-A, van Oosten Koninklijk onderscheiden Luilakvoetbaltoernooi 1992 oncordia Waddinxveen Iaat van zich horen ick Berghout jeugdkampioen Excelsior Kerkdiensten Opsporing Oud-bestuursleden "Te Gast in het Provinciehuis" Uitvoering Zangvogels 2e Rabo Flora-run over nieuw parcours Politieberichten Boskoop Diplomazwemmen Gouwebad "De Sniep" Kerkdiensten Harmonie Excelsior Damnieuws Waddinxveen Pinksteren - 7 juni 40 jaar in dienst bij de gemeente Waddinxveen Verdiensten Stichting Werknemerspool zoekt vrijwilligers voor zomervakantie-activiteiten Gevraagd: vrijwilligers Heini Otto reikt prijzen uit. Boskoop Pinksteren Hart van Holland/3 juni 1992 pagina 15 'addinxveen - De blaaskapel "De No- enkrakers" van "Concordia" uit Wad- inxveen, zal a.s. zaterdag in Wad- jnxveen zorgen dat omwonenden van e Passage vroeg gewekt worden tij- ens de viering van luilak. Van 7.00 tot 00 uur klinkt er vrolijke muziek. Harmonie Concordia is druk aan het epeteren voor het Concours in Beu- jnsenop 13 juni. Dan zal de harmonie, lv.de heer G. de Knegt, beoordeeld -orden op twee muziekwerken, t.w. ei een klassiek muziekstuk "Ouver- re Militair 1810" en het muziekstuk Twins", waarin het leven van een tweeling met twee verschillende karak ters op muzikale wijze wordt verteld. Het zal zowel voor de muzikanten als voor de dirigent een spannende dag worden. 19 juni Het laatste gezamenlijke optreden wat voor de zomervakantie gehouden wordt, zal plaatsvinden op vrijdag 19 juni tijdens de intocht van de Goudse Avondvierdaagse. Concordia zal dan voor de 37 ste keer hieraan deelnemen. Afsluiting Het seizoen van Concordia zal afgeslo ten worden met een fiets/puzzeltocht op zaterdag 20 juni. bericht: -addinxveen - De 12-jarige Dick Berg- out is bij Excelsior clubkampioen bij e jeugd - pupillen en aspiranten - ge- orden. Na een dubbele competitie ad hij 5 punten voorsprong op de als -eede geëindigde Daniël Westmaas. 'aast sportprijzen werden door de oorzitter ook damboeken aan enkele usdige spelers uitgereikt. Eindstand: Dick Berghout 52 pnt; 2. Daniël West aas 47 pnt; 3. Maurits van den Bosch "pnt; 4. Arie de Mik 42 pnt; 5, Dinie uilenhuis 42 pnt; 6, Jeroen van Dijken "pnt. Dinie Buitenhuls 3e van Dambond Midden Holland luie Buitenhuis, die onlangs met het amteam van de Eben Haezerschool n prachtige 4e plaats in de strijd om et schoolkampioenschap van Neder- I behaalde, heeft bij damwedstrij- en voor meisjes binnen de Dambond Idden Holland, een zeer goede pres- tlegeleverd. In de damflnale, die op 1 aj wordt gespeeld en waarbl peeltempo vrij hoog ligt, heeft zl, dere damgenootjes achter zie het veel h ge- ten en beslag gelegd op een fraaie Eben Haëzerachool 4e in lumploenschap van Nederland et eerste damteam van de Eben Haë- rschool te Waddinxveen, heeft op terdag 3 mei, in Soest, danig van zien ten spreken, door in de strijd om het chooldam-kampioenschap van Ne erland een schitterende vierde plaats behalen. Het schooldamteam be- I uit Dinie Buitenhuis, Arjen Ne- n, Martijn Russcher en Martljn van jken. 16 viertallen speelden In vier ules, Het kwartet van de Eben Haë- rschool legde door sterk spel, op trassende wijze beslag op de poule- itst, In de finalepoule werd door de addinxveense dammertjes gestre- ett voor wat ze waard waren. Ze oesten echter hun meedere erkennen de andere finale-teams, maar