in de regio (nog) geen kampioenschap voor Rentokil-Z t\ Tweede ronde Superprestige 3km Hengelsport BROUWER DE KONING Volleybal Hengelsport Postduiven vlogen V O ETS Toos naar de Floriade M Bedrijfsvoetbaltoernooi Badminton QRGE beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland! UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/13 mei 1992 pagina 9 Loopgroep viscompetitie AOW e.d. Rentokil-ZVH teams nog volop in de running! start zomercompetitie FORMULE I OP DE GRASMAT. Technologische voorsprong op Formule I circuits. Basis voor alle Honda gazonmaaiers. Voor elk gazon is er wel een Honda. Hazerswoude, 01728-8141 ALLES VOOR DE GROENTETUIN, o.a sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, peulen prei-, tuinbonen-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen ÉL A* Uitzending regio effekt Aeolus teamtoernooi Programma Toernooi week 2 Nieuwerkerk a/d IJssel - Rentokil-ZVH speelde zaterdag in Nieuwerkerk a.d. IJssel de laatste wedstrijd van de play-offs. Tegenstander Piet Zoomers/DA stond met twee punten achter op Rentokil op de tweede plaats en moest winnen om een beslissingswedstrijd te forceren. Iedereen gaf Rentokil de grootste kans om dit jaar kampioen van Nederland te worden in deze wedstrijd. Hoe anders zou dit echter verlopen DeZevenhuizense heren kwamen niet goed uit de startblokken en kregen gelijk een "vabanque" spelend Dynamo tegenover zich, dat al snel naar een 0-5 voorsprong uitliep. Hierna wist Rentokil door een goede blokkering nog tot 5-5 terug te komen. Echter Dynamo had weinig moeite met de service van Rentokil en kon op gedegen wijze de wedstrijd steeds meer naar hun hand zetten. Vooral de aanvallen van Offenbeek en Vennik konden goed scoren. De blokkering van Rentokil kreeg er niet voldoende grip op. Dynamo won deze set met 9-15. In de tweede set hoopten de vele Rentokil supporters dat het tij zou keren, maar binnen het team van Rentokil zat de druk er goed op en dit was niet te doorbreken. DeZevenhuizense spelers konden geen enkele servicedruk opbouwen, waardoor spelverdeler Bijl zijn aanvallers gemakkelijk in stelling kon brengen en waar bij Rentokil de blokkering niet hecht genoeg was. Met 8-15 ging ook deze set naar Djmamo. Met de derde set leek het erop dat Dynamo het snel zou afmaken, maar het scoren van de Apeldoorners stokte bij 9-13 en Rentokil kon langzaam maar zeker toch weer wat terug doen. Moeizaam werden de punten gescoord en onder de service van Laurens Clardeij kwam Rentokil zelfs op setpunt (15-14). Daarna ging het met veel servicewisselingen heen en weer, waarbij er nogal wat opslag- fouten werden gemaakt. Op het laatst wist Strikwerda van Dynamo het belissende punt 15-17 te scoren en konden de Apeldoorners hun vreugde niet op. Door deze uitslag is er een beslissingswedstrijd nodig om de kampioen van Nederland te krijgen. Deze wedstrijd zal op zaterdag 16 mei a.s. in het sportcom plex Ahoy gespeeld worden. De aanvangstijd is nog niet bekend. De beide verenigingen hebben de toegangskaarten voor deze wedstrijd afgekocht zodat iedereen gratis kaarten kan krijgen via deze verenigingen. Boskoop - Op woensdagavond 20 mei wordt de tweede ronde van de super prestige 3km gehouden. De start is om 20.00 uur op de atletiekbanen van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Bos koop. Inschrijven vanaf 19.30 uur in de kantine van AV'47. De superprestige 3km is een vormtest voor prestatielo pers die vier keer per jaar wordt ge houden. Per keer wordt er 30.000 meter gelopen. Tevens wordt dan de tijd op genomen. Deze tijd wordt genoteerd op een prestatiekaart. Aan het eind van het jaar kunnen de vorderingen beke ken worden. