Met de klas op de foto Snm9# ivi Hp Tafeltennis Toos op zomerkamp BROUWER DE KONING Postduiven Postduiven Zomerschaak- competitie Zwemmen Nieuw Rioolgemaal Moerkapelle Oproep: Open toernooi Love '70 Moerkapelle Oud Papier Oud Verlaat UITVAARTVERZORGING N.K. Wielrennen voor A-amateurs Tennisclub Zevenhuizen [Foto van kano'ers I I V. ~*_P .J Hart van Holland/1 juli 1992 V. pagina 9 w 1,M UC/ M Corty Löwensteijn en Tabé TOOS met vakantie Container bij De Nessevliet Piet Eikelenboom 40ste Gouwezwemmers strijden weer om langebaanbekers Open jeugdtoernooi binnenkort van start van 6 t/m 12 juli Deelname Hermanus Jacobus van Marle Benthuizen-Vandaag 1 juli 1992, is het precies 12,5 jaar geleden dat Corry Lö wensteijn haar functie als penning meester bij de tafeltennisvereniging Tabé aanvaardde. Het bestuur van Tabé zal haar vanavond vereren met een bezoek, en haar waardering voor al dit werk en de fijne samenwerking ge durende al die jaren tot uiting brengen. Want dankzij haar inspanningen draait Tabé al jaren financieel goed. En welke penningmeester presteert het jaar in jaar uit haar/zijn boeken op 1 februari van het volgende jaar in een algemene ledenvergadering goedgekeurd te krij gen? Penningmeester zijn vraagt over leg met de gemeente i.v.m. subsidie aanvraag, alle onkosten die gemaakt worden te vergoeden, alle contributies voor het eind van het jaar binnen krij gen en last but not least vergaderen. Deze taken verricht mevrouw Lö wensteijn al jaren beter dan menig ge renommeerde boekhouder en het be stuur durft haar dan ook zonder meer de schatbewaarder van de vereniging te noemen. De verre ligging van de sporthal De Hil heeft haar gang naar de sporthal beperkt tot een meer finan ciële gang. Voorheen bezocht zij na melijk trouw de recreanten-wedstrij den op de dinsdagavonden in de Tas. Bij toernooien voor senioren werd daar nooit tevergeefs een beroep op haar gedaan om voor een klein hapje en drankje te zorgen. En elk jaar toont ze op Koninginnedag ook weer een ongekend enthousiasme op de koninginnemarkt, welke zonder de bemoeienis van mevrouw Lö wensteijn misschien wel op een finan ciële flop uit zou draaien. Met gevoel voor detail weet ze elk jaar weer de kleine' rommel aan de man te brengen. En zonder de zolderhoek in haar huis zouden alle niet-verkochte spullen naar een vuilstort gebracht moeten worden. Er lijkt geen einde aan de opsomming van activiteiten te komen en dan te bedenken dat dit slechts een greep is uit de vele activiteiten die Corry ver richt voor de vereniging en ze zich daarnaast nog voor veel meer dingen belangeloos inzet. Het bestuur is dan ook trots om met zo n fijne persoon lijkheid in haar midden te mogen wer ken, en hoopt dit nog lange tijd te kun nen voortzetten! Waddinxveen - Komende zondag, wan neer de vakantie in Waddinxveen goed gaat losbarsten, gaat een groep kinde ren en leiding van TOOS, vakantie vie ren tijdens de Zomerkampen van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Deze zomerkampen, die al meer dan dertig jaar bestaan, trekken jaar lijks zo n 2000 kinderen en leiding uit alle streken van Nederland. Dit is op zichzelf als een onmisbaar spektakel. Het is dit jaar al weer voor de vijfde keer dat TOOS deelneemt aan deze kampen. Dit bewijst hoe breed het aanbod van de gymnastiekvereniging TOOS is. Want behalve turnen, gymnastiek, jazz- en aerobic, is er ook