Zevenhuizen De boom is weg. 3 earns °Urios# Nieuwe jachthaven in Zevenhuizen Een hartelijk afscheid van trouwe brandweermannen DE MEESTE SOP»! S TUINHUISJES ONDER EEN DAK Volleybal Vergadering Schoolbestuur Bijbelwagen SIEN Wegdek smelt weg Astma-fonds Oud papier Nacht van Zevenhuizen Een berefeest in "Swanla" En de boom stond in de aarde en bloeide schoon Marianne Visser Rottekade 23 Oud Verlaat as'ssiseiii Goede hulpverleners Amsterdam Bel nu 01892 - 15656 voor onze gratis, 92 pagina dikke katalogus rentokil-zvh heren 2 bekerwinnaar! Hart van Holland/3 juni 1992 pagina 11 C Zevenhuizen - De karakteristieke boom in het midden van de Dorpsstraat 'is niet meer'. Wat overgebleven is is een stomp. Vrijwel iedereen betreurt dit, juist omdat de Dorpsstraat Zevenhuizen vanwege die boom uniek was. Menigeen van buiten Zevenhuizen heeft ooit met z 'n oren staan klapperen als hem de weg uitgeduid werd: 'bij de boom rechtsaf' of 'bij de boom linksaf". Toen Gemeentewerken de boom wilde beschermen tegen de warmte, bleek dat de al jaren beschadigde boom, nu zodanig was gescheurd, dat het noodzakelijk was de boom zo spoedig mogelijk te verwijderen. Gemeentewerken werkt nu aan plannen om de boom eventueel te vervangen Open van april t/m september vrijdag van ló.00-20.00 uur zaterdag van 14.00-1 8.00 uur. Zevenhuizen -De Vereniging "School met de Bijbel" houdt op woensdag 10 juni de jaarlijkse algemene ledenver gadering in de christelijke basisschool "De Eendragt" en begint om 20.00 uur. Bij de bestuursverkiezing is de heer A.P. Schipper aftredend en herkiesbaar en de heer A.P. v.d. Knaap aftredend en niet herkiesbaar. Zevenhuizen - De Unie van Watertoe risten heeft in Zevenhuizen een 'eigen' jachthaven. Deze, gelegen op de lokatie van de voormalige dependance van jachthaven 'De Eendragt' in de Hen- nipsloot, is zaterdagmorgen 30 mei, officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door het hijsen van de vlaggen van de Unie van Watertoeris ten, de Nederlandse driekleur en de vlag van het Recreatieschap Rotteme- ren. Deze handeling werd door wethou der J.J.M. Brouwer van Zevenhuizen, in samenwerking met de voorzitter van de Unie en de heer Zappeij als vertegen woordiger van het recreatieschap, verricht. De toeschouwers bestonden uit leden van de Unie van Watertoeris ten en was zeker geen Zevenhuizense aangelegenheid, getuige de hoeveel heid regionale pers die hiervoor uitge nodigd was. De Unie van Watertoeristen is een lan delijke watersportvereniging met 850 leden. De vereniging is onderverdeeld in kringen met een eigen bestuur. Het merendeel van deze kringen is gesi tueerd in de plassengebieden van de Randstad. In de jaren dertig had de Unie ook een eigen terrein aan de Rot- temeren, toen nog Bleiswijkse meren geheten. In 1965 moest dit terrein ont ruimd worden vanwege de plannen die het -Recreatieschap had voor dit ge bied. In 1976 kreeg de Unie een lokatie aan gewezen bij de Zevenhuizerplas welke niet per schip bereikbaar was, door het ontbreken van een sluis. Uiteindelijk kreeg de Unie toestemming voor een grote aanlegsteiger in de Hennipsloot, per sluis vanuit de Rotte bereikbaar en tenslotte nu een grote accomodatie vanwege de ontruiming van de depen dance van de jachthaven "De Een dragt". De nieuwe lokatie op Zevenhuizens 'water' en 'grond'- gebied draagt de naam "Noorthoeck". Het is de vierde jachthaven die de Unie in bezig heeft. Eerder opende de vereniging jachtha vens in Friesland, Overijssel en Utrecht. Ter gelegenheid van de