Zeveiihiiieen-Moerkapelle familieberichte 1)on moob tjM&U Lees van Mannekes en Piet van Mannekes-KleilN Kerkdiensten Ontwikkeling Achtkampplannen Zuster Ankie komt naar Zevenhuizen 1942 1992^ J pagina 4 Hart van Holland/3 juni 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: I l Een felicitatie voor een gouden bruidspaar: "We komen tijd tekort" v.v. Groeneweg Pinksteren - 7 juni Zevenhuizen Moerkapelle Mededelingen gedaan door gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle: Inleiding Vorig jaar is de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra door de regering uit gebracht. Deze nota is inmiddels goedgekeurd door de Tweede Kamer der Staten Generaal. Dit houdt in, dat de in de V1NEX vervatte beleidsuit gangspunten, moeten worden be schouwd als vaststaand rijksbeleid. Eén van de doelstellingen van de VINEX is het versterken van de grote steden en daar op zodanige wijze invulling aan geven, dat de (auto-)mobiliteit af neemt. In dat kader zijn tevens verste- lijkingsrichtingen aan gegeven. De be studering en uitwerking van deze ver- stedelijkingsrichtingen moet per ste delijk gebied in gezamenlijkheid door de betrokken gemeenten, provincie, rijk ter hand worden genomen. Bij de verstedelijkingsstudie voor Rotter dam, is ook de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle betrokken, aangezien aansluitend aan de Rotterdamse wijk 'Zevenkamp' een verstedelijkingsrich- ting 'Achtkamp' is gedacht. Ten be hoeve van de uitvoering van het ver- stedelijkingsproject, heeft de gemeen te een Startconvenant getekend, waar in afspraken zijn gemaakt met de deel nemende partijen over de wijze waarop het project ter hand zal worden geno men. Door dit artikel wordt informatie gegeven over de voortgang van het project. Startnotitie Ter uitvoering van dit in december 1991 door de deelnemende partijen ondertekende Startconvenant Verste delijking Rotterdamse Regio, is dit jaar het voorgenomen studieproject in gang gezet. De eerste oriënterende fase hiervan, is inmiddels afgerond middels het besluit van Stuurgroep Verstede lijking Rotterdamse Regio, om in te stemmen met diverse Startnotities, in deze Stuurgroep is ook de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle vertegen woordigd. De Startnotitie die voor onze gemeente het meest van belang is, is uiteraard de Startnotitie Achtkamp. In deze Startnotitie is duidelijk aangege ven wat het doel van de studie is, welk gebied als studiegebied wordt aange merkt, met welke ontwikkelingen en visies rekening moet worden gehou den, wat de opzet van de studie is en hoe de studie zal worden gefaseerd. Hieronder wordt globaal aangegeven welke zaken voor Zevenhuizen-Moer kapelle van belang worden geacht. Uiteraard is een kopie van de Startno titie Achtkamp ter secretarie verkrijg baar (kosten f 2,50). Doel van de studie Het doel van de studie is het verkrijgen van inzicht in de realiseringsmogelijk heden van de verstedelijkingsrichting Achtkamp. De vraag of er daadwerke lijk tot uitvoering wordt gekomen, is dus pas aan de orde als de studie is afgerond en aan de deelnemers wordt gevraagd, een uitvoeringsconvenant te tekenen. Gebied Overeenkomstig het gestelde in het Startconvenant, wordt de gehele ver stedelijkingsrichting, welke blijkt uit de VINEX, onderzocht. Dit houdt in, dat zowel ten noorden van de Wollefop- penweg, als ten zuiden van de A-20 mag worden gestudeerd. Door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is steeds ge steld, dat studie ten noorden van de Wollefoppenweg akkoord is, doch dat daadwerkelijk bouwen onaanvaard baar is. Nessepolder? Als concessie