Rijneveld Gemeenteraad Rijneveld Bedrijvigheid Rijneveld t tétilt Diplomazwemmen Gouwebad "De Sniep" Stijldansen in De Paddestoel Noordeinde een racebaan! Rijneveldse winnaar bij "Ik rij alcoholvrij" Kerkdiensten - Politie: Op vakantie: even melden... RIJNLAND TARIEFWIJZIGINGEN PER 1 JULI 1992 Milieutip Nieuwe directeur Collecte Rode Kruis Samenwerken moet! Collecte Epilepsiebestrijding 29juni-5 juli Principebesluit voor aanleg parkeerterrein, deelname Stichting Beurshal e.d. voor ITC-terrein ITC-terrein Economisch onderzoek 01828-18270. Benthuizen/ Hazerswoude zondag 5 juli Hazerswoude Medische diensten waarom is er geld nodig? Hart van Holland/1 juli 1992 pagina 7 Riineveld - Schreven we vorige week in en artikel iets over een principe-be- luit dat de gemeenteraad van Rijne- eld zou hebben genomen met betrek- ins tot de aanleg van een parkeerter- einop het ITC-terrein: dat artikel had iet in Hart van Holland gepubliceerd ogen worden. Het was immers be stemd voor het zakenmagazine "Hart- wijzer", dat door dezelfde uitgever als "Hart van Holland" wordt uitgegeven... Het ware beter geweest dat het in ieder geval een gewijzigde inhoud had ge kregen. Inmiddels kloppen de feiten wel aardig, echter met een nuanceverschil. v d.A., SGP/RPF en D'66, waren in het eheel niet happig om een principe- itspraak te doen over de aankoop van rond voor de aanleg van een parkeer- errein op het ITC-terrein, de uitgifte an grond in erfpacht en het deelne- en in een stichting. Dit temeer daar de omst van de Beurs nog niet echt zeker e heer P.Bregman SGP/RPF vond het een eenvoudige zaak en wees erop dat e gemeente zich economisch budget air neutraal dient op te stellen en racht de partijen in beeld die afge- aakt hadden en niet wilden financie el). Hij toonde zich, evenals de heer J. Fransen D'66 uiterst sceptisch, atstgenoemde vroeg zich af of de eurs wel nodig is om handel te drijven. Wij zijn hier bezig met iets te ontwik- elen wat misschien een heleboel oomkwekers als overbodig achten en een gebruik van maken". Hij wees erop at de Stiboshal niet gerealiseerd ordt en vroeg zich af hoe het tekort ver 12 jaar gedekt wordt, eheer J.J. Steinhart WD had het over mitsen' en 'maren' in een poging de aak van de positieve kant te bekijken n dacht dat de gemeente Rijneveld nu Is aanjager moet dienen om erger te 'oorkomen. Deze fractie bleef aanvan- elijk wat vaag in haar standpunt. Wel onk de vraag waarom de gemeente oskoop niet meedoet omdat het gro- endeels Boskoopse belangen op Rij- nevelds grond zijn. Uiteindelijk vond deze dat er'één moet beginnen'.De heer W. Boevé CDA wilde graag wat meer zekerheid over andere factoren zoals het 'misschien' van de provinciale subsidie van driehonderdduizend gul den, maar zag geen aanwijsbare geva ren als de gemeente een 'principe' be sluit zou nemen en daardoor het voor touw. Later klonk duidelijk 'akkoord' met het voorstel. Duidelijk kritisch was mevrouw G. van der Lecq PvdA, vooral in de tweede ronde. Toen ging de heer Fransen wat dieper op de materie in, stelde een convenant voor met be langhebbenden, nadat mevrouw v.d. Lecq gesuggereerd had dat het beter was om twee ton te geven omdat we toch met z'n allen achter die sector staan, terwijl de gemeente Boskoop geen geld blijkt te.hebben. Wethouder P.A.th. van der Werf hield na de tweede ronde een rechtlijnige, breedsprakige, maar o zo duidelijke toespraak over de werkwijze van de boomkwekers, hun handel, maar ook