JURIDISCHE ZAKEN tfott (/ook (jb&Üi Hleintie Regio K Om 'bij' te blijven Kerkdiensten Oud Zevenhuizen/Moerkapelle Stichting Kinderhulp Roemenië ook op de braderie! De zon zal gaan schijnen Muziekfeest voor en door jongeren Kom eens kijken bij n.v. Energie- en watervoorziening Rijnland Informatie-avond grondreiniging in Moordrecht pagina 4 Hart van Holland/10 juni 1992 door mr. E.H. Jansen, notaris te Zevenhuizen-Moerkapelle uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Kl Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht Jan Cornelis Knoop Jan Knoop 14 juni Zevenhuizen Moerkapelle De vorige keer heb ik u iets verteld over het erfrecht zoals geregeld in de wet en over de mogelijkheid om een testament te maken en daarin van het wettelijk erfrecht af te wijken. Vandaag wil ik hierop nader ingaan. Vorige keer heb ik u uiteengezet dat het zeer wenselijk kan zijn om van het wettelijk erfrecht af te wijken, indien u gehuwd bent en kinderen hebt, zulks om de langstlevende echtgenoot te beschermen. Een dergelijk testament wordt dan ook wel 'een langstlevende testament' genoemd. Door een dergelijk testament kunt u de langstlevende echtgenoot op diverse manieren beschermen tegen aanspraken van uw kinderen, bijvoorbeeld: 1) De langstlevende echtgenoot verkrijgt uw gehele vermogen: de kinderen verkrijgen het recht om hun erfdeel in geld in der toekomst bij de langstlevende echtgenoot op te vorderen. 2) De langstlevende echtgenoot verkrijgt niets van uw vermogen, doch uitsluitend het erfrecht om (een gedeelte van) uw vermogen gedurende een bepaalde tijd (dit kan levenslang zijn) te gebruiken: de kinderen verkrijgen wel de eigendom maar kunnen daar niet over beschikken (vruchtgebruik). Uiteraard zijn er andere mogelijkheden. mogelijkheid 1 (of variaties daarop) is de meest gebruikelijke vorm. Uw kinderen kunnen (meestal) hun erfdeel bij de langstlevende echtgenoot opvorderen na het overlijden van de langstlevende en in een aantal specifiek omschreven situaties. De langstlevende echtgenoot is eigenaar van het vermogen. Mogelijkheid 2 geeft de langstlevende echtgenoot alleen een gebruiksrecht. Uw kinderen zijn na uw overlijden meteen eigenaar. Hierdoor wordt uw echtgenoot na uw overlijden dan ook minder beschermd dan in mogelijkheid 1, maar dit is niet altijd een bezwaar; als voorbeeld kunt u denken aan een tweede huwelijk waarbij een andere echtgenoot al verzorging (pensioen of iets dergelijks) geniet. Uiteraard kunnen er nog andere redenen zijn om een testament te maken, bij voorbeeld: U wilt zélf bepalen wie uw erfgenamen zijn en dit niet volledig aan de wet overlaten; u bepaalt dan tevens voor welk gedeelte. Hoe maakt u een testament? Hiervoor dient u contact op te nemen met een notaris. In een gesprek zal dan bezien worden hoe aan uw wensen tegemoet kan worden gekomen, daarna zal een tekst worden gemaakt en deze zal aan u ter beoordeling worden voorgelegd. Nadat u blijk hebt gegeven van uw instemming, dient de originele tekst - de akte- nog te worden getekend. De kosten van een testament kunnen variëren. Indien u met uw echtgenoot een zéér eenvoudig langstlevende testament wilt maken, bedragen de kosten voor u beiden, inclusief omzetbelasting en bijkomende kosten, ongeveer f 350,—. Een volgende keer zal ik u iets vertellen over de betekenis van het verleden keer en thans behandelde onderwerp voor samenwoners. Moerkapelle- Op de braderie in Moerkapelle zal de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle ook dit jaar present zijn. Er zullen enkele acties gehouden worden. Zo is de kaart van de landmeter Colomm van 1639 gratis beschikbaar voor ieder die zich aanmeldt als donateur. Deze kaart bestrijkt een groot gedeelte van Schieland, waarbij de Rotte de Centrale ader vormt. Uiteraard waren er nog geen spoor- en rijkswegen. De kaart is een facsimile-uitgave en is speciaal in opdracht van de Stichting vervaardigd. Voor hen die het dorp Moerkapelle graag vanuit de lucht zien bestaat er de mogelijkheid een nog niet eerder gepubliceerde kleurenfoto aan te schaffen. De foto dateert van zomer 1983. Reeds nu maken we melding van het feit dat de stichting komend najaar, om precies te zijn op zaterdag 3 oktober, op