAIR - TEGELS Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499 Benthuizen - De Historische Kring Ben thuizen maakt zaterdag 23 mei a.s. een excursie naar Delft waar een expositie bezocht zal worden. Deze expositie draagt als titel "Inzet in Nederlands In dië". Onder leiding van geschiedkundig adviseur, de heer dr. C.M. Schuiten, bestuurslid van het museum, wordt een rondleiding gegeven in het Delftse museum. Voor de veteranen onder de Benthuizenaren is het misschien een weerzien met bekende situaties na de Tweede Wereldoorlog toen Nederland oorlogsvrijwilligers en dienstplichti gen naar Nederlands Indië zond. Gezamenlijk wordt er met eigen ver voer om 9.00 uur vertrokken. Gevraagd wordt om eventueel andere deelne mers, die geen vervoer hebben, mee te laten rijden of anderzijds de beschikba re zitplaatsen optimaal te benutten. Aankomst Delft ca. 10.00 uur en vertrek ca. 12.15 uur. Aanmelden bij mevrouw Gré Smink, de Barm 5, Benthuizen, voor 19 mei a.s. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer 18.00 uur ds. W. van Vreeswijk, Hei -en Boeicop SOW-gemeente De Hoeksteen 10.00 uur ds. P. Baane Nieuwveen Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Hazerswoude-dorp 16 mei R.K. 19.00 uur dienst 17 mei 10.00 uur eerste communie 11.30 uur dienst met gem.koor. medische weekeinddienst 16 en 17 mei dokter R.H. Leeuwen- burgh Noordeinde 339 Boskoop tel. 01727-15700. Benthuizen - In de week van 15 tot en met 19 juni a.s. zullen de kernen van (nu nog) gemeente Rijneveld een sportweek houden.Het doel van de sportweek zal zijn: leden van sportverenigingen te laten kennismaken met andere takken van sport en met sportbeoefenaars vanuit de hele gemeente.Vooraf zal als beperking worden gesteld dat alleen recreanten boven de 16 jaar aan de wedstrijden mogen deelnemen.naast het wedstrijdelement (wisselbeker prijzen) behoort het gezel ligheidsaspect een grote rol te spelen. Deelname staat open voor de volgende sporten:-tafeltennis; -badminton; -dam men; -korfbal; -tennis; -zwemmen; - volleybal; - jeu de boules en alleen voor bestuursleden de laatste avond een driekamp.Op donderdag 18 juni zal, i.v.m. een w.k. voetbalwedstrijd, geen sportavond worden gehouden. wie lid is van de navolgende verenigingen kan zich als deelnemer aan één van de sporten aanmelden bij de contactpersoon van de vereniging waarvan men lid is. Gymnastiek NAS Jenny Vink tel. 079 -313 455; Volleybal (NAS): Cees Bregman tel. "79-3 1 3 4 7 7; Badminton (NAS): Jan v.d. Weijden 079-313 487; Tafeltennis (Tabé): Anneke van Dorp 079 -313 285; Voetbal (BSC'68): Jaap v.d. Heijden 079 - 317 286; Tennis (BTC): Marijke Balk 079 - 312 679.Voor 1 juni moeten de teams samenge steld worden en doorgegeven aan de organisatie. Deze hoopt op een sportieve en enthousiaste sportweek in Benthuizen! Gouda - Dit jaar worden de Goudse Hofstedendagen voor de zestiende maal gehouden en wel op 16 en 17 mei a.s. Dit feestelijke evenement, dat jaar- ')ks tien tot vijftienduizend bezoekers hekt. begint met een stoet van paarden en wagens, voorafgegaan door het ma- Jorettencorps en drum lyra "Gover- welle en vertrekt zaterdagmorgen om 9-30 uur vanaf de Bloemendaalseweg, er hoogte van de Kinderboerderij richting centrum. e route loopt via de Kleiweg, Korte-en ™nge Tiendeweg en Wilhelminastraat neer 1terug naar de Bloemendaalseweg. e officiële opening wordt rond 11.00 ur verricht door wethouder mr. J. arners bij Bloemendaalseweg 46 Joormalig de Buurtstee). 