Lustrum Annie M.G. Schmidtschool Geslaagd! Geslaagd Benoeming Goudse Muziekprijs Politieberichten Waddinxveei Kerkdiensten Kerkdiensten Bedrijfsbezoek aan paprikakwekerij P.J. Slaman Verkeersbrigadiers bedankt Barbecue-toernooi Jeu de Boulesvereniging Hart van Holland/1 juli 1992 pagina 13 Aanrijdingen Waddinxveen - 5 juli Inbraken en diefstallen Overig nieuws Boskoop - zondag 5 juli Vernielingen Gevonden/verloren Waddinxveen - In de afgelopen week vierde de Annie M. G. Schmidtschool het 5-jarig bestaan. Het feest begon met een uitvoering van een musical nl. "Pluk van de petteflat". Het team had het bekende boek van Annie Schmidt omgewerkt tot een musical. Onder leiding van ouders werden allerlei activiteiten uitgevoerd. De tekst werd geoefend, een prachtig decor werd gemaakt en de kleding verzorgd. Dinsdag stonden 180 kinderen klaar om op te meden. De sportzaal "De Duikelaar" was gevuld met ruim 250 toeschouwers toen de ouverture klonk. De hoofdrolspelers waren goed rolvast en het ene optreden van een groep na het andere, werd vlot voor het voetlicht gebracht. De kinderen uit groep 1 speelden een strandscène, een andere groep vormde de stampertjes. Aan het applaus te horen konden de toeschouwers het geheel waarderen. Vrijdagmorgen kwamen alle kinderen op school voor een creatieve ochtend. Onder leiding van een 30-tal ouders en het team, versterkt met stagiaires, werd er geknutseld. Ieder kind had een voorkeur uitgesproken en kon twee werkjes naar keuze doen. De resultaten waren erg leuk. 's Middags trad de voordrachtskunstenaar Paul Middelijn op. Hij wist anderhalf uur de zaal te boeien. De kinderen zongen enthousiast mee en scandeerden na afloop 'we want moreen daar werd naar geluisterd, want er kwam een toegift... Voldaan keerden de kinderen meteen klein presentje huiswaarts en kunnen met hun leerkrachten terugzien op een zeer geslaagde lustrumweek. Bij een aanrijding op de Peuleyen ont stond op 22 juni een hoop materiële schade. De aanrijding gebeurde toen een automobilist vanaf de Wadde linksaf de Peuleyen opdraaide en na een niesbui de controle over het stuur verloor. Zijn auto ramde een gepar keerde auto, die vervolgens nog drie andere geparkeerde auto's op elkaar drukte. De geraakte auto's raakten zwaar beschadigd. Van verschillende voertuigen zijn de kentekendelen inge vorderd. De betrokken bestuurder bleek net iets meer alcohol genuttigd te hebben dan wettelijk is toegestaan. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. De politie is op zoek naar een jonge vrouw, die op 20 juni een rode Fiat Panda bestuurde op de Chopinlaan. Deze bestuurster kwam ter hoogte van de voetgangersoversteekplaats in aan rijding met een 5-jarig meisje dat de rijbaan overstak. Ondanks het feit dat deze bestuurster de nodige aandacht aan het slachtoffertje besteedde is verzuimd haar identiteit vast te stellen. De bewuste bestuurster wordt ver zocht in contact te treden met de poli tie dan wel de ouders van het aange reden kind. Op 23 juni werd een man op een brom fiets tot tweemaal toe gesneden op de Staringlaan, waarbij hij ten val kwam. Hierbij liep de man een gebroken arm op. De bromfietser reed over de Sta ringlaan in de richting van de Noord tunnel toen hij werd ingehaald door een rode Fiat Tipo. De bestuurder hiervan reed tot tweemaal toe de brom fietser de kant in' waarbij deze ten slotte ten val kwam. Het signalement van de autobestuurder luidt: blanke man tussen de 35-40 jaar met een op vallende krullende snor. Inde avond van 27 juni reed een auto mobilist op de Wilgenhorst bij het ne men van bocht tegen twee geparkeerde auto s aan. De bestuurder reed vervol gens door. Later op de avond wist de politie hem aan te houden. Omdat hij onder invloed van alcohol bleek te verkeren, is hem een bloedproef afge nomen. Het rijbewijs van de man is uoor de politie ingevorderd. 