Zevenhuizen-Moerkapelle Inzamelactie boeken voor Suriname een succes: 2500 boeken! De Storm- vliegers t Éi if Oproep Oproep Oproep! Wefl(pm moment Een geslaagd muziekfeest Amnesty Ballonnenwedstrijd Regio Wandeling in en om het Koornmolengat door Natuur- en Vogelwacht "Rotta" Rommelmarkt spullen gevraagd Kerkdiensten Unicef op de braderie Astma fonds Collecte Rode Kruis Donor avond Rode Kruis Jaarfeest I.J.P. Keijzerschool pagina 4 Hart van Holland/17 juni 1992 II uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht 21 juni Zevenhuizen Moerkapelle 100 jaar BIBLIOTHEEK: W Zevenhuizen- Uitslag P.V. de Storm- vliegers d.d. 13 juni 1992. Wedvlucht vanuit Roye. Afstand 286 km. Aantal duiven 366. Aantal prijzen 92. Snelheid le duif, 1111.689 mtr. Gelost om 10.30.00 met een Noord-oosten wind. D.C. den Hertog 1, 24; C. v.d. Graaf 2,8; M. Strijdhorst 3; C. Nobel 4, 6, 15; Joh. Breedijk5, 11; N. Koppenaal 7,10; Joh. Stofberg 9: J.S. Heijkoop 12; P.A. v. Kranenburg 13; Wim en Coby 14, 16, 25; J. Hoevelaken 17; Joh. Wiltenburg 18; J. v. Leeuwen 19, 21; Cees en Bert 20; S.E. Duursma 22; G. Jongenelen 23. Dinsdag 10 juni zijn er vanuit de P.V. Stormvliegers 55 duiven ingekorfd, voor de nationale vlucht vanuit St. Vin cent afstand 1030 km. Moerkapelle- Natuurlijk was ook Unicef met een stand vertegenwoordigd op de Braderie in Moerkapelle. Naast de ver koop van kaarten en kado-artikelen kon men ook de naam raden van de Unicef- drie in één pop. Met veel enthousiasme deed de Moerkapelse jeugd hieraan mee. De oer-Hollandse naam van de pop was Gerrit en werd geraden door Judith Kooyman. Judith kreeg maan dag de pop uitgereikt door Joke Ver hulst van Unicef afd. Moerkapelle. Zevenhuizen- De opbrengst van het Astma-fonds is f.3196,40. Alle collec tanten van Zevenhuizen en Oud Verlaat worden vriendelijke bedankt voor hun medewerking. De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Mi Er ^-levenhuizen Gedurende de maand mei hield de Openbare Biblio theek Zevenhuizen een actie "Boeken voor Suriname". Onder het motto: ruim je boekenkast eens op, en breng boeken die je niet meer nodig hebt, naar de bibliotheek, kwamen er zo n 2500 boeken binnen! Deze boeken werden in de bibliotheek allemaal verzameld, uitgezocht en ingepakt, en de komende dagen zullen alle do zen met boeken verscheept worden naar Suriname. Daar zijn Nederlands talige boeken zéér welkom, niet al leen in een tweetal Surinaamse bibli otheken, maar ook in kindertehuizen, bejaardentehuizen, vluchtelingen kampen (Frans Guyana), enz. De inzamelactie werd twee jaar gele den al eens gehouden, toen in het kader van de Bibliotheekdag 1990. Nu werd de actie herhaald, vanwege het 100-jarig bestaan van het openbare bibliotheekwerk in Nederland. De bi bliotheek Zevenhuizen was tijdens de week van 18-23 mei jl. extra veel open, er was een poppentheatervoorstel ling, er was een zeer geslaagd 'koffie concertverzorgd door leerlingen van De Zeven Muzen op zaterda gochtend 23 mei, en tevens werd op 23 mei de boeken-inzamelactie afge sloten. In de weken daarna kwamen er via andere bibliotheken uit deze regio, tot grote verrassing van de bi bliotheek-medewerkers, nog veel meer dozen met boeken binnen, want o.a. in Krimpen ad IJssel, Krimpen ad Lek en Schoonhoven was eveneens een boekeninzamelactie gehouden! Al met al goed voor zo'n 2500 boeken, waarvan een gedeelte rechtstreeks in de bibliotheken van Paramaribo en Nieuw-Nickerie geplaatst kan wor den. Alvast namens alle Surinaamse lezers heel hartelijk dank voor al dit welkome leesmateriaal. op de foto het hoofd van de biblio theek. Karin de roode, overhandigt één van de dozen met boeken aan de heer AadBot, die ervoor zal zorgen dat alles in Suriname goed terechtkomt. Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, IJsselmuiden; 19.00 uur idem. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas- Geref.kerk 9.30 uur ds. P.S. Veld huizen, Schoonhoven; 18.30 uur ds. J.W. vd Linden, Zoetermeer. Ver. vrijz. Herv. 19.00 uur ds. R. Thieme-Tiesing. Herv. kerk 9.30 uur en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Moerkapelle- De collecte die de afgelo pen weken voor het Rode Kruis werd gehouden bracht in Moerkapelle f. 2694,70 op. Dit is slechts f. 100,- minder dan in 1991. Dit bedrag wordt nog ver hoogd doordat veel mensen later per giro hun bijdrage overmaken. Giro 6868 staat nog open. De "Vreemde munten bus" die bij de Rabobank staat wordt binnenkort ook open gemaakt en verrekend. Wie belangstelling heeft voor vreemde munten kan altijd con tact op nemen met Daan Bac, tel. 01793- 1365. Alle gevers en helpers worden hierbij van harte bedankt voor hun hulp. Zevenhuizen- Heeft u nog goed en schoon speelgoed over? Breng het dan naar de peuterspeelzaal De 7 dwergen. Wij kunnen het goed gebruiken op ons zomerfeest 20 juni a.s. U kunt de ge hele week afgeven bij de peuterspeel zaal tijdens schooltijden en op 19 juni tussen 19.00 en 20.00 uur. Peuterspeelzaal De 7dwergen zal 20 juni a.s. worden omgetoverd tot een boerderij van 11.00 uur tot 15.00 uur. De aktiviteiten zullen o.a. bestaan uit Schapen scheren van 11.30 tot 12.30 uur; van 12.00 tot 14.00 uur een bal lonnen wedstrijd. Een kinderboerderij, een rad van avontuur, visspel, pony rijden en nog veel meer. Ook je broer(tjes) en/of zusQes) zijn welkom. Moerkapelle- Op dinsdag 2 juni kwa- men 127 donoren hun bloed afstaan voor het Rode Kruis. Helaas moesten er tijdelijk 8 donoren worden afgewezen De keuring is de laatste jaren strenger geworden. Ook werden er 144 donoren van de lijst afgevoerd. Zij hebben reeds 5 keer niets van zich laten horen. Pro beer toch weer te komen. Het is zo belangrijk! De oorkonde en insigne voor 25x bloed geven waren deze keer voormevr. Hertog-Klompen de heer De Rooy. Alle helpsters en helpers en do noren weer bedankt. De volgende al- name avond is op woensdag 11 no vember. Moerkapelle- De Openbare School I.J.P. Keijzer uit Moerkapelle geeft op vrijdag 19 juni a.s. haar jaarfeest. Dit jaar staat het feest in het teken van een "Verenigd Europa". Alle groepen zijn sinds een paar weken bezig met de voorberei dingen voor de aankleding van de lo kalen. Elke groep vertegenwoordigt nl. een land uit het verenigd europa. Inde lokalen zullen er spelletjes gedaan worden die betrekking hebben op deze landen. Tevens zullen er in de hal kraampjes komen te staan, waar natio nale en Europese snacks en drankjes genuttigd kunnen worden. Ook zal er een rad van fortuin gedraaid worden, met zeer aantrekkelijke prijzen, die ge heel gratis beschikbaar zijn gesteld door de Middenstand van Moerkapelle. De school is vanaf 19.00 uur open voor leerlingen en hun familieleden, voor genodigden en andere belangstellen den. Even kan ik mijn draai niet vinden; dat mag wel na nier weken flink zijn. Niks lukt, alles zit tegen, behalve het weer; dat is stralend. Er komt niets uit m'n handen, daarom besluit ik - midden op de dag - naar bed te gaan. Slapen. Ner gens iets van weten; wat steeds won derlijk goed gaat. Ik ben half onder zeil en hoor ver weg de telefoon rinkelen, spring uit bed en hoor aan de andere kant van de lijn een dochter, die even wil horen hoe het met mij gaat. Welk een welkom moment! tien minuten lang hebben we een fijn gesprek, dat tot resultaat heeft day ik de draad voor vandaag weer kan oppakken. Het zijn moeilijke tijden; ook voor de kinderen. Zij komen regelmatig thuis en ik bij hen... we hebben elkaar nodig tot steun en troost. Na het babbeltje kan ik er weer tegen. Op