Matthijs Verbeek was degene die de beste tuinbank maakte.. Bank biedt vakantiegangers extra service en advies. Diamanten bruidspaar Aansluiting Kruisweg hersteld Kerkdiensten f Ondernemers-enquête Dorpsstraat pagina 4 Hart van Holland/1 juli 1992 Vragen Advies Naam:. Adres:. Plaats:. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek - Dorpsstraat 47 Moordrecht Felicitatie van "Hart van Holland" Levensloop Wedstrijd Baan uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Zevenhuizen - 5 juli Moerkapelle Ongeveer zeven miljoen Nederlanders gaan deze zomer in het buitenland op vakantie. Uit onderzoek blijkt dat driekwart van deze mensen de 'financiën' en de reisverzekering pas een paar dagen voor het vertrek regelt. Dat komt voort uit een gewoonte. Vakantiegangers namen voor heen vooral contant geld mee op reis. Vlak voor het vertrek werden de benodigde valuta in huis gehaald. Tegenwoordig is het - dankzij het uitgebreide netwerk van geldautomaten - niet meer zo nodig om veel contant geld mee te nemen. Toch zou het goed zijn als vakantiegangers niet vlak voordat ze weggaan, maar juist een paar weken eerder bij de bank binnen zouden lopen. Dat maakt het mogelijk ruimer gebruik te maken van het brede scala aan diensten dat voor de vakantieganger beschikbaar is. Het moderne geldverkeer biedt mensen die naar het buitenland gaan aangename voordelen. Veel mensen zijn hier niet van op de hoogte. De bank informeert ze graag. Maar in tegenstelling tot contant geld kan 'plastic geld' niet meteen worden meegenomen. Passen en cards moeten eerst worden aangemaakt. Het duurt al gauw een week voordat ze kunnen worden afgehaald. Eenmaal in het bezit van de gewenste pas of card, kan de vakantieganger optimaal profiteren van de service die banken in binnen- en buitenland bieden. Dat betekent: minder zorgen en meer vakantiegenot. Elke vakantieganger zal het beamen: het voorbereiden van een reis betekent veel voorpret, maar het roept ook vragen op: Hoeveel geld moet er mee, welke valuta's, waar is de creditcard te gebruiken in het buitenland, etc.? Opvallend is dat veel mensen niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden die het elektronische betalingsverkeer biedt, juist in de vakantielanden. De creditcard of de Europas (met pincode!) betekenen puur gemak voor de reiziger. Een portemonnaie propvol buitenlandse bankbiljetten en het onrustige gevoel dat daar al gauw bij hoort, zijn niet meer nodig. Met een Europas met pincode kunt u dag en nacht bij een geldautomaat terecht. De modernste middelen werken simpel en de banken informeren u graag over het gebruik in het buitenland. Een goed voorbeeld is de Rabobank. Deze bank heeft een zeer uitgebreid pakket 'vakantiebankdiensten'. Samen met de bankmedewerker kan worden bekeken welke service en diensten gewenst zijn. Zo is, uitgaande van uw vakantiebestemming, eenvoudig te bepalen met welke betaalmid delen u in een bepaald land het best uit de voeten kunt. Maar ook voor een reis-of automobilistenhulpverzekering kunt u er terecht. Of voor een safeloket waarin de vakantieganger kostbare zaken, die hij liever niet in een onbewoond huis achterlaat, kan bewaren. En zo zijn er tal van diensten die er uiteindelijk voor zorgen dat u met een lekker gevoel op vakantie gaat. Als extra service biedt de Rabobank alle bezitters van een van haar passen of creditcards Interhelp. Reizigers die in het buitenland in (finan ciële) problemen komen (door bijvoorbeeld diefstal of verlies) kunnen hiervan gratis gebruik maken. Ook kan men bij alle bankkantoren, die lid zijn van de Unico Banking Group, herkenbaar aan de Unico-raamsticker, hulp inroepen van de Unico Helpline. Via deze weg kan ook