Rijneveld Verbouwing gemeentehuis Rijneveld Kerkdiensten Gemeente Politieberichten r Beëdiging nieuw gemeenteraadslid Lokale omroep Radio 1 Nul 6 J Spelen met Chrysanten m Prins Bernhard Fonds Collecte Anjerfonds Hart van Holland/3 juni 1992 pagina 7 Groen licht voor uitwerken plannen Benthuizen - Pinksteren zondag 7 juni Medische weekeinddiensten Hazerswoude Anjer fondsen Benthuizen - Hazerswoude-dorp Omdat de heer Uljee in het dagelijks leven hoofdopzichter afdeling 'groen' van de gemeente Voorschoten is, is het geen wonder dat zijn stokpaardje 'groen' is. Daarom vindt hij het prettig deel uit te maken van de commissie 'openbare werken'. Hoewel hij de commissie 'ruimtelijke ordening' ook aantrekkelijk vindt, doch waarvan de plaats door een fractiege noot reeds wordt 'bezet', ziet hij 'wel zijn' ook wel zitten. "Als betrokkene bij onderhoud van sportvelden in m'n da gelijks werk en dus de buitensport, lijkt me dat ook boeiend. Ach, eigenlijk Rijneueld - De heer F.J.A. Uljee werd aan het begin van de gemeente raadsvergadering vori ge week woensdaga vond, beëidigd als lid van de gemeenteraad van Rijneveld voor het CDA. Hij neemt de openge vallen plaats in van de heer D. van der Neut, die vanwege drukke werkzaamheden zijn functie neerlegde. De heer F.J.A. Uljee (r.k.) is 42 jaar en een geboren en getogen in woner van Hazerswou- de-Rijndijk. Hij is sinds zes jaar bestuurslid van het CDA, waarvan sinds een jaar of vier, actief meelevend. Hij maakte ca. een half jaar deel uit van de commissie 'ruimtelijke ordening, volkshuisvesting' als burgerlid. Thans, als gemeente raadslid, maakt hij deel uit van de commissies 'welzijn en sociale za ken' en de commissie 'openbare werken en verkeer'. hebben veel dingen m'n interesse", lacht de heer Uljee. Ter gelegenheid van zijn intrede in de gemeenteraad, kregen raadsleden en allen die op de tribune de raad bij woonden, een mini-gebakje. Daarop stond een groen (CDA) rondje met de cijfers 16 +1. 17 is namelijk het aantal raadsleden, welk getal weer vol gemaakt werd met de komst van de heer Uljee. Het CDA heeft in de gemeenteraad van Rijneveld 7 zetels: vijf raadsleden en twee wethouders. Rijneveld - De gemeenteraad van Rij neveld is unaniem wat betreft de maatregelen die genomen moeten worden om de te krappe huisvesting in het gemeentehuis van Rijneveld (Ha- zerswoude-Rijndijk) het hoofd te bie den. Geen nieuwbouw, maar verbouwing van het huidige gebouw" is men van mening. De verbouw en aanbouw zul len plaatsvinden aan de oostzijde van de huidige lokatie. De gemeenteraad stelde vorige week woensdagavond het raamkrediet van 11 miljoen gulden beschikbaar, bin nen welk bedrag alle kosten moeten vallen voor de aan- en verbouw van het huidige gemeentehuis. Uitgangspunt van de berekening en onderzoek door I.M.E. Consult en Bu reau Zandvoort is de reducering van het aantal werkplekken, exclusief de werkplekken voor het bestuur, gere duceerd worden tot 90 en dat de oor spronkelijke gerekende overcapaciteit achterwege wordt gelaten, ten berekening toonde aan dat er nu een begroting ligt van 11.259.102, gulden, zodat er nog een bezuiniging van f 259.102,moet plaatsvinden, rekenkundige raadsleden gaven hier voor handreikingen, zoals de heer W. oevé CDA: de BTW-verlaging per 1 oktober en het feit dat de inflatiecor- rect'e voor 1994 niet helemaal meege nomen hoeft te worden als de verbou- W|ng medio 1994 voltooid zou kunnen ^ln Hij stelde voor om nog even te machten om raadsleden in de nieuw te ormen stuurgroep 'verbouwing ge el e.ehn^u's te 'aten