Hart van Holland - allerlei enefietconcert Moordrecht Als je hobby je lief is w Pop en reiswieg -::-■■ Groep 8 in de krant! Kerkdiensten oekenbus tijdelijk it de roulatie Zang-en orgelavond in de Laurenskerk entoonstelling van enningen en renten in Stedelijk 'useum het atharina Gasthuis Remco van Hoek houdt van olksuniversiteit eestband in e Tunnel Uitslag Puzzelactie Stichting Kinder hulp Roemenië Sycomore Derde puzzel Braderie Moerkapelle Prestaties Agenda Vakantie Hart van Holland wenst hem veel succes! Solistisch? Petje op, haar opgebonden in een staartje, bruine ogen die wilskracht uitstralen.... Boskoop - 28 juni Medische diensten Boskoop en Rijneveld 5J«.339- - -J- Schoolleiders in Waddinxveen, Boskoop en Rijneveld opgelet: Hart van Holland/24 juni 1992 pagina 15 oordrecht - Zaterdag 27 juni a.s. orga- ■seert het Jongerenkoor "Sycomore" It Moordrecht een Benefietconcert in ie Ned.Hervormde kerk van Moord- W De opbrengst van dit concert is stemd voor het weeshuis 'Sejahtera' Surabya in Indonesië, waar zwer- nde weeskinderen een onderdak Eden. De stichting die dit weeshuis 1 eft opgezet, verzorgt eveneens voor 100 kinderen het schoolgeld, zodat u'christelijk onderwijs kunnen volgen, it benefiet-concert wordt gehouden het kader van de viering van het 100- rig bestaan van de Gereformeerde -rkvan Moordrecht/Gouderak en 'Sy comore' hoopt hiermee zoveel moge lijk kansarme kinderen financieel te helpen. medewerking aan dit concert verlenen: "Sound of Life" uit Kesteren, o.l.v. Pa trick v.d. Vegt; "Jalan Baru" uit Capelle a.d. IJssel, o.l.v. S. Latupeirissa; Stich ting Kunstkring West-Java 'Siliwangi' met traditionele dans en muziek o.l.v. de heer Beckx; 'Sycomore' uit Moordrecht, o.l.v. Pa trick v.d. Vegt. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.15 uur. De baten van de entreegelden komen ten goede aan het 'goede doel'. venhuizen-Moerkapelle-Benthuizen e christelijke boekenbus "De Bron" 'ijgt binnenkort een grote onder- oudsbeurt. Dientengevolge en van- 'ege de vakantieperiode, kan men nog knkeer bij de boekenbus terecht en 'el a.s. vrijdag 26 juni in Zevenhuizen: Lterdag 27 juni in Moerkapelle en ïisdag 30 juni in Benthuizen, gedu nde de bekende openingstijden, zie vertentie. «boekenbus zal op 20 augustus weer 'oor het eerst in Zevenhuizen staan bij •et bejaardentehuis "De Zevenster". Rotterdam - Liefhebbers van samen zang en orgelmuziek en koorzang kun nen a.s. zaterdagavond hun hart opha len tijdens de 'zang-en orgelavond' in de Laurenskerk te Rotterdam. Medewerkenden zijn het koor "Song of Praise" en het "Kerckeboschkoor" uit Zeist, beide onder leiding van Jelte Veenhoven. Aad v.d. Hoeven bespeelt het hoofdorgel en de algehele leiding is in handen van ds. L. Romein uit Pijnacker. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Inlichtingen tel. 010 -451 7560. Su. De 18-jarige Remco van Hoek uit de Boslaan in Zevenhuizen denkt nog maar niet na over de verre toekomst. Een jaar kan hij aardig overzien. Zijn wens voor dit jaar is dat hij in oktober mee mag doen aan de Wereldkampioenschappen Mistral op Sicilië. "Verder heb ik nog een andere wens en dat is nog eens te gaan surfen, ofwel 'golfriding' op de golven van Hawaï", lacht de surffanaat. Voor beide moet hij dan wel de benodigde pecunia verzamelen. Omdat het eerste het belangrijkste is, dient hij voor Sicilië een sponsor te vinden, immers zoveel kan hij in korte tijd nooit bij elkaar verdienen. Promotiepenning van de Latijnse School te Gouda uit 1706; collectie Stedelijke 1 Musea Gouda ouda- Van 29 juni tot en met 27 sep- Lmbera.s. is in het prentenkabinet van .et Catharina Gasthuis een tentoon- jtelling te zien van penningen en renten van de Latijnse School in ;ouda. ■lissen 1677 en 1836 werden