is de be reidheid uitgesproken de Nessepolder te laten bestuderen als mogelijke bouwlokatie. Relaties met overige aspecten Bij de studie worden in ieder geval de volgende zaken betrokken: -het beleid ten aanzien van het Groene Hart, onder meer op het punt van begrenzing; - het Landschapsstructuurplan Zuidplas- polder e.o.; - de problematiek TW 67; - bestuurlijke aspecten waaronder de discussie in het kader van Besturen op Niveau (regiovorming); Projectomschrijving Met de studie wordt geprobeerd de in de VINEX (Vierde Nota Ruimtelijke „Or dening Extra) globaal aangegeven ver stedelijkingsrichting wat meer gede tailleerd in beeld te brengen, in dit ka der worden de betrokken gebieden in beeld gebracht en tegen elkaar afge wogen. Hierbij zal in ieder geval aan dacht worden geschonken aan de vol gende zaken: - een nadere duiding van het Rottelandschap als 'Groene Wig' en het overgangsgebied tussen Rotter dam en het Groene Hart in samenhang met de verstedelijkingsrichting; -het verkrijgen van inzicht in de mogelijkhe den van het landschap als basis voor woonmilieudifferentiaties; - het aange ven van de mogelijkheden voor de openbaar-vervoerstructuur en weg- ontsluiting, alsmede een inventarisatie van de mogelijkheden om de bestaande problematiek op de TW 67 op te los sen,. Tevens zal een concept-startno titie worden gemaakt ten behoeve van een (inter) gemeentelijk structuurplan of (globaal) bestemmingsplan. Fasering De studie bestaat uit drie fasen, waar van de eerste, de startnotitie, inmid dels is afgerond. De tweede fase be staat uit een Tussenrapportage, waar bij de Stuurgroep in de gelegenheid wordt gesteld, een selectie te maken uit de verschillende mogelijkheden. De derde en laatste fase betreft de eind rapportage. Hierbij wordt vooral geke ken naar de bestuurlijke, planologische en financiële haalbaarheid. Uiteindelijke besluitvorming Het resultaat van de projectstudie Achtkamp, wordt uiteindelijk inge bracht in de eerder genoemde Stuur groep, die kijkt naar alle andere stu dies, voor verstedelijking binnen de Rotterdamse Regio. Vervolgens wor den de projecten met elkaar in relatie gebracht en in sommige gevallen, tegen elkaar afgewogen. Uiteindelijk moet er dan een eindbeeld ontstaan voor de planologische ontwikkeling van de re gio Rotterdam tot het jaar 2005. Aan de hand van dit eindbeeld zal aan de deelnemers worden gevraagd een uitvoeringsconvenant te tekenen. Pas hierna komen er formele procedu res, waarbij inspraak van de burgers mogelijk wordt. Informatie Door het gemeentebestuur van Zeven huizen-Moerkapelle, wordt echter ge probeerd, ook vooraf de burgerij zo veel mogelijk bij het proces te betrek ken. Zo zullen er regelmatig persbulle tins worden uitgegeven. Daarnaast wordt er in iedere vergadering van de commissie Ruimtelijke ordening inge gaan op de stand van zaken met be trekking tot het project. Hierbij kan een ieder gebruik maken van het spreek recht. De eerstvolgende vergaderdata van deze commissie zijn 10 juni en 26 augustus, aanvang 19.30 uur ten ge meentehuize, commissiekamer (bo ven). Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddmxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 - Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.D.