plaatsnemen om- at hij bang was voor de verstrengeling a,n belangen. Spreker sommeerde niet lang te wachten met de opdracht aan stedebouwkundige en zei benieuwd z'jn naar de uitspraak van de rijks- wn h We"<e mogelijk de huurder ordt van de vrijkomende vleugel van net gemeentehuis. Mevrouw G. van der Lecq- de Knikker PvdA zei angst te hebben voor verpau pering van de vleugel als deze niet verhuurd wordt en vroeg zekerheid hieromtrent. De heer P. Bregman SGP bracht de reeds uitgevoerde onderzoekingen voor nieuwe huisvesting nog eens on der de aandacht en vroeg met betrek king tot de vergaderruimtes, zuinig met de ruimte om te gaan. Dacht om de zelfde lokaliteiten voor verschillende vergaderingen te gebruiken, waardoor de vierkante meters met 60 kunnen worden teruggedrongen. De heer Bregman ging uitvoerig op ge volgen van de inflatiecorrectie in en wees erop dat het bouwplan vertaald moet worden naar het programma van eisen. Ook de keus van de architect. "U heeft als college het traject voor ogen. Het zou zus of zo kunnen" Spreker dacht dat de vrijkomende vleu gel niet in trek zou zijn voor verhuur voor kantoorruimte maar vroeg zeker heid of de politie erin trekt. Spreker hield een betoog waarin hij het zuinig heidsaspect prioriteit stelde, omdat er van het totaal begrote bedrag ook een aanzienlijk bedrag jaarlijks op de be groting blijft drukken. "Hoe vertaal je dat aan je burgers. In- plaats van goedkoper uit als drie ge meenten, zijn er hogere kosten. Wij zijn voorstander van verlaging van het OGB-tarief, maar dat zal niet tot de mogelijkheden horen?" Mevrouw F.W.M. Balk-Hooghuis D'66 wees erop dat inspraak belangrijk is en rekening met omwonenden gehouden moet worden waar. het de verhuur van de vleugel betreft. De heer J.J. Steinhart WD was blij dat de contouren zichtbaar worden, maakte wat stedebouwkundige op merkingen en kon zich, hoewel er fi nanciële consequenties aan het plan zitten, verenigen met de plannen. Herv. kerk 9,.30 en 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref. De Hoeksteen '10.00 uur ds. D. van Arkel Benthuizen Geref.Gem.9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst. Tweede Pinksterdag 8 juni Herv. kerk 9.30 uur cand. L.D. Bur ger Waddinxveen Geref.Gem. 9.30 uur ds. G.J. van Aalst, openb. belijdenis Boskoop, Hazerswoude/Benthuizen le Pinksterdag dokter J. en T. Bui ter tel. 079- 313 737; Tweede Pinkster dag dokter P. P.M.T. Hermans Bos koop tel. 01727- 12038 geen opgave Rijneveld - Al vele inwoners van Rijne veld hebben de nieuwe lokale omroep ontdekt en zijn inmiddels trouwe luis teraars. Alhoewel Radio 1 nul 6 nog maar 'testuitzendingen' uitzendt, wordt er toch volop informatie gegeven tijdens de non-stop 24-uurprogramme- ring. Al zijn dat maar halve minuutjes, er komen actuele onderwerpen aan de orde. Na de officiële start, begin juli door burgemeester M.J.J.M. Boelen, zal de programmering iets wijzigen en worden er meer informatieve pro gramma's gebracht. Radio 1 nul 6 is te ontvangen... uiteraard: via 106.5 Mhz FM. De gemeente Rijneveld realiseert de doorgifte van het signaal van Radio 1 nul 6 via de centrale antennesystemen van Alphen voor Hazerswoude en Kou dekerk en Zoetermeer voor Benthui zen. Radio 1 nul 6 was één van de eerste lokale omroepen in Nederland, welke van het Commisariaat voor de Media toestemming kreeg voor het uitzenden van reclame. Floriade - Op 27 mei heeft de binnenten- toonstelling op de Floriade weer een ander 'gezicht' gekregen. De vierde binnen tentoonstelling heeft het thema "Spelen met chrysanten" en wordt t/m 8 juni gehouden. Hier treffen bezoekers bloemisterijprodukten en chrysanten aan. Op 13 juni gaat de vijfde binnenten- toonstelling van start, nl. 