Hart van Holland - Bekerwinnaars van Rentokil-ZVH Bedrijfsvoetbal Gemeenteraad Waddinxveen Volleybal Verder gaan Stormvliegers Nationale Collecte AVO Informatie-avond startende ondernemers Zomerkamp Milieutip Gemeenteraad Rijneveld Rentokil-ZVH grossiert in bekerwinnaars! Integratie gehandicapten 7t/m 13 juni Leuk idee voor de jeugd Voor elk wat wils KLimaatverbond Oud papier Late discussie Goedkoopste Krediet alarminstallatie in het multifunctioneel centrum Michael in Hazerswoude-dorp Hart van Holland/3 juni 1992 pagina 13 Zevenhuizen - Op de foto, zittend v.l.n.r. de junioren A-dames met: Ruth Heerschap, Maaike Beltman, Joyce Zappey, Charon Sleeuwenhoek, Simone vd Heijden, Sandra Zandijk, Stephanie van Duin en trainer John Mebius. Hierachter staan heren 2 en heren 3 en een aantal dames van het tweede team. Staand, middelste rij: trainer Nico den Hollander, PieterBoersma, AstridPoot, Janneke de Knecht, manager Rini Ruitenburg, Marcel van Wensem, Vincent Teekens, Jeffrey vd Ham, Erik Strijdhorst, coach Jan Willem Visser Op de bovenste rij v.l.n.r.:'Hans Lindhout, Ed Benschop, Rob van Leen'. Maarten Yerdonck. Marco Hogebrug, Arjan van Vliet. Dick Braat, John van Zuylen en tussenin staan Leonora Merbis en Sandra Droog. Waddinxveen - De provincie Zuid-Holland is voornemens fietspadnummer 97 aan te leggen tussen Hazerswoude en Moerkapelle. Dit fietspad is gesitueerd op grondgebied van de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijneveld, ten wes ten van de gemeentegrens Waddinxveen, echter het gedeelte ter hoogte van de aansluiting op de Onderweg, is Waddinxveens grondgebied. Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft geen bezwaren hiertegen, integendeel het wordt als een goede uitbreiding van de fietsvoorzieningen beschouwt en het college juicht de aanleg dan ook van harte toe. Vorig jaar mei heeft de gemeenteraad van Waddinx veen als een voorbereidingsbesluit genomen, omdat de aanleg hiervan niet in overeenstemming is met het bestemmingsplan "Landelijk Gebied West", waarin de gronden ter plaatse zijn bestemd voor 'agrarische doeleinden', 'zoetwaterka- naal' en 'waterstaatsdoeleinden'. Het creëren van een nieuw juridisch planolo gisch kader. nl. een voorbereidingsbesluit is noodzakelijk omdat het niet gelukt is om de procedure waarvoor het huidige voorbereidingsbesluit geldt, af te ronden: met andere woorden: er is een jaar verstreken en daarom moet er opnieuw een voorbereidingsbesluit worden genomen. Met het gezang van de merel hoog in de lindeboom, de voorbij zwemmende zorgzame moedereend met negen kinders, even verderop een fuut met een kind tussen de veren op haar rug, probeer ook ik het leven weer op te pakken. De zonnige dagen helpen daaraan mee. Alles gaat verder: het groeit en bloeit rondom. Ook gras blijft groeien. Vraagt herhaaldelijk om verzorging. Dat zijn zo de dagelijkse verzetten voor mij om de moeilijke tijden het hoofd te bieden. De spontaan aangeboden hulp door een grote kinderschaar, zal daarbij een enorme troost en steun zijn. De voorbije weken schreef ik in deze krant enkele verdrietige, toch ook opluch tende gedichten, waardoor mijn droevige stemming voor een deeltje werd ont laden. De een huilt, de ander bid, weer een ander gaat stil zitten....IK vind veel troost in alles-van-me-af-schrijven. Het bezorgt me telkens een fikse ontlading van mijn gemoed. Met z'n allen kunnen wij enkel maar blij zijn dat onze man/vader verder lijden bespaard is gebleven, dat schenkt veel troost. Er is enorm medeleven betoond door heel veel mensen die hem