Geslaagd voor de EHBO-A-cursus in Benthuizen Braderie in De Springplank Gaat de gemeente Rijneveld het parkeerter rein aanleggen op het ITC-terrein? Kerkdiensten Collecte Epilepsiebestrijding in Benthuizen van 28 juni-1 juli! Beurs en Plantarium naar het ITC-terrein?! Samenwerking Hart van Holland/24 juni 1992 pagina 7 zondag 28 juni_- Benthuizen Hazerswoude Medische diensten Boskoop en Rijneveld waarom is er geld nodig? Donderdagavond 27 juni doet de gemeenteraad van Rijneveld een principe uitspraak over de aankoop van grond voorde aanleg van een parkeerterrein op het ITC-terrein te Hazerswoude-dorp. Eraan gekoppeld het voorstel de grond in erfpacht uit te geven alsmede deelname in de stichting die een parkeerterrein/tentoonstelling sterrein aanlegt en beheert op deze grond. Bovendien dient deze nieuwe stichting een geldlening van 200.000,verstrekt te worden. Benthuizen - Een kleurig schouwspel was zaterdagavond het Circus van NAS. Een wervelende gymnastiekde- monstratie waarbij clowns, dieren, jongleurs en andere artiesten een glansrol speelden. Zowel de artiesten 1 als de (verklede) dieren waren leden van de bloeiende gymnastiekafdeling van NAS te Benthuizen. Na de parade, direct na klokke zeven, kwamen de 'paradepaardjes': kleuters van vijf jaar, gevolgd door de "puppies', meisjes 6 en 7 jaar. Vervolgens een bont circusoptreden van de peuters, die een allerliefste demonstratie gaven. De 'acro clowns', meisjes 8 en 9 jaar lieten zien hoe acrobatisch ze zijn en de peuters die als 'spaghetties' werden aangekondigd, waren om te stelen. De jongens als 'nassini's' sprongen en doken dat het een lust was. 'Matdémos',demonstratie-groep was een atletische manifestatie, waarna de 'mini clowns', kleuters van 4 jaar, op schattige wijze hun kunnen toonden. 'Filles jolies', meisjes van 10 en 11 jaar zetten hun beste beentje voor. De 'aspizwierders, aspiranten, hadden een adembenemend tempo en de 'cow girls', de demonstratiegroep waren een alleraardigst besluit van een bijzonder leuke 'circusavond' van NAS. Dat deze avond mogelijk was en er deze prestatie geleverd kon worden, was dankzij de inspanningen van bestuur en leiding, alsmede vrijwilligers van NAS. Ook ouders hadden hun steentje bijge dragen aan de verkleedpartij, terwijl een compliment mag klinken voor het leidinggevende team bestaande uit: Ada v.d. Garde, Carla Muyen, Marian v.d. Wel en Dinant de Gelder. !le™- kerk 9.30 uur ds. J.W. Goossen Waddinxveen. <o wUr Korevaar Rotterdam ■"•W. gem. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel eref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst ^terdag 27 juni H. Mis met orgel en cantore 11 in"1' uur Mis met gemengd koor -JU uur Themaviering jongeren met jongerenkoor: Mernevendienst bovenbouw //^'er R.H. Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop ^.01727-15700. Benthuizen - Autorijden kan niet meer. Ook fietsen is ge vaarlijk. Zelfs de straat oversteken is een riskante zaak. Want je hersenen kun je geen minuut missen. Toch zijn er ruim 100.000 Nederlanders die niet klakkeloos op hun hersen functie kunnen vertrouwen. Ze hebben regelmatig last van kortstondige storingen. Oftewel: epilepsie. Dat betekent niet dat ze geestelijk gestoord zijn. Integendeel, mensen met epilepsie kunnen ook secretaresse, professor of scholier zijn. De een wordt er mee geboren, de ander krijgt het pas op latere leeftijd. Het enige dat helpt bij epilepsie is individuele medicatie, begeleiding en intensief onderzoek. Drie zaken, die allerdrie veel geld kosten. Meer geld dan de overheid kan bijdragen. We zijn dan ook afhankelijk van giften. Daarom vragen we ook u iets te geven. Want alleen met uw bijdrage kunnen 100.000 Nederlanders een normaler leven leiden. Hoewel er in de commissievergadering van AZ/Financiën, hieraan vooraf gaande, wat kritische geluiden klonken van alle fracties; de vraag gesteld werd waarom de gemeente Boskoop niet meedoet en vanwege het kostenplaatje voor de toekomst, stonden de colle gepartners CDA en WD in eerste in stantie niet afwijzend tegenover het voorstel. De PvdA had nogal wat be denkingen. <cu>Ofschoon dit magazi ne eerder gedrukt is dan het tijdstip waarop de gemeenteraadsvergadering plaatsvond, mag worden aangenomen dat de meerderheid van de raad zich in principe 'voor' de aanleg van het par keerterrein heeft uitgesproken. Een snelle besluitvorming is noodzakelijk omdat het parkeerterrein snel moet worden aangelegd. De provinciale subsidie kan slechts worden ontvan gen indien voor 1 juli 1993 het geheel is aangelegd, afgerekend en voorzien is van een accountantsverklaring. Deze subsidie bedraagt 300.000 gul den. Het International Trade Centre is be stemd voor vestiging van bedrijven die behoren tot de boomkwekerij-sector. Het terrein is gerealiseerd op grond gebied van de gemeente Rijneveld (Ha- zerswoude-dorp), maar is opgezet in samenwerking met de gemeente Bos koop. B. en W. schrijven in de aanbiedings brief bij het voorstel: "De komst van de Beurs en Plantarium naar het ITC-terrein is voor alle par tijen een uiterst belangrijke voor waarde voor het welslagen van het thema-bedrijfspark ten behoeve van de sierteelt. Het ziet er naar uit dat de Beurs de overstap naar het ITC wil zetten, zij het als huurder van een (gedeelte van) nog te bouwen onderkomen. Ook het Plantarium wil voor de jaar lijkse tentoonstelling, ruimte (voor het plaatsen van een tentoonstellings ruimte) huren op het ITC. Tenslotte zal een deel van het middengebied wor den ingevuld met een horecavoorzie- ning. Ten behoeve van deze zaken is tevens een parkeervoorziening nodig. De individuele gebruikers zijn niet in staat deze voorziening tot stand te brengen. De gemeente Rijneveld kan daaraan tegemoet komen door de daarvoor benodigde grond aan te koen en in erfpacht uit te geven aan een nog op te richten stichting, die daarop de nodige voorzieningen treft. De gemeente zal deelnemen in die stichting. De bedoeling is dat op dit terrein ook de Beurs en het Plantarium komen. Zolang er sprake is van de realisering van het International Trade Centre Boskoop/Hazerswoude, is er gespro ken over de komst van de Beurs en het Plantarium naar dat centrum. Alle betrokken partijen vinden het ui terst belangrijk dat genoemde instel lingen zich daadwerkelijk vestigen omdat dan het ITC echt kan uitgroeien tot een themapark voor de boomkwe kerijsector. Na lange onderhandelingen heeft het Beursbestuur zich in principe bereid verklaard de Beurs op het ITC te vesti gen. Het op te richten beursgebouw zal door een belegger aan het Beursbestuur worden verhuurd. Ook het Plantarium is bereid de jaar lijkse tentoonstelling op het ITC-terrein te houden. De tentoonstelling zal ge houden worden in demontabele stands, zoals dat de laatste jaren ge bruikelijk is. Het terrein dat daarvoor zou kunnen dienen is een aan te leggen parkeer terrein dat onder normale omstandig heden dienst kan doen als parkeerter rein voor de beurs. Het gaat om eren terrein van 1 ha. Voorts zou dit par keerterrein dienst kunnen doen als parkeervoorziening ten behoeve van het horecabedrijf. Bosbo BV en het NIB zijn erin geslaagd aan het Beursbestuur een constructie voor te leggen waarbij dat bestuur be reid is ruimte te huren. Daarnaast zal de beurs de nodige parkeerruimte moeten huren. Nu de Beurs en het Plantarium afzon derlijk niet in staat zijn het parkeer-en evenemententerrein tot stand te bren gen en te exploiteren, is omgezien naar een instantie die bereid is dat terrein te financieren. De Heidemij, die ook het Stibosplein financiert, bleek andere prioriteiten te hebben voor het beleg gen van vermogensbestanddelen. Voorts zijn geen andere beleggers be reid gevonden in het terrein te inves teren. De gemeente is gevraagd te onderzoe ken in hoeverre zij bereid is aan de totstandkoming van het parkeerterrein financiële medewerking te verlenen, tegen de achtergrond van het feit dat ook door de gemeente wordt onder schreven dat de komst van de Beurs en het Plantarium van zo'n grote waarde voor het ITC is." Realisering van het parkeerterrein is slechts mogelijk indien de provinciale subsidie en de bijdrage van 'derden' in de exploitatie kunnen worden meege nomen. 'Derden' betekent in dit geval de gemeente Rijneveld. Inmiddels heeft de Bosbo de grondprijs verlaagd met 20 gulden de vierkante meter en het NIB is bereid te investeren in het gebouw ten behoeve van de Beurs en de eventuele aanloopverlie zen voor haar rekening te nemen. "Van de gemeente wordt nu ook iets verwacht"schrijven B. en W, welke van mening zijn dat de gemeente de voor het parkeerterrein benodigde grond van Bosbo moet aankopen. Bij het akkoord gaan van de gemeen teraad betekent dit dat -de gemeente Rijneveld ha. grond koopt in het centrumgebied tegen een prijs van 115 gulden per vierkante me ter; -de gemeente Rijneveld geeft die grond uit in erfpacht tegen een canon van 6,5% van de grondkosten bijkomende kosten; -de gemeente Rijneveld neemt deel in de stichting die een parkeerterrein/ten toonstellingsterrein aanlegt en beheert o de genoemde grond; -de gemeente Rijneveld verstrekt aan de Stichting een lening van max. 200.000 gulden tegen eenzelfde per centage als zij geld kan lenen. fonthuizen - De 28 leerlingen van groep 8 van de basisschool "Een School met de Bijbel" hebben, onder leiding van Anneke van for Kamp, de EHBO-A cursus alweer achter de rug. Op donderdag 18 juni werd het examen afgenomen door mevrouw J. Graper. folukkig kon iedereen na afloop van dit examen met het felbegeerde papiertje naar huis. De geslaagden zijn: Jacobus Verheul; Hubert van Velden; Jaco van Veen; Else Marij de Rooij; EwoutPijl; Thea Leune;Johan van Kuyk; Gesineke van der Hoeven; Robert- fon van Dam; Irene BuysErwin Buiten; Chanthal Bremmer; Arian Bos; Ruben Aantjes; Lenneke van der Velden; Jeroen van Veen; «fcn van der Spek; Anneke Qualm; Hilde Lievaart; Annemieke van Leeuwen; Marlies Krijgsman; Annemarie Dijs; Richard Bij Vaote; Claudia Buys; André Bremmer; Arianne Breedijk; Karin BoevéMarieke van Aalst. Hazerswoude - In de openbare basisschool "De Springplank was het vrijdagmiddag bijzonder gezellig. Kinderen en ouders kwamen in groten getale na schooltijd naar de school, waar allerhande zelfgebakken en versierde lekkernijen door de kinderen verkocht werden, leuke attracties van touwtrekken tot schminken, ieders belang stelling trokken. De opbrengst van de braderie, met een compleet eetgebeuren in het 'restaurantkwam ten goede aan de school. Circus NAS

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7