de 'erde plaats was zeker en daarop mag dit team best trots zijn. Het team van de Bethelschool uit Waddinxveen had in de voorronde en in de halve finalepoule het best gepresteerd en er waren hooggespannen verwachtingen. In ver band met ziekte kon le bordspeler Dick Berghout (jeugdkampioen van Excel sior) niet deelnemen aan de landelijke finale. De Bethelschool bereikte een 12 e plaats. Ranglijst senioren Tijdens de ledenvergadering op 21 mei, werd na de bekendmaking van de eindstanden de prijsuitreiking verricht door voorzitter Piet Swart. Dlck Dlb- bets bleek in de finalepoule, de sterkste en behaalde daarmee zijn 6e clubkam pioenschap bij Excelsior, De tweede plaats, van nestor Teun Twigt (79 jaar) moet een geweldige prestatie worden genoemd, De met nog veel enthousias me dammende Teun doet zelf niet al te gewichtig hierover. Hij denkt nog wel menig speler het nodige op damgebied te kunnen bijbrengen, Het afgelopen seizoen mocht Excelsior zich verheu gen in een sterke ontwikkeling van vijf jeugdleden (allen 16 jaar), die het af gelopen seizoen voor het eerst in de seniorencompetitie uitkwamen. Het meest opvallend was de eindklas sering van twee spelers in de 'top tien', Vincent van Es bereikte een 9e plaats en Teun van der Krol maakte nog meer Indruk, gelet op zijn derde plaats. Eindstand finalepoule 1. D, Dibbets; 2. T. twigt; 3. T, v,d. Krol; 4. R. van Dijk; 5. T. den Ouden; 6. P. Swart. Winnaar 2e poule: A. Blom; winnaar derde poule: Luclen Claessen en Raymond van Es; winnaar vierde poule: Kees Blonk. Op donderdag 27 augustus a.s. start Excelsior haar onderlinge competitie seizoen 1992-1993. Die dag spelen de clubleden voor het eerst in een nieuwe lokaliteit, namelijk "De Boog:" aan de Const. Huygenslaan Waddinxveen, aanvang 19.45 uur. Herv. kerk Immanuël 9.30 uur ds. A.A. van Houwelingen Geref.Vrijgem.Passage 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Rafaël gemeenschap Zuidhonk 10.00 uur samenkomst Chr.Afgescheiden Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. N. v.d. Want Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds. N. v.d. Want (Verder geen opgave) addinxveen-De heerP.A. van Oosten, chef sectie uitvoering van de afdeling Weg Werken, is maandag 1 juni 1992 veertig jaar in dienst bij de gemeente Wad- meen. Burgemeester C.M. van der Linden reikte hem die ochtend in de raadzaal koninklijke Onderscheiding uit. De heer Van oosten ontving de ere-medaille in M, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 1 de afgelopen veertig jaar heeft de w Van Oosten veel werk verzet voor inde gemeente Waddinxveen. Zijn ,5211 bij de gemeente bestaat voorna- '®]k uit het begeleiden van civiel- tfflnische uitvoeringswerkzaamhe- bit betreft zowel nieuwe werken (onderhoudswerken. Zo heeft de an Oosten bijv. een toonaange- ,®e rol vervuld bij de uitvoering van JJwon'ngbouw-projecten die dinxveen in die periode heeft ge- ,dat is geen geringe zaak gezien 'ontwikkeling die Waddinxveen heeft orgemaakt. Maar ook bij de asfal- 1 "£erkzaamheden die op het J ak in de gemeente plaatsvinden, nijnauw betrokken. r neer van Oosten heeft in 1948 zijn ™ger Technisch Onderwijs ■jir j-' "ierna heeft hij eerst zijn mi- e dienstplicht vervuld. Op 1 juni 's hij vervolgens in dienst getre- aet Technisch bureau van de -van Waterschapsbonden te