volop ruimte voor recreatieve evenementen. Het zomerkamp is geen sport- of turn kamp, nee het is een recreatief kamp met bosspelen, speurtocht, vossen jacht, zwemmen, zeskamp, barbecue en vele andere gezellige dingen. Er wordt geslapen in grote 10 persoons tenten en het kampterrein is gesitueerd in een mooi bosgebied nabij het Sport centrum in Beekbergen (tussen Apeldoorn en Arnhem). De TOOS-kinderen, in de leeftijd van 81/ m 12 jaar, zullen zondag om 11.30 uur op het station Waddinxveen afscheid nemen van hun ouders om dan met de trein naar het kamp te gaan. Eenmaal op het kamp, kan de pret gaan begin nen. Dan aan het einde van de week, zaterdag 11 juli, zullen de kinderen en leiding doodmoe opgehaald worden door hun ouders. Ze kunnen dan terug kijken op een zeer geslaagde week. Deze week worden de laatste lessen gegeven bij de TOOS. De leden en de leiding gaan dan .genieten van hun welverdiende vakanties, om dan na de zomervakantie weer uitgerust en en thousiast met het nieuwe seizoen te beginnen. TOOS start haar lessen weer op maan dag 17 augustus. Moerkapelle -Stralender weer dan het de afgelopen week was kon bijna niet, vandaar dat de organisatoren van het alweer 13e Open Toernooi constant met zeer tevreden gezichten rondlie pen. Geen afgebroken partijen door regen en andere weersongemakken, maar een planning die van uur tot uur gewoon gevolgd kon worden. Zo kon het ook gebeuren, dat diegenen die er in de eerste rondes van het dames dubbelspel of gemengd dubbel "uit" waren, toch nog de gelegenheid kregen nog één of meer partijen in de ingelaste troostronde te spelen. Er is de hele week fel gestreden om de begeerde bekers in de C en D groepe ringen en zodoende kon een bijzonder goed gestemd publiek zondag de fina lepartijen volgen of meespelen als men als deelnemer zover gekomen was. De bomen op het fraaie park deden uitstekende diensten als schaduw- voorziening toen de finalisten de warmte en hun tegenpartij moesten trotseren. De "vrijwillige" barbedie- ning verrichtte de gehele week zeer gewaardeerde hand en spandiensten om de vele dorstige kelen te laven en op zn tijd met fantasierijke menu's de in wendige mens te versterken. Het Open toernooi 1992 voor dit jaar zit er weer °P. maar de prijswinnaars hebben nu al optie genomen op het volgende toer nooi in 1993 zo lieten zij Charlotte Vel- 'enga, die als secretaris van de vereni ging de prijsuitreiking inluidde, weten. De kampioenstitels kunnen dan echt verdedigd worden. De voorzitter van oe sportcommissie Piet Gras deelde daarop de prijzen uit, vergezeld van bloemen en bonnen. G.D.-D troost Morsch M. Potuyt 6 -0/6-1 ;2. A. HeimeriksJ.Heimeriks D.D. -D troost 1. J. Biegrtole R. Vermeulen 6-46-1; 2. E.M.Huurman M. Huurman G.D.-D 1. C.BaronR.R.Vermeulen 7 -6/0-6 6 -4; 2. M. v.Meeteren E.v.d.Kuy D.D.-D l.J.Barendregt/M.Maasland 6 - 4 6 - 4; 2. l.de Niet J.Ottevanger H.D.-D: I.E. OttevangerP. u. Vliet 3 - 6 7 - 5 6 -4; 2. T.P.den Hertog H. Huisman D.E.-D 1. Ch. Velienga 7-6/6- 1;2.A. Schep H E -D 1. C. Bosman 6- 1 6- 1; 2. F.v. Houten G.D.-C 1. S.Pothecary M. Belien 1 - 6/ 7 - 5 6 - 4;2. A.A. Teunissen R.de Winter D.D.-C (poule1. J.Boere H.Leer 6 pt; 2. E van Rossum A.A.Teunissen4 pt H.D.-C 1. D. JagerJ.de Knegt 7-6 6 - 4; 2. H.Barendregt L. Maasland D.E.-C (poule): 1. A. van Dijk6 pt; 2. S.Pothecary 4 pt H.E.