'I zal daar een 'levensboom' onthul- 'l die door de Stichting Göudse Hof- eden wordt aangeboden aan dit e "d. dat momenteel gerenoveerd wordt. Deze levensboom, een symbool van levenskracht en eenheid, zal worden aangebracht in het bovenlicht boven de voordeur. Twee dagen lang staan de meeste boerderijen, stallen en hooibergen van 10.00 tot 17.00 uur bol van activiteiten. Te weten o.a. exposities van kunste naars, ponyrijden, rommelmarkten, barbecues, ouderwetse kermis, boe ken- en platenmarkt, live muziek, clown, hapjes en drankjes, milieuspel, demonstratie hoefsmid, demonstra ties vrijrijden, springwedstrijd etc. etc. In totaal steken zo'n 25 instellingen de handen uit de mouwen om weer een succes van deze dagen te maken, op 16 en 17 mei. Een programmaboekje is verkrijgbaar bij de VVV, bij het gemeentelijk infor matiecentrum en bij de deelnemende objecten. Benthuizen - Van maandag 18 t/m 22 mei wordt de Benthuizense Avondvierdaag se gehouden. Op woensdag 200 mei is er een kinder- wandelavond, terwijl die avond als 'in- haalavond' geldt als men op een andere verhinderd is. Beide wandelingen gaan via een andere route. Deelname aan de Avondvierdaagse ge schiedt voor eigen risico. Groepen be staan minstens uit 10 personen, kinderen onder 10 jaar dienen onder begeleiding te lopen. Deze wandelkaart krijgt men gratis bij de eerste inschrijving en dient iedere avond te worden vertoond. Bij verlies kost een vervangende kaart één gulden. Op vrijdag 16 mei vindt er een voorin schrijving plaats in "De Tas" van 19.00 tot 21.00 uur. Men dient z'n wandelkaart mee te brengen. Alle avond wordt er van 18.30 tot 19.00 uur gestart bij "De Tas". Op de eerste avond is inschrijving nog mogelijk van af 18.15 uur. De afstand per avond bedraagt ca. 10 km. De kinderwandelavond heeft een afstand van 5 km. De kinderen worden met muziek ingehaald. Er is een me daille voor ieder kind dat heeft meege lopen. Medailles ontvangen de deelne mers aan de Avondvierdaagse na de eerste en elke vijfde deelname, in de tussenliggende jaren ontvangt men een cijfer. Op vrijdag worden dewandelaars ingehaald met muziek van een 'dweil orkest'. De organisatie is ook dit keer weer in handen van de Evenementen commissie Benthuizen. Op dinsdag 19 mei 1992 komt het college van burgemeester en wethouders naar de kern Benthuizen om daar met de inwoners te praten over alles wat er in deze kern leeft. Deze avond is de eerste van een serie ontmoetingsavonden tussen het gemeentebestuur en de inwoners van Rijneveld. Op deze bijeenkomst zullen de collegeleden ieder een korte inleiding houden over voor Benthuizen interessante zaken. Alle inwoners van Benthuizen zijn welkom op de ontmoetingsavond, die wordt gehouden op dinsdag 19 mei 1992 om 20.00 uur in "De Bron", Dorpsstraat 42 Benthuizen. Het programma ziet er als volgt uit: Opening door burgemeester M.J.J.M. Boelen en een toelichting over politie en brandweer. Toelichting over de HSL en bouwlocatie Zoetermeer-Oost door wethouder P.A. Th. van der Werf. Toelichting over zwembaden en milieubeleid door wethouder M.J.S. Vorenkamp. Toelichting over activiteiten voor ouderen en jeugd en de bijdrageregeling sociale participatie door wethouder G. Hoogendoorn Koffiepauze Mogelijkheid om schriftelijke vragen in te dienen Plenaire discussie Informeel vervolg van de bijeenkomst. Mogelijkheid om informeel te spreken met de collegeleden. Sluiting. U kunt op de avond zelf schriftelijke vragen indienen en met de collegeleden discussiëren. Maar als u nu al weet welke punten u