Rgjjneveld si Gemeente Rijneveld I Gemeente Rijneveld têfilt Sportverkiezing Rijneveld 91/92 Kerkdiensten Flying Angel in de BOC Recreatie Volleybal EK voetbal in BOC Orgel Concert op het Künckel-orgel Gymnastiek Kleurensymphonie van anjers, Gerbera's en Bouvardia's J Hart van Holland/10 juni 1992 pagina 7 Prins Bernhard Fonds Anjer Nederland tondsen Prins Bernhard Fonds Anjer fondsen uitvoering op 20 juni! zondag 14 juni Benthuizen Hazerswoude-dorp Medische weekeinddiensten Vijfde binnententoonstelling Floriade Extra prijzen Vijfde van Beethoven Voor het tweede jaar werd er een sportuerkiezing binnen de gemeente Rijneveld gehouden. Het is verheugend te zien dat er voor de prijzen wederom nieuwe kandidaten in aanmerking kwamen. Dat geeft aan dat de sportieve wedijver binnen Rijneveld bloeit. In sommige gevallen, met name bij de vrouwen, kwamen echtertoch meer oude bekenden bovendrijven. Cultuurfonds voor r Cultuurfonds voor Nederland In dc periode van 14 tot en met 27 juni aanstaande trekt een leger van collectanten de gemeente Rijneveld door om geld in te zamelen voor het An|erfonds Zuid- Holland. Ik hoop dat U dc collectanten hartelijk wilt ontvangen in woord en financieel gebaar. Gaarne geef ik U in het kort wat informatie over het doel van het Anjerfonds Zuid-Holland. Het Anjerfonds Zuid-Holland houdt zich voornamelijk bezig met het subsidiëren van het culturele leven in de provincie Zuid-Holland. Het Anjerfonds richt zich in hoofdzaak op het werk van de verenigingen die aan amateuristische kunstbeoefe ning doen. De gelden komen in hoofdzaak binnen via de jaarlijkse collecte die plaatselijke comité's binnen de gemeenten in de provincie organiseren. Die geldinzameling vormt de voornaamste bron waaruit het werk van het Anjerfonds betaald wordt. De inkomsten uit de collecte gaan ondermeer naar: amateuristische muziekbeoefening (harmonie, fanfare, brass- en drumband, majorettes en koren). dorpshuizen (piano, podium, toneelverlichting). cultureel jeugdwerk en scouting (padvinders). publicaties over geschiedenis en kunst, folklore en regionale cultuur. musea en oudheidkamers. amateurtoneel, cabaret, ballet, operette, film- en fotografieclubs. beeldende kunst (tentoonstellingen, materialen). monumenten. natuurbehoud (voorlichting, vrijwilligerswerk). Ook verenigingen in de gemeente Rijneveld mochten de laatste jaren financiële steun van het Anjerfonds Zuid-Holland ontvangen. Daardoor waren zij in staat voor hun vereniging aankopen te doen die zonder hulp van genoemd fonds met mogelijk waren. Met Uw bijdrage steunt U de collecterende plaatselijke verenigingen ook direct, omdat zij éénderde van de collecte-opbrengst in de clubkas mogen storten. Ik beveel deze collecte van harte bij U aan en spreek de wens uit dat de iets stijgende lijn in de collecteopbrengst zich voort mag zetten. Geef daarom gul! Het werk van het Anjerfonds is het waard, temeer daar U met Uw gift direct plaatselij ke verenigingen in staat stelt om aankopen te doen die hun werk beter tot haar recht laten komen. De jury, bestaande uit: Bertus Poot (voorzitter), Michel van Egmond (Haagsche Courant), Piet Helmus (Ha- zet Koerier), Rien van Vliet (sportre dacteur Rijn en Gouwe) en Wim van Wanrooy (sportredacteur Alphens Dagblad), kwam bij het vaststellen van de prijzen tot de volgende overwegin gen. Aankomend talent - Drie kandidaten sprongen er uit. in alfabetische volg orde waren dat volleyballer Rick Hol leman, die geselecteerd werd voor het districtsteam van Zuid Holland bij de C- jeugd, Barry Wesselingh, die als veer tienjarige speler van Bernardus werd uitverkoren voor het Leids voetbalelf tal voor jongens onder de vijftien en John van Zwieten, de 17-jarige turner die behalve clubkampioen van Hou- Vast ook provinciaal kampioen werd. Uitslag: 1. Rick Holleman, 125,2; 2. Barry Wesselingh 115,3; 3. John v Zwieten 60. Sportvrouw - Zoals