Haar- -1 wee jaar later is hij op 1 juni 1952 en proeftijd van een jaar benoemd -ZZI™,er-tekenaar 2e klas bij de T Jte Waddinxveen. Weer een jaar »n«, I 'n deze"de functie in vast tei.j and benoemd. Op 1 januari nk l r ^an Oosten bevorderd rÏÏ teNekenaar le klas. Deze PdiPH vervuldto; 1 aPril 1957- aa'um is hij benoemd tot tech- Q|nPn,[r Hierna is hij opeen- °P aPrii 1960 bevorderd tot ti.iri 14fiThtena5r 'e klas; en op 1 öoidarwk bevorderd tot technisch P^btenaar le klas. foleum heeft reeds het 40-jarig Ner overheidsdienst plaatsge- dagelijkse werkzaamheden laatsrh e(..^an Oosten in diverse ïi«. jiPPe'ijke en kerkelijke organi- '^ties vervuld. Eén van gingen is de Nederlands Her- 'nmanuëlkerk Gemeente. Waddinxveen -Stichting Werknemer spool Waddinxveen organiseert zo- meractivlleiten voor de jeugd van 4 -12 jaar in de periode van 3 t/m 7 augustus. Het belooft een 'kunstenaarsweek' te worden, In deze week worden er allerlei activiteiten georganiseerd die met kunst te maken hebben, bijv, een to neel-, een schilder- of een dansdag, De activiteiten beginnen om 10,00 uur en duren tot 15.00 uur; pauze 12,00-13,00 uur, De 'kunstenaarsweek' voor de jeugd is bedoeld voor alle Waddlnx- veense kinderen en wordt op een cen trale plaats in Waddinxveen gehouden, Wie het leuk vindt om een ochtend, een middag of een paar dagen of een hele week met kinderen op te trekken en hen het gevoel te geven dat ze 'kunstenaar' zijn? Dan kan men zich aanmelden 01828-31932. Vanavond, 3 juni, Is er om 19,30 uur een vergadering met alle vrij willigers van de kunstenaarsweek in buurtcentrum "De Boog" aan de C, Huygenslaan 2. Waddinxveen- Speeltulnverenlng de Overkant bestaat dit jaar 30 jaar en viert dit o.a. met een receptie voor ge nodigden op 20 juni Tijdens deze recep tie hoopt het huidige bestuur alle oud bestuursleden te verwelkomen. Te vens zal er voor alle kinderen een op treden zijn van de Muzikale-Clown Jo hnny Mendola in de feesttent op het speeltuinterrein aan de Kromme Gou we. De aanvang is 15.00 uur. Deze gemeente is in Waddinxveen ge start als Vereniging Wet en Evangelie. In de periode 1956-1960 is de heer Van Oosten 2e secretaris geweest van deze vereniging. In oktober 1958 neemt hij bovendien zitting in de Commissie van Beheer. Dit doet gij eveneens tot 1960. Toen is hij geïnstalleerd als 2e pen ningmeester van de vereniging. Deze functie heeft hij vervuld tot 1965. In 1965 wordt de Vereniging Wet en Evangelie tevens een Buitengewone Wijkgemeente in wording. In deze ver anderde samenstelling wordt de heer Van Oosten enerzijds administrerend kerkvoogd, anderzijds bestuurslid van de Vereniging Wet en Evangelie. Dit doet hij in de periode van 1965 tot 1967. Hij is in die tijd tevens afgevaardigde naar de classis Gouda; hij vertegen woordigt daar de Buitengewone Wijk gemeente in wording. Een andere groepering waarbinnen de heer Van Oosten actief is geweest, is multisportvereniging T.O.O.S. (Ter Ontwikkeling Onzer Spieren). Op 1 januari 1969 is de heer Van Oos ten lid geworden van T.O.O.S. en dat is hij heden ten dage nog steeds. Vanaf 13 december 1973 tot op heden is de heer Van Oosten lid van de Beheerscom missie T.O.O.S. in november 1984 is hij eerst penning meester en later voorzitter geworden van Multisport T.O.O.S. Vervolgens is hij in juni 1985 lid geworden van het