aan de orde wilt stellen, kunt u die alvast op onderstaande bon schrijven en inleveren in het gemeentehuis of het steunpunt Benthuizen. Uiterlijk donderdag 14 mei dient de bon in ons bezit te zijn. Ik wil graag op de ontmoetingsavond tussen het college van burge meester en wethouders en de inwoners van Benthuizen op 19 mei a.s. het volgende onderwerp aan de orde stellen: (hieronder het onderwerp zo duidelijk mogelijk omschrijven) Naam: Adres: Bon t.a.v. bureau bestuursondersteuning Iedereen die zich in de periode tussen 1 mei en 1 oktober opgeeft ais 'bescher mer' van de particuliere natuurbe schermingsorganisatie het Zuidhol lands Landschap, krijgt het boek "Landschappen in Zuid-Holland" gratis. Het Zuidhoilands Landschap wil het zo voor alle Zuidhollanders aantrekkelijk maken, kennis te maken met haar werk. Het Zuidhollands Landschap verwacht door deze actie voor 1 oktober a.s. de vijftigduizendste 'beschermer' te kun nen noteren. Een groot aantal 'berschermers' is no dig om de kansen voor natuur en land schap in de provincie te kunnen grijpen. Het Zuidhollands landschap doet dit door het kopen van grote oppervlaktes grond voor de natuur en het geven van voorlichting. Bovendien worden de be langen van natuur en landschap in Zuid- Holland behartigd. Het boek "Landschappen in Zuid-Hol- land", dat het Zuidhollands Landschap haar nieuwe 'beschermers' aanbiedt, is een gezamenlijke uitgave van SDU-uit- geverij en het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Het fraai geïllustreerde boek, met een winkelwaarde van f 29,90, geeft een boeiende beschrijving van alle landschappen in de provincie. Wie meer wil weten kan contact opne men met het Zuidhollands Landschap of beschermer wil worden kan bellen 010-413 5045. Hazerswoude-dorp-Zaterdagavond 16 mei wordt de film "Time to turn" ver toond bij koffiebar "De Schutse" in Hazerswoude-dorp, aanvang 20.00 uur.Adres: Breitnerlaan 1. Iedere jon gere vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. Hazerswoude-dorp -Morgenavond, 14 mei, vindt in de geref. kerk te Hazers woude-dorp, het derde concert plaats in de serie orgelconcerten die de or gelcommissie van deze kerk dit voor jaar organiseert. Dit keer zal het con cert gegeven worden door Klaas Trapman, organist op het Cavaillé-or- gel van de Waalse kerk te Den Haag. Klaas Trapman studeerde piano aan het Conservatorium te Den Haag, met als bijvak orgel. Hij geeft regelmatig piano-en orgelconcerten in het land en verzorgde ook diverse optredens voor de radio. Deze avond zal hij werken van o.a. Chr. Ritter. F. Mendelssohn, Bux- tehude, J. Rheinberger en C. Saint- Saens, ten gehore brengen. Het slot- concert in deze serie wordt gehouden op donderdag 18 juni a.s. Dan wordt het concert verzorgd door Hendrik Kooiker. Het concert van 14 mei begint om 20.00 uur in de Geref. kerk, hoek Dorpsstr./Korenmolenlaan te Hazers woude-dorp. De toegang is vrij. Benthuizen - Na het overweldigend suc ces van de eerste "houseparty" wordt op zaterdag 16 mei het vervolg gehou den. Dan presenteert de BOC, Houseparty II. Speciale gast op deze avond is de be kende d.j. van Locomotion, nl. 'Dennis'. Hij draait de hele avond platen met medewerking van de drive-in disco 'Exodus" De BOC is bereikbaar via de Omlei- dingsweg en ligt achter gebouw "De Tas" bereikbaar tussen de tennisba nen en de voetbalvelden. Aanvang 21.00 uur. KEUKENS SANITAIR TEGELS Pr. Margrietln. 8a, Alphen Telefoon 01720-45499

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7