Sport In de regio VOOR VADER Iifarcella Mesker traint jeugd levenhuizen en Moordrecht! Volleybal ïurnen BROUWER DE KONING Volleybal Jeu de boules Tennis Tennis Voetbal '-•_p UITVAARTVERZORGING Perkplanten ENORME KEUZE QRGE Groeneweg-jeugd gaat kegelen NAS-uitvoering $poi*t ut de t*e$io? lee* Jfati ooh JJolkutd ML d., y Hart vatl Holland/17 juni 1992 pagina 9 hegemonie TOOS doorbroken Rentokil-ZVH dames junioren achtste van Nederland! rentokil-zvh heren 2 alsnog in nationaal bekertoernooi! Waddinxveen 5 promo veert naar tweede klasse Fuchsia's 5 voor 10,- Geraniums 10 voor 10,- TUINGEREEDSCHAP en roodstenen SIERPOTTEN Plastic BLOEMBAKKEN en -HAKEN (15% korting) STAMMARGRIETEN en STAMFUCHSIA'S CHRYSANTENSTEKKEN ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. TUINNETTEN in alle maten, prei, eikenblad- en ijsbergsla, koolsoorten enz. clubkampioenschappen Tennisclub Zevenhuizen: spannende finales! Tennisclub Zevenhuizen Open Perdijk Makelaardij Toernooi in volle gang! Axis WSE '92 internationaal voetbaltoernooi poomhein schoenen-sport organiseert: De jeugd van Zevenhuizen en Moord recht krijgt een unieke kans. Doornhein schoenen-sport en Robey sport orga niseren op vrij dag 19 juni a.s. een jeugd- training en demonstratiepartij door Marcella Mesker. Het gebeuren vindt plaats bij tennisclub Zevenhuizen op pet t sportpark van 't Verlaat in Ze venhuizen. Marcella Mesker is verschillende keren I Nederlands tenniskampioen geweest en heeft 31 gestaan op de wereldrang lijst. Zij zal een training geven aan 32 jeugdspelers in de leeftijd tussen 10 en 16 jaar, waarvan er 16 uit Zevenhuizen en 16 uit Moordrecht komen. Deze ge selecteerde jeugd zal zo kunnen ken nismaken met professioneel tennis. Tevens zal Marcella met een jeugdspeler een demonstratiepartij geven tegen de clubtrainer, Munco Ti- deman en een jeugdspeler. Doornhein schoenen-sport, die ook het Open Jeugd Toernooi van Tennisclub Zevenhuizen sponsort, heeft het ini tiatief genomen voor dit evenement. Wil Doornhein, die de contacten heeft gelegd: "Wij vinden het belangrijk dat er in de jeugd wordt geïnvesteerd. Want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Er zijn leuke prijzen te winnen en alle deelnemers krijgen een aan denken mee." Burgonde Heerschap, van de jeugdcommissie van Tennisclub Zevenhuizen, is enthousiast: "We wil len als tennisclub meer aan de ontwik keling van het jeugdtennis doen en dit past daar goed in. En nu maar hopen dat het goed weer is. Er wordt gerekend op veel toeschouwers." Waddinxveen - Afgelopen zaterdag is in Sporthal De Sniep de finale turncom- petitie gehouden van de regio Gouda I e.o. van de Koninklijke Nederlanse Gymnastiek Bond. De beste 4 ploegen uit de regio in de verschillende niveaus i hadden zich geplaatst voor deze finale. De wedstrijd, georganiseerd door de commissie wedstrijdsport i.s.m. de gastvereniging Toos, verliep in een goed tempo en over de publieke be langstelling viel niet te klagen. Voor deze wedstrijd hadden 2 ploegen van Toos zich weten te kwalificeren: 's morgens moest Toos 3 aantreden in niveau E en 's middags moest Toos 1 aantreden in het hoogste niveau, ni- veauC. Toos 3 had zich voor deze finale als derde geplaatst met 12 wedstrijd- punten en kon alleen nog strijden voor een derde of vierde plaats in de eind uitslag. De achterstand op nummer 1 en 2 was te groot geworden om deze op de finale nog goed te maken. De andere verenigingen die zich geplaatst hadden waren: le Boskoop 2, 2e Heren 2 uit Bodegraven en als 4e Thor Gouderak. Toos moest het dus opnemen tegen Thor. De meisjes van Toos moesten beginnen bij de lange mat. Ze turnden allen een nette oefening maar in ver gelijking met de andere ploegen was het niveau van de oefening niet hoog genoeg en haalden ze dus 29.40 pnt, goed voor een 3e plaats. Het tweede toestel voor Toos was de sprong. Hierbij sprongen Maaike Braat en ivonne vd Vaart een mooie overslag die dan ook goed beloond werden. De an dere meisjes sprongen overspreiden en die sprong werd dan ook