bestuur T.O.O.S. Van dit bestuur is hij in de periode november 1986 tot okto ber 19990 voorzitter geweest. Naast het bestuurlijk werk dat de heer VAn Oos ten heeft verricht voor T.O.O.S.. heeft hij altijd zeer aktief meegedaan in het organiseren van turninterlands, jubi lea, uitvoeringen e.d. Een derde instelling waarvoor de heer Van Oosten veel werk heeft verzet is de volleybalvereniging Salvo, in 1952 is hij van deze vereniging lid geworden. Het heeft maar een jaar geduurd vóór hij als penningmeester in het bestuur van Salvo zitting nam. Naast zijn penning meesterschap heeft hij zich bezig ge houden met de oprichting van een af deling Gouda, was hij vele malen scheidsrechter en gaf hij scheidsrech tercursussen. in 1958 ontstond er bij Salvo een finan cieel slechte situatie en was er sprake van leegloop in het bestuur. Om de volleybalsport te behouden in Wad dinxveen ondernam de heer Van Oos ten diverse acties. Zo heeft hij gepro beerd de volleybalsport onder te brengen bij T.O.O.S.; overigens met een negatief resultaat. Vervolgens heeft hij om dezelfde reden contact gezocht met de voetbalvereniging Be-Fair. Daar had hij meer succes. Het lag voor de hand dat hij de aangewezen persoon was om toe te treden tot het bestuur van Be- Fair -voetbal om daarin de belangen van de volleybalsport te behartigen. In 1961 kreeg de afdeling volleybal binnen Be-Fair een eigen bestuur en trok de heer VAn Oosten zich terug als be stuurslid van deze vereniging. Waddinxveen/Den Haag - In het kader van een reeks exposities "Te Gast in het Provinciehuis" houden Anke Mensink (Waddinxveen) en Lenie Spanjers (Nieuwerkerk a.d. IJssel) van 4 juni t/m 3 juli een expositie in het Provinciehuis, hal C le verdieping. De expositie is vrij toegankelijk en op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Waddinxveen - Op woensdag 24 juni houdt het kinder-en tiernerkoor "De Zangvogels" te Waddinxveen, een uit voering in gebouw "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. Voor de pauze worden geestelijke lie deren gezongen, na de pauze wordt het thema kamperen' ten gehore ge bracht. Yvonne Keizer en Marijn Slap- pendel zorgen voor de leiding en be geleiding van koor- en samenzang. Boskoop- Op zaterdag, 6 juni om 4.00 's ochtends, zal het 37e Luilakvoetbaltoer nooi in Boskoop weer losbarsten. 38 elftallen hebben zich dit jaar opgegeven om mee te doen. Voor het eerst in het bestaan van dit toernooi doen er net zoveel meisjes-als jongensteams mee. Een nieuw record in de Luilakhistorie. De aftrap zal worden verricht door de burgemeester van Boskoop, Drs. J.J. Spros. De Stichting Luilakvoetbal Boskoop heeft ook dit jaar weer een buitengewoon programmaboek met veel leesplezier samengesteld. Ieder adres in Boskoop heeft dit boek inmid dels in de brievenbus gekregen. Voor de prijsuitreiking heeft de Stichting Lui lakvoetbal dit jaar gestrikt: "Mister F.C. Den Haag" HEINI OTTO. Heini staat aan het eind van een lange en succesvolle voetbalcarrière en komt op 37-jarige leeftijd de prijzen uitreiken op het 37ste Luilaktoernooi. De toeval wil, dat Heini in het Lui lakweekend zijn laatste wedstrijd voor F.C. Den Haag speelt.