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie. Elke deelnemer die minimaal drie keer meedoet ontvangt aan het eind van het jaar een medaille. Ook wordt er een klassement opgemaakt voor heren, dames en veteranen. Voor dit klassement is een aantal prijzen beschikbaar. De superprestige 3km wordt georgani seerd door de loopgroep van AV'47. De loopgroep van AV'47 heeft tot doel prestatielopers op verantwoorde wijze training en informatie over het lopen te geven. Wie inlichtingen over de super prestige wil of wil komen trainen bij de loopgroep, kan contact opnemen met Jan v.d. Meij, tel. 01828 -16204. Uiteraard kan men ook gewoon deel nemen aan de superprestige 3km of op maandag en/of woensdagavond een keer meetrainen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Ieder jaar is j-f bij Hengelvereniging Zevenhuizen- ■'oerkapelle een competitie voor AOW- ers en anderen die op de dinsdag niets ®ders kunnen of mogen doen dan thuiszitten. Voor die mensen is er ge- hurende de gehele zomer, om de twee weken, weer die steeds populairder wordende viscompetitie. De eerste wedstrijd is op 26 mei. Start bij Hotel Vos om 6.45 uur. Wat ooit begon als een eenmalige wedstrijd, groeide uit tot een competitie van een stuk of vijf wedstrijden en weer later is het uitge roeid tot de echte competitie van 10 wedstrijden. Ook hier gaat het er fel aan °e, en wordt er gestreden om een kam- Pjoensbeker en vele mooie prijzen, ""aar bovenal telt de gezelligheid van anten aan de waterkant zijn. Iedereen le kan is uitgenodigd! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Een aantal teams van Rentokil-ZVH is nog volop bezig met wedstrijd te spelen. Het tweede heren- team speelt a.s. vrijdag tegen Rijnmond 2 de eerste wedstrijd van de regiofinale om de NSW-beker. De return is op za terdag 23 mei in Swanla. De promotieklasse teams van Rentokil, het tweede damesteam en het derde herenteam zijn doorgedrongen tot de finale van de districtsbeker. A.s. zaterdag spelen de dames van Rentokil-ZVH 3 in Leiderdorp vier wedstrijden om een plaats in de pro motieklasse. De dames junioren hebben een week end rust, nadat afgelopen week de wedstrijden tegen de nummers twee van de derde klas, Jodan Boys en Spanning met gemak (3-0) werden ge wonnen. Rentokil-ZVH 4 heren speelt ook nog steeds wedstrijden voor eventuele op vulling in een hogere klasse. De eerste wedstrijd tegen MVC werd met 3-0 ge wonnen. A.s. zaterdag spelen de heren weer in Stolwijk tegen Jodan Boys. Eveneens voor een eventuele opvul ling, spelen de heren van Rentokil 6 en wel in Haastrecht tegen het team van Raaphorst Noten/VSTS2. Zevenhuizen-Moerkapelle - Hengelver eniging Zevenhuizen-Moerkapelle heeft haar voorjaarscompetitie afge rond. Dat betekent dat de zomercom petities weer gaan beginnen. Zaterdag 16 mei start de zomerochtendcompe titie. Verzamelen moet men voor 6.00 uur op de parkeerplaats van Hotel Vos. Er wordt gevist in twee poules. De uit dager van de A-poule, kampioen 1991, is J. Hordijk. C. van Pelt, winnaar van de B-poule in het afgelopen jaar, zal zeker aan aanval op hem doen, maar buiten hem zullen er nog 8 kanshebbers in de A-poule zijn voor de hoogste beker. Met 10 vissers in de A-poule, volgens een nieuwe indeling, zal de strijd om de beker van de B-poule er fel aan toe gaan. Iedereen kan meedoen. Ook de zomeravondcompetitie gaat weer van start. Woensdagavond 27 mei is de eerste van 7 wedstrijden. Start om 18.00 uur bij Hotel Vos. Ook hier is J. Hordijk de te kloppen man. Zevenhuizen - De postduiven van de "Stormvliegers" maakten weer een wedvlucht. Dit keer werden ze gelost in Pont St. Maxence: 333 km. afstand. 619 duiven namen deel van de Stormvlie gers en werden om 8.45 uur gelost. Gevolgen werd met een sterke westen wind en regenbuien. De snelheid van de eerste duif was 1428.117 meter per min. Uitslag: C. Zweere 1,5; J.J. Heijkoop 2., 22; N. Koppenaal 3; M. Strijdhorst 4, 8; Joh. Wiltenburg 6,18; Ton en Ank 7,15; Joh. Breedijk 9; C. v.d. Graaf 10,12, 20; Joh. Stofberg 11, 17; J. v. Leeuwen 13; Cees en Bert 14; G. Jongenelen 16; KI. Kop penaal 19; M. Verwaal 21; E. Strijdhorst 23; J. v.d. Berg en dr. 24; A. Clazing 25. Grote sortering PERKPLANTEN GERANIUMS (STAM)FUCHSIA'S STAMMARGRIETEN KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN Potgrond 3 zakken ƒ10,- - Tuinaarde 4 zakken 10,- terracotta sierpotten - bloembakken en -haken KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 foto toos •""V Waddinxveen-Zoetermeer - Komende zaterdag 16 mei neemt een groep van ca. 25 jazzdanseressen van TOOS deel aan de recordpoging Lange