officiële inge bruikneming van de nieuwe haven, waren alle schepen gepavoiseerd- (met vlaggetjes versierd) en waren er fees- telijkheiden in en om grote tenten op het terrein, grenzend aan de haven. Zevenhuizen - Van de Stichting Inter kerkelijke Evangelisatie Nieuw Leven, uit Bleiswijk, staat a.s. zaterdag een Bijbelwagen op het dorpsplein. Moerkapelle - Het wegdek van de Moer- kapelse Zijde smelt hier en daar als het ware weg, als sneeuw voor de zon. Door het warme weer lijkt het asfalt een zwarte zee en is tijdelijk afgedekt door zand en schelpen. De Cindu en de KWS (aannemer van het werk wat verricht is aan de Moerkapelse Zijde, de recon structie) alsmede de Grontmij en Openbare Werken van Zevenhuizen- Moerkapelle, zijn in intensief overleg welke maatregelen moeten worden ge troffen. Moerkapelle - De collecte voor het Astma-fonds heeft in Moerkapelle 2016,95 opgebracht. De organisatie bedankt de leerlingen van de basis scholen voor het collecteren. Zevenhuizen - Dat brandweermannen 'trouw' zijn, werd vorige week vrijdagavond in Hotel Vos bewezen. Drie namen er afscheid wegens functioneel leeftijdsontslag. Zij drieën hebben vele steentjes bijgedragen aan de hulpverlening in Zevenhuizen. Niet alleen in het blussen van branden, maar ook de hulpverlening bij ongelukken, welke de laatste jaren enorm is toegenomen. Bertus Jansen, plaatsvervangend ondercommandant, spant de kroon. Mannen die hun brandweerinsigne van harte gegund is en nog veel meer dan dat verdiend hebben. In woorden is niet uit te drukken wat deze en nog meer mannen van de brandweer, voor de burgerij beteken den, met nog vers in het geheugen het blussen van de grote brand van dorpshuis"Swanla" alsmede het 'voor komen van erger'. Een vergelijkbare brand bij Dekker, een jaar of tien geleden kostte nog meer blusinspanning, maar bij beide was het nablussen een langdurig karwei. Burgemeester A.W. Lips maakte de brandweermannen nog niet zolang mee, maar de bestrijding van de meest recente brand die hij zeer bewust be leefde, waarbij hij tijdens de bluswerk zaamheden ter plekke was, had op hem een diepe indruk gemaakt. Spreker gaf uitdrukking aan de gevoelens die het gemeentebestuur heeft: van grote dank en erkentelijkheid. Hij stak de overblij vende brandweerlieden een hart onder de riem, benadrukte de belangrijkheid van een goed hulpverleningsapparaat en overhanidgde de scheidende heren het brandweerinsigne plus de daarbij behorende oorkonde. Eén en ander vond plaats in Hotel Vos, in aanwezigheid van de echtgenotes van de brandweermannen, in het bij zijn van de drie wethouders. Deze feestelijke avond was een besluit van 'een dag uit' van de Zevenhuizense brandweerlieden met hun echtgeno tes, welke door hen zelf bekostigd was, evenals het afsluitende diner in hotel Vos. 's- Morgens vertrok het gezelschap brandweerlieden, vergezeld van hun partners, richting Amsterdam. De mannen brachten een bezoek aan de Brandweer-RAl en de dames maakten er een gezellig 'winkeldaagje Amster dam' van. De afscheidsavond in Hotel Vos. hoe wel met een wat weemoedig tintje vanwege het afscheid, was een bijzon der gezellige, waaraan zowel de brandweerlieden, hun vrouwen, als mede de drie afscheidnemers, goede herinneringen bewaren. Drie mannen 'weg' betekent ook drie lege plaatsen bij de brandweer. Waar schijnlijk worden er enkele opgevuld, maar mocht iemand belangstelling hebben voor de vrijwillige brandweer, dan kan hij dit altijd kenbaar maken. B.v. op een vrijdagavond, de wekelijkse oefenavond: gebouw hulpverlenings diensten aan de Burg. Boerstraat in Zevenhuizen... Hij was 33 jaar brandweerman van Ze venhuizen. Jan Metselaar, de ondercommandant, maar liefst 26 jaar en Bert Paul 18 jaar 1 1 Moerkapelle - Vrijdag 5 en zaterdag 6 juni kan er weer papier gebracht wor den in de container naast de kerk. Za terdag vanaf 9 uur is de containerdienst aanwezig. Men wordt verzocht géén papier meer naast de container te zet ten als deze gesloten is. Zaterdag om ca. 12.30 uur worden de containers gesloten. Voor vragen of opmerkingen: tel. 1629. De opbrengst van mei was 8420 kg! TCHNMA7ER1AAL VOOR HET MEEST HATUÜRLÜKE RESULTAAT Snoei heeft een van de breedste assortimenten tuinmaterialen. Bovendien is een van zijn absolute specialiteiten tuinhuisjes. Niet alleen kunnen de meest uiteenlopende modellen en uitvoeringen snel geleverd worden. U kunt ze ook van binnen en buiten bekijken. -NIEUW IN 1992- 3000 m2 BUITENEXPOSITIE met 8 MQDELTUINEN, waarin 50 modellen, TUINHUISJES, SERRE'S r.anAOES. KASSEN, ETC. 1 t tlAlU Opgesteld in onze buiten-expositie. U kunt kiezen uit blokhutten, prieeltjes, schuren, garage's, etc. Allemaal van dezelfde topkwaliteit voor jarenlang gebruik. We willen u graag helpen met achtergrond-informatie of het opbouwen van de schuren huisjes. Albert van 't Hartweg 2 Bleiswijk 01892- 15656 1 km van de A-12, schuin tegenover veilingen. 2 km van de Zevenhuizen - Het tweede herenteam van Rentokil speelde afgelopen wee drie wedstrijden in het kader van de NSW-beker. De eerste twee wedstrijden werden met 3-0 gewonnen. In de eind- finale stond Rentokil tegenover Gee- vers/VCL. In deze wedstrijd wist Rentokil korte metten met Geevers te maken en won in een snelle wedstrijd met 3.0. Het team van trainer Nico den Hollander, bestaande uit: Maarten Verdonck, Mare Dronkers, Pieter Boersma, Don Verdonck, Hans Lind- hout, Ed Benschop, Jan Clardeij, Rob van Leen en Bert de Jager, kon de beker in ontvangst nemen! Vorig seizoen was het zo dat de win naars van de regio-finale mee konden doen in het Kent-beker toernooi. Dit jaar is echter gekozen om volgend sei zoen het KENT-bekertoernooi in com petitieverband te verspelen. Zevenhuizen - "De Nacht van Zevenhui zen" wordt dit jaar op 27 juni gehouden. Watersportvereniging "Zevenhuizen" organiseert deze 18-uurs zeilmarathon op de Rottemeren waarvoor het start schot om 19.00 uur wordt gegeven. Zondagmiddag 28 juni om 13.00 uur is de race afgelopen. Belangstellenden die deel willen nemen kunnen zich aanmelden bij Eddy Binneveld tel. 010 - 455 3693. Jachthaven "De Eendragt" is te bereiken via de Middelweg van Ze venhuizen. N.B. Jongeren blijven 's nachts niet op het water. Zij varen in de zgn. 'jeugdklasse' van 19.00 tot 23.00 uur en op zondag vanaf 08.00 tot 13.00 uur. Deelnamekosten bedragen 25, gulden per persoon. Zevenhuizen-Op zaterdag 13 juni sluit de Stichting "De Zeven Muzen" haar langlopende cursussen af met een da verend feest voor de cursisten. De docenten voor Algemene Muzikale Vorming, piano, viool, dwars- en blok fluit, gitaar, ballet en zangkoor, hebben de handen inéén geslagen en zijn bezig met de voorbereiding voor een gezelli ge afscheidsmiddag en- avond op za terdag 13 juni a.s. Ouders, familieleden en belangstellen den zijn van harte welkom. De programmals voor de middag- en avondvoorstelling zijn voor een vrien denprijs van een rijksdaalder aan de zaal verkrijgbaar Nadere informatie zie in de volgende editie van deze krant.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11