excursie gaat neer de oudheidkamer in Reeuwijk. Opgeven bij de stand is mogelijk. Verder zal er op en rond de Open Monumentendag voorlichting gegeven worden over karakteristieke panden in Zevenhuizen en Moerkapelle. Daarover wordt u later nader geïnformeerd. De Stichting zal op de komende donateursavond (11 november) een selectie bekend maken van die gebouwen die dusdanig karakte ristiek zijn voor het 'verleden' dat het aanbeveling verdient die veilig te stellen. Over de methode van veiligstellen en de consequenties voor de eigenaar wordt dan gesproken. Voor nadere inf. tel. 10802-1485 Moerkapelle - Net als vorig jaar doet de Stichting ook dit jaar weer mee aan de braderie! Voor de stichting een mooie gelegenheid om centjes voor het hulp project 1992 bij elkaar te krijgen. Naast een super loterij met vele prijzen - waaronder 10 fotocamera's, 10 cosmetica- sunsets enz. - zal de stichting ook HANDWERK uit Roemenië verkopen. Dit handwerk, dat bestaat uit bewerkte schaakspelen, potloden, enz., is door de stichting voor een goede prijs bij de Roemeense bevolking aangekocht. De 'winst' komt natuurlijk weer helemaal ten goede aan diezelfde bevolking! Verder zal v.d.Berg en Hofman (autospuiterij) geheel belangeloos - in een oude Triumph - ritjes door het dorp verzorgen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: 2.50 voor volwassenen en 1 - voor kinderen. En bedenk hierbij: U steunt een goed doel! De opbrengst van deze ritjes komt namelijk geheel ten goede aan de stichting. De trekking van de loterij vindt plaats om 17.00 uur. De uitslag zal via de omroepinstallatie bekend worden gemaakt. Op de braderie in Moerkapelle. Kun je in een tornado straaljager zitten en laagvliegend het landschap bekijken M De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Het is onze droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van Hij werd 44 jaar. Zij die hem gekend hebben, weten wat wij in hem verliezen. Alie Knoop-Molenaar Ben en Debby Sandra en Ingmar Miranda en Aad C. Knoop-de Jong 4 juni 1992 Weideplantsoen 6 2761 XD Zevenhuizen De crematie heeft inmiddels plaatsgehad. Het regent. Heerlijk... het regent! Wind stil zakken de weldadig aanvoelende druppeltjes gestadig neer en alles wat groeit en bloeit zal er profijt van trek ken. Even niet in de tuin bezig zijn, waar het onderaards sluipende onkruid zich nu opmaakt om straks bovengronds uit te barsten; maar da's voor later. Alles wat ik binnenshuis aan planten bezit heb ik naar buiten gedragen, zo dat het zich voorzichtig van alle stof kan laten schoonwassen en kan vol- drinken naar believen. Daaraan verbonden is - vanzelfspre kend voor mij - dat de vensterbanken ook weer eens een sopdoekje zien. Zo dat, als de plantenweelde doordrenkt en schoon is, het geheel weer een fris aanzien zal geven in de kamers. Zo blijft er altijd werk, en op deze manier geeft het ook een aangename verandering van bezig zijn in het gewone van alle dag. De hemel zal weer blauw worden, de zon zal gaan schijnen en opnieuw zal de omgeving er anders en geheel verfrist uitzien, waar ik naar verlang, om me dan weer te kunnen overgeven aan het buitenleven, om zodoende dat weer orde op zaken te stellen. 'Bezig zijn en bezig blijven" is mijn motief. Dat is de beste manier om het hoofd te bieden aan alles wat is gepasseerd en wat rust te vinden voor mijn overladen gemoed. Corrie van Nierop Zevenhuizen- Ter afsluiting van de mu zieklessen van dit seizoen organiseert de Stichting "De Zeven Muzen" een slot feest voor alle leerlingen die aan de kursussen hebben deelgenomen. Dit muziekfeest wordt gehouden op zater dag 13 juni a.s. in het dorpshuis "Swan- la". De middagvoorstelling begint om 14.30 uur. De avondvoorstelling om 19.30 uur. Het verhaal over Bas de Beer, die in het grote berenbos van alles be leeft, wordt ondersteund door zang, dans en muziek op gitaar, blokfluit, dwarsfluit, viool en piano. De beleve nissen van Bas in het bos lopen uit op een spektakel optreden van het Zeven Muzen Berenbosorkest. Voor de ruim honderd leerlingen die er aan meedoen wordt het een waanzin nig zang-, dans- en muziekfeest. De toe gang is gratis. Als u wilt genieten van spontaan musicerende jeugd dan moet u 13 juni