Hart van Holland - allerlei Badminton vereniging Zevenhuizen DP Braderie Moerkapelle: warm, druk maar vooral gezellig! Foto's in het HART VAN HOLLAND Nieuwe stichting voor aanvullende thuiszorg Zuid-Hollandse Kerkendag op de Floriade Skates Skates Stichting Kinder hulp Roemenië: braderie groot succes!!! Geslaagde kandidaten "De Wadde" Klaverjassen in Het Zuidhonk Hart van Holland/17 juni 1992 pagina 15 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning) Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. SATURDAY 20 JUNE SKATE FOR RENT ACTION!!!! For young and old to try SKATING with MUSIC!!! Kom ook! Locatie: Camping Zevenhuizen van 10-16 uur. BE THERE! Rollerskates - Inlineskates - Skeelers Deskundigheid Inwerkprogramma Keuzeprogramma's v.l. n r. Marrie van Reeuwijk. Jeske van Bruggen. Ruud de Boer. Nel Verwey, Arthur Kerkhof en Pim van Bruggen Zevenhuizen- Afgelopen woensdaga vond zijn in dorpshuis "Swanla" de bekers uitgereikt aan de winnaars van de clubkampioenschappen enkelspel 1992 voor dames en heren. De wed strijden werden afgewerkt met een aangepast wedstrijdprogramma. I.v.m. j de tijdnood, ontstaan door de brand. moesten sommige spelers voortijdig afvallen. Ondanks deze vervelende bij komstigheid is de einduitslag op een sportieve manier tot stand gekomen. Bij de dames ging de wisselbeker naar Marrie van Reeuwijk die ze na jaren knokken eindelijk van Nel Verwey won. De 2e plaats was dus voor Nel Verwey en 3e werd Jeske van bruggen. Evenals bij de dames was er ook bij de heren een nieuwe clubkampioen. De wisselbeker ging naar Arthur Kerkhof. 2e werd Ruud de Boer en de 3e plaats was voor Pim van Bruggen. VI iIVY De weergoden hebben de braderie commissie niet in de steek gelaten. 's-Morgens om 05.00 uur bij het op bouwen tekende zich reeds een strak blauwe lucht af, wat nog eens de voor spelling bevestigde. Net als andere ja ren had ook deze braderie niet te kla- Sen over deelnemers. Bijna 100 kra men/plaatsen verdeeld over de Dorps straat, de Moerdijkstraat en een stukje Herenweg zorgden voor een gezellige markt. Op het kruispunt Dorpsstraat/ Kerkstraat was een terras en een po- mum gesitueerd. Vanaf het terras kon men regelmatig genieten van de «mfano's. Een 18-vrouw sterk orkest, gesponsord door de Rabobank, dat de gehele dag vrolijke klanken ten gehore bracht. Op de Herenweg stond de klap- Pervan de Braderie: De Super-X Een simulator waarin films werden ge draaid in combinatie met geluid en be wegingen. Een zeer realistische erva ring. Meer dan 1000 mensen konden van deze attractie genieten en natuur lijk kosteloos. En wat te denken van de Trike-baan en de draaimolen voor de kleintjes? Ook hier de hele dag een rij wachtende kinderen. Via de microfoon van spreekstalmeester Arie Boertje werd het publiek de hele dag op de hoogte gehouden van de activiteiten en de aanbiedingen van de deelnemers. Al vroeg was het een drukte van jewelste alhoewel rond 12.30 u het geheel wat stil viel. Maar vanaf 13.30 u. kwam de 'ouderwetse' drukte pas echt! Vanaf een hoog punt was goed te zien hoe groot de mensenmassa was. Een veld van deinende hoofden dat tot bijna aast de verkoop van handwerk uit wmenië heeft de S.K. R. ook een loterij °udLen- Ruim 1800 loten werden erkocht. Om ca. 17.00 uur werd, door nsen uit het publiek, de trekking ncht. Een aantal loten konden di- T lote'rden verzi'ver(d- uitslag van Wet Betrix Sunset: 1059-1194- 2624 1520-2029-2476-2534-2582 en x Haking Panoramacamera: L !,250-1907-2328-2490-2502-2622- -'05 en 2708. 