Afstanddans in en rond het Floriade terrein in Zoetermeer. Er wordt getracht het record lange afstandsdansen, wat nu volgens het Guiness Book of Records staat op 10 kilometer, te verbeteren tot de afstand 11 kilometer. De Nederlandse stichting Umbrella, houder van het huidige re cord, is tevens deze keer de organisa tor van dit evenement. Het lange af stand dansen is ontstaan uit een idee, enkele jaren geleden, van de Rotter damse Dansacademie. Deelgenomen wordt er door honderden dansers en danseressen van nederlandse dans scholen en gymnastiekverenigingen. De bedoeling is dat een kopgroep van minimaal 30 dansers de afstand geheel dansend aflegt; hierbij mag ik het ge heel niet gelopen worden. Komen er van die kopgroep geen 30 dansers over de finish, dan is de recordpoging mis lukt. De kopgroep begint echter wel met 50 dansers, dus er kunnen enkele afvallen. Achter deze kopgroep dansen de honderden "recreanten", die ook de hele afstand van 11 kilometer zullen dansen. Echter hier geldt niet de beper king dat ze niet mogen lopen. Geduren de 4 seconden mogen de deelnemers wel lopen zonder dat ze moeten uitval len. Om een vergelijking te geven hoe licha melijk zwaar deze poging is, moet men in gedachten houden dat over de af stand van 11 kilometer de kopgroep ongeveer 2,5 uur over zal doen. In deze tijd leggen hardlopers een marathon af. Dus het is dan ook geen geringe opgave om hier te kunnen slagen. De deelneemsters van TOOS, 25 in aantal, zullen een aparte groep vormen in de volgstoet. Hierbij dansen ze ach ter één van de vele muziekwagens aan die hen over het parcours begeleidt. Speciaal voor deze activiteit is door de trainster Ariënne Zwijnenburg een dans gecreëerd die door Zoetermeer gedanst zal worden. De dames van TOOS zijn al enkele we ken bezig met het opbouwen van de conditie om de gehele afstand uit te kunnen dansen. Dit tot verveling van sommige loopsters, die zeggen dat dansen veel leuker is. Maar plichtsge trouw lopen ze toch hun rondjes elke week. De poging begint in Zoetermeer en eindigt op het Floriadeterrein, waarna de dames, als ze nog puf genoeg heb ben, kunnen rondkijken op het Floria deterrein. Zaterdag 16 en zondag 17 mei zendt de lokale omroep RTW ieder uur flitsen uit van het grote 'Regio Effekt Aeolus Teamtoernooi'. Dit toernooi, dat voor de zesde maal georganiseerd wordt, staat bekend om het poule-systeem, waardoor alle deelnemers tot het laat ste uur spelen. Aan dit internationale badmintontoer- nooi wordt deelgenomen door enkele teams van hoog niveau, zoals de Deense Nationale Jeugdselectie. Dit team, dat behoort tot de top van Eu ropa, wordt gecoached door Ron Da- niëls, een Nederlander die in Dene marken woont en getrouwd is met een Deense. Vanuit de sporthal 'De Duike laar' in de Zuidpias worden ieder uur flitsen uitgezonden, zodat de luiste raars van de RTW via de 105.8 MHz op de hoogte kunnen blijven. Zaterdag vanaf 18.30 uur vindt een badminton demonstratie plaats van het Deense team. Gespeeld wordt tegen de natio nale top van Nederland. De prijsuitrei king vindt zondagavond rond 19.00 uur plaats en zal rechtstreeks uitgezonden worden. Zevenhuizen - Maandagavond ging het Bedrijfvoetbaltoernooi onder ideale weersomstandigheden, van start, wel ke, zo de verwachting luidt, aan zullen houden... Het programma van het Bedrijfs-zo- meravond- voetbaltoernooi, ziet er vanaf morgen als volgt uit: donderdag 14 mei Poule A: Voorbrood - De Lordd 19.30 uur Speksnijder/ltalia-Ilsa - 't Loze Vissertje 20.15 uur Poule B: Rip - Van Vuuren/Hooger- brugge 19.00 uur; Eindhoven -Clips 19.30 uur. Vrijdag 15 mei Poule A: La Baraque - Etiket 19.30 uur; Poule B De Kruik/PTT - Van Vuuren/ Hoogerbrugge 19.30 uur; Veerman - Winkel 19.30 uur Maandag 18 mei Poule A: De Lordd - Speksnijder/Italia- llsa 19.00 uur; Hovens - Voorbrood 19.30 uur; Poule B: Veerman - De Kruik/Ptt 19.30 uur; Winkel - Rip 20.15 uur. Dinsdag 19 mei Poule A: Etiket - Hovens 19.00 uur; La Baraque -' t Loze Vissertje 20.15 uur; Poule B: Eindhoven - Van Vuuren/ Hoogerbrugge 129.30 uur; De kruik/Ptt -Winkel 19.30 uur

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9