naar het dorpshuis "Swanla' in Zevenhuizen. Dank voor de jaren in je leven aan ons en het bedrijf gegeven. Wij zijn verward en sprakeloos dat uit ons midden is heengegaan onze zeer gewaardeerde procuratiehouder en fijne college Wij verliezen in hem een stille kracht. Jan wij zullen je missen. Onze gedachten en medeleven zijn bij zijn vrouw en kinderen. Directie en medewerkers Bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn. B.V. Moerkapelle regio- Op zaterdag 13 juni a.s. houden de kantoren van N.V. Energie- en Water voorziening Rijnland van 10.00 tot 15.00 uur open huis. ledereen is van harte welkom om een kijkje te nemen in de keuken van gas-, elektriciteit- en drinkwaterlevering. In de vier dis trictskantoren kan het publiek infor matie krijgen over o.a. de manier waarop gas, elektriciteit en water bij hen thuis komt en vele andere zaken die met de distributie te maken heb ben. In het districtskantoor Rijnstreek aan de Pr. Bernhardlaan 1 in Alphen a.d. Rijn zullen de volgende activiteiten plaatsvinden. Op het parkeerterrein bevinden zich de milieubus en ander rijdend materieel van EWR zoals storingswagens en graafmachines en zijn de hoogwerkers in actie te zien. Het 50kV-station, het gasontvangstation en het cai-ont- vangstation zijn geopend en de mede werkers geven ter plaatse uitleg hoe de distributie van produkten in de praktijk verloopt. Vanzelfsprekend worden ook de kabels en leidingen getoond die voor het transport zorgen. In het magazijn krijgt het publiek een inzicht in al het technische materieel dat voor de produktie en het transport noodzakelijk is. In de tekenkamer wordt het 'digitaal tekenen' gedemon streerd. In de kantoorruimten is het infocen trum geopend, waar men informatie kan krijgen over bij voorbeeld subsi dieregelingen. Ook kan de klant een kijkje achter de balie nemen en zo doende inzicht krijgen in de gegevens over zijn energieverbruik. Een fototentoonstelling en videop resentatie completeren het geheel. Moordrecht- Op initiatief van de Moordrechtse Milieu Vereniging orga niseert de stuurgroep Hollandsche IJssel woensdag 17 juni een informatie avond over reinigingstechnieken voor vervuilde grond en waterbodems. De avond vindt plaats in gebouw de Zes- punt en begint om 20.00 uur (ontvangst met koffie vanaf 19.30 uur). De infor matie-avond wordt gehouden in het kader van het saneringsproject Hol landsche IJssel. Momenteel wordt on derzocht o de vervuilde grond en bag ger, die bij die sanering zullen vrijko men, kunnen worden geborgen in de zuidplaspolder bij Moordrecht. De ini tiatiefnemers van de avond vinden dat daarbij meer aandacht moet worden besteed aan grondreiniging als alter natief voor een stortplaats. Sprekers van Rijkswaterstaat en de Nederlandse Vereniging van Grondrei- nigers (NVPG) lichten de mogelijkhe den en onmogelijkheden toe van de nu bekende reinigingsmethoden. Behalve bestaande technieken komen ook toe komstige ontwikkelingen aan bod. Tij dens een forumdiscussie is er ruim ge legenheid voor vragen en opmerkingen uit het publiek. Vragen kunnen ook schriftelijk van tevoren worden inge diend In het forum zitten onderzoekers en vertegenwoordigers van diverse ondernemingen die zicht bezighouden met grond- en baggerreiniging. IA spreksleiding is in handen van J.w. Biekart van de Stichting Natuur en Mi lieu. Agenda Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Zaterdag 13 juni: Zevenhuizen Muzen: Einduitvoering piano, ballet etc. Dorpshuis Swanla 14.30 en 19.30 uur. N.B.: voorkomen doublures, meld s.v.p. activiteiten. Mevr. G. Beunder (tel. 01802-1733) coördineert de 'cultu rele agenda'. Wie een uitvoering of activiteit (liefst op wat langere termijn] te melden heeft, kan haar bellen voor deze agenda. Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek; H. Avondmaal; 19.00 uurds. Gaasbeek, H. Avondmaal. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Ham-- ma, Boskoop. Geref.kerk 9.30 uur mw. drs. r - Koning-Polet, Gouda; 18.30 u dienst door gemeenteleden. Herv.kerk 9.30uurds.G.C.deJong, Sliedrecht; 18.30 uur: ds. F. hoen. Goedereede. n Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur d Rietdijk

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4