Hart van Holland - allerlei Henny de Jong naar Soccer Boys allround {medewerker Zo zoon zo vader... Tentoonstelling Catharina Gasthuis Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Borstvoeding natuurlijk De Kinderkaravaan Bijeenkomst voor rozenkwekers Terugblik Staat van dienst Bedrijfsvoetbal Sen jij schoolverlater en geïnteresseerd in techniek? "lebje interesse in een afwisselende baan? Dan hebben wij misschien de baan die je zoekt! Drukkerij/Uitgeverij Elgersma Ook selectietrainer Hein de Jong vertrekt Bloemenveiling Holland organiseert bijeenkomst voor rozenkwekers Hart van Holland/10 juni 1992 pagina 11 -Vr.E "XWi'&Pm- Levenhuizen - Na drie seizoenen de A-selectie van voetbalvereniging "Groeneweg Ie hebben getraind, gaat Henny de Jong terug naar Soccer Boys in Bleiswijk. Inderdaad 'terug', want eenzelfde periode als bij "Groeneweg", was hij in Bleiswijk werkzaam en daar willen ze hem graag terughebben. Ongetwijfeld zal het bestuur uan de Zevenhuizense voetbalvereniging De Jong met lede ogen zien vertrekken, maar inmiddels is er al voor opvolging gezorgd in de persoon van G. v. d. Wijngaard. Alhoewel De Jong verknocht is aan "Groeneweg" wordt het voor hem steeds moeilijker, omdat maar liefst zeven selectiespeler eveneens bij Dekker Keukens werkzaam zijn. "Het is moeilijk om afstand te houden en het is gelukkig zonder echte ruzies verlopen, maar overdag heb ik ook met die jongens te maken omdat ze in alle takken van het bedrijf werken, van chauffeur tot vertegenwoordiger en ik daar naast hen tweemaal moest trainen en zondag in de wedstrijd moest begeleiden. De verstandhouding is goed geweest en die wil ik ook zo houden. We hadden de afspraak dat we werk en voetbal gescheiden zouden houden. Dat is aardig gelukt. Het aanbod van Soccer Boys, waar ook de spelers, de meeste zijn dezelfde van drie jaar geleden, me graag wilden hebben, kon ik niet in de wind slaan". Hoe waren de prestaties van v.v. "Groeneweg"? "Wat de prestaties betreft in de drie jaar. die zijn wisselvallig geweest. "Groeneweg" speelt in de 4e klas van de KNVB. Ik heb echt weieens de balen in alsze verliezen of slecht spelen, ik denk dat iedere trainer daar last van heeft. Dan ben ik aan stemmingen onderhe vig. Maar echt kwaad maak ik me zelden want daarvoor gaan we te goed met elkaar om". De scheidende, in Zevenhuizen woon achtige, trainer, heeft een rustige uit straling. Is eigenlijk een onopvallend persoon. Je zult hem dan ook nooit horen schelden en niemand kan hem betichten van autoritair gedrag. Hij is, zo wordt gezegd, diplomatiek en de mocratisch. Toen Henny de Jong enige tijd geleden zn besluit mededeelde aan 'zijn' spe lers, klonk er een teleurgestelde reac tie. "Ik vind het ook wei jammer, maar denk dat de spelers beter zullen presteren. Misschien kan een andere trainer hen, omdat hij vanuit een andere invalshoek werkt, beter laten presteren. Het meest ideale is het voor een trainer als hij te maken heeft met 'mannen' die al ges etteld zijn: huisje, boompje, beestje. Jongeren zijn minder gemotiveerd dan degenen die ruimschoots boven de 20 zijn. Wij hadden een vrij jonge groep, er was er maar één van getrouwd en dus nog niet zoveel vastigheid. We leven tegenwoordig in een andere samenle ving dan vroeger. Destijds zette je voor 100% in voor voetbal en je had niets anders", zegt de nu 45-jarige Henny de Jong. Hij kan het weten want hij heeft vele jaren in het eerste van v.v. "Groene weg" gespeeld en ook glorieuze tijden meegemaakt. Op z'n 32 ste stopte hij met actief voetbal om trainer te wor den. Hij heeft inmiddels zoveel diploma's dat hij voetballers tot en met