gezegd weinig nieuws onder de zon bij de vrouwen. De jury koos voor twee kandidaten, die ook vorig jaar al tot de genomineerden behoorden. Turnster Leanne Noor- dam, clubkampioene van Hou-Vast, bereikte de voorwedstrijden van het Nederlands kampioenschap op C-ni- veau. Dineke Verhoog van de Groe- nendijkruiters deed van zich spreken met deelname aan het Nederlands kam pioenschap dressuur in Haaksbergen en Indoor Brabant. De rollen van beide kandidaten waren anders dan vorig jaar. uitslag: 1. Leanne Noordam, 175,2; 2. Dineke Verhoog 125. Sportman - Er wordt in d e gemeente Rijneveld goed gepresteerd door de mannen. Reden waarom de jury zich genoodzaakt zag om vier i.p.v. drie sporters te nomineren. Het ging dit seizoen allemaal tussen twee schaat- l sers, een tennissers en een zeiler. Dat betekent dat resp. Jan Dirk Corts (pro vinciaal kampioen marathonschaatsen bij de A-rijders), Ronald de Graaf (ne- derlands kampioen duathlon en gepro moveerd naar de A-rijders) bij het ma- rarhonschaatsen), Michael vd Berg (met stip gestegen op de wereldrang lijst tennis) en Roy Heiner (kwalificatie afgedwongen voor de Olympische Spe len in Barcelona) in aanmerking kwa men voor de titel. Uitslag: 1. Roy Heiner, 115,2; 2. Mi chael vd Berg, 90,3; 3. Jan Dirk Corts 50,4; 4. Ronald de Graaf 45. Sportploeg - Toch weer drie kandida ten. Het eerste elftal van de voetbalver eniging Koudekerk pakte o.l.v. Peter Vlasveld de titel van de zaterdagafde ling Leiden en promoveerde daardoor naar de KNVB. De tennissers van HTC werden in de gemengde competitie kampioen van de vijfde klasse en ver dienden promotie naar de vierde klas se, waar zij overigens zojuist weer uit gedegradeerd zijn. En het team van Rhijne Boule, we hebben het dan over pétanque, promoveerde naar de twee de klasse in de nationale competitie, een positie die dit seizoen ruimschoots geconsolideerd werd. Uitslag: 1. Koudekerk 185,2; 2. Rhijne Boule 65,3; 3. HTC 50. Benthuizen- In het Benthuizers Ont- moetings Centrum zal zaterdagavond 13 juni a.s. een discoavond plaatsvin den, die wordt verzorgd door de music show van "Flying Angel". Het is voor de eerste keer dat ze naar de BOC komen, maar voor de meeste onder jullie staan ze goed bekend, door het regelmatige optreden in de buurt. Het belooft dus een gezellige avond te worden met veel muziek voor de jongeren en natuurlijk ook de ouderen. De aanvang is 21.00 uur en de BOC ligt langs de rondweg van Benthuizen tussen de tennisbanen en de voetbalvelden. Benthuizen- Weet U het nog, als je; in Benthuizen woont, 10 jaar of ouder bent, aan sport doet, of juist wat extra lichaamsbeweging kan gebruiken, van gezelligheid houdt. Doe dan zaterdag 20 juni mee aan het recreatief volleybal. U dient zich dan wel voor 15 juni aan te melden op het adres Weide 4. Benthuizen - Deze week beginnen de Europese Kampioenschappen voetbal in Zweden, en de BOC is daarbij. Alle Nederlandse wedstrijden die ze gaan spelen zullen live worden uitgezonden in het gebouw van de BOC inn. Voorlo pig gaat het om de volgende wedstrij den: vrijdag 12 juni om 17.15 uur Ne derland-Schotland, maandag 15 juni om 20.15 uur Nederland-GOS, don derdag 18 juni om 20.15 uur Neder- land-Duitsland Mocht Nederland over gaan naar de halve finale dan wordt deze uitgezonden op 21 of 22 juni om 20.15 uur. Natuurlijk hopen we dat ze zover komen, en dat de finale met z'n allen kan worden bekeken op vrijdag 26 juni om 20.15 uur. De zaal is een half uur voor de aanvang van de wedstrijd open en vanwege de onregelmatige tij den zullen er tosties worden gebakken. Na de wedstrijd is er tijd om de over winning te vieren (of niet). De entree is gratis en neem toeters mee. Met vriendelijke groet, Mr. M.J.J.M. Boelen, burgemeester van Rijneveld. Hazerswoude-dorp-Donderdag 18 juni a.s. vindt in de Gereformeerde kerk te Hazerswoude-dorp het slotconcert plaats in de serie orgel concerten