Rfjnewld Politieberichten Geslaagden van chr. school 'De Kring" Historische Kring Nieuws uit de regio. Kijk uit voor brand bij barbecue Politieberichten Zevenhuizen - Moerkapelle Kerkdiensten 400 jaar Hervormde Gemeente Het gemeentebestuur komt naar u toe! Themabijeenkomst over reinigings methoden slib en zellinggrond Avond Fietsvierdaagse De DVN-informatiepost: meer over diabetes Koor- en samen- zangavond Nederlandse Brandwondenstichting waarschuwt voor barbecue-ongevallen Brandwonden: goed nakoelen Hart van Holland/17 juni 1992 pagina 7 zondag 21 juni Benthuizen Hazerswoude-dorp Medische weekeinddiensten O Ml I II.IT iiii ii i ii in inn iii i n mi i i mi mm i ii i i Aanrijdingen: Woensdag reden twee kinderen op de Ms over de Steenstraat in Hazers- „oude-dorp- Doordat ze erg hard over een hobbel in de weg reden, viel de achteropzittende van de fiets en kwam op de grond terecht. Juist op dat mo- jfent kwam een bestelbusje de hoek om en reed over het op de grond lig gende kind. Wonderliep liep alles re delijk goed af en hield het kind er enige schaafwonden aan over. Dinsdag vond er een aanrijding met gewonden plaats op de Christinastraat le Benthuizen. Op de hoek met het Van Zuytland botste twee auto's op elkaar. Eén van de inzittenden raakte gewond aan het hoofd. Op de Dorpsstraat te Hazerswoude- dorp reed die dag een motorrijder. Ter hoogte van de kruising met de DS vd Boschstraat, kwam hem een auto te gemoet die links voorsorteerde en daarbij vermoedelijk op de weghelft van de motorrijder kwam. Deze week j en remde, waardoor hij ten val kwam. Hij is per ambulance overge bracht naar het AZ te Leiden. Dinsdag vond er een aanrijding plaats op de kruising Benthuizerweg/Omlei- dingsweg te Benthuizen. Een bestuur der van een personenauto verleende, bij het oprijden van de Benthuizerweg, geen voorrang aan een andere auto mobilist waarna een aanrijding volgde. bestuurder van die auto bleek al cohol te hebben genuttigd en heeft een ademtest ondergaan. Hem werd een rijverbod opgelegd. Fietsdieven aangehouden: Door de politie werden twee mannen uit Den Haag aangehouden die op twee gesto len fietsen reden. Deze fietsen waren ontvreemd bij café De Hoek Le Koude kerk ad Rijn. Eén van de fietsen, een race/sportfiets staat nog steeds aan het bureau te Hazerswoude. Wil de eige naar contact opnemen met de politie!? Overval Rabobank Hazerswoude- dorp: Voor de tweede keer binnen 2 maanden werd een bank in de ge meente Rijneveld overvallen. Woens dag 10 juni omstreeks 12.15 uur betra den twee gemaskerde mannen het fili aal van de Rabobank aan het Am bachtsplein te Hazerswoude-dorp. On der bedreiging van vuurwapens werd door het personeel een nog onbekend geldbedrag afgegeven. De daders ver lieten daarop het pand en reden met een gestolen blauwe Lancia Thema met hoge snelheid weg. Via de R. van Montfortlaan, Ds. vd Boschstraat, Voorweg, Paddegat belandden ze op de Parklaan in Boskoop. Aldaar werd de auto verlaten en door de overvallers in brand gestoken. Vermoedelijk werd daarna overgestapt in een rode perso nenauto. Het onderzoek is nog in volle gang. De politie roept getuigen, die iets van de overval, de gestolen Lancia, de overstap of andere op de overval be trekking hebbende gebeurtenissen hebben gezien, contact op te nemen met de 'Rijkspolitie Rijneveld, tel. tij dens kantooruren 01714-15300 of bui ten kantooruren 01714-19003. Uw infor matie zal vertrouwelijk worden behan deld. io- "De Kring, chr. school voor voorbereidend beroepsonderwijs te Bleiswijk meldt de volgende geslaag den: V.B.0.-B-niveau Benthuizen: Esther Balk Moerkapelle: Patrick Bontebal, Veroni- que Brand, Gerda de Knegt, Marina Slooijer Zevenhuizen: Rudi Brands V.B.O.-C-niveau Moerkapelle: Lianne Flier, Danielle Hertog. Zevenhuizen: Wendy v.d. Eng, Jacque line Meijer. V.B.O./M.A.V.O. C/D-niveau Zevenhuizen: Herma Breedijk. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer, viering H.A.; 18.00 uur ds. J. Boer, dankzegging H.A. Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D.H. Bosma, Den Haag. Geref.Gem.9.30 en 18.00 uur lees- dienst. H.H. Engelwaarders: za. 20 juni: 19.00 uur gezinsviering, zondag 21 juni: 10.00 uur H. Mis met gemengd koor; 11.30 uur: Woord dienst met jongerenkoor; Boskoop, Hazerswoude/Benthuizen 20-21 juni: dokter P.P.M.T. Her mans, Zuidwijk 2, Boskoop, tel. 01727-12038. Benthuizen- Koor- en samenzangavond in de Ned. Herv. kerk te Benthuizen. T.b.v. de restauratie van het orgel van de Nederlandse Hervormde Kerk geeft het Herv. Gemengd koor "Immanuël" o.l.v. Wiecher Mandemaker i.s.m. het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" o.l.v. mevr. D. Houweling-Emond en het jeugdkoor "De Morgenster" uit Stolwijk o.l.v. Wiecher Mandemaker een koor- en samenzangavond. Orgelbegeleiding de heer J. Vis. Aan de piano zit Kees de Bruin. Ds. J. Boer zal de avond openen en sluiten. De avond begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Er wordt een collecte gehouden voor de restauratie van het orgel. Benthuizen- Dit jaar is het 400 jaar gele den dat de Hervormde gemeente Bent huizen ontstond. Het waren roerige tijden in 1952, de Reformatie was in volle gang. Veel is er bewaard gebleven in de kerkelijke archieven, maar er moet ook nog heel wat materiaal "on der de mensen" zitten. Daarom vragen we de medewerking van alle (oud) Ben- thuizenaren; ga eens op zoek naar foto's, documenten en voorwerpen die met de Nederlands Hervormde kerk als gebouw en met de Hervormde Ge meente Benthuizen in het bijzonder, te maken hebben. Sta een en ander tijde lijk af om te gebruiken "voor een ten toonstelling die rondom Monumenten dag - 12 september a.s. - gehouden zal worden in verenigingsgebouw De Bron achter de Hervormde kerk. Welkom zijn tevens: doopkaarten, catechisatie boekjes, oude psalm- en kerkboeken, belijdenisplaten, foto's van uitstapjes die destijds de jongelings- en meisjes vereniging jaarlijks maakten, nota's van trouw- of rouwpechtigheden, trouwtesten in lijst, enz. enz. Als u iets heeft of kunt vertellen, wilt u dan kontakt opnemen met mevrouw Annie Bakker-Verhoeff. Rijneveld- Op dinsdag 30 juni 1992 komt het college van burgemeester en wethouders naar de Groenendijk om daar met de inwoners te praten over alles wat er in deze woonkernen leeft. Deze avond is de tweede van een serie ontmoetingsavonden tussen het ge meentebestuur en de inwoners van Rijneveld. Op deze bijeenkomst zullen de collegeleden ieder een korte inlei ding houden over voor de Groenendijk interessante zaken. U bent van harte welkom op deze ont moetingsavond, die wordt gehouden op dinsdag 30 juni a.s. om 20.00 uur in Hotel-restaurant "Groenendijk" te Ha- zerswoude-Rijndijk. Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 -20.20 uur; Opening door burge meester M.J.J.M. Boelen en een toe lichting over politie en brandweer. Toelichting door wethouder P.A.Th, v.d. Werf over woningbouw en bedrij venterrein Groenendijk. Toelichting door wethouder M.J.S. Vorenkamp-v.d. Westeringh over zwembaden en mi lieubeleid. Toelichting door wethou der G. Hoogendoorn-Oskam over acti viteiten voor ouderen en jeugd en de bijdrageregeling sociale participatie. 20.20 - 20.35 uur: Koffiepauze. Mogelijk heid om schriftelijke vragen in te die nen. 20.35 - 21.05 uur; Plenaire discussie. 