minder beoordeeld. In totaal haalden de meis- jes hier 26,40 pnt., goed voor een 3e plaats. Tijdens de sprong liep Maaike nog een enkelblessure op en viel ze voor de rest van de wedstrijd uit. De ploeg moest nu verder met 4 meisjes. De brug was voor Toos 3 het derde j toestel van de finale. Dit was het toestel waarbij het niet helemaal draaide. Of de meisjes vielen van de brug, of de oefening werd niet besloten met een de afsprong. Kortom het liep niet meer zo lekker binnen de ploeg. Hier werddanookmaar27,35 pnt. gehaald, wat een 4e plaats betekende. Het I Matste toestel voor )s was de balk. De I meisjes moesten dan nok de balk een paar keer vroegtijdig verla ten. Ze bleven soms na een moeilijk onderdeel haan en na een simpel onderdeel vielen ze van Je balk. Maar toch werd mer beter dan op andere 'nestellen gewerkt wat Resulteerde in 30,65 pnt. In vergelijking met de ondere ploegen goed j°°reen 2e plaats. Voor e wedstrijd kon deze I"1 slag niet veel meer be- ,i,e"en- Toos werd met f™ pnt. 4e tijdens de 'nale. De finale werd ge- jonnen door Thor. In de mduitslag van de com- d e bleek Heres uit 7i° |r.av.en de beste te mil' j i Slngen dan ook T„ beker naar huis. °°s werd in het totaal- I «nssement vierde, t J k m'ddagwedstrijd j os het de beurt voor de beste 4 verenigingen uit de regio. Voor deze wedstrijd hadden zich geplaatst met 15 punten, Velocitas Gouda en Toos. Met resp. 14 en 13 punten waren ook tot de finale doorgedrongen Toos Linschoten en Dos Schoonhoven. Het zou d us een spannende wedstrijd wor den. De afgelopen zes jaar heeft Toos altijd de finale en de eindstrijd gewon nen, maar de dames voelden de con currentie nu heel dicht bij. Toos begon bij de sprong. Dit liep bij iedereen per fect en er werd beter gesprongen dan normaal. Dit leverde 39,85 pnt. op wat goed was voor een eerste plaats Toos was de wedstrijd goed begonnen Het tweede toestel was de brug. Hier moest het onderste uit de kan gehaald wordenMaar het liep wat slechter dan de bedoeling was, zodat hier 36,55 pnt. gehaald werden. Dit betekende dat Toos hier veel punten had verloren. Op dat moment stond Velocitas ruim bo venaan en Toos volgde als tweede. Bij de balk vielen er 'maar' 2 meisjes van Toos af, de rest had wel wat wankelin gen maar bleef staan. De score was 37,25, goed voor een 2e plaats. Het werd nu ook steeds duidelijker dat Ve locitas uit Gouda de wedstrijd zou gaan winnen. Het laatste onderdeel (sprong) sloot Toos dramatisch af. Wendy Ker- ver sprong tijdens haar laatste sprong zo ongelukkig, dat ze naar het zieken huis moest. De spanning zat er bij de andere meisjes dan ook goed in. Toch sprongen zij nog goed. Maar het beetje elan dat de oefening daarna miste, was natuurlijk te verklaren. Op de vloer werden 35,50 punten behaald, wat een 4e plaats betekende. De uitslag van de finale stond vast: Velocitas was voor iedereen een maatje te groot en won de finale met een sprong op Toos van 7,35 pnt. De hegemonie van Toos in de afgelopen zes jaren is dan ook over duidelijk doorbroken door Velocitas, maar misschien dat Toos volgend jaar, o.l.v. de nieuwe keurploegtrainer Teus van Vliet, weer een kans kan maken op de beker. Nu is het seizoen in ieder geval besloten met een mooie tweede plaats. esther hoogendoorn tijdens haar balkoefening sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag speelden de dames junioren van Rentokil-ZVH in Amsterdam in de fina leronde om het Nederlands Kam pioenschap. Het team van trainer John Mebius bestaande uit: Stephanie v. Duin, Charon Sleeuwenhoek, Joyce Zappey, Caroline Visser, Sandra Zan- dijk, Ruth Heerschap, Maaike Beltman, werd gecompleteerd door Ingrid Vis ser, die de geblesseerde Simone vd Heiden verving. Het team kreeg in de poule-wedstrijden in de eerste wedstrijd te maken met Nokia/VTC en wist door coach Pieter Boersma een 2-0 verlies met 17-15 en 15-10 te bewerkstellingen. In de vol gende wedstrijden kreeg Rentokil te maken met de latere kampioen Pollux en het team van Gemini. De veerkracht was geheel uit het