die de ogelcommissie van deze kerk dit voorjaar organiseert. Dit keer wordt het fraaie Künckel-orgel bespeeld door één van de vaste organisten van deze kerk, te weten Hendrik Kooiker. Hij werd geboren op 18 juni 1948 te Leeuwarden en ontving al op jeugdige leeftijd orgelonderricht van zijn vader. Later volgde hij cursussen interpreta tie bij Michel Chapuis en improvisatie bij Koos Bons. Voor het grootste deel is hij echter autodidact. Hendrik Kooiker is, naast zijn werk als direkteur van twee bedrijven, die zich bezig houden met advies op het gebied van akoes tiek, geluidsinstallaties en transmissie techniek, tevens professioneel werk zaam als orgelbouwkundig adviseur bij nieuwbouw en restauratie van pijp orgels. In deze funktie was hij o.a. be trokken bij de restauratie van het Ca- vaille Coll orgel van de Waalse kerk te Den Haag, het unieke Künckel-orgel in de Gereformeerde kerk te Hazerswou- de en bij de restauratie en uitbreiding van het orgel van het Concertgebouw te Amsterdam. Hendrik Kooiker zal deze avond werken ten gehore bren gen van o.a. Cornelis de Wolf F. Men delssohn Bartholdy, Joh. Schneider, César Franck en een eigen improvisa tie. Het concert begint op 18 juni om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk aan de dorpsstraat, hoek Korenmolenlaan te Hazerswoude-dorp. De toegang is vrij. Benthuizen - Gymnastiekvereniging Arbeid Sport in Benthuizen heeft uit voering op zaterdag 20 juni. Verdere berichtgeving volgt t.z.t. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer, voorber. H.A.: 18.30 uur ds. J. Boer. Herv/Geref. De Hoeksteen '10.00 uur ds. G. Assies, Zoetermeer. Geref.Gem.9.30en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst. H.H. Engelwaarders: 10.00 uur H. Mis met gemengd koor; 11.30 uur: Woorddienst met jongerenkoor; 11.30 uur in de Hoeksteen Benthuizen 1ste communieviering van 8 kinde ren. Boskoop, Hazerswoude/Benthuizen 13-14juni: dokter J..I.A. Harderwijk, Rozenlaan 1, Boskoop, tel. 01727- 17540. Regio- De vijfde binnententoonstelling van de Floriade staat in het teken van de raderende zomer. Op zo'n 4.000 vierkante meter worden vooral anjers, Gerbera's Bouvardia's in combinatie met de eerste zomerbloemen geshowd. Van 13 t/m juni os de tentoonstelling onder de naam "Kleurensymphonie" voor het publiek dopend. Minister Kok zal de tentoonstelling op 12 juni openen, in samenwerking met zangeres Lenny Kuhr. Kuhr zal namens Unicef een cheque met de opbrengst van een sponsorloop in ontvangst nemen. De opbrengst is bestemd voor een ratwikkelingsproject in Ethiopië. Anjers, Gerbera's en Bouvardia's in alle tot nu bekende vormen, typen en kleuren geven de toon aan naast deze drie elangrijke bloemisterijprodukten zullen ook enkele bijzondere snijbloemen en Potplanten en de eerste zomerbloemen van het seizoen worden gepresenteerd. e floriade Keurings commissie, die alle stands en prijsvragen (vazen met ramen) beoordeelt, looft extra prijzen uit aan de Gerbera met de meest afwij st t vorm' aan de zwaarste, bloeiende Bouvardiatak en aan de anjer met de ste geur. Op deze wijze worden veredelingsbedrijven gestimuleerd hun ii(S.°n''tTlent ver<Jer uit te breiden en te verbeteren. Onder de bijzonderheden zijn P -Bouvardia, pot-Gerbera, pot-Ixia en pot-roos (bekend als snijbloem) en snij- 0r| ?ncb°ë (bekend als potplant) te zien. Het zomerbloemassortiment omvat 11 or meer leeuwebek, aster, ridderspoor en violier. ianUrtnSymPh°nie 's een arrangement van Willem Siemerink uit Noordwijk, die nu ran h e F'ofiade werkt. Combinaties van kleuren vormen het uitgangspunt vorm arran8ement- B-en v'j' meter hoog prieel, pergola's en decorstukken in de isal2n',an e8n '1arP symboliseren de vijfde symphonie van Beethoven. Siemerink Bi. ^'jaar internationaal bekend als arrangeur en werd in '91/'92 genomineerd als Bloemist van het Jaar.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7