21.05 - 22.00 uur: Informeel vervolg van de bijeenkomst. Mogelijkheid om in formeel te spreken met de collegele den. 22.00 uur: Sluiting. U kunt op de avond zelf schriftelijk vragen indienen en met de collegele den discussiëren. Benthuizen- Op donderdag 25 juni a.s. houdt de Historische Kring Benthuizen haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering in "de Bron". In het tweede gedeelte van deze vergadering, aanvangende om 20.45 uur houdt de heer A. Schellingerhout een lezing met aansluitend een kleine tentoonstelling over dakpannen uit zijn grote verzameling "gewone" en zeer bijzonder pannen. Verschillende van deze pannen sierden Benthuizense daken. Dit gedeelte van de avond is toegankelijk voor geïnteresseerden -niet-leden, die de Historische Kring hierbij wil uitnodigen. Elk voorjaar, als het mooie weer definitief lijkt door te breken, is het raak. Telkens sis voor het eerst na de winter de barbecue wordt gebruikt, vallen er slachtoffers die zich branden. Een aantal van hen raakt zo ernstig verbrand, dat behandeling inéén van de brandwondencentra in Groningen, Rotterdam of Beverwijk, nodig is. Dat komt omdat de handigheid in het omgaan met de barbecue vooral de eerste keer te wensen overlaat. Ongeduld speelt "vaak een grote rol. De barbecue is aangestoken, het vlees staat klaar, de gasten zijn al gearriveerd. Als het vuur dan onvoldoende tijd heeft gehad om houtskool of briketten op de juiste temperatuur te brengen, wordt vaak naar een gevaarlijk hulpmiddel als 'spiritus' gegrepen, kinderen zijn daarvan vaak het slachtoffer. Evenals degene die het vuurtje wilde aanwakkeren, E'andwonden ten gevolge van een on tval met een barbecue leveren meest- diep tweede- of derdegraads brand enden op. Dat houdt in dat de lachtoffers operaties dienen te onder aan en dat er bij genezing toch nog Prake zal zijn van blijvende littekens. De Nederlandse Brandwonden Stich ting wijst erop dat voor het aansteken van barbecues altijd speciale aanmaak blokjes of- strips moeten worden ge bruikt. Kinderen (en huisdieren) die nen beslist uit de buurt van de barbe cue te worden gehouden. Degene die de barbecue bedient, doet er goed aan een schort en handschoe nen te dragen (van materiaal dat niet gemakkelijk vlam vat), gebruikt te ma ken van lange pennen, vorken en tangen en een natte handdoek, een emmer zand of een gevulde tuingieter bij de hand te hebben. Als er toch iets mis gaat: "Doof het vuur om erger te voorkomen; *Begin direct met het koelen van de wond; *Liefst met zacht stromend, niet te koud leidingwater, pas op voor onder koeling. *Koel tenminste 5 minuten, langer is beter; "Verwijder tijdens het koelen de kle ding, maar doe dat niet dis deze aan de huid gekleefd zit; "Smeer niets op de wond; "Bedek de wond met steriel verband^ schone doeken of lakens; "Consulteer zonodig een arts. Bedenk dat brandwonden die geen pijn doen, toch diep derdegraads kunnen zijn. Bedenk ook dat de hitte in een wond die onvoldoende gekoeld is, nog uren kan nawerken. hbraken: 11 De nacht van 4 op 5 juni werd er 1 in te breken in een woning aan breker De Dahliastraat te Zevenhuizen. De in- si werd door de bewoners ge- ra en ging er per auto vandoor. .///"dag 7 juni (le Pinksterdag), had «inbrekersgilde meer geluk. Er werd °P klaarlichte dag ingebroken in ,en^n'n§ aan de Knibbelweg te Ze- Sijdingen: 12 ^reft'aan kwamen vrijdag w '-il- vee )euSdige fietsers pijnlijk «ie eiu' Jeugdige tie et elkaar in aanraking. *e "an,de iongens moest voor zijn inbeh (Pi^001" een ^u'sarts wor- Suzie: 'uni vond er op de cam- Plaakt oer'KaPelle, een onenigheid jftv3naSSun een aanta' jeugdigen. Van 'bii Hi Jj okkenen kwam de vader fcloss® uf.zaa'< met z'n handen wist op «en. Het gevolg daarvan is echter, dat tegen hem proces-verbaal terzake mishandeling zal worden opgemaakt. Verkeersongeval: Op zaterdag 13 juni vond er op de Nassaustraat/Oranjestraat te Moerka pelle een verkeersongeval plaats. De bestuurder van een personenauto schatte de doorgang, welke door gepar keerde voertuigen werd beperkt, ver keerd in en reed tegen de zijkant van een stilstaande tegenligger aan. Op zondag 14 juni vond op Molenweg/ Molenviergang een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. Beide bromfietsers reden naast elkaar. Ter wijl de ene rechtdoor reed wilde de andere (rechtsrijdende bromfietser) linksafslaan. Hierdoor kwamen beiden onzacht met elkaar in aanraking met ais gevolg dat één bestuurder voor on derzoek naar een ziekenhuis werd overgebracht. Gevonden: Blauwe regenbroek; zwarte herenfiets; verrekijker; Verloren: hond, ras: Basset, beige plastic wieldop; gouden ketting met bedel; donkerbruine portemonnee, steutel- bos. Moordrecht- Op woensdag 17 juni a.s. wordt in het verenigingsgebouw De Zespunt aan de Molenlaan, een thema bijeenkomst gehouden over reinigings- en andere methoden die wellicht toe te passen zijn bij de sanering van de Hol landsche Ussel. De avond begint om 20.00 uur. De Moordrechtse Milieuvereniging De Zuidplaspolder (MMVZ) heeft, in over leg met de gemeente Moordrecht, het initiatief genomen voor het houden van een themabijeenkomst over reinigings- scheidings- en immoblisatietechnie- ken. Het platform Hollandsche IJssel heeft onlangs besloten het initiatief van de MMVZ te honoreren en is bereid gebleken een dergelijke avond te orga niseren. De MMVZ wijst het storten van zwaar verontreinigde slib en zelling- grond in de polder af. Dit giftig materi aal komt bij de sanering van de Hol landsche IJssel in grote hoeveelheden (circa 5 miljoen kuub) vrij. Storten be tekent niet alleen dat het probleem wordt verplaatst, maar ook dat vele generaties na ons met de gifstort op gezadeld zitten. De vereniging heeft steeds aangegeven dat er veel te weinig aandacht wordt geschonken aan alter natieven voor de stort. Op de themabijeenkomst zullen lezin gen worden gehouden over bagger- en grondreinigingstechnieken. Daarnaast maakt een vijftal bedrijven, dat zich in diverse reinigings-, scheiding- en im- mobilisatietechnieken heeft gespecia liseerd, deel uit van het forum. Dit fo rum, waar ook een vertegenwoordiger van de MMVZ zitting in zal hebben, zal na de pauze ingaan op vragen vanuit de zaal. Tevens ziet het er naar uit dat de eerder genoemde bedrijven zich in de pauze in stands met informatiemate riaal zullen presenteren. Naast de le den van de MMVZ zijn de leden van de Moordrechtse gemeenteraad, de leden van de Stuurgroep en het Platform Hollandsche Ussel uitgenodigd. De Moordrechtse Milieuvereniging De Zuidplaspolder is verheugd dat het is gelukt een dergelijke themabijeen komst georganiseerd te krijgen en no digt een iedereen uit deze bijeenkomst bij te wonen. Voor inl. tel. 079-537537 Regio-Van 22 t/m 25 juni organiseert Toerclub Avanti voor de 1 le maal hun Avond Fietsvierdaagse. De afstand is gemiddeld 30 km en de route's zijn gepijld. De eerste avond gaan de fietsers R! Koudekerk, de tweede avond RI Zoetermeer, en de derde avond RI Nieuwkoop en de laatste avond RI Reeuwijk. De start is in het Praathuis aan de Snijdelwijklaan in Boskoop vanaf 18.00-19.00 uur. Inl. tel. 01727-14844 Regio- Sinds 1 januari 1992 is ook bij u in de buurt, een informatiepost van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) in gebruik. Bij de DVN-informatiepos- ten kunnen mensen terecht voor voorlichting over diabetes. Ook kan men vragen op het terrein van diabetes zonder enige schroom en/of drempel stellen aan mede diabeten. De DVN- informatieposten worden namelijk be mand door lot- en deelgenoten: men sen die iemand in hun naaste omgeving met diabetes hebben of die het zelf hebben. Deze lot- en deelgenoten be schikken over een ruime ervaring in het geven van voorlichting. Vanuit de DVN worden deze mensen voortdu rend begeleid en voorzien van het laat ste voorlichtingsmateriaal. De DVN zet zich in voor de belangen en het welzijn van mensen met diabetes. Zij doet dit door het geven van voor lichting, het verzorgen van schriftelijke en mondelinge educatiecursussen, het uitwisselen van ervaringsdeskundig heid en door het geven van individuele hulp en bijstand. Met ruim 41.000 leden is de DVN de grootste patiëntenver eniging van Nederland. Meer informa tie tel. 01727-16153

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7