kenden; dat heeft ons gesteund. De tijd zal geslagen wonden langzaam helen, en de gedachten aan onze gelukkige jaren samen, zullen daar zeker aan mee helpen. Ieder die met hem/ons heeft meegeleefd en daardoor lot troost was. ben ik zeer dankbaar. Corrie van Nierop. Zevenhuizen - Afgelopen week werd Rentokil-ZVH in een klap drie beker kampioenen rijker. Eerst werd maan dagavond het 2e damesteam districts- bekerkampioen in Noordwijk, door 2x winst op Novo. Het team, bestaande uit: Corinne de Jong, Tanja Bresijn, Denise vd Dool, Janneke de Knecht, Gerda Gouweloos, Irene Roest, Sandra Droog, Leonora Merbis en Ingeborg Slotje, zal volgend seizoen deelnemen aan de landelijke NSW-bekertoernooi. Bij de heren werd het 3e team district bekerwinnaar. In 2 enerverende duels tegen RW uit Rijnsburg, die beide ge wonnen werden Ook dit team, be staande uit: Dick Braat, Vincent Teek ens, Jeffrey vd Ham, Arjan v Vliet, Marcel v. Wensem, Sven Knijnenburg, Erik Strijdhorst en John v Zuylen, zal het komend seizoen in het NSW-be- kertoernooi uitkomen. Zevenhuizen - Wedvlucht PV De Stormvliegers 30 mei vanuit Pont St. Maxence. De afstand was 333 km. Snel eerste duif: 1352.039 mtr. In courcours 411. aantal prijzen: 103. Uitslag: JS He- ijkoop: 1,17; M. Strijdhorst: 2; C vd Graaf: 3; N. Koppenaal: 4; PD v. Kra nenburg: 5, 9, 18; DC den Hertog: 6, 24: Cees en Bert: 7; C. Nobel: 8, 15, 19; C. Zweere: 10,11, 12,13,22; EP Verschoor: 14; J v Leeuwen: 16; Joh. Breedijk: 20, 23; Joh. Stofberg: 21; Ton en Ank: 25. Onder het motto "Samenwerken moet", wwdt landelijk de AVO collecte ge- biuden voor integratie van gehandi capten. Koningin Beatrix is bescherm vrouwe van de AVO. De vereniging zet 2|ch reeds 65 jaar in voor mensen met een handicap. Dit doet zij door middel van individuele financiële hulp als wettelijke regelingen daarin niet voor- Z|en. Tevens vinden jaarlijks vele men- ^en met lichamelijke beperkingen, ankzij de bemiddeling en inzet van T een werkkring, die specifiek op ,un handicap is afgestemd, ook geeft e vereniging ondersteuning aan ge- andicapten die een eigen bedrijf wil- beginnen. Zoals de integratie van Swiandicapten problemen blijft ople gen is er veel werk voor een vereni- SJgals AVO. Zeker in deze tijd, waarin kn i-f'a'e beleid van de overheid in de ,e komt door geldgebrek, doen Ij s meer gehandicapte mensen een k.j0eP °P he hulpverleningsmogelijk- AVo Van AVO. Binnenkort gaan de -collectanten langs de deuren en v ken een bijdrage voor de integratie gehandicapten. Met een bijdrage aan men daadwerkelijk gestalte hier- m( AVO stelt "Samenwerken de'h vereniging kan niet zonder van gevers en giften. Mensen rer, (een handicap hebben net zoveel ven i°P een zo compleet mogelijk le de n 'eder ander- De Socuterafilm die Wordt '-)na'e Collecte ondersteunt W()encHU'tg,enZOnden op zondag 7 en Psdag 10 juni. Gouda - Voor de 25ste keer organiseert de kamer van Koophandel in samen werking met het Instituut Midden-en kleinbedrijf een informatie-avond voor iedereen die met het idee rondloopt een eigen bedrijf te beginnen. De avond vindt plaats op woensdag 10 juni in het gebouw van de Kamer aan de Van Reenensingel 101. Aanvang 19.00 uur. De avond wordt geopend door de voor zitter van de Kamer, drs. R.A. Schreu- der. Op het programma staat o.a. een videofilm, waarin Koos Postema een interview houdt met ondernemers die 3-4 jaar geleden een eigen bedrijf zijn gestart. Tevens wordt er aandacht ge schonken aan het ondernemersplan, de ondernemingsvormen, vestigings wetten etc. Natuurlijk is er ook gele genheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan er informatie worden verkregen bij stands van diverse voor- lichtings-instanties, waaronder: de Ne derlandse Orde van Accountants-ad ministratieconsulenten, het instituut Midden en kleinbedrijf, Ondernemers Contact Midden-Holland, de ABN- AMRO, Rabobank, NBM-Postbank Groep en de Verenigde Spaarbank NV. Een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de kamer van Koophandel te Gouda, tel. 01820 -69111. Gezien de grote belangstelling blijken deze avon den zeker hun nut te hebben, het opzetten en leiden van een bedrijf is dan ook geen eenvoudige zaak. Zevenhuizen - De derde week van het bedrijfsvoetbaltoernooi zit er al weer op. Dat betekent dat alle poule-wed strijden zijn gespeeld en de ploegen voor de kruisfinales en de plaatsings wedstrijden bekend zijn. Gelukkig wa ren de wedstrijden deze week heel sportief en was de acceptatie t.o.v. de scheidsrechter heel groot. Kwalitatief waren er prima wedstrijden bij met als hoogtepunt de vrijdagavond-wedstrijd tussen Veerman en Clips. uitslagen derde week: poule a: De Lordd- Loze Vissertje: 6-1; Etiket- Voorbrood: 1-1; La Baraque-Speksnij- der/Italia: 4-5; Voorbrood-Loze Visser tje: 1-1; La Baraque-De Lordd: 1-8; Ho- vens-Speksnijder/ltalia: 2-0. poule b: Clips-Rip: 4-1; De Kruik/PTT- Winkel: 11-1; De Kruik/PTT-Clips: 0-0; Eindhoven-Winkel (vervangende uit slag) 5-0; Eindhoven-De Kruik/PTT: 0-2; Veerman-Clips: 2-2. De uitslagen zorgen voor de volgende eindstanden: poule a: 1. Hovens 6-10 22-2; 2. De lordd: 6-10* 22-4; 3. Etiket: 6- 8 16-6; 4.'Voorbrood: 6-7 15-6; 5. Loze Vissertje: 6-5 13-7; 6. Speksnijder/Ita- lia llsa: 6-2* 7-21; 7. La Baraque: 6-0 5- 44 poule b: 1. De Kruik/PTT 6-11 29-5; 2. Eindhoven: 6-8 10-4; 3. Clips: 6-8 9-4; 4. v. Vuuren: 6-6 1107; 5. Veerman: 6-6 11-12; 6. Rip: 6-2 5-21; 7. Winkel: 6-1 5-27. Op het moment van dit schrijven moe ten alle wedstrijden voor de plaatsen 5 t/m 14 en de kruisfinales nog gespeeld worden. Als rechtgeaarde hollander zal ik mij daarom maar aan wat prog noses wagen: Om de 13e en 14e plaats zullen strijden La Baraque en Winkel. De doelpunten- machine van La Baraque is wat laat op toeren gekomen. Tegen Speksnijder 4x en zelfs tegen de Lordd werd lx ge scoord. Winkel daarentegen is na de opzienbarende wedstrijd tegen Clips niet verder gekomen dan dat ene puntje. Ik hou het toch op een kleine overwinning voor Winkel. Speksnijder/Italia-Ilsa en Rip zullen weinig voor elkaar onder doen in de strijd om de 11e en 12e plaats. Als Speksnijder net zo goed speelt als in de wedstrijd tegen Hovens behoort een overwinning op Rip tot de mogelijkhe den. Spelen zij onder dit niveau dan is de 1 le plaats zeker voor het energieke Rip. De 9e plaats moet voor Veerman zijn. 't Loze Vissertje mag voor deze ploeg geen probleem zijn mits Veerman net zo fanatiek voetbalt als in de wedstrijd tegen Clips. Laten zij het mentaal weer afweten dan is er voor 't Loze Vissertje nog een kans. De wedstrijd om de 7e en 8e plaats gaat tussen twee oude rivalen Voorbrood en v. Vuuren. Beide elftallen tonen wat slijtage maar misschien kunnen Nico v. Vuuren en Dick Bontenbal hun jongens nog een keer tot grote daden bewegen. De overredingskracht van Nico schat ik wat hoger in, vandaar een kleine over winning voor v. Vuuren. Als Clips nog een keer alles wil geven in de wedstrijd tegen Etiket om de 5e en 6e plaats, dan zal Etiket kansloos zijn. Etiket geeft echter nooit op en zal zeker op het mentale vlak niet de mindere zijn. Ik denk echter dat de inzet niet toereikend