Trek er eens een dag op uit, Wat is de Unie van Watertoeristen? Diverse festiviteiten m Een dagje sfeer proeven in Deïft ft Informatie uit "Uit in Zuid-Holland", een gratis magazine met 2000 uittips, verkrijgbaar bij de plaatselijke VVV-kantoren en gemeentehuizen Juli-agenda: Wat is de Unie? Doel Delft Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 11 rondvaart boskoop 8 juli Gouda orgelconcert St. Janskerk 20.15 uur 9 juli Den Haag Westbroekpark Interna tionaal rozenconcours Den Haag Ned. Congresgebouw North Sea jazz festival Gouda Kaasmarkt Leiden Leidse Lakenfees- ten peur- bakkentocht Zevenhui zen rondlei ding Koornmo- lengat: 19.00 uur nabij camping 10 juli Den Haag jazz festival Den Haag Schevenin- gen vuur werk 23.00 uur Leiden Lakenfees- ten Monster Wielerronde 13.30-20.00 uur 10 juli Boskoop de gebruikelijke zaterdag middag boottocht 14.00 uur Delft de wekelijkse rommelmarkt Den Haag jazz, vervolg Den Haag Stripweekend Boulevard Kijkduin Kinderdijk Molendagen Leiden verv. Lakenfeesten Waddinxveen vlooienmarkt 11 juli Den Haag verv. stripdagen Kijkduin Leiden lakenfeesten Schoonhoven Loetbos, recreatiedag van 11 tot 17.00 uur gratis 13 juli Leiden Lakenfeesten 14 juli Katwijk toeristische markt Zoetermeer Van Tuyllpark Citoënmeeting hele dag bezoekers gratis 15 juli Gouda Orgelconcert St. Jan 20.15 uur Gouda Kaasmarkt Leiden Lakenfeesten 17 juli Den Haag vuurwerk Leiden Pieterskerkplein Leiden culinair Zevenhuizen rondleiding natuurre servaat 18 juli Boskoop wekelijkse boottocht Delft rommelmarkt Katwijk boulevard vuurwerk Leiden: lakenfeesten en Leiden culinair Nieuwerkerk a.d. IJssel Polderbad kindertriathlon Waddinxveen vlooienmarkt Zoetermeer Citroënmeeting 19 juli Dordrecht motorcross Leiden Lakenfeesten, lakenmarkt en culinair Zoetermeer Citroënmeeting 21 juli Dordrecht Stadswandeling Inl. VVV Dordt Katwijk toeristische markt Noordwijk Wilhelminaboulevard Vuurwerk Noordwijk centrum toeristische zomermarkt 22 juli Alblasserdam paardenmarkten braderie 7-21.00 uur Dordrecht orgelconcert Grote kerk 20.00 uur Brielle zomerbraderie Gouda orgelconcert 20.15 uur St. jan Noordwijk kermis Vlaardingen torenbeklimming 23 juli Gouda kaasmarkt Noordwijk kermis 24 juli Delft grachtenconcerten Den Haag vuurwerk 23.00 uur Den Haag Scheveningen Boulevard Swinging Scheveningen met muziek en streetparades Zevenhuizen Rondleiding Koorn- molengat 25 juli Boskoop Boottocht Delft rommelmarkt Den Haag Swinging Scheveningen Den Haag Ned. Congresgebouw Vakantie verzamelbeurs Kinderdijk Molendagen Leiden Langs Leidse kerken Noordwijk Wantveld kermis Waddinxveen vlooienmarkt 't Woudt historisch kerkje zomer- concert met werken voor 1 en 2 clavecimbels en 4-handig orgel 20.00 uur 26 juli Den Haag Swinging Scheveningen Den Haag Scheveningen N.K. Funboard surfen Den Haag Ned. Congres gebouw verzamel- vakantie- beurs Leiden Vlietland recreatie dag 11- 17.00 uur 27 juli Hoek van Holland Strand- zesdaag- se: wandelen naar Den Helder Noord wijk nog steeds kermis Rotter dam Ahoy Zuiderpark Jeugdland Inl. 010 410 4204 28 juli Rotterdam Jeugdland Rotterdam Dizzy 's Gravendijk 129; Paul van Kemenadekwartet 22.00 29 juli Brielle visconcours Dordrecht orgelconcert 20.00 uur grote kerk Dordrecht WV Stationsweg 1 