door de itijnse School penningen uitgereikt - ,ande beste leerling van de school. In deze 'promotiepenningen' werden de naam jan de leerling, de curatoren en de rector van de school gegraveerd. Bij de jtreiking hield de leerling een redevoering in het Latijn, die vaak ook in ruk jerscheen. De uitreiking vond tot 1784 plaats in de Gasthuiskerk, daarna in het oor van de St. Jan. Naast de penningen worden prenten geëxposeerd die 'trekking hebben op de Latijnse School zélf en een aantal portretten van mensen, iezo'n promotiepenning ontvingen. De tentoonstelling haakt in op het eeuwfeest at het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Munt- en penningkunde dit jaar ert. Ook in andere musea met penningen-collecties worden dit jaar speciale "ntoonstellingen georganiseerd. Het Stedelijk Museum het Catharina Gasthuis vindt zich aan de Oosthaven 9 in Gouda, tel. 01820- 88440. Open: maandag t/m terdag van 10.00 tot 17.00 uur; zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. ouda - Het programmaboekje van de 'olksuniversiteit te Gouda is uitgeko- en. Belangstellenden kunnen tijdens /openingstijden van maandag tot en et donderdag van 10.00 tot 13.00 uur erecht bij de Volksuniversiteit op het Jympiadeplein 2 te Gouda. Tel. 01820 ,1540. oskoop De feestband "Colada Tropi- a' sluit het seizoen af in jongeren- ®trum De Tunnel in Boskoop. muzikale happening vindt plaats Pzaterdag 27 juni, aanvang 21.00 uur. jjrv'kerk geen opgave Geref.kerk 9.30 uur ds. G. van oekel Nw. Vennep en 19.00 uur ds. Oosting "He Evang.Gem. Bethel 9.30 uur «menkomst eref kerk 9.30 uur ds. J.A. van "ooijdonk re[^te't ^s' c'e Reuver (Herv/Ge- '100 uur kerk drs.J.H. Langeraar ^27 juni in de Stek luni om 10.00 uur kerk R H. Leeuwenburgh I Boskoop tel. 01727 De gelukkige winnaars van de derde aflevering van de puzzel voor de Stichting Kinderhulp Roemenië zijn: le prijs mevrouw J.H. Ramp-v.d. Jagt, Voorofscheweg 202 Boskoop; 2e prijs G. van Tol, Rembrandtlaan 4, Hazerswoude-dorp; 3e prijs A. v. Driel, Hollevoeterlaan 22, te Moerkapelle. De prijzen bedragen resp. 125 gulden, 75 gulden en 50 gulden. Met een legitimatiebewijs kunnen de prijswinnaars hun prijs aan de drukke rij af komen halen. Openingstijden: van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur: alle werkdagen. Drukkerij Elgers- ma is gevestigd aan de Dorpsstraat 62 a in Zevenhuizen, tel. 01802-2289. Het gevonden woord was ditmaal "Roemenië". In deze editie treft u de vierde puzzel aan. Veel puzzelplezier! Moerkapelle - De pop en de reiswieg die te winnen waren op de braderie te Moerkapelle bij de VBOK, zijn gewon nen door de familie De Bruijn, Zijde 60 te Moerkapelle. Het nummer was 100. at is zo fascinerend aan surfen "De snelheid en het water. Op de we reldkampioenschappen speedsurfen komen de deelnemers wel aan een snel heid rond de 70 km. per uur". Remco zegt dat hij 30 a 40 km. per uur haalt. Op 8-jarige leeftijd belandde Remco van Hoek bij surfclub Plané in Delft met een plank die een afdanker was van z'n vier jaar oudere broer Max die al erva ring had. Deze surft nog steeds, heeft niet de aspiraties van z'n jongere broer, maar wel aardig wat prijzen in de wacht gesleept. Hij is veteraan. Remco heeft als junior al prijzenkasten vol bekers en medailles 'verdiend'. Verder diverse lintjes en wandborden en andere 'her inneringen' die in de redelijk volle, ouderlijke woning aan de wand hangen. Op 10-jarige leeftijd ging Remco, in middels met z'n tweede plank, deelne men aan de clubwedstrijden van Plané en heeft zich zo van lieverlede een plaats in de jeugdsurftop van Neder land veroverd. Vorig jaar was hij derde bij de jeugd bij het open Nederlands kampioenschap Mistral en in 1989 was hij derde op een rondbodem. Voor z'n plezier