-C 1. L. Maasland 6-7/6-3/6-3; 2. J.de Knegt. Oud Verlaat - Oud papier kan vrijdag en zaterdag, resp. 3 en 4 juli worden inge leverd bij de container die naast de christelijke school De Nessevliet staat. Dit keer dus niet op het terrein naast de Vierkap, vanwege het buurtfeest op 4 juli. Men neme hiervan nota! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Zaterdag 27 juni werden in Duffel 877 (jonge) duiven gelost. Af stand: 102 km. Aantal prijzen: 175. Ge lost met warme noorden wind om 9.30 uur. Snelheid eerste duif: 1190.419 mtr. Uitslag: Joh. Stofberg: 1, 6, 12; D. v. Kranenburg: 2; J. v. Leeuwen: 3, 15, 16, 19, 21; M. Strijdhorst: 4, 5, 18; Joh. Wil- tenburg: 7; DC den Hertog: 8; J.S. Hey- koop: 9, 17; C. vd Graaf: 10, 12, 23; A. Clazing: ll;C.Zweere: 14,20,24; Ton en Ank: 22, 25. Ingezonden Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag 27 juni, werd onder zware omstandighe den, vanwege de warmte, het Neder landse kampioenschap wielrennen voor A-amateurs in Meerssen gehou den. Ook Zevenhuizenaar Piet Eikelen boom nam hieraan deel. Hij eindigdeop de 40 ste plaats. Er moesten 23 ronden van 8.9 km. af gelegd worden, ruim 200 km. met daarin 46 beklimmingen. Aan de start stonden 168 topamateurs, waarvan er uiteindelijk ruim 60 finishten. De sup porters uit Zevenhuizen konden tot het einde van de verrichtingen van hun favoriet genieten. Dit mede omdat hij 45 km. voor het einde uit het peleton ontsnapte en alleen verder ging en ruim 2 min. voor dit peleton over de streep kwam. Piet behaalde een zeer verdien de 40e plaats. Vorige week 20 juni werd Piet winnaar van de klassieker, de omloop van de Krimpenerwaard, een wedstrijd over 186 km. Zevenhuizen - Wedvlucht P.V. de Stormvliegers. Oude duiven vanuit Pont. St. Maxence. Afstand 333 km. Gelost om 8.00 uur met noorden warme wind. In concours: 258 duiven. Aantal prijzen: 65. Snelheid eerste duif: 1075.364 mtr. Uitslag: Joh. Wiltenburg: 1, 14, 15,20;N. Koppenaal: 2; J. v. Leeuwen: 3, 24; M. Strijdhorst: 4; J. Hoevelaken: 5; B. Breedijk: 6; Joh. Stofberg: 7; C. vd Graaf: 8, 13, 18, 19, 23; Cees en Bert: 9; E.P. Verschoor: 10; C. Zweere: 11; KL Kop penaal sr.: 12;S.E. Duursma: 16,21; Joh. Breedijk: 17; A. Clazing: 22; Ton en Ank: 25. Waddinxveen - Afgelopen donderdag avond 25 juni zijn de tweede en derde ronde van de zomerschaakcompetitie gespeeld in wijkgebouw Het Zuidhonk. Deze competitie wordt georganiseerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias en de Waddinxveense schaakvereni ging W.S.V. en duurt t/m 13 augustus a.s. Elke deelnemer speelt twee par tijen per avond. De organisatie, inde ling en puntenbeloning is dusdanig opgezet, dat het competitie-element interessant blijft, ook al moet men zich door b.v. vakantie een of meerdere ke ren afmelden. Deze avond werden dubbele overwin ningen behaald door: Muit op Dakstra en Van Offeren; Smitskamp op De Pater en Stam; Hennink op Adelmund en Claassen; Te Lintelo op Van Oort en V.d. Starre en Willemen (jeugdscha- ker!) op Voets en Markus. Na drie partijen wordt de top van het klassement gevormd door: Muit, Smitskamp, Hennink en Te Lontelo (ieder 15 punten); Willemen en Smit (ieder 12 punten); Stam, De Niet, Kloet, Stouten, Van Sandijk, Van Offeren, V.d. Starre en Claassen (ieder 11 punten). Men kan zich nog aanmelden voor de competitie bij Piet de Niet, tel. 01828- 19528 of Hans van Woudenberg, tel. 01828-13423. Waddinxveen - Onder schitterende omstandigheden is het langebaansei- zoen voor klassementzwemmers in slootwater weer geopend. Op 20 en 21 juni werd gestart in het recreatiegebied Spaarnwoude bij Haarlem en in de Bosbaan en op 27 en 28 juni in het Steenwijkerdiep en in de Maarseveen- se plassen. Het is een heel andere tak van de zwemsport dan de zwembad wedstrijden, vanwege de wisselende omstandigheden in omgeving, tempe ratuur, stromingen, wind en de mas sastarts. Om de ereplaatsen voor de Zwemkroniekbeker, de sterkste cate gorie, strijdt Jan Willem van den Hoek weer mee. In 1990 eindigde hij als 57- ste, in 1991 als 11-de (het jaar waarin hij voor de eerste maal zo n klassieker won) en dit jaar probeert hij nog dich ter bij de landelijk top drie te komen. Gemakkelijk is dit niet, want hoewel de krachtsverschillen tussen de toppers niet groot zijn, blijken ondermeer Hans van Goor en Almar van der Meer moeilijk te kloppen. In het stormach tige Spaarnwoude werd Jan Willem derde in 24.05.8, in de Bosbaan de vol gende dag zevende in 24.02.1, in het Steenwijkerdiep negende in 24.05.6 en in de Maarseveense plassen weer der de in 23.48.1. Deze vier wedstrijden gingen alle over twee km. vrije slag. Bij de laatste lokatie had Jan Willem ook nog eens ingeschreven op een gelegen heidskilometer schoolslag. Ook dat ging het goed af, want hij werd daarop derde in 15.49.4. De masters Nic Geers en Hans den Boer strijden om de Speedobekers voor de categorie 50 plus. De masters zwem men één km. en hun klassement bestaat uit de totaaltijd van de vier snelste wedstrijden van het seizoen. Na het eerste weekeinde bleek Nic met twee overwinningen op de vrijeslag in 14.22 en 14.02 aan kop te gaan voor Hans die 19.47.4 en 19.09.8 nodig had. Maar het afgelopen weekeinde ontbrak Nic om dat hij naar Amerika is getogen voor de wereldkampioenschappen voor mas ters, waarbij een wedstrijd over vijf kilometer in een van de meren van In dianapolis. Hans zag nu kans om twee maal te winnen in 18.59.0 en 18.21.9 en nu het klassement over vier wedstrij den aan te voeren. Doch dat zal wel veranderen als Nic straks een inhaal race inzet. Maar Hans legde in het Steenwijkerdiep ook de basis voor de beker voor de schoolslag. Dit ligt hem beter en het ziet er naar uit dat deze zijn deel zal worden. Zijn eerste master- schoolslag kilometer won hij in 19.40.8 en dat is weinig langzamer dan zijn vrijeslag. Zijn weekeinde kon niet meer stuk want hij kwam na twee wedstrij den met vijf grote bekers thuis: drie voor eerste plaatsen en twee omdat hij de oudste zwemmer bleek te zijn (61). In Steenwijk werden de prijzen uitge reikt door Olympisch kampioene schaatsen Stien Baas-Keizer. Mededelingen van de Tennisclub: Zevenhuizen - Terwijl velen de vakan tiespullen aan het bij elkaar zoeken zijn. is de wedstrijdcommissie van Tennisclub Zevenhuizen nog druk be zig met de voorbereidingen voor het populaire 'open jeugdtoernooi'. Ge sponsord door de plaatselijke schoe nen en sportzaal, wordt van 6 t/m 12 j uli het Tennisclub Zevenhuizen Open jeugd Toernooi gehouden. Jeugd in de leeftijd tussen 10 en 17 jaar kan ook dit jaar hun krachten met el kaar op de tennisbaan meten. Dat be tekent een leuk sportief evenement voor de jeugd van Zevenhuizen en omstreken die graag tennist. Truus van Leeuwen van de wedstrijd commissie: "We hebben ook dit jaar weer flink wat inschrijvingen. Onge veer 145. We zullen ongeveer 260 par tijen kunnen laten spelen". Er is ingeschreven voor de onderdelen: jongens-enkel, meisjes-enkel, jongens- dubbel en meisjes-dubbel. Truus van Leeuwen: "We hopen op veel publieke belangstelling. Er zijn altijd veel goede partijen tennis te zien, die met een inzet worden gespeeld waaraan veel senio ren een voorbeeld kunnen nemen". Tennisclub Zevenhuizen: "Het is zeker een goed idee eens even langs te gaan op het sportpark Van 't Verlaat in Ze venhuizen. Wie weet ziet u een Richard Kraijeck in de dop op de baan!". Rotterdam - De verenigde vergadering van het hoogheemraadschap van Schieland heeft inde bijeenkomst van 24 juni jl. een bedrag van f 125.000, beschikbaar gesteld om tot een defini tief ontwerp te komen voor het nieuw te bouwen rioolgemaal Westland in Moerkapelle. Met dit bedrag moet eveneens een nauwkeurig omschreven bouwplan ge maakt worden. Huidige rioolgemaal Het huidige rioolgemaal in Moerkapelle is al sinds 1974 in bedrijf maar voldoet in meerdere opzichten-niet meer. Ten eerste blijkt, op basis van de ge gevens van de rioleringsplannen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, dat de capaciteit van het rioolgemaal moet worden verhoogd. Daarnaast zijn in het kader van de Wet op de arbeidsomstandigheden (de ARBO-wetgeving) grondige aanpassin gen nodig. Nieuw rioolgemaal In 1986 heeft de verenigde vergadering van Schieland een bedrag van f 80.000,beschikbaar gesteld om een onderzoek in te stellen naar de te ne men maatregelen. Naar aanleiding van dit onderzoek werd geconcludeerd dat het rioolgemaal Moerkapelle buiten gebruik moet worden gesteld en dat een nieuw gemaal moet worden ge bouwd. Op basis van een voorontwerp is o.a. besloten het nieuwe gemaal uit te rusten met een bovenbouw, een aparte ruimte voor de apparatuur. Investeringskosten Als alles volgens schema verloopt zal begin 1993 met de bouw van het nieuwe rioolgemaal worden begonnen. De totale investeringskosten hiervoor worden geraamd op f 1.390.00,in clusief BTW. In dit bedrag zijn alle kosten opgenomen die gemaakt moe ten worden om het nieuwe rioolgemaal in werking te stellen. Onze fotograaf ging dezer dagen langs de scholen die een afspraak gemaakt hadden. Deze foto 's worden volgende week in Hart van Holland afgedrukt. Scholen die niet gebeld hebben, maar toch graag hun groep 8 in de krant willen zien, kunnen zelf nog een groeps-of klasse-foto inzenden. Die wordt dan een week later gepubliceerd. "Hart van Holland" is een krant die het bewaren waard is.... Dus wees zuinig op de vakantiepost en gooi de kranten niet te snel weg.... Hart van Holland, Postbus 85, 2760AB Zevenhuizen tel. 01802-2289. Voor uw oprechte belangstelling en medeleven ons betoond, hetzij persoonlijk of schriftelijk, na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa betuigen wij u onze welgemeende dank. E. van Marle-van Willigen Kinderen en kleinkinderen Juni 1992 Rijnland 5 2751 DS Moerkapelle j Wil de mevrouw die vijf gulden in postzegels opstuurde voor de foto I van de kanovaarders in Boskoop, I afgebeeld op de voorpagina van I I Hart van Holland, even haar adres I doorgeven? I Haar verzoek is ontvangen, maar de I envelop met haar adres is zoek. 1 Tel. 01802- 2289. Bedankt. Direct na I J I uw telefoontje wordt de foto ver- I zonden.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9