'mmanuëlkerk 9.30 uur ds. J.C. f^aëlgemeenschapZuidhonk 10.00 samenkomst )-ar. Afgescheiden Gem. 9.30 en '•IK) uur ds. N. v.d. Want 21 juni: NS station: groene Fongers he renfiets; 23 juni: NS station: groene Gazelle damesfiets; 26 juni: Passage: Puch Maxi, kleur rood, witte sterwielen en verz. pl. MMM 052; 25 juni: Wagner- laan: Sparta Mountainbike, kleur fuchia en postcode 2741 BS; 27 juni: Wingerd: witte damesfiets; 27 juni: Sniepweg: blauw/groene heren sparta fiets; Aangetroffen fietsen: 23 juni: grijze he renfiets merk Masshouse/ made in Holland; 23 juni: groene Gazelle heren fiets; 25 juni: rode Pon damesfiets (oud Hollands); 28 juni: groene Super Cycle herenfiets. De politie is al enige tijd op zoek naar de eigenaar van een waardevolle Koga Miyata moutainbike, die enige tijd te rug onbeheerd in het Gouwebos werd aangetroffen. Ondanks diverse onder zoeken is de rechtmatige eigenaar tot op heden niet boven water gekomen. De eigenaar kan zich in verbinding stellen met de Waddinxveense politie. In de nacht van 22 juni is getracht in te breken in een bankgebouw aan de Kerkweg Oost. Onbekenden vernielden een raam en een beluchtingsrooster van het betrokken bankgebouw. Men kon niet in het pand komen. Op 23 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee met in houd uit een woning aan de St. Victor- straat. De portemonnee is vermoede lijk al ontvreemd in de periode tussen 1 en 16 juni. Onbekenden hebben in de nacht van 22 op 23 juni ingebroken in een bedrijf aan de Noordringdijk. Uit het pand werd computerapparatuur ont vreemd. Vanuit een op de Jan Dorrekenskade West geparkeerde bestelauto is in de periode tussen 24 en 26 juni een auto radio en een Hilti boormachine ont vreemd. Vermoedelijk is een portier geforceerd, waarna men de goederen weg kon nemen. Tevens werd deze week getracht in te breken in een op de Eksterdreef ge parkeerde personenauto. Hier werden braaksporen op beide portieren aan getroffen doch men kon niet in de auto komen. In de nacht van 29 juni tenslotte werd ingebroken in een auto welke op de Lede geparkeerd stond. Hier werd een ruitje vernield en werd radio-appara- tuur buit gemaakt. Een oplegger welke op de Van Spe- ijkstraat geparkeerd stond, is op 28 juni opengebroken. Voor zover na te gaan was, werd er niets uit de oplegger ont vreemd. Bromfiets in beslag: Op 21 juni heeft de politie een Honda bromfiets inbeslag genomen waarvan na technisch on-, derzoek was gebleken dat het om een motorfiets ging. De bromfiets' bleek een cilinderinhoud te hebben van 69 cc. De officier van justitie zal over het lot van de bromfiets beslissen. Onder invloed: Tegen een 40-jarige Waddinxvener is proces-verbaal opge- Boskoop - Aan de Don Bosco MAVO te Boskoop zijn geslaagd: uit Boskoop: Willy Bruynes; Ali Elhafet; Chantal van Es; Olaf Fase; Wendy Hout man; Andrea van Jaarsveld; Esther van Leeuwen; Arnoud van Marrewijk; Renate Moerings; Matthieu Moons; Michel Nagtegaal; Norbert Oudijk; Laura Panhuyzen; Stephan van Praag; Eduard Rijkaart; Barry Rijsdijk; Sandra Schoemaker; Thijs Verbakei; Ingrid Verbeek; Mariska Verbeek; Annie Ver meulen; Saskia vd Werf; uitReeuwijk: René de Bruin; Leony Dor- Boskoop - Het bestuur van de Vereni ging voor protestants Christelijk On derwijs te Boskoop heeft besloten om met ingang van 1 juli a.s. de heer A.G. Wansink te benoemen tot directeur van de Rehobothschool te Boskoop. De heer Wansink was sinds 1985 ad junct-directeur van deze school en fungeerde de laatste jaren als waarne mend -directeur. Deze benoeming was noodzakelijk aangezien de huidige directeur, de heer J.G. van den Oever, per 1 juli 1992 de Rehobothschool verlaat. resteyn; Mayke Kraan; Caroline van Leeuwen; Claudia vd Meij; Ferry van Meurs; Quentin Schols; Dennis van Tol; Sandra Vergeer; Toine Vermeulen; Sas kia vd Wal; Joost vd Wolf; uit Waddinxveen: Jasper Anker: Barry van Bommel; Beatrix vd Bosch; Moniek Duin; Roland Guikema; Brenda Klijn- dijk; Peter Matze; Frank van Rijn; Jeroen Schildt; Martijn Schut; Martin Slaman; Monika Slaman; Richard vd Tuin; Marc van Vliet. Afgewezen: 3 kandidaten. Herv. kerk 9.30 uur dienst 18.30 uur dienstDe Stek 9.30 uur dienst Chr.Geref. 