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Zevenhuizen - Zuster Ankie uit Angola, komt het Pinksterweekeinde naar Ze venhuizen. Zij zal in Zevenhuizen bij familie verblijven en zal in de kerk- I Ureterp: diensten var. resp. de Gereformeerde kerk en de Hervormde Gemeente, over haar werk in Angola vertellen. Zij doet dat op uitnodiging van de diaconiëen van zowel de Gereformeerde kerk als de Hervormde Gemeente, 's Morgens is zij in de dienst in de Gereformeerde kerk, aanvang 9.30 uur en 's avonds zal zij in de Jeugddienst in de Hervormde kerk meedoen aan het thema. Tevens is er na afloop van beide diensten gele genheid om met zuster Ankie te spre ken. U Zevenhuizen: Gr. Woubrugge: Wijster: Als u dit berichtje leest, is er bij (O)pa en (O)ma van Mannekes feest want op 5 juni is het 50 jaar gelee en dit vieren wij met z'n allen mee wordt van harte gefeliciteerd met deze grote dag van de kinderen en kleinkinderen: Zuster Ankie werkt in Angola o.a. als pastoraal werkster. Tweemaal is er een container hulpgoederen naar Angola verzonden door de plaatselijke kerken om het werk van haar in Angola te steunen. Monster: Boskoop: Cor, Elly Cornelis, Laura Jeanne, Kees Peter, Mary-ou Jacqueline - jaco jeffrey - Yvonne Piet, Gerda Ingrid, John Pieter Simon, Irma Miranda, Andries-Jan Edwin, Ina Renée Wilma Riet, Cor Manuela, Mark Frencis Leek: Nw. Pekela: Boskoop: Nw. Pekela: Gouda: Reeuwijk: Bellingwolde: ZuidBroek: Nel, Arie Nadescha, Gerard Carola, Orion Jaap, Henny Jeanny, Hendrik Remy Ida - Leen Sandra, Ricardo Sonja, Ron Hans, Gerda Jan, Ans Marije, Joyce, Birthe Arina, Jacques Sander, Brenda Rob, Anneke Selma, Dirk Zevenhuizen/Nieuwerkerk a. d. IJssel-Op de grens van Zevenhuizen en Nieuwerkerk a d. IJssel. maar net in Nieuwerkerk woont het gouden bruidspaar Van Mannekes- Klein. Zij vieren op 20 juni a s. in Hotel Vos in Zevenhuizen, hun huwelijksfeest, ledereen is na acht uur van harte welkom. Hun huwelij ksvoltrekking vond 50 jaar geleden op 5 juni op het gemeentehuis van Nieuwerkerk a.d. IJssel plaats. Dat ging voor die dagen best alternatief: de complete bruidsstoet werd in een au tobus van de fa. Van Gog vervoerd om dat zowel de familie Van Mannekes als de familie Klein, aanzienlijk in aantal was. Cees had 5 broers en zusters en Pie 8. De bruid is een geboren en ge togen Nieuwerkerkse. Zij was de vrien din van de zus van Cees van Mannekes en zo ontmoetten ze elkaar. Cees, geboren in Overschie, kwam in 1926 met z'n ouders naar Nieuwerkerk waar deze een boerderij begonnen aan de 2e Tochtweg. Hoewel hij aanvanke lijk in de metaalbewerking z'n brood verdiende, was Cees in de oorlogsjaren in de landbouw werkzaam. Dat was veiliger om niet naar Duitsland te hoe ven voor de werkinzet. Na hun huwelijk woonde het echtpaar een drietal jaren in en werden 2 kinderen geboren in Nieuwerkerk. In Moordrecht, waar ze 15 jaar woonden, werden 10 kinderen geboren. De jongste werd 28 jaar gele den geboren in hun huidige 'eigen' woning aan de Bostelweg 13, waarin ze al 34 jaar wonen. "Ons oudste kleinkind was toen drie maanden oud", lacht de bruid. Ze vertelt dat ze al 22 kleinkin deren hebben, maar nog geen achter kleinkinderen. Hoewel de bruidegom in de metaal, bij de KVT en in de landbouw gewerkt heeft en 12 jaar bij Werkspoor in Utrecht, was hij de laatste jaren tot z'n 63 jaar, chauffeur. Het bruidspaar geniet van een welver zorgde oude dag, trekt er met de auto veel op uit naar broers, zusters en an dere familieleden en is dankbaar voor alles wat het heeft, zoals het altijd ge leefd heeft. "We rijden ook nog auto. Dat deed ik vroeger al na de oorlog. Toen was ik van plan auto's te gaan verhuren, maar daar is niets van geko men", lacht Cees van Mannekes. Ze zeggen altijd geleerd te hebben tevreden te zijn met wat ze hebben en daardoor nooit meer wensen hadden dan hun polsstok lang was. Ze waren bekwaam in het van oude dingen 'nieuw' maken, dat varieerde van speel goed tot kleding voor het gezin. Bruidegom