zal zijn om het van de kwa liteit van Clips te winnen. En dan de kruisfinales: Hovens- Eind hoven: Met alle respect voor Eindho ven, denk ik dat ook hier de inzet het niet wint van de klasse. Het is voor Eindhoven al heel verrassend dat het team bij de beste vier gekomen is. Maar dat komt door de enorme vechtlust en dat zal in de wedstrijd tegen Hovens niet voldoende zijn. Hovens moet het namelijk ook van de inzet hebben en omdat zij beschikken over meer spel- bepalende spelers dan Eindhoven, mogen de mannen van Peter zich niet laten verrassen. Zij zijn door de resul taten van Eindhoven gewaarschuwd. Ik voorspel een finale-plaats voor Peter Hovens. De andere kruis-finale mag eigenlijk het predikaat eindstrijd wel hebben. Zowel De Lordd als De Kruik/PTT hebben het spelersmateriaal om in de finale te ko men. Ik zie de winst toch naar De Kruik/ PTT gaan. Zij zullen er alles aan doen om te verhinderen dat de nieuwkomer direct in Zevenhuizen ook maar de fi nale haalt, nadat zij in Moerkapelle al les al gewonnen hebben. De Kruik/PTT zal voetbaltechnisch wel beter zijn, maar een gezonde brok inzet kan ook van doorslaggevende betekenis zijn. Is de inzet gelijk dan voorspel ik een plaats inde finale voor de Kruik/PTT. Alle wedstrijden op maandag, dinsdag en donderdag beginnen om 19.30 uur. A.s. vrijdag 5 juni zal de grote finale-dag zijn. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats begint om 19.00 uur en de finale om 19.30 uur. Ondanks dat ik alle teams de beste klassering gun, voorspel ik de volgend eindstand: 1. De Kruik/PTT; 2. Hovens; 3. De Lordd; 4. Eindhoven; 5. Clips; 6. Etiket; 7. V. Vuuren; 8. Voorbrood; 9. Veerman; 10. Loze Vissertje; 11. Rip; 12. Speksnijder; 13. Winkel; 14. La Baraque. Is de eindstand volledig anders dan zal het mij een zorg zijn en dan ben ikalleen blij dat ik meer verstand van verzeke ringen heb! Nog even iets over de sluitingsavond. Vroeger was deze avond een van de hoogtepunten van het hele bedrijfs voetbal. De laatste jaren is de avond wat in het slop geraakt. Men stuurde een afgevaardigde van het betreffende elftal om de beker te halen en men hield het voor gezien. Laten alle deelnemers er weer eens een ouderwets feest van maken. De commissie heeft voor een uitstekend stukje muziek gezorgd waaraan het onmogelijk kan liggen als het niet gezellig wordt. Ik stel voor dat elk elftal met zoveel mogelijk mensen aanwezig zal zijn. Neem je vrouw, vriendin of vriend mee en maak er een ware happening van. Als je dit per elftal afspreekt komt dit beslist voor elkaar. Laat je het op z'n beloop en kijk je wel wie er gaan, dan gaat het verder uit stekend geslaagde toernooi als een nachtkaars uit en dat zou erg jammer zijn. Tot vrijdag! namens de commissie, Leo de Jong. OP 4 april is in New York de ontwerp tekst van het zogeheten Handvest voor de Aarde' vastgesteld. Het zal worden voorgelegd aan de conferentie van staatshoofden en regeringleiders die in juni a.s. onder auspiciën van de Vere nigde Naties wordt gehouden in Rio de Janeiro. Grondbeginsel 1 luidt: Mense lijke wenzen staan in het middelpunt van de zorg voor duurzame ontwikke ling. Zij hebben recht op een gezond en produktief leven in harmonie met de natuur. IN HARMONIE MET DE NA TUUR. DUS GEEN UITBUITING EN VERGIFTIGING VAN DE AARDE. Inl.: Milieuvereniging Zevenhuizen, Postbus 101, Zevenhuizen. Regio -Tal van Zevenhuizense jongeren hebben in de loop der jaren weieens een zomerkamp meegemaakt vanuit de organisatie in Hillegersberg: de Stich ting Kampwerk Terbregge. Zij bewaren er goede herinneringen aan. Sommige van hen vinden het jammer 18 jaar te zijnen niet meer mee te kunnen en nemen zich misschien wel voor om als leiding mee te gaanAndere kin deren gaan weer mee, nadat ze al di verse jaren de kampsfeer geproefd hebben en kijken met blijdschap uit naar die derde week van juli.... Er zijn dit jaar ook weer zomerkampen en wel voor drie leeftijdsgroepen. Er is een kinderkamp van 7 -12-jarigen dat van 25 juli tot 1 augustus in Nunspeet wordt gehouden en een tienerkamp voor 12 tot 15 jarigen dat in diezelfde week gehouden wordt. Het jongerenkamp van 15 tot en met 17- jarigen heeft als bestemming Grobbe- donk in België van 18 tot met 25 juli. enthousiaste vrijwilligers geven leiding aan deze kampen. Er zijn telkenjare nieuwe spelen, droppings, speurtoch ten e.d. Er valt veel te beleven. Inlichtingen: familie Meijer tel. 01802- 1549. Aanmelden bij Wim Huurman, 010-455 282, of Tom Janse tel. 01807 -13686. Het gemeentebestuur van Rijneveld ondertekent het Klimaatverbond niet. Ook het verzoek van mevrouw F.W.M. Balk-Hooghuis het voorstel in te trek ken vond alleen bij stemming bijval van de PvdA. B. en W. wezen er in het college-voor- stel op. dat door ondertekening de ver wachting wordt gewekt dat een ge meente daadwerkelijk iets aan het broeikaseffect kan doen. Aan het begin van de raadsvergadering was, door gebruikmaking van de in spraakronde, ook al hevig gepleit door een vertegenwoordiger van Milieude fensie om het wel te ondertekenen. Er zal en harmonisatie plaatsvinden voor het ophalen en de vergoeding van oudpapier. Verwezen werd naar de vo rige avond gehouden hoorzitting waar bij duidelijk gesteld is dat verenigingen alieen bij particulieren oud papier mo gen ophalen, maar het quotum is los gelaten. Verenigingen krijgen een ga rantieprijs van acht cent per kg. waar bij de extra kosten van inzameling voor rekening van de inzamelaars komen. Daarbij werd door enkelen gepleit om op gezette tijden de oudpapier-briefjes in te laten leveren en b.v. viermaal per jaar een afrekening te doen plaatsvin den. Omdat er wat problemen met één vere niging zijn gerezen zal mevrouw wet houder Vorenkamp hiermee in overleg treden. Uitgebreid is er- heel laat op de avond - gediscussieerd over een samenwer king in een te vormen vervoerregio, met als uitgangspunt het college-voor stel om met dé Leidse regio, de SDB en het IGOR samen te werken. Eerder op de avond kwam de IGOR ook al ter sprake waar het ging over de samenwerking als gemeenten in inter gemeentelijk verband. De heer Breg- man zei dat IGOR de goedkoopste or ganisatie is van Nederland met 76 gul den waarbij Midden Holland veel duurder is. Dat het resultaat bijzonder fraai is, werd wel duidelijk door de woorden van mevrouw wethouder G. Hoogen- doorn, die iedereen aan kon raden daar in de toekomst (ais er iets te vieren valt) een feestje te houden. Helaas had zij dat de vorige dag (ze was toen- zo had de burgemeester aan het begin van de vergadering verklapt met een bloe menhulde - 25 jaar getrouwd) dat niet kunnen doen. want het gebouw is nog niet gereed. De gemeenteraad ging unaniem akkoord met het krediet van 15. 765 gulden voor de aanleg van alarminstallatie. Mevrouw wethouder M.J.S. Vorenkamp had even daarvoor bekendgemaakt dat vrijwilligers uit Koudekerk a.d. Rijn bezig waren met onderhouds-schilderwerkzaamheden in het P.W.A. zwembad aldaar. Dit deed mevrouw G. v.d. Lecq de opmerking plaatsenmisschien kan dat ook bij het gebouw in Hazerswoude gedaan wor den?'

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13