de 2e klas mag trainen. Tot dusver heeft Henny de Jong vier clubs onder zijn hoede gehad, te weten:VEP, DWO, Soccer Boys en Groeneweg. Bij DWO is hij erg kort geweest omdat het niet klikte. Er was heel weinig be leving bij die club. De spelers kwamen trainen en waren binnen een mum van tijd weer naar huis vertrokken. Sociale contacten waren er niet bij. "Nee, geef mij dan maar clubs als Soc cer Boys en Groeneweg, waar je nog even gezellig mee kunt napraten. Bij alle clubs ben ik op een prettige manier weggegaan. Dat zal ook zo zijn bij "Groeneweg". Ik vind het na drie jaar welletjes en voor "Groeneweg" is het ook goed om weer eens een ander aan het roer te hebben. "Soccer Boys" vind ik weer een uitdaging". Op het moment dat dit artikel in Hart van Holland verschijnt, zijn alle activi teiten op het voetbalcomplex beëin digd. Het Bedrijfsvoetbal is afgelopen en de velden liggen er stil bij. maar krijgen, zoals elke zomer, een onder houdsbeurt. Henny de Jong heeft zich de laatste weken ingezet als pr-man van het be- drijfsvoetbaltoernooi. Hij zorgde voor de persberichten en uitslagen. Daarbij maakte hij gebruik van het pseudoniem "Henny de Knoop". Het waarom van die naam, wilde hij niet uitleggen, 'want', zo zei hij 'elke voet balman weet wie er bedoeld wordt'. Ter versterking van ons enthousiaste team zijn wij op zoek naar een ^°or alle voorkomende werkzaamheden. Twens bieden wij de mogelijkheid om nog verder te leren in het kader van het 'eerllngstelsel. JTeinteresseerd? Bel, schrijf of kom an9s. Tot ziens. eens Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Zevenhuizen - Hein de Jong uit Gouda, vader van trainer Henny de Jong, neemt dezer dagen ook een beetje af scheid. Als trainer van de B-selectie vindt hij de tijd gekomen nu hij 67 jaar is, om met de senioren-training bij v.v. "Groene weg" te stoppen. "We zijn samen gekomen en we gaan samen weg", zo is hij van mening. De heer De Jong, die zelf ook 11 jaar actief gevoetbald heeft, laat de jeugd echter nog niet in de steek. De pupillen blijft hij het nieuwe seizoen op woensdagmid dag trainen. Van echt weggaan is dan ook niet helemaal sprake... Gouda - Van 29 juni t/m 27 september is in het prentenkabinet van het Catharina Gasthuis een tentoonstelling te zien van penningen en prenten van de Latijnse School in Gouda. Tussen 1677 en 1836 werd door de Latijnse School penningen uitgereikt aan de beste leerling van de school. In deze 'promotiepennin- gen' werd de naam van de leerling, de curatoren en de rector-van de school gegraveerd. Bij de uitreiking hield de leerling een redevoering in het Latijn die vaak ook in druk verscheen. De uitreikingvond tot 1784 plaats in de Gasthuiskerk, daarna in het koor van de St. Jan. Naast de penningen worden prenten geëxposeerd die betrekking hebben op de Latijnse School zélf en een aantal portretten van mensen, die zo'n promotiepenning ontvingen. De tentoonstelling haakt in op het eeuwfeest die het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Munt- en penning kunde dit jaar viert. Ook in andere musea met penningen collecties worden dit jaar speciale tentoonstellingen georga niseerd. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur; zon-en feestdagen: 12.00-17.00 uur. Zakkenrollers gepakt: Aan de Zevenhuizerplas werd door de politie een groepje zakkenrollers opgepakt. De groep bestond uit zes minderjarige jongens onder leiding van een 42-jarige man. Allen waren afkomstig uit Rotterdam. Gaslek: Tijdens werkzaamheden in een akker aan de Knibbelweg werd een gasleiding kapot getrokken door een graafmachine. Onder een druk van 60 at mosfeer stroomde het gas onder een hels kabaal uit de grond. De Knibbelweg werd afgesloten en ook de brandweer was snel ter plaatse. Vervolgens gingen monteurs aan het werk welke de gasleiding binnen een uur konden afsluiten. Geen remmen: Op het Noordeinde ontsnapte de bestuurder van een vrachtwagen op het nippertje aan een treinramp. Terwijl de surveillancewagen van de politie stopte voor de gesloten spoorwegovergang reed vanaf de andere zijde de be stuurder van een grote vrachtwagen slalommend tussen de spoorbomen door. Bij controle van de vrachtwagen bleek dat van de drie remmen geen enkele rem werkte! De vrachtwagen werd inbeslaggenomen en tegen de chauffeur en de eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. De chauffeur was onderweg naar Oost- Europa. Motorongeval: Een inwoner uit Nieuwerkerk aan den IJssel raakte ernstig gewond bij een motorongeval. Tijdens een proefrit op een landweg achter het Zuideinde reed hij met grote snelheid tegen een stalen plaat aan. Daarbij liep de bestuurder ernstige verwondingen op aan beide benen. Autokraker aangehouden: In de omgeving van de Zevenhuizerplas werd door de politie op heterdaad een autokraker aangehouden. De man had met behulp van een beitel een autoruit ingeslagen. Vervolgens begon hij in de auto met het demonteren van de autoradio en de anti-diefstal slede! Op dat moment werd de man aangehouden. Het betrof hier een 27-jarige inwoner uit Rotterdam, een goede bekende van de politie aldaar. De eigenaar van de auto had e.e.a. kunnen voor komen door de anti-diefstal slede te gebruiken waarvoor Zwemongeval: Een 30-jarige inwoner uit Rotterdam dook voor een verfrissing kopje onder in de Zevenhuizerplas. Hij dook tegen een paal welke onderwater stond. Door de klap liep hij een borsttrauma op en werd hij met spoed overge bracht naar het ziekenhuis. Diverse diefstallen: Aan de Zevenhuizerplas werden diverse fietsen en brommers gestolen. De politie vraagt een ieder oplettend te zijn en de nodige maatregelen te treffen als u uw vervoermiddel aan de Zevenhuizerplas stalt. Zorg voor een goed slot! Op het nippertje gered: Op het moment dat de kleine peuter van twee jaar werd vermist zag de begeleidster tot haar schrik het kind levenloos in het water van de Zevenhuizerplas drijven. Zij aarzelde geen moment en haalde het kind uit het water. Na enkele minuten had de peuter al weer praatjes en was alles al weer vergeten. Snelheidscontroles: Opnieuw werd op verschillende locatie's de snelheid ge controleerd. Op de Moerkapelse Zijde werd 82 maal proces verbaal opgemaakt met als hoogste snelheid 100 km. p/u. Op de Burgemeester Klinkhamerweg werd 41 maal proces verbaal opgemaakt met als hoogste snelheid 86 km. p/u. Vein het paard gevallen: Aan de Zevenhuizerplas vielen op het zelfde moment twee mensen van hun paard. Met lichte verwondingen werden zij voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. Diefstal buitenboordmotor: Vanaf een bootje in de Rotte werd de buitenboord motor gestolen. Het betrof hier een 4.5 pk van het merk Evenride. Inbraak ijskar: Aan de Zevenhuizerplas werd 's nachts een ijskar opengebroken. Uit deze kar werden een aantal pakken ijs gestolen. Naast het ijs verdwenen er ook nog wat vlaggen en terrasstoelen. Inbraak in camping en zwembad: Ook de kantoorruimte en de kantine van het buitenbad werden deze week door het dievengilde bezocht. Beide panden werden opengebroken en doorzocht. De daders zijn er mogelijk op de skeelers vandoor gegaan. Er worden namelijk twee paar vermist... Diefstal assimilatieverlichting: De politie kon de diefstal van een aanzienlijke partij assimilatieverlichting