Interhelp ingeschakeld worden. Het is niet zo dat de reisverzekering niet meer nodig is, maar Interhelp regelt dat de noodzakelijke hulp op gang komt. v 7W< De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Zevenhuizen - Burgemeester A. W. Ups kwam zaterdagmorgen, vergezeld van zijn echtgenote naar verzorgingstehuis "De Zevenster" om daar het diamanten bruids paar Roos- van Ede geluk te wensen. Uiteraard was daarbij een stoffelijk blijk van medeleven in de vorm van een levensmiddelenmand namens het gemeentebestuur. De voorzitter van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen, de heer P. Hoogendoorn, hield een felicitatietoespraak tot het diamanten bruidspaar, dat sinds drie jaar de geneugten smaakt van een volledige verzorging in "De Zevenster" en, hoewel op leeftijd: beiden 86 jaar, toch nog als kras bestempeld kan worden. Dit gebeurde in het bijzijn van de be woners van "De Zevenster" in de re creatiezaal waar tijdens de koffie-sa- menkomst de receptie plaatsvond. Kreeg het echtpaar van het bestuur maar liefst 60 rode rozen er waren ook cadeaus die door directrice mevr. C.H.M. Staal en medewerkers werden overhandigd, variërend van een scheerapparaat, eierkoker, tot en met bloemen. Familie en bekenden van het bruids paar, dat op 29 juni 1932 in Zevenhui zen door de toenmalige ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer Staarthof in het huwelijk werd verbonden, maakten eveneens van de gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan te bieden. Aart Roos kwam als 7-jarige uit Nieuw Vennep in Zevenhuizen wonen, met 10 broers en zusters. Zijn vader begon aan de Knibbelweg een boerderij. Marie van Ede komt eveneens uit een gezin van 11 kinderen en kwam op 1- jarige leeftijd in Zevenhuizen wonen. Haar vader was rijksveldwachter. Aart Roos werkte als jongeman bij zijn vader op de boerderij en op het land in de akkerbouw, zijn toekomstige bruid stond in de winkel bij slager Van Beek. In de lange strenge winter van 1928/ 1929, toen de bussen over het ijs van de Ringvaart reden, ontmoetten ze elkaar op de ijsbaan van de Hennipsloot en hebben heel wat rondjes samen ge zwierd. Het was een lange winter, want het ijs lag tot half maart in de sloten. Het was zulk mooi weer dat de mannen mttl strohoeden op het ijs, tegen de zoal schaatsten. Omdat er destijds een wal ningschaarste was, liet de vader van del bruidegom een woning bouwen aan del Noordelijke Dwarsweg: het eerst? I (dubbele) woonhuis aan deze weg wat midden in het weidelandschap lag. In I de éne helft kwam de zus van de brui degom en in de andere helft het kers verse bruidspaar, dat ruim drie jaar I later, toen vader Roos overleed, op de boerderij aan de Knibbelweg ging wo nen en kwam moeder in hun woning. Mevrouw Roos-van Ede hielp haar mas waar het kon met de verzorging van hel vee en met name in de spruiten, welke teelt een groot deel van hun inkomsten vormde. Na 9 1/2 jaar huwelijk werd hun enige zoon geboren, die later op zijn beurt weer trouwde en vader werd van twee dochters. Deze woont nu in de woning die ooit boerderij was, terwijl het bruidspaar, nadat de voor hen gebouwde woning na de dood van hun moeder 24 jaar verhuurd is geweest, weer betrok en daar 21 jaar woonde, totdat ze besloten om naar "De Zevenster" te gaan. Moerkapelle - De 16-jarige Matthijs Verbeek uit Moerkapelle, van De Gou welanden uit Gouda, maakte de beste tuinbank. Tot die conclusie kwam een deskundige jury. Dat betekende voor Matthijs dat hij de hoofdprijs won, nl. een geldbedrag van vijfhonderd gul den. Hoewel in diverse regionale kranten de naam of de afbeelding van een Waddinxveense jongeman werd ge publiceerd, is het toch echt Matthijs die de beste prestatie