©e Stichting Luilak voetbal Boskoop weet zeker, dat met het strikken van deze sportman, zij weer een "kanjer" naar Boskoop hebben gehaald. De prijsuitreiking vindt rond 12.30 uur plaats. Boskoop - Op zaterdag 6 juni zal weer de Rabo Flora-run worden gehouden. Deze run bestaat uit een prestatieloop over 3, 5, 10 en 21 km. en een wegwedstrijd over 10 Engelse mijlen. De commissie weg- en crossatletiek AV'47 uit Boskoop, is er in geslaagd een geheel nieuw en snel parcours uit te zetten, met dit nieuwe parcours is rekening gehouden met een aantal wensen van prestatie - en wedstrijdlopers. De start en finish van de prestatielopen is nu op één punt, bij de firma Koetsier op het ITC-terrein. Er is een 3km. bijgekomen, deze zal alleen op het ITC-terrein worden gehouden. Ook kan een 1500 meter worden gelopen. De 5,10 en 21 km. gaat nu over de mooiste gedeelten van Boskoop en hazerswoude dorp en is groten deels verkeersarm. De wedstrijd over 10 Engelse mijlen: 16.090 meter, is nu één snelle ronde en gaat voor het grootste gedeelte over het parcours van de 21 km. De 21 km, gaat via de Roemer, Loete, Compierkade, Spookverlaat, Burg, Ten Hollanderweg, Burg, Smidweg, Voorweg, Middelweg en weer Voorweg terug naar het ITC-terrein. De 10 km. gaat via de Roemer, Loete, Compierkade naar de Burg. Smidweg en volgt daarna de route van de 21 km, De 5km, keert na 2,5 km. op ae Compierkade, De start van de prestatlelopen is vanaf 11,30 uur en de start van de wedstrijd om 14,00 uur. De commissie hoopt met dit nieuwe parcours aan een aantal wensen van de lopers te voldoen en verwacht dit jaar een flinke opkomst, Criminaliteit De bestuurder van een BMW personen auto vuurde In de ochtend van 24 mei met een vuurwapen een schot af op een op de Zuidkade geparkeerde auto, Zo wel over de identiteit van de dader als over het motief tast de politie nog in het duister, In de nacht van 24 op 25 mei werd er ingebroken In een bedrijf aan de Bc straat. De daders doorzochten het pand en zetten een aantal goederen klaar om mee te nemen. Om onbekende reden Is het merendeel van deze spul len blijven staan en is een beperkt aantal goederen gestolen, Deze week zijn er drie fietsen gestolen. Een paars/witte Atb vanaf de Zijdeeen geel/zwarte mountainbike vanuit een tuin aan de Poelrult en een damesfiets vanaf het Ns station. Bij een gevonden bruine dames flets hebben we nog geen eigenaar. Een kweker herkende elders in een tuin in Boskoop zijn gestolen bomen. De zaak wordt onderzocht. Bij een inbraak in een woning in de Jac. P. Thijssenstraat verdween een auto radio uit de woning. Na melding kon een groep van vijf jongeren die met staven en stokken onderweg waren naar hun rivalen on derschept worden. Een vechtpartij en gewonden werden zodoende voorkomen. Tussen 23 en 26 mei is er in een woning gelegen aan de Haagwinde ingebroken. De daders hebben een hoeveelheid antieke goederen waaronder een schilderij met zeegezicht en een kof fiekan weggenomen. Vanuit een loods aan de Zijde ver dween een jas. In de Barendstraat verdwenen zes vlaggen en drie terrasstoelen. Van een bedrijf aan de Zijde zijn diver se ruiten ingegooid, in de nacht van 29 op 30 mei is vanuit de hal in de Hamwijck een rode snor fiets gestolen. Verzekeringsplaatje PTL-881. Een ruit van een flatwoning aan de Snijdelwijklaan is met een straattegel ingegooid. Tijdens de vakantie is het zonne scherm van een school aan het Kla verblad in brand gestoken. Het zonne scherm is geheel vernield. De kozijnen en