voorkomen echter de daders waren al gevlogen. Na een melding van inbraak in een kas was de politie snel ter plaatse. Zij trof aan de achterzijde van de kas alleen nog een doos aan met een zojuist ontvreemde assJamp. Nieuwerkerk a.d. IJssel /regio - De vere niging "Borstvoeding Natuurlijk" heeft met hulp van Kruiswerk Midden-Hol land in Nieuwerkerk a.d. IJssel een serie informatiebijeenkomsten georgani seerd over het onderwerp borstvoe ding. De laatste van deze serie bijeen komsten vindt plaat sop maandag 22 juni a.s. om 20.00 uur in het wijkgebouw van Kruiswerk Midden-Holland, Raad huisplein 35, Nieuwerkerk a.d. IJssel. De vereniging "Borstvoeding Natuur lijk" en Kruiswerk Midden-Holland ho pen dat het initiatief voor deze bijeen komsten na deze eerste serie door vrij willigers uit Nieuwerkerk wordt over genomen. Het kruiswerk ondersteun het belang ervan, maar heeft onvol doende middelen om de organisatie blijvend te ondersteunen. Het doel van de bijeenkomsten is het uitwisselen van ervaringen en informa tie voor (aanstaande) moeders die hun kind borstvoeding geven of zich hierop willen voorbereiden. Het onderwerp dat op 22 juni aan de orde komt is: "Beginnen met vaste voeding". Niet ie dereen weet, dat een baby het eerste half jaar voldoende kan hebben aan borstvoeding. En dat er zelfs redenen zijn om liever niet te vroeg met andere voeding te beginnen. En dat er zelfs redenen zijn om liever niet te vroeg met andere voeding te beginnen. Behalve over het thema van deze avond kunnen de deelnemers andere vragen over het onderwerp borstvoeding aan de orde stellen. En zoals gebruikelijk, worden er weer tips uitgewisseld. Kosten 2,50 per avond. Vrouwen met kind aan de borst, aanstaande moeders en hun partners en andere belangstellenden zijn welkom. Ook de baby kan gerust worden meegebracht. De avond wordt verzorgd door Ria Buitenhuis en Ge orgette Melissen van de vereniging Borstvoeding Natuurlijk, in samenwer king met Janneke Boreel, wijkverpleeg kundige. Voor meer informatie: Janne ke Boreel of Yvonne Lepelaars, op werkdagen van 12.00-13.00 uur tel. 01803-14144. Aanmelden bij mw. L. Brouwers, tel. 01803-14144. Moerkapelle - Hobbyclub De Kinderka ravaan bestaat al heel wat jaartjes. Ie dere week is er 1 uur hobbyclub, waaraan een aantal kinderen met veel plezier deelnemen. Ze leren verschil lende technieken en maken ieder jaar leuke dingen. Omdat de leiding volgend jaar graag door wil gaan met deze kin deren. zoekt de leiding enkele mensen die een groepje willen begeleiden. Wie in Moerkapelle heeft een klein beetje creativiteit over en wil dit in de hob byclub kwijt? Graag voor de zomerva kantie reageren, dan kan men in sep tember met een nieuw programma ko men. Reacties/inlichtingen: de heer Kramer, W. Alexanderplantsoen 5, Moerkapelle, tel. 01793-1290 Naaldwijk/Bleiswijk - Onder de titel 'Nieuw ras: ééndagsvlieg of schot in de roos?' organiseert Bloemenveiling Hol land op 11 juni a.s. een bijeenkomst voor rozenkwekers. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant Fleur Inn van veilcentrum Bleiswijk. Alle telers van rozen zijn welkom vanaf 19.30 uur. De bijeenkomst wordt geopend door A.J. van Marrewijk, voorzitter van Bloe menveiling Holland. Daarna wordt de bloemistenmonitor Roos 1992 gepre senteerd door M. de Wit (marktonder zoekster bij PVS). A.F. Hordijk (direc teur veilcentrum Bleiswijk) beant woordt de vraag: Wat biedt Bloemen veiling Holland. Een koper gaat in op de vraag: Wat vraagt de markt? Tot slot vind er een forumdiscussie plaats o.l.v. voorzitter van Marrewijk. )l

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11