over het ontstaan van het ITC-terrein en de doelstelling er van. Uiteindelijk kwamen SGP/RPF, D'66 en PvdA terug. Bregman zei dat men het belangrijk vond dat er eerst concretere afspraken met belangheb benden worden gemaakt. "Niet echt afwijzend, maar kom in de augustus- vergadering met een convenant waar uit duidelijk blijkt dat de belangheb benden ook echt ineresse hebben". Rijneveld - In samenwerking met de Kamer van Koophandel en de Bedrij venvereniging zal er een onderzoek plaatsvinden naar de lokale behoefte aan bedrijfsterrein. Dit onderzoek houdt verband met een gedeltelijke ontwikkeling van het bedrijfsterrein Groenendijk. Het onderzoek heeft ove rigens veel meer doelstellingen want men wil door middel van dit onderzoek ook een inzicht krijgen in de economi sche structuur van de gemeente Rijne veld. Eén en ander in samenwerking met adviesbureau Associatie Amster dam. De totale kosten bedragen ca.f. 83.766,25 De bedrijvenvereniging neemt daar achtduizend van voor haar rekening, de Kamer van Koophandel de helft van de onderzoekskosten van twee aspec ten, genaamd 'modules A en B' en de vooronderzoekskosten, in totaal f 23.500,en de gemeente Rijneveld het restant f 52.266,25. Hoewel er over dit onderwerp een discussie losbrandde omdat er in eerste instantie een be perkt onderzoek zou plaatsvinden, maar nu veel uitgebreider, kon de Rij- neveldse raad zich toch akkoord ver klaren met dit onderzoek. Waddinxveen - Afgelopen dinsdag is er voor de laatste maal in dit seizoen di ploma gezwommen voor het A-diloma in het Gouwebad "De Sniep". De examencommissie bestond uit de heren W. van Minnen en R. Hogebrug. De namen van de 37 geslaagde kandi- daatjes zijn: Ronny Madho, Marjolein de Mik, Ben jamin Griffioen, Rebecca Verboom, Henk-Jan Hoogendoorn, Doursaf Sahli, Saskia Droog, Annemarie v.d. Spek, Martijn de Rooij, Priska van 't Veer, Nico Voorberg, patrick Westerman, Jan Versteegh, Job van Herk, Noortje Ter ra, Leon Plaisier, Tim den Boer, Martijn de Mik, Marjolijn van Elleswijk, Marjo lein Wetsteen, Alexander Schot, Sylva- na de Vogel, Jolon Dries, Leoni Breedijk, Miranda Bernabela, Dennis Broer, Ivar v. Teijlingen, Susan Corne- lissen, Niels Veelenturf, Mariëlle Hoge- nelst, Ellis Fortman, Liza Vliegendhart, Ivo Appel, Brechtje Keulen, Lars Vier gever, Martine Elsholz en Christa Westerman. Waddinxveen - In oktober start De Paddestoel weer met een cursus stijl dansen voor beginners. Dit is een cur sus welke bestaat uit 20 lessen in kleine groepjes. Deze lessen worden gegeven door een echtpaar dat alle benodigde diploma's heeft om te mogen lesgeven. Er kan nog ingeschreven worden. Inlichtingen mevrouw S. Dolfing, tel. Engelse les voor beginners Ook dit jaar start De Paddestoel, gezien het succes van het vorige jaar, Engelse les voor beginners. Er wordt les gege ven in kleine groepjes zodat men alle kans krijgt om de Engelse taal goed onder de knie te krijgen. jneveld-Hazerswoude - Op vrijdag 3 i zal burgemeester M.J.J.M. Boelen één van de 12 prijzen uitreiken van de actie "Ik Rij Alcoholvrijvan het Provin- iaal orgaan Verkeersveiligheid Zuid- olland. De prijs is gewonnen door de eerG.H. Dierkens Schuttevaer, inwo- ervan de gemeente Rijneveld. Hij zal en dinercheque voor eeh diner voor wee personen, inclusief een tegemoet- oming in de reiskosten in ontvangst ogen nemen. De prijsuitreiking zal in het gemeentehuis plaatsvinden, waar- ij ook een vertegenwoordiger van het OV aanwezig zal zijn. an de "Ik rij alcoholvrij"-belofte-actie an het POV Zuid-Holland hebben 15.000 automobilisten deelgenomen. Promotieteams van Veilig Verkeer ne- derland doorkruisten de provincie en hebben stickers met de tekst: "Ik rij alcoholvrij" uitgedeeld en op auto's geplakt. Daarbij moesten zij een'kaart met de naam en het adres van de au tomobilist invullen, uit deze kaarten zijn door een jury 13 prijswinnaars ge kozen Per regio is een prijs beschikbaar gesteld. Dat acties als deze noodzake lijk zijn, blijkt uit een door de Stichting Wetenschappelijk onderzoek Ver keersveiligheid uitgevoerde meting in november 1991. In Zuid-Holland bleek 5,4% van de bestuurders onder invloed te rijden, terwijl dat landelijk rond de 4% ligt. Herv. kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. G. Allers Zoetermeer Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Parochie v.d. H.H. Engelbewaarder 4 juli 19.00 uur Woord en Communie dienst 5 juli 10.00 uur H. Mis 11.30 uur doopviering 4 en 5 juli dokter R.J.M.P. van Wie- chen Voorofscheweg 182 Boskoop tel. 01727-14450. Zevenhuizen-Moerkapelle - Na de openstelling van het gereconstrueerde Noordein de, maakt iedereen weer met graagte gebruik van deze belangrijke verbindingsroute van Moerkapelle naar Zevenhuizen en van Moerkapelle naar rijksweg 12. Echter er wordt veel te snel gereden. Dat er niet meer ongelukken gebeurd zijn in de afgelopen weken, mag een wonder heten, want diverse malen waren we getuige van 'bijna ongelukken, 'bijna 'aanrijdingen. Doordat er als het ware aan de ene kanteen aarden wal opgeworpen is vanwege het graven van kabels, is de doorgang smal. Dit had overigens wel een aanrijding tot gevolg waarbij de zijkant van de auto van de tegenligger werd vernield. Omdat er nauwelijks uitwijkmogelijkheid is en veel auto 's toch op het midden van de weg blijven rijden, klinkt hierbij het verzoek aan automobilisten en motorrijders: Rijd a.u.b. wat langzamer dan de maximale 70 km. Dat is veiliger voor uzelf en voor aanwonenden van de weg Zevenhuizen - Deze week ontbreken de politieberichten. Echter de politie wil iedereen die op vakantie gaat attenderen op de mogelijkheid dit te melden bij het politiebureau: even een briefje door de brievenbus van het postbureau te Ze venhuizen of Moerkapelle. De rijkspolitie neemt tijdens de surveillance, extra notitie van de woningen waarvan de bewoners afwezig zijn. NV Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) levert vanuit vier districten in het noordelijk deel van Zuid-Holland elektriciteit, gas en water en plaatselijk ook warmte, stoom en CAI. Het verzorgings gebied omvat 25 gemeenten met ruim 200.000 gecombineerde aansluitingen. EWR stimuleert doelmatig energie- en waterver bruik, het gebruik van alternatieve energiebronnen en geeft bijzon dere aandacht aan de milieu effecten van haar activiteiten. RWR telt ongeveer 950 perso neelsleden. Door een verhoging van de brandstofhef fing worden de onlangs gepubliceerde tarieven voor gas en warmte, welke op 1 juli 1992 zouden ingaan, gewijzigd. Dit betekent dat per 1 juli 1992 de onder staande tarieven voor onze kleinverbrui kers van kracht zullen zijn. ELEKTRICITEIT Met ingang van 1 juli 1992 bedraagt de totaalprijs voor 1 kWh elektriciteit: normaal tarief: 24,3 cent laag tarief: 11,1 cent. Deze totaalprijs is inclusief de (geschatte) toeslag voor brandstofkosten, de milieutoeslag en BTW. De totaalprijs voor 1 kWh elektriciteit