planten liepen grote schade op. Na een melding konden zater dagnacht om 01.00 uur in de Bestraat drie jongelui aangehouden worden terzake vernieling van auto's. Inmid dels is door vier eigenaars aangifte ge daan van vernielde spiegel, ruitenwis ser, antenne en diverse krassen in het lakwerk. Bleek dat een 17 jarige be woonster uit Boskoop ruzie kreeg met haar vriend en in zijn bijzijn haar woede koelde op enkele auto's. Meldingen /getuigen Niet alleen bij het voorkomen van mis drijven geldt de opmerking voorko ming van misdrijven een zaak OOK VOOR U Ook nadat feiten gepleegd zijn is het voor de politie bijna onmo gelijk zaken zonder uw medewerking op te lossen. Getuigen die iets zien of horen of zich dit later naar aanleiding van bv een krantebericht realiseren worden uitdrukkelijk verzocht zich te melden bij de plaatselijke politie. Verkeer Op de Zijde ontstond een zgn kop staart aanrijding doordat een bestuurder stopte voor een oversteekplaats en de bestuurder achter hem meer aandacht bestede een het verkeer vanuit en zij straat. De bestuurder van een personenauto met aanhanger haalde op de Zijde een bromfietser In, Hij ging echter iets te snel terug naar rechts en raakte met de aanhanger de bromfietser. De brom fietser kwam ten val, Het bleef bij ma teriële schade. De bestuurder van een personenauto komende vanuit de Parklaan gaf geen voorrang aan een auto op de Zijde. Een aanrijding volgde waarbij belde voer tuigen total los raakte,Er vielen geen gewonden, gevonden: nylon portemonnee, 3 sleu tels, belglsche francs, 3 sleutels met een aansteker. verloren: horloge, portefeuille Waddinxveen - Vorige week is er in het Gouwebad "De Sniep" weer diploma A gezwommen. Dit maandelijks terugkerende examen- feest staat onder toezicht van de Na tionale Raad, die dit keer de heer H. v.d. Velde als toezichthouder had afge vaardigd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzers Wim van Minnen, Cock Slagter en de heer C. Rehorst. De namen van de 44 geslaagde kandi- daatjes zijn: Leon van Dodewaard, Robbert van Heiningen, Pascal Ruiter, Annemiek Rosenboom, Daniël Garnikov, Chantal Pronk, Michel Ruiter, Patrick Stam, Annemarie de Koning, Kevin van der Plas, Marijn Roos, Nico van der Loo, Judith Eitjes, Marjolein van der Heij den, Maus van Tol, Arco Molenaar, Jeanine van Velde. Sander van Dijk, Clark Mulder, Joyce van Veen, ilse van der Veen, Govert van Gorcum, Richard Geluk, Maria Laura Cardenas, Saskia van Winkel, Moor Shachar, Melissa Geers, Gonny Oudijk, Martin Langen- dam. Marieke van Leeuwen, Stefan Plugge, Lysanne Koops, Annelien van Velde, Irene Grashuis, Nathalie Noor- lander, Kristiaan Asscheman, Marvin Pelupessy, Eveline Hogerbrug, Lysan ne van Dongen, André Vroomans, Peg gy Tijsma, Sanne Verhoeven, Marloes Rorving en Vincent Smook. zaterdag 6 juni R.K. 17.30 uur in De Stek 19.00 uur in de kerk A.P. van Neslaan Eerste Pinksterdag 7 juni R.K. kerk 10.00 uur Hervormde kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 18.30 uur ds. Z.C. Versluis Alphen a.d. Rijn De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk Chr. Geref.kerk 9.30 uur ds. M. J. Oosting en 19.00 uur idem Volle Èvang. gem. Bethel 9.30 uur samenkomst Tweede Pinksterdag 8 juni Hervormde kerk 9.30 uur Pinkster- zangdienst

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15