Stadsrondrit per bus 1,5 uur vertrek 14.00 uur met begeleiding. Kaarten VW Gouda Orgelconcert St. Jan 20.15 uur Rotterdam Jeugdland 30 juli Alphen a.d. Rijn zomermarkt (zie 2 juli) Dordrecht Stadsrondrit Gouda kaasmarkt Rotterdam Jeugdland 31 juli Den Haag vuurwerk Den Haag Kijkduin Dixieland Days Dordrecht stadsrondrit Noordwijk Club '71 André Hazes 20.30 uur Rockanje welkomskerk Volks kunstmarkt 10.30 -12.30 uur Rockanje Feestweek inl. en kaarten VW 01814 -1600 Rotterdam Jeugdland Zevenhuizen Rondleiding natuurge bied wee jaar geleden werd de steiger van de Unie van Watertoeristen in de Jennipsloot in Zevenhuizen, officieel gebruik genomen. Sinds deze zo- ®er heeft deze Unie een eigen jacht haven in Zevenhuizen in de Hennip- sloot Deze jachthaven kreeg de naam "De ■wirthoeck" en de officiële handeling ft opening voorstelde was het ™Sen van een drietal vlaggen, waaronder die van de Unie, door o.a. n Zevenhuizense wethouder J. wouwer. e Unie van Watertoeristen is een 'eni9ing voor watertoeristen, die wr iedereen toegankelijk is, die een inh 'lee^t met een maximale ^fteepslengte van 12.60 meter, vp/h nie 's uniek in Nederland. Deze maa? ®een vaste ligplaatsen, aw, "eschikt over eilanden en h.(, ,npunten waar de leden vrij ge- van kunnen maken. de7p ftftt dit een prima systeem in zim i nu er zoveel watersporters 1 cue over veel vrije tijd beschikken. De eilanden worden onderhouden door aangestelde Unie-leden en bij gestaan door vele vrijwilligers. Hier heerst nog een echt verenigings leven. De eilanden zijn dan ook plaat sen waar men zich thuisvoelt, waar rust heerst en men kan genieten van een prachtige n atuur. De Unie stelt zicht ten doel de Toeris tische Watersport zo veel mogelijk te bevorderen. Bij de leden van de Unie komt steeds meer belangstelling voor de georga niseerde vakantie-tochten, zoals b.v. de 'zomertocht' die van a tot z gere geld wordt. De.deelnemers genieten, dan van een zorgeloze vakantie. De Unie organiseert verder een 'nacht' en voor de geroutineerden een 24- uurs tocht. De Unie telt thans 825 leden en het streven is naar 900 leden. Meer is direct niet zo noodzakelijk, omdat men graag allemaal een plaatsje aan de eilanden wil vinden. Nieuwe leden zijn noodzakelijk om- CO tr-4 L J J H n M W M N.B. Zaterdag 1 augustus zijn er op het strand van Katwijk demonstraties met de reddingsbrigade; wordt er in Noordwijk een Kindercorso gehouden, alsmede een echt bloemencorso hetgeen 's avonds te bezichtigen is op de Kon. Wilhelminaboulevard In Rijnsburg wordt ook op zaterdag 1 augustus hetzomerbloemencorso gehouden. Verder zijn er in Rockanje tal van festivitei ten, is er een Braderie in Noordeloos, in Hellevoetsluit en Waddinxveen een vlooienmarkt. Overigens zijn er de wekelijkse activiteiten, zoals in Delft en Boskoop... In Warmond is er 1 augustus een zomer- kunstmarkt Jeugdland in Rotterdam gaat nog even door op de doordeweekse dagen tot en met 14 augustus. Het weekeinde van 7 augustus wordt er in Scheveningen een Tropical- weekend gehouden met Caraïbische muziek en dans Op zaterdag 8 augustus is er een Bijenmarkt op de markt in Delft van 9.00 tot 17.00 uur terwijl op het St. Agathaplein een Oosterse markt wordt gehouden. Op 8 augustus is er in Katwijk een Straattheaterfestival in het