'kleurensym- phonie' tot 21 juni, met voorzomer- bloeiers, waaronder anjers, gerbera's en bouvardia's. Burgemeester J.J.M. Boelen zei buiten gewoon verheugd te zijn dat de raad het eens was met het college-voorstel. Spreker beantwoordde de gestelde vra gen en wees erop dat de inflatiecorrec tie vanwege de planning, nauwelijks bijgesteld kan worden. De bedoeling is dat er binnen korte tijd door de stedebouwkundige een globaai plan wordt uitgewerkt en vervolgens volgens via een schema gewerkt wordt om een architect een plan te laten ont werpen. Aan de hand van richtlijnen zullen architecten - ook plaatselijke - benaderd worden, zodat eind dit jaar een definitief plan gereed is en de defini tieve opdracht tot verbouw medio 1993 kan worden gegeven en na de zomerva kantie 1993 met de verbouwing een aanvang kan worden genomen. "De oplevering zou dan medio 1994 kunnen plaatsvinden". Mr. Boelen deelde mede dat er nog geen definitieve uitspraak gedaan kan wor den over de huisvesting van de rijkspo litie, waarover de rijksgebouwendienst nog een uitspraak moet doen, maar waarmee zowel de adjudant, de heer molenaar, alsmede de districtschef mevrouw Appel en andere politiefunc tionarissen, de huisvesting in de vleu gel van het raadhuis wel zien zitten. Wat betreft inspraak met de omwonen den, wees hij erop dat alvorens de rand voorwaarden van de bouw aan de raad voorgelegd worden, deze eerst met de winkeliersvereniging van de Rijndijk worden besproken. Wat betreft de inrichting van het ge meentehuis bracht de heer Boelen de raadsleden in herinnering dat deze zo sober mogelijk wordt gehouden en dat bij de herindeling, toen er ambtenaren van andere gemeenten kwamen, geen nieuw, maar tweedehands meubilair is aangeschaft... Cultuurfonds voor Nederland In de periode van 14 tot en met 27 juni aanstaande trekt een leger van collectanten de gemeente Rijneveld door om geld in te zamelen voor het Anjerfonds Zuid- Holland. Ik hoop dat U de collectanten hartelijk wilt ontvangen in woord en financieel gebaar. Gaarne geef ik U in het kort wat informatie over het doel van het Anjerfonds Zuid-Holland. Het Anjerfonds Zuid-Holland houdt zich voornamelijk bezig met het subsidiëren van het culturele leven in de provincie Zuid-Holland. Het Anjerfonds richt zich in hoofdzaak op het werk van de verenigingen die aan amateuristische kunstbeoefe ning doen. De gelden komen in hoofdzaak binnen via de jaarlijkse collecte die plaatselijke comité's binnen de gemeenten in de provincie organiseren. Die geldinzameling vormt de voornaamste bron waaruit het werk van het Anjerfonds betaald wordt. De inkomsten uit de collecte gaan ondermeer naar. amateuristische muziekbeoefening (harmonie, fanfare, brass- en drumband, majorettes en koren). dorpshuizen (piano, podium, toneelverlichting). cultureel jeugdwerk en scouting (padvinders). publicaties over geschiedenis en kunst. folklore en regionale cultuur. musea en oudheidkamers. amateurtoneel, cabaret, ballet, operette. film- en fotografieclubs. beeldende kunst (tentoonstellingen, materialen). monumenten. s" natuurbehoud (voorlichting, vrijwilligerswerk). Ook verenigingen in de gemeente Rijneveld mochten de laatste jaren financiële steun van het Anjerfonds Zuid-Holland ontvangen. Daardoor waren zij in staat voor hun vereniging aankopen te doen die zonder hulp van genoemd fonds niet mogelijk waren. Met Uw bijdrage steunt