surft Remco op een funboard, maar als volwaardig surfer, maakt hij normaliter voor wedstrijden gebruik van zijn race-board. Deze is wat moeilijker wendbaar, maar biedt veel meer mogelijkheden. Inmiddels heeft Remco al de nodige surfplanken in z'n bezit gehad, waaron der drie rondbodems. Z'n vader was zo goed om steeds de helft van de aan schafprijs te betalen, terwijl Remco genoodzaakt was om de rest er zelf bij te verdienen. In de vakanties heeft hij daarom een baantje bij een hoveniers bedrijf dat plantsoenen in gemeenten onderhoudt en Remco mag schoffelen. ....Een bezigheid waarbij je je fantasie de vrije loop kunt laten en kunt mij meren over hetgeen je als beroep wilt kiezen na de MDGO-opleiding "mode en kleding" in Alphen a.d. Rijn, of met je zeilplank. Eelt krijg je niet meer op je handen, dat had je al, vanwege de tra peze die je vasthoudt en pijn in je ar men is er niet bij. Remco. thans op stage bij een heren- mode-zaak in Gouda, verheugt zich door de week op de weekeinden, wan neer hij weer mee gaat doen aan de wedstrijden die er gepland zijn. Elk weekeinde is hij wel ergens op het water in Delft bij Plané te vinden of elders in het Nederland of België, ver gezeld van z'n ouders die voor het vervoer zorgen zolang hij z'n rijbewijs nog niet gehaald heeft. De caravan heeft in de loop der jaren z'n dienst bewezen. Vorig jaar heeft Remco heel goed ge presteerd, ondanks dat er momenten waren dat het bijna windstil was. Hij werd o.m. clubkampioen van Plané en derde bij de jeugd bij de Nederland se kampioenschappen Mistral. Bij de Eefjessurfrace werd hij 19e. Zijn wedstrijdprogramma voor de ko mende weken ziet er na de eerste 1MCO- wedstrijden, als volgt uit: Op 28 juni clubwedstrijden; Van 4 tot 8 juli de Spa Regatta in België; Op 12 juli weer een IMCO-wed- strijd, onderdeel van de competi tie, in Huizen: Op 21 augustus de Open Neder landse kampioenschappen in Makkum en misschien erachter de Europese kampioenschappen Mistral, als de financiën rond zijn. Verder is er in september weer een IMCO-com petitie-wedstrijd, wordt de Eefjes-surfrace gehou den in Roermond en tenslotte de clubkampioenschappen, gevolgd door... Sicilië? de hand. "Je surft wel alleen, maar je moet met iedereen rekening houden. Je moet voortdurend op de anderen let ten; op het water, de wind en de om geving. Je houdt steeds de andere sur fers in de gaten, dat zijn je concurren ten op het water. Op de kant ga je gezellig met elkaar om". Straks op vakantie op het Lac Serre de Ponton bij Gap hoopt Remco zijn krachten te meten met andere bevrien de surfers, die hier net als hij, al jaren met hun ouders komen Het is een goede training voor de we reldkampioenschappen op Sicilië... tenminste, als dat doorgaat. 'Wenden', 'keren', 'gijpen', 'over stag gaan', het zijn allemaal ter men die bij het surfen horen en waarin Remco nog steeds getraind wordt. De bewering dat surfen een 'solis tische sport' is. wuift Remco van fyfc».-,.- Regio-De groepen 8 uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat komen binnenkort zeker op de foto in de krant. Echter ook scholen uit Wad dinxveen, Boskoop, of Rijneveld mogen voor het voetlicht. De fotograaf komt op de scholen in Zevenhuizen en Moerkapelle a.s. vrij dagmorgen langs om een foto te nemen van groep 8. Als dit niet gelegen komt gaarne een telefoontje tel. 1653. Voor de scholen in de regio: ln principe wil ik dinsdagmiddag 30 juni reserveren om langs te komen. Men dient zich wel aan te melden, want ik ga alleen naar die scholen die het leuk vinden als groep 8 op de foto in de krant komt.... Scholen die zich aanmelden dienen dat te doen bij de drukkerij tel. 01828-2289. Redactie: Henny v.d. Berg.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15