10 x 2 Konica kleu 'eniilms: I 2114- 1028-1063-1307-1523-1586- -123-2329-2506 en 2743. De prijzen pen J/m 3 juli worden afgehaald bij: loriti etiek in Moerkapelle. De au- Iijck Vn een °ude Triumf - belange- HoimUI''^gevoerd door van de Berg en oD in." brachten maar liefst 200.00 si/kt- aa! ^ee't de braderie voor de lng ruim 2300.00 opgebracht. Regio - In nauwe samenwerking met het kruiswerk en de instellingen voor maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland en Woerden, wordt dezer dagen een stichting voor 'aan vullende thuiszorg' opgericht. De nieuwe stichting draagt de naam "Gouwezorg" en levert vanaf 1 juli a.s. in geheel Midden-Holland èn Woerden 'thuiszorg' die niet door kruiswerk of gezinsverzorging verleend kan wor den. Kruiswerk en gezinsverzorging be schikken niet over middelen om 24 uur per dag zorg te verlenen. Toch hebben mensen daaraan soms behoefte, de laatste jaren zelfs in toenemende ma ter. het gaat daarbij meestal om men sen die thuis willen sterven, of op de wachtlijst staan voor opname in een verpleeghuis. Echter ook chronisch zieke en gehandicapte mensen hebben soms meer verpleging of verzorging nodig dan kruiswerk en gezinsverzor ging kunnen bieden. In al deze gevallen is'aanvuliende thuiszorg nodig. Daar voor riepen kruiswerk en gezinsverzor ging in Midden-Holland tot nu toe de hulp in van particuliere organisaties. De heer A. Treffers, directeur a.i. van de nieuwe stichting: "De oprichting van "Gouwezorg" houdt enerzijds verband met de toenemende vraag naar aanvul lende thuiszorg, anderzijds met de wens van kruiswerk en gezinsverzor ging, dat hun cliënten ook voor deze aanvullende zorg, op deskundige me dewerkers, op goede en constante kwaliteit kunnen rekenen. "Gouwe zorg" gaat aanvullende thuiszorg ver lenen op hetzelfde kwaliteitsniveau als kruiswerk en gezinsverzorging bieden. Deze garantie is de bodem onder onze samenwerkingsafspraken. want daar mee onderscheidt "Gouwezorg" zich van andeie particuliere thuiszorgor ganisaties. De cliënten mogen geen kwaliteitsverschil merken tussen de zorgverlening van het kruiswerk of de gezinsverzorging en de aanvullende thuiszorg van "Gouwezorg". Dat moet naadloos op elkaar aansluiten". De samenwerkingsafspraken houden onder meer in dat aan medewerkers van "Gouwezorg" een inwerkprogram ma wordt aangeboden, ook bestaan er mogelijkheden voor opfris-cursussen en kwaliteitstrainingen. Treffers: "We hebben heel wat mensen nodig: verpleegkundigen A/B/Z, zieken verzorgenden, mensen met een oplei ding MDGO-Vp of MDGO-Vz, gezins- en bejaardenverzorgenden en verpleeg hulpen. Allemaal mensen die bereid zijn op afroep beschikbaar te zijn als een cliënt van het kruiswerk of maat schappelijke dienstverlening aanvul lende zorg nodig heeft. Zij kunnen op alle dagen en tijden worden ingezet, maar het accent ligt op nachtzorg. Soms alleen voor slaapwacht, soms voor verpleging of verzorging, het is zelfstandig werk, dat vooral herintre dende vrouwen blijkt aan te trekken. Dat komt natuurlijk ook doordat we goede scholing kunnen aanbieden. We kunnen voor het gehele werkgebied nog mensen gebruiken". De huidige samenwerkingspartners van "Gouwezorg" zijn Vereniging Kruiswerk Midden-Holland. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning Krimpenerwaard. Stichting Maat schappelijke Dienstverlenening. Regio Gouda, vereniging voor Maatschappe lijke Dienstverlening Zuidpias en de P.C.M.D. Rijn en Lekstreek.. Zoals reeds eerder bericht, hebben deze instellingen de intentie om per 1 januari 1993 te gaan fuseren en samen verder te gaan onder de naam "Vier- stroom". De samenwerkingsafspraken met "Gouwezorg" zijn dan ook op voorhand al gemaakt met de reeds op gerichte stichting "De Vierstroom". Inlichtingen tel. 01820 -29466 17.00 uur aanhield. Er werd ons de vraag gesteld waarom wij gelijk met Bleiswijk een braderie hielden. Zo ligt het niet! Wij hebben een aantal jaren terug goede afspraken gemaakt met o.a. Bleiswijk. Zo houden wij elk jaar onze braderie op de 2e zaterdag van juni. terwijl Bleiswijk dit normaal op de laatste zaterdag van mei doet. Helaas heeft Bleiswijk-zonder overleg-dit jaar zelf de datum gewijzigd. Al met al kan de braderiecommissie en de bevolking van Moerkapelle terugzien op een drukke en geslaagde 8e braderie. Een braderie waar menig hapje is genut tigd, veel glaasjes zijn geheven en waar de meeste standhouders een tevreden gevoel aan hebben overgehouden. Zoetermeer - Opkomen voor het be staan' is het motto van een groot scheepse oecumenische Kerkendag die op zaterdag 20 juni wordt gehouden op de Floriade te Zoetermeer. Jaap van der Linden, gereformeerd predikant in Zoetermeer en voorzitter van de stichting die voor deze gele genheid in het leven is geroepen, be nadrukt, dat 'zendingsdrang' hierbij niet aan de orde is. 