Cees heeft een indrukwek kende staat van dienst binnen de voetbal. Op z'n 12e begon hij al bij v.v. Groeneweg, dat een speelveld had op de grens van de Bostelweg/Groeneweg. Destijds woonde hij in de ouderlijke woning aan de 2e Tochtweg en naar de Groeneweg, was een wippie. Later toen ze naar Moordrecht verhuisd waren, was de fiets aanvankelijk het vervoer middel, maar de motor ging sneller. Mevrouw Van Mannekes heeft nog een herinnering aan een vreselijke schrik toen de motor van haar man met een takelwagen van garage Schmidt thuis gebracht werd en haar dochter, die vader vergezeld had naar het voetbal veld in Zevenhuizen (toen op het zgn. "PLasje") Cees van Helden die de chauf feur vergezelde zei :"Cornelis heeft met voetballen zijn been gebroken". Een zucht van verlichting klonk: geen mo torongeluk, maar een voetbalongeluk. Wie met Cees van Mannekes over z'n voetbalverleden gaat praten zou heel wat kunnen noteren. Echter Van Man nekes gaat niet prat op eer en ver diensten. Hij heeft een hoofdstuk afge sloten. Drie jaar geleden is hij ge stopt met actief voetballen en sinds dien is hij niet meer op het voetbalveld geweest. O ja, de voetbalsport interes seert hem wel en ook z'n vrouw, maar nu zijn ze supporters bij hun Bos- koopse kleindochters Manuela en Francis van Bruggen die bij Floreant in het dameselftal spelen. Of bij hun kleinzoon Sander Driessen bij RVC Reeuwijk (junior). Soms bezoeken ze ook wedstrijden in het noorden des lands, waar nog 2 zoons voetballen, resp. in Wijster en in Bellingwolde en een kleinzoon, eveneens in Wijster. Ooit speelde de bruidegom ca. 10 jaar (van de 12) in het eerste elftal van Werkspoor waar hij werkte. 55 jaar heeft hij actief gevoetbald bij v.v. Groeneweg en kreeg bij 40 jaar een horloge. Hij is ere-lid van v.v. Groene weg en lid van verdienste, maar helaas, ontmoet hij vrijwel niemand meer van de voetbalvereniging. Daarnaast is hij zeker zo'n jaar of 26 penningmeester geweest, hetgeen betekende dat hij avonden op pad was om contributie te innen. De bruid zat vroeger veel alleen. Ze vond het niet erg, had de kinderen en heel veel te doen. Pie hield echter niet van voetbal, hetgeen ze haar vriend vroeger al kenbaar had ge maakt. Hij wel en toen de kinderen bijna allemaal de deur uit waren, begon ze haar man op zondagmiddag bij wedstrijden, te vergezellen. Zo leerden ze dingen samen te doen en sa-men belangstelling te krijgen voor het-zell- de. Nu resulteert dat vooral in familie bezoek, waar ze het zo druk mee heb ben, dat ze haast geen tijd hebben om op vakantie te gaan, wat ze graag doen Dat kan zij n een mid-week in een huisje, of met een groep naar het buitenland. "Dit jaar hebben we een Floriade-abon- nement. Daar gaan we regelmatig naar toe en we bezoeken graag musea. Dat is ook allemaal vakantie. Zo genietende elke dag en beseffen dat het leven kort is, zeker nadat m'n man vorig jaar zo ontzettend ziek geweest is De brui degom knikt instemmend. "Zo is het Herv. kerk 10.00 uur ds. H. haas beek 19.00 uur ds. R. Holwerda Pijnacker: jeugddienst in het then van zending Oud Verlaat 10.00 uurds.G. Jukema Geref.kerk 9.30 uur ds. A. Vos tenr nes 18.30 uur mw. drs. P-H. Lom Nieuwerkerk a.d. IJ n Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. I u Rossum c r R.K. Dorpshuis Swanla 10. IS Llu euch.pastor A. Bosman Herv. kerk 9.30 uur en 18-30 uur drs. J.W. van Estrik n Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uui1 -v Rietdijk Tweede Pinksterdag Hervormde kerk 9.00 uur drs van Estrik Rjetdijk Geref.Gem. 9.30 uur ds. 1 1

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4