leverde en boven dien slaagde voor het LTS-diploma Bouwtechniek op B-niveau. Matthijs was degene die in netheid, maatvoering en afwerking net iets be ter was... Er werden zeven vrijwel identieke tuin banken vervaardigd door zeven ge slaagde leerlingen van lagere techni sche scholen in Alphen, Gouda, Wad dinxveen, Woerden en Schoonhoven. Eén en ander speelde zich af in een ruimte van de Waddinxveense scho lengemeenschap De Wadde. De timmerlieden waren de beste van elke school en mochten daarom deel nemen aan de regionale timmerwed- strijden, waarmee op initiatief van de afdelingen Rijnstreek en Gouda van het Nederlands Verbond van Onderne mers in de Bouwnijverheid (NVOB) dit jaar is begonnen. Matthijs Verbeek werd eerste, als tweede eindigde Evert de Bruyn van de Burg. Atenschool in Schoonhoven. Derde werd Marcel Verburg van het Delta College te Gou da. De overige deelnemers waren: Marco Bal (De Wadde, Waddinxveen), Peter Vork (Woerden), Matthijs van Vliet (De Rietgors, Gouda) en John Joha (Bospark, Alphen) Matthijs Verbeek heeft al direct een baan bij de plaatselijke aannemer M ter waar hij, nog vallend onder leerlingstelsel, voorlopig vier wekerH de werkplaats begonnen is. Daar hoopt hij met een aantal Moerkape vrienden op vakantie naar Drente gaan en zal hij misschien z'n gewonn prijs goed kunnen gebruiken. Zevenhuizen - De gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle gaat een enquête houden onder de Zevenhuizense on dernemers. Op maandagavond 6 juli om 21.00 uur wordt er een voorlich tingsbijeenkomst gehouden in het ge meentehuis, waarvoor ondernemers, via een brief, uitgenodigd zijn. De ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft aan adviesbureau R B.0.1. Rotter dam B.V. opdracht gegeven voor het opstellen van een bestemmingsplan voor de dorpskern van Zevenhuizen, in dit bestemmingsplan zal de gewenste ruimtelijke ontwikkelingsinrichting in de dorpskern van Zevenhuizen worden vastgelegd voor de komende 10 tot 15 jaar. In dit bestemmingsplan zal m.n. aandacht worden besteed aan het trumgebied. Eén van de onderdelen het opstellen van het bestemmingsP wordt daarom gevormd door een derzoek naar het functioneren va detailhandel en de overige bedril heid in (vooral) het centrumgebie Voor dit onderzoek is informatie va het bedrijfsleven onmisbaar. Om reden zal er in het kader van p r nl derzoek door adviesbureau K- een ondernemers-enquête wor<de gevoerd waarin aspecten als he _j. tioneren van het centrumgebie winkelgebied, knelpunten en.wfirjto van de ondernemer als belang ruimtegebruiker e.d. aan de ore Zevenhuizen/Moerkapelle/Bleiswijk - Op initiatief van Westnederland-chauffeurs wordt op zaterdagavond 4 juli a.s. een aansluiting op de Kruisweg van lijn 173 uit Rotterdam/Bleiswijk op lijn 176 naar Moerkapelle/Zevenhuizen/Waddinxveen, hersteld. Hiermee is een 'gat' van 3 uur in de dienstregeling van lijn 176 verkleind tot 2 uur. De rit van lijn 176 die om 22.23 begint in Moerkapelle, start 3 minuten eerder (om 22.20 uur) bij de halte Kruisweg/Zoetermeerselaan. Als gevolg hiervan eindigt de rit van lijn 175 uit Rotterdam in het centrum van Zevenhuizen, de halte Dorpsstraat i.p.v. de halte Rozenstraat. Deze bus kan dan leeg direct via de Burg. Kiinkhamerweg en A12 naar de kruisweg rijden om daar de genoemde dienstregelingrit van lijn 176 naar Waddinxveen aan te vangen. Herv. kerk 10.00 uur ds. A. van Eijk Gouda 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek Geref.kerk 9.30 uur mevr. drs. T.H. Attema-Roosje Leiderdorp 18.30 uur ds. H. de Moor Canada Ver. voor Vrijz.Herv. 10.30uurdr. J. Buitkamp Herv. kerk 9.30 dienst 18.30 uur dienst Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4