9.30 en 19.00 uur ds. M.J. Oosting Volle Evan. Bethel 9.30 uur samen komst Geref.kerk 9.30 uur kerk drs.J.H. Langelaar De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk 17.00 uur kerk. ds. J.A. van Hooijdonk maakt omdat hij onder invloed van al cohol een auto bestuurde. Hij werd aangehouden op de Staringlaan. Hem is een rijverbod van vier uur opgelegd. Een tweede autobestuurder kreeg op 28 juni een transaCtievoorstel van 400,- aangeboden nadat hij op de Ka naalstraat onder invloed van alcohol reed. Gesignaleerd: Tijdens een deze week gehouden snelheidscontrole werd een bestuurder aangehouden tegen wie nog een geldboete openstond. De man moest nog een bedrag van 125,- vol doen of een dag hechtenis ondergaan. Aan het buro heeft de man het geldbe drag betaald. Snelheidscontrole: Op 26 en 27 juni heeft de politie een radarsnelheids controle gehouden op de Beethoven- laan, de Noordkade, de Kon. Wilhelmi- nasingel en de Chopinlaan. Het groot ste gedeelte van de hardrijders werd ter plaatse door surveillanten opge vangen en bekeurd. Een aantal is op de foto vastgesteld en zal binnen afzien bare tijd een acceptgiro thuis krijgen. Een overzicht: Beethovenlaan: 250 passanten, 20 bekeuringen, hoogste snelheid: 74 km/h; Noordkade: 300 passanten, 51 bekeuringen, hoogste snelheid 87 km/h; Noordkade: K.W. singel: 300 passanten. 15 bekeuringen, hoogste snelheid 79 km/h. Chopinlaan: 200 passanten, 32 foto's, hoogste snel heid 86 km/h.! Twee jeugdige Waddinxveners zijn in de avond van 25 juni betrapt toen zij zich in de nieuwbouw bevonden aan de Troelstrahoeve. Het bleek dat zij een waarschuwingsbord uit de bouw had den mee willen nemen. Na verhoor op het bureau zijn zij doorverwezen naar het buro Halt in Gouda. Ook een 17-jarige Waddinxvener heeft een doorverwijzing gekregen naar het buro Halt nadat hij op 27 juni betrapt was op het met verf bespuiten van een pand aan de Zuidkade. Gevonden: hond (Labrador-achtig) met rode halsband; div. sleutels; kinder zonnebril; hondje (teef) kl. bruin/ zwart/grijs (vuilnisbakje); regenpak; bodywarmer; cypers katje; gouden armband. Verloren: div. sleutels; div. portemon nees/ portefeuilles met geld en/of be scheiden; rood/witte kater; bus abon nement; gouden pinkring; gouden bro che (2 takjes); bankbiljet van 100,- Waddinxveen - Op 23 juni jl. hebben het college van burgemeester en wethou ders van Waddinxveen en enkele meest betrokken ambtenaren, een bedrijfs bezoek gebracht aan de aan de Tuin- bouwweg 2 gevestigde paprikakweke rij van P.J. Slaman. Dit bezoek is het derde in 1992 in een rij van zes af te leggen bedrijfsbezoeken aan bedrijven gevestigd in Waddinx veen. In 1961 is de familie Slaman op de Tweede Bloksweg aanvankelijk gestart met groententeelt. Rond de jaren '70 is overgegaan tot het kweken van paprika's. In 1989 is de paprikakwekerij verhuisd naar de Tuinbouwweg. De paprika's worden in kassen gekweekt op 1,3 ha. grondoppervlak. Regenwater wordt opgevangen en door middel van een recirculatiesysteem herbruikt. Er wordt op biologische wijze getracht de paprika's te beschermen tegen onder andere luis, spint, witte vlieg en thrips. Bijen zorgen voor een verbetering van de vruchtzetting van de paprikaplan- ten. Momenteel zijn er circa 5 mensen werkzaam bij de paprikakwekerij. Tijdens de rondleiding, verzorgd door de familie Slaman, is getoond hoe de paprika's worden geteeld en de biolo gische bescherming van de gewassen geschiedt. Het bedrijfsbezoek werd besloten met een informeel samenzijn. Waddinxveen - Op woensdagmorgen 1 juli om 8.30 uur heeft de heer J. Neele, wethouder van o.a. Openbare Werken en Verkeer, in de aula van de St. Paulus- school aan de Jacob Catslaan 3, de jeugd- en ouderbrigadiers van deze school als eersten bedankt voor hun inzet tijdens het afgelopen jaar. Het gemeentebestuur laat jaarlijks aan het eind van elk schooljaar de leden van de verkeersbrigades de waarde ring blijken voor het feit dat zij zich, met veel enthousiasme en verant woordelijkheidsgevoel, in weer en wind, inzetten voor het veilig van en naar school gaan van de Waddinx veense schooljeugd. Die welverdiende pluim op de hoed wordt door het gemeentebestuur ook met een stoffelijke blijk van waardering onderstreept. Zowel de volwassen bri gadiers als de jeugdbrigadiers krijgen dit jaar een rugzak in de toepasselijke kleuren rood en groen. In Waddinxveen zijn op dit moment zeven brigade-oversteekplaatsen. Van deze zeven zijn er zes zgn. 'combinatie brigades'. Dat wil zeggen dat zowel ouders als leerlingen ter plaatse actief zijn. Daarnaast is er één ouderbrigade werkzaam aan de Kerkweg-Oost. Binnen de gemeente zijn het afgelopen jaar ongeveer 300 verkeersbrigadiers actief geweest; ongeveer 150 kinderen in jeugdbrigade en evenzoveel vrou wen en mannen in de ouderbrigade zorgden er samen voor dat de kinderen van Waddinxveense basisscholen vei lig op school kwamen en weer van school naar huis gingen. Ook voor het nieuwe seizoen worden met name volwassenen opgeroepen zich beschikbaar te stellen als ver- keersbrigadier. Inlichtingen over contactpersonen bij de betreffende scholen. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag hield de 'Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen" haar jaarlijkse barbecue- toernooi. Zoals gebruikelijk onder schitterende weersomstandigheden. Het toernooi kende 34 deelnemers. Winnaars werden Norbert Schifferling en Stephan Tabben. Wederom een schitterend resultaat voor de 12-jarige Stephan. Twee andere jeugdleden speelden samen. Harold Mac Gillevry en Krishnan de Jong. Ze behaalden niet onverdienstelijk de veertiende plaats. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Norbert Schifferling/Stephan Tabben; 2. Hans v.d. Klis/Truus van Eden; 4. Frits Tabben/Anneke v.d. Akker; 5. Jan Kooistra/Jacques v.d. Loo; 6. Jan Hie- lema/Ben Sas; 7. Pieter en Carla Wij- benga; 8. Corrie 't Hart/Kees de Lange; 9. Ditmar Tabben/Rob van Dijken; 10. Arnold Jansen/Peter Kortekaas; 11. Cock Ruitenburg/Wim van Bockom Maas; 12. Dino en Christa Giancaspero; 13. Ruud en Marjolijn v.d. Akker; 14. Harold Mac Gillevry/Krishnan de Jong; 15. Ton en Jopie Hulskamp; 16. Esther Hielema/Sandra Hoogland; 17. Marco van Wageningen/Francisca Laning; 18. Elly Nieuwland/Quint v.d. Loo. Koekjestoernooi Het extra 'koekjestoernooi' dat aan sluitend aan de voorjaarscompetitie werd gespeeld, is gewonnen door Nor bert Schifferling, tweede werd Peter Kortekaas en derde Thea Springer. In het weekendtoernooi heeft Willem Hendriks de leiding overgenomen van Nel de Lange die door een ongelukkige val haar sleutelbeen brak en waar schijnlijk niet meer zal uitkomen in de weekendcompetitie. De tweede plaats wordt ingenomen door Dino Giancas pero met evenveel gewonnen wed strijden en zeven winstpunten minder. De derde plaats is voor Toos Tabben met 8 gewonnen wedstrijden en plus 10. Aanstaande zondag doen zes tri- plettes van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen mee aan het Stad Gouda Toernooi, wat op de markt in Gouda gespeeld wordt. De moeite waard om daar te gaan kijken. Aan het toernooi wordt deelgenomen door topspelers uit binnen-en buitenland. A.s. Vrijdagavond wordt het 'pers-Jeu de Boulestoernooi' gehouden waaraan teams van plaatselijke en regionale dag- en weekbladen deelnemen. Waddinxveen - Vanessa van der Sloot is geslaagd aan de Wadde te Waddinx veen. Haar naam bleek niet voor te komen op de gepubliceerde lijst van namen in Hart van Holland. Alsnog dus! Gouda - Op 2 oktober zal de finale van "De Goudse Muziekprijs" plaatsvinden. Dit is een competitie voor bands uit de regio Gouda die zich willen meten met anderen. Voorafgaande aan de finale zullen drie voorrondes plaatsvinden op 21 augustus, 4 september en 18 september. Bands die zich willen inschrijven kunnen telefo nisch of schriftelijk een inschrijvingsformulier en reglement aanvragen. De slui tingsdatum is 18 juli. Stichting Brain Storm - Postbus 695; 2800 AR Gouda. Tel. 01820- 83852.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13