'De Floriade is een internationale ge beurtenis, waar we als kerken in de regio graag present zijn. Dat gebeurt in de eerste plaats door de Stiltetuin, waar de bezoekers aan de Floriade ge legenheid wordt geboden tot stilte en meditatie. Daarnaast zijn we op het idee gekomen van een Kerkendag, om ook de kritische functie van de kerk tot uiting te laten komen. De gedachte er achter is dat een diepgaande bezinning nodig is op de wijze waarop we met de Schepping omgaan. We mogen dan le ven in een land van melk en honing, helaas is het ook een samenleving van mest en dioxine, van bedreigde lucht en bedreigd water'. Vertegenwoordigers van land- en tuin bouw, consumentenorganisaties en milieugroepen zullen tijdens de ker kendag hun licht laten schijnen op de thematiek. De confrontatie met de mo derne land- en tuinbouw roept vragen en discussie op, zowel voor producen ten als voor consumenten. De kerkendag duurt van tien tot vijf uur en bestaat behalve uit een openings viering en een gezamenlijk slot uit een reeks keuzeprogramma's waarbij de deelnemers ruim de gelegenheid heb ben om de gehele Floriade te verken nen. Het programma is afwisselend. Hoofdelementen zijn muziek, cabaret, informatie en discussie. Daarnaast is er een speurtocht over de Floriade opge zet, die ook voor kinderen erg leuk is en voor rolstoelgebruikers zeer geschikt. De uitnodigingen voor de Kerkendag zijn verspreid via de plaatselijke ge meenten. In totaal gingen er bijna 50.000 folders de deur uit. De organi satoren hopen op een flinke respons. Wie zich niet via een plaatselijke kerk heeft opgegeven, kan nog tot 17 juni (vandaag!) terecht op tel. nr. 079- 211511. De kerkendag kost 7,50 naast de gereduceerde entreeprijs voor de Floriade (max. 17.50 voor volwasse nen). Waddinxveen- MAVO Boskoop: Wendy Achterberg; Ewelina Francken; Annemarie Grootendorst; Vanessa Kolster; Donja van Otterloo; Reinalda Pouw. Carolien Tijsma; Laura Verboom. Waddinxveen: Dorien Alkemade; Erik Baak; Margit Baretd; Renzo van Beek: Michael Berhane: Jessica Blacquière; Mirjam Blonk; Bianca Burger: Adriann- ne van Dijk: Giselinde Esveldt; Peter Graafland; Patrick de Groot; Geertiena Hamstra; Robert Hazeleger: Wilfred Hoogerbrugge; Sandra v.d. Hoorn; Niels Huijzers; Christiaan Kroese: Bob Kruit: Mariska i.eunis: Trinette Los; Jane Masselink: Sacha Matse; Dirk-Jan Molendijk; Scbastiaan v. Ommeren: Nanna van Pruissen: Natasja van Ree- de; Bram van Rijssel: Natasja v.d. Schee; Danielle Scheurwater: Laura Steenwinkel: Sinoii Supusepa; Renate Verblaauw; Mira Verkleij; MartijnZalm. Zevenhuizen: Martin l.ekkerkerk. LTO Boskoop: David Bakhuyzen; Jan de Jong; Jeroen Blom: Ramon Padin y Hoekx; Raymond Slappende!. Waddinxveen: Marco Bal; Davy Doel- saniat: Sander van Erk: Jerrv v.d. Kleij: Miehei Kortland: Carlo van Leeuwen; Mareo Verschoor; Jaap Verzijden; Ray mond v. Es; Vineent v. Es; Ferrie Gel derblom; Dennis Pronk: Sjaak Steller; Richard de Jeu: Pieter de Ruiter: Erik Verboom; Henk Visser. Moerkapelle: Edwin Maaskant: Peter van Reeuwijk. Zevenhuizen: Rawien Sewpal. LHNO Boskoop: Marie-L. de Bruyn: Monique Ebben; Mariëtte Verkerk; Viola de Greef; Vironica den Oude. Hazerswoude-Dorp: Yvonne de Wit. Moerkapelle: Nathalie Stuffers. Waddinxveen: Mimount El Hamari; Wilma Gouw; Numeria la Grand; Oktil- de Klompien; Natasja Kortland: Miran da Noorlander; Miranda Schoon- ackers; Mirella Schouten: Patricia v.d. Spoel: Cindy Versteeg; Daniëlle van Wijk; Willeke Havelaar; Mariëlle Os kam: Leonie v. Putten; llonka Rehorst: Sacha Rehorst: Siska Versluys. Zevenhuizen: Nanda v.d. Bie; Miranda Verwey; Angèlika Roos; Liesbeth den Hollander. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk (naast Sporthal De Duikelaar) kunt u op vrijdagavond 19 juni weer vrij-klaverjassen (géén competitie) Aanvang 20.00 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15