mijn kalender staan ruimschoots data's gepland van uit gaan en visite ontvangen... zo juist heb ik er weer een aangestreept. Ik krijg dikwijls bezoek, ben daar dankbaar voor en heel blij mee, want op die ma nier vind ik de hoognodige afleiding die mij moet helpen om verder te gaan met de blik omhoog. Corrie van Nierop. Zevenhuizen- Voorzitter P. Boersma van de Stichting "De Zeven Muzen" kon afgelopen zaterdag zowel 's middags als 's avonds in dorpshuis "Swanla" een bomvolle zaal met toeschouwers welkom heten. Zij waren gekomen om de afsluiting van de ballet- en muzieklessen mee te maken. Onder leiding van de docenten presenteerden de leerlingen zich op hun eigen muzikale terrein. De hele presentatie was opgehangen aan het verhaal van Bas de Beer. Op zijn zwerftocht door het bos maakte hij van alles mee. Overal waar hij kwam ontmoette hij dansende, zingende en musicerende jongens en meisjes. Aan het twee uur durende feest deden 133 leerlingen mee. Om een ieder een plaatsje te geven en geheel tot zijn recht te laten komen, hetgeen zeker gebeurde, is een niet geringe prestatie. De Stichting kan tevreden zijn met zo'n enthousiast docententeam, Aan het slot van de voorstelling deelden leerlingen en docenten in een verdiende bloemenhulde. Bij de avondvoorstelling werd het voltallige bestuur door de docenten hartelijk bedankt voor de uiterst plezierige samenwerking. Een taarten bon voor de eerstkomende vergadering was de beloning. Met dit slotfeest kan de stichting "De Zeven Muzen" terugzien op een zeer geslaagde dag. Zevenhuizen - Eén dezer dagen zal Dennis van Dieren een mooie prijs uitgereikt krijgen, want hij is de winnaar dit jaar van de ballonnenwedstrijd van Amnesty International op Koninginnedag. Zijn kaartje werd door een mevrouw uit Schim- mert (vlakbij het vliegveld Beek in Zuid Limburg) teruggestuurd. Naar verschillende windstreken werden de ballonnen blijkbaar geblazen: uit de omgeving van Utrecht en Amersfoort werden kaartjes teruggestuurd, maar ook nog één uit Hamont in België; dit laatste plaatsje ligt even ten zuiden van Valkenswaard in Brabant, dus had de ballon van Dennis van Dieren toch de grootste afstand afgelegd. Hartelijk gefeliciteerd, Dennis! Amnesty Groep Zevenhuizen/Moerkapelle. Regio-Op vrijdag 19 juni 1992 wordt de eerste avondwandeling van het sei zoen in een om het Koornmolengat gehouden. Deze wandeling wordt daarna elke vrijdagavond gehouden tot en met de eerste vrijdag in september (4 september). Het Koornmolengat is een oud veengebiedje van ongeveer 4,5 ha groot dat nog min of meer in de zelfde staat is ais de hele omgeving was na de vervening zo'n driehonderd jaar geleden. De begroeiing is wel veran derd in die tijd. er zijn nu meer bomen en struiken, daarnaast groeien er voornamelijk water- en moerasplan- ten, waaronder voor deze omgeving enige bijzondere. Om de groei daarva te stimuleren wordt er al een aan jaren, tijdens de wintermaanden, aa gewerkt om braamopslag en bomen struiken voor zover nodig te y6™'] ren met als doel meer licht opde b°° te krijgen, waardoor in de bodem a wezige plantenzaden tot kunnen komen. In combinatie met het KMG broedende vogels is he g heel meer dan de moeite waar eens te bezoeken. We starten om - uur bij het informatiebord nab'l ping Zevenhuizen. Inl. 01793-1 -b- Nieuwerkerk a.d. IJssel - Ted Klomp vraagt rommelmarktspullen. De °P gaat naar arme kinderen in de Philippijnen. waar hij ook van rommelmar iiuis (tehuis) heeft gebouwd. De kinderen, waarvoor het tehuis get»0 n hebben geregeld honger en moeten hun kostje maar langs de straat opz>K Voorinformatie: mem ill 11 of Ted Klomp, De Populier 24, Nieuwerkerk aan den IJssel, telefoon (MN - 20123.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4