U de collecterende plaatselijke verenigingen ook direct, omdat zij éénderde van de collecte-opbrengst in de clubkas mogen storten. Ik beveel deze collecte van harte bij U aan en spreek de wens uit dat de iets stijgende lijn in de collecteopbrengst zich voort mag zetten. Geef daarom gul! Het werk van het Anjerfonds is het waard, temeer daar U met Uw gift direct plaatselij ke verenigingen in staat stelt om aankopen te doen die hun werk beter tot haar recht laten komen. Met vriendelijke groet, Mr. M.J.J.M. Boelen, burgemeester van Rijneveld. Op 27 mei is er op de Dr. A. Schweitzer- laan een grijze bestelbus gestolen, die vermoedelijk met een draadje van bui tenaf geopend werd. Later is de bus in Bleiswijk aangetroffen. 27 mei vond er op de Omleidingsweg een aanrijding plaats tussen 2 brom fietsers. Een van beide nam de bocht van het fietspad te krap, waardoor hij op de linkerhelft van het fietspad kwam. Een frontale botsing was het gevolg. Een van «Ie bromfietsers is met een gebroken enkel naar het zieken huis vervoerd. Op de Hoogeveenseweg vond op 27 mei om 7.15 uur een aanrijding plaats tussen een vrachtauto met aanhanger en een personenauto. Bij het keren heeft de bestuurder van de vrachtauto de personenauto niet aan zien komen en botste met de rechter voorzijde te gen de linker zijkant van de personen auto. Er was alleen blikschade. In de Breitnerlaan is op 27 mei gepro beerd een auto te stelen. Men heeft het rubber van het rechter voorportier er uit gesneden en getracht het voertuig te starten. In de nacht van donderdag op vrijdag jl. is er ingebroken in een woning aan de Croesinck te Benthuizen. Waar schijnlijk heeft men via een boven- lichtje in de slaapkamer het raam geo pend om binnen te komen. Er is een kistje met div. goederen meegenomen. Op 30 mei kwam er bij de politie een melding binnen van rookoverlast te Hazerswoude-dorp. De verbrander heeft het vuur gedoofd en is gewaar schuwd geen vuil meer te verbranden. In de nacht van 29 op 30 mei is er een personenauto beschadigd die gepar keerd stond aan de Dorpsstraat te Ha zerswoude-dorp. Waarschijnlijk is de schade veroorzaakt door uitstekende of afgevallen lading van een passerend voertuig. De veroorzaker heeft zich niet gemeld. Op 31 mei kwam er 's nacht om 01.00 uur een melding dat er jeugd in het zwembad van Hazerswoude-dorp aan wezig zou zijn. Toen de politie ter plaat se kwam was er geen jeugd meer aan wezig. Op 31 mei kreeg de politie rond 23.00 uur een melding dat er in de Chris- tinastraat te Benthuizen een persoon liep, die veel aandacht had voor de woningen in deze straat. De politie, die een kijkje ging nemen, heeft geen ver dacht persoon aangetroffen, maar het is wel opgevallen dat veel bewoners een bovenlicht open hadden staan. Daarbij kwam het veel voor dat spanjo letsluitingen van de daaronder gelegen ramen niet waren vergrendeld. Benthuizen - De landelijke Anjerfonds collecte wordt van 15 t/m 27 juni ook weer in Benthuizen gehouden. De col lectebus wordt gehanteerd door be stuursleden en leden van de Histo rische Kring Benthuizen. Zoals bekend mag deze vereniging 1/3 van de collec te-opbrengst behouden om aan de kas ten goede te laten komen. Noodzakelij ke uitgaven, waarvoor de kas niet toe reikend is, kunnen ervan worden be taald. Zo kocht de HKB voorgaande jaren o.a. een dia-projector en vitrines om op de tentoonstellingen te gebrui ken. De Historische kring Benthuizen rekent op een gulle bijdrage en wil alle gevers en geefsters alvast bedanken.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7