was vanaf 1 januari 1992: normaal tarief: 24,9 cent laag tarief: 11,7 cent. GAS De gasprijs wordt ieder half jaar aangepast aan de hoogte van de olieprijs. Per 1 juli 1992 wordt de gasprijs verlaagd. Door het besluit van de regering om per 1 juli a.s. de brandstofheffing te verhogen van 0,881 cent naar 4,156 cent per m3, wordt het effect van deze verlaging echter teniet gedaan. Met ingang van 1 juli 1992 betaalt u voor 1 m3 gas: 54,3 cent. Deze totaalprijs is inclusief de brandstof heffing, de (geschatte) calorische toeslag, de milieutoeslag en BTW. De totaalprijs voor 1 m3 gas was per 1 januari 1992: 54,4 cent. WARMTE De prijs voor stadsverwarming is aan de gewijzigde gasprijs aangepast. Met ingang van 1 juli 1992 bedraagt de totaalprijs voor 1 GJ warmte: 24,20. Deze prijs is inclusief brandstofheffing en BTW. De totaalprijs voor 1 GJ warmte was sinds 1 januari 1992: 24,05. WATER Per 1 juli 1992 bedraagt de totaalprijs (ongewijzigd) voor 1 m3: 2,02 (inclusief 6% BTW). De gewijzigde tarieven- en vergoedings regelingen, behorende bij de Verordening Algemene Voorwaarden voor de levering van gas, elektriciteit, water en warmte, treden in werking op 1 juli 1992. Tegelijkertijd worden de tot dan geldende regelingen ingetrokken. De nieuwe regelingen zijn gedeponeerd bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, Midden-Holland en Den Haag, en liggen per 1 juli 1992 ter inzage in onze kantoren. Vanaf 1 april jl. zijn Duitse winkels wettelijk verplicht 'overbodige' verpakkingsmaterialen terug te nemen als de klant daarom vraagt, het gaat daarbij om de 'Umver- packung', zoals een doos om een blikje. De wettelijke regeling is tot stand gekomen na overleg tussen milieu organisaties en het ministerie van milieu. Duitse milieu organisaties hebben de consument opgeroepen massaal van de nieuwe mogelijkheid gebruik te maken, zodat han del en industrie onder druk komen te staan om de hoe veelheid afval te beperken. Wanneer wordt deze maatregel ook in Nederland ingevoerd? U als consument kan druk uitoefenen. De klant is toch koning? Inlichtingen: Milieu vereniging Zevenhuizen, Postbus 101, Zevenhuizen. Oud Verlaat - De christelijke basisschool "De Nessevliet" te Oud Verlaat krijgt per 1 augustus a.s. een nieuwe directeur. Dit is de heer E. Hoekstra uit Zoetermeer. Zevenhuizen - De straatcollecte voor het Nederlands Rode Kruis heeft in Zevenhuizen f 976,opgebracht, ledereen die een steentje bijdroeg wordt door de heer Van Zuylen, die collecteerde, hartelijk bedankt. Zevenhuizen - De nationale collecte AVO Integratie Gehan dicapten heeft in Zevenhuizen f 2567,50 opgebracht. Iedereen die meehielp dit mooie resultaat te bereiken, collectanten en 'gevers, worden namens AVO hartelijk bedankt. Zevenhuizen regio - Autorijden kan niet meer. Ook fietsen- is gevaarlijk. Zelfs de straat oversteken is een riskante zaak. Want je hersenen kun je geen minuut missen. Toch zijn er ruim 100.000 Nederlanders die niet klakkeloos op hun hersenfunctie kunnen vertrouwen. Ze hebben regel matig last van kortstondige storingen. Oftewel: epilepsie. Het enige dat helpt bij epilepsie is individuele medicatie, begeleiding en intensief onderzoek. Drie zaken, die aller- drie veel geld kosten. Meer geld dan de overheid kan bijdragen. We zijn dan ook afhankelijk van giften. Daarom vragen we ook u iets te geven. Want alleen niet uw bijdrage kunnen 100.000 Nederlanders een normaler leven leiden.

HH | 1992 | | pagina 7