team verdwenen en het team van Rentokil moest het in de laatste wedstrijd opnemen tegen Flash uit Veendam. In deze wedstrijd wist Rentokil de eerste set te winnen met 16- 14, maar in de tweede set werd met 15- 4 verloren, waardoor Rentokil door setgemiddelde op een achtste plaats kwam. Zevenhuizen - Op de afgelopen Bonds raad van de NeVoBo is zaterdag in Zeist besloten om alsnog de vier regiofina listen van de NSW-beker mee te laten spelen in het grote beker-toernooi om de landelijke beker. In eerste instantie had de NSW deze mogelijkheid tegen gehouden, maar in de vergadering moest men dit herzien. Dit bekekent voor het tweede herenteam van Rentokil dat zij van oktober tot januari elke week twee wedstrijden moeten spelen. Naast hun gewone competitie in de eerste divisie, zal op de door de weekse avond een bekerwedstrijd ge speeld moeten worden. Hoe een en ander binnen het wedstrijdschema in gepland moet worden, zal nog een hele puzzel worden! De Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen heeft voor het eerst in haar be staan een team in de tweede klasse van de NJBB. Piet vd Made en Thea en Edward Springer werden tijdens de promotiewedstrijd in Pijnacker eerste in hun poule door vier wedstrijden te winnen. De eerste wedstrijd tegen Rot terdam '82 werd gewonnen met 13-0, de tweede tegen Le Bon Courage met 13- 12, de derde tegen Le Bastion met 13-10. Inde vierde wedstrijd tegen de mogelij ke degradant uit de tweede klasse ging het even moeilijk. ABA wist met 3-13 de Waddinxveners te verslaan. De vijfde wedstrijd tegen Grand Cru uit Leid- schendam was zeer zwaar, met een zeer sterke laatste meme waarin de Waddinxveners vijf punten maakten, versloegen ze deze tegenstander met 13-12. Zoals reeds vermeld was Waddinxveen 8 al rechtstreeks gepromoveerd naar de derde klasse. Waddinxveen 1, door ziekte ernstig gehandicapt, is gedegra deerd van de derde naar de vierde klas se. Waddinxveen 12 speelt zondag 21 juni promotie/degradatie wedstrijden op de thuisbanen en maakt een goede kans op promotie naar de derde klasse. Waddinxveen 2 moet tijdens dezelfde wedstrijden alle zeilen bijzetten om in de derde klasse te blijven. Waddinx veen 3 heeft zich met een negende plaats in hun poule gemakkelijk ge handhaafd in de derde klasse. Wad dinxveen 11 eindigde in hun poule op de tiende plaats, Waddinxveen 9 in de zelfde poule op de elfde en Waddinx veen 7 op de dertiende plaats. Wad dinxveen 10 wist met hangen en wur gen in de vierde klasse te blijven door op de veertiende plaats te eindigen. Afgelopen zaterdag deden dertien Waddinxveense teams mee om de strijd om de Maasstadtrofee, die vorig jaar door Waddinxveen werd gewon nen. Mede door een wat ongelukkige loting, Waddinxveense teams tegen el kaar, lukte dat deze keer niet en moes ten de Waddinxveners de thuisploeg voor laten gaan. Nel de Lange en Kees de-Lange behaalden in het individuele klassement een derde plaats. Opmer kelijk was ook de prestatie van het jeugdteam Wouter de Lange en Stefan Tabben. Zij wonnen in hun poule vier van de vijf wedstrijden. Zij ontvingen van het bestuur van Waddinxveen een prijs voor deze prestatie als beste jeugdteam. Potgrond 3 zakken ƒ10,- speelzand «tuinaarde 4 zakken 10,- KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 ingezonden: Zevenhuizen - Vorige week heeft Tennisclub Zevenhuizen een ge deelte van zijn clubkampioenschappen gespeeld. De onderdelen heren- en da- mesdubbel werden in twee categorieën afgewerkt. De A-categorie voor de betere spelers en de B-categorie voor spelers waarvan alleen familieleden verwachten dat zij het nog ver zullen schoppen (tenzij ze jong zijn natuurlijk, dan zijn ze nog op weg naar de A-categorie). Voorzitter van de wedstrijdcommissie Harry Hack: Het was een zeer geslaagd toernooi. Er is sportief goed gepresteerd. Het weer werkte prima mee en er is behoorlijk wat publiek geweest. En we hebben zeer spannende finales gehad: alle wedstrijden moesten in drie sets worden beslecht." Voorzitter van de tennisclub Herman Rijckenberg (zelf winnaar van de B-categorie) bij het uitreiken van de prijzen: "De wedstrijdcommissie verdient daarvoor een compliment. Ze heeft de koppels goed ingedeeld.: De resultaten waren als volgt: damesdubbel B: 1Jackie Shaw/Madelon Leeuwis; 2. Hannie Verbakel/Detty Mol; damesdubbel A: 1. Annette Bolsterlee/Eveline Bol- sterlee; 2. Truus van Leeuwen/Maaike van Leeuwen; herendubbel B: 1. Hennie Poot/Herman Rijckenberg; 2. Hans Knijnenburg/Arie IJzerman; herendubbel A: 1. Camiel Hack/Steven Bolsterlee; 2. Frits Kole/Jaap Buskop. puterprogramma niet werkte - hebben Zevenhuizen - Op het tennispark is het deze week een sportieve drukte van belang. Het Open Perdijk Makelaardij Toernooi is in volle gang. Het toernooi weet zijn reputatie in de regio hoog te houden. En anders dan vorig jaar werkt het weer tot nu toe uitstekend mee. Bijna driehonderd deelnemers hebben zich ingeschreven en in het eerste weekend is een groot aantal partijen gespeeld. Lid van de wedstrijdcom missie Ben Verbakei: "We hebben een absoluut record wat betreft het aantal wedstrijden in de eerste week. Dat komt natuurlijk voor een deel door het mooie weer, maar ook doordat we een geluk bij een ongeluk badden. In plaats van het toesturen van eerste ronde kaarten - dat kon niet, omdat het com- we alle deelnemers persoonlijk gebeld. Dat heeft perfect gewerkt. Je kunt met een afspraken maken als iemand niet kan op een bepaald tijdstip." Sportieve verrassingen hebben zich nog niet voorgedaan: er zijn nog geen favorieten uitgeschakeld. Ben Verba kei: "We hebben heel veel inschrijvin gen in de categorie Dl enkelspel ge kregen, maar ook in de andere catego rieën hebben we een prima aantal we ten te bereiken. Er koiht echt een aantal heel leuke wedstrijden aan. Het publiek doet er goed aan het aanstaande weekend te komen kijken. Kunnen ze meteen ook lekker eten en drinken. Want daarvoor heeft de barcommissie heel goed gezorgd." Waddinxveen - De voetbalvereniging WSE houdt in het weekeinde van za terdag 29 en zondag 30 augustus a.s. voor de vijfde maal het internationale voetbaltoernooi voor jeugdteams tot 18 jaar. In het verleden kende het eve nement als sterke deelnemers als Ajax, PSV, Fortuna Dusseldorf, Telstar. For- tuna Sittard, Aarhus GF, Schalke '04, Sparta, KV Mechelen, FC Utrecht, Bor- ussia Monchengladbach, SW-Dord- recht '90 en Feijenoord. Laatstge noemde ploeg schreef de eerste afle vering op haar naam. Fortuna Sittard nam de volgende winnende bokaal mee naar huis, terwijl het Deense Aarhus GF de laatste twee jaren als winnaar werd bekroond. Dit jaar denkt het organisatiecomité de sterkste bezetting te hebben vastge legd in vergelijking tot voorgaande edi ties. Aarhus GF zal opnieuw verschij nen en neemt ook haar zustervereni ging Aars mee. Nieuw in het deelne mersveld zijn: FC Volendam en FC Den Haag. Ajax, Feijenoord en FC Utrecht waren reeds eerder te gast en het WSE team tot en met 21 jaar completeert het deelnemersveld. Het Waddinxveense bedrijf Axis Aan drijvingen op Coenecoop zal ook dit jaar als hoofdsponsor optreden. Axis aandrijvingen levert aandrijvingen, componenten die nodig zijn om elke machine in beweging te krijgen, zoals elektromotoren, koppelingen en ket tingen. Naast een hoofdsponsor kent het eve nement ook vele subsponsors. Als be drijven geïnteresseerd zijn in financiële of materiële sponsoring, dan kunnen zij contact opnemen met WSE. Zevenhuizen - De jeugd van w Groe- neweg gaat kegel in Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle op zaterdag 20 juni. Cl en C2 van 13.00 tot 14.30 uur (vertrek 12.30 uur vanaf de kantine) C2 gaat per fiets. BI van 14.30 tot 16.00 uur (vertrek 14.00 uur). Al van 16.00-17.30 uur (vertrek 15.30 uur). Het jeugdbestuur hoopt dat iedereen meedoet! Benthuizen - Zaterdag 20 juni a.s. is er weer de jaarlijkse uitvoering van gym nastiekvereniging NAS te Benthuizen. Aanvang 19.00 uur, zaal open 18.40 uur. Het gebeuren vindt plaats in Sporthal de Hil

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9