centrum. Vuurwerk: Wekelijks is het vuurwerkspektakel op donderdagavond om 23.00 uur in Scheveningen, maar het vuurwerkfestival waaraan tal van landen deelnemen begint op 12 augustus en wordt vervolgens iedere avond op twee tijdstippen, telkens van een ander land, gehouden tot en met zaterdagavond 15 augustus. Vestingdagen Al ligt Hellevoetsluis niet naast de deur, het is een leuk idee voor een uitstapje: Op 14, 15 en 16 augustus worden daar te land, ter zee en in de lucht de traditionele vestingdagen gehouden. Stoommachines te kust en te keur en een stoomkermis, alsmede een grootse braderie, watersportdemonstraties en een vlootschouw bij avond op de 15e met een daverend vuurwerk als besluit. Kermis: In Boskoop wordt op 19, 21, en 22 augustus de zgn. Boskoopse kermis gehouden. Plantarium: Het Plantarium duurt ook drie dagen en wel van 21 tot en met 23 augustus van 9.00 tot 19.00 uur: voor het eerst op het ITC-terrein aan de Hoogeveenseweg. Op 21, 22 en 23 augustus wordt er in Rotterdam het zgn. Oranjeboomfesti val gehouden op het Plein 1940: een festival met een dorp inl. VW 06 -340 34065. Op zaterdag 22 augustus wordt er in de Laurenskerk in Rotterdam een Portugees concert gegeven aanvang 15.00 uur Diezelfde dag en zondag 23 augustus worden de zgn. Rotterdamse sleep- bootdagen gehouden van 10 tot 16.00 uur bij het. Maritiem Buitenmuseum aan de Leuvehaven. In Zevenhuizen op de Zevenhuizerplas begint die zaterdag om 15.00 uur een 24 uurs windsurfmarathon. Gouda Pottebakkersfestival: het Goudse Pottenbakkersfestival wordt op 26 augustus gehouden van 11.30 tot 17.00 uur op de markt. In Monster is er op 27 augustus nog een Pleinfeest in het teken van de sport. Op 29 augustus wordt er in de St. Janskerk een Cultuurmarkt gehouden van 11 tot 18.00 uur, terwijl in Kunstcentrum Burgvliet 24 uur lang een mu ziektheaterfestival plaatsvindt. Tot slot zaterdag 5 september: Boskoop In Beurshal Florida is er weer een vogeltjesmarkt van 9 tot 14.00 uur In Gouda is dan het Randstad Jazz festival al twee avonden aan de gang en wordt in Zevenhuizen het jaarlijkse Oogstfeest/ ofwel Braderie gehouden. In Zoetermeer is die dag een interculturele speldag op de markt in het centrum en in het Van Tuyllpark is er een Popfestival. Flora avondconcerten: In Zoetermeer worden in het Wiihelminapark in het dorp, op 10 juli, 21 augustus 28 augustus, 4 september, 11 september op vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur zgn. "Flora-avondconcerten" gegeven.. dat door de vergrijzing elke jaar weer leden afvallen door overlijden of om dat ze te oud zijn geworden voor de watersport, terwijl de enorme kosten van het onderhoud van de terreinen blijven gewoon doorgaan. Het lidmaatschap bedraagt f 225, per jaar, terwijl er een entreegeld van hetzelfde bedrag gevraagd wordt. Lid zijn van de Unie van Watertoe risten betekent dat men zelf ergens in nederland een ligplaats in een 'thuishaven' heeft. Immers een aanlegplaats van de Unie mag slechts gebruikt worden zolang men op de boot verblijft. Gezamenlijk worden er vaak tochten ondernomen. Door de begeleiding en steun van er varen stuurlieden, krijgt een nieuw lid meer zelfvertrouwen en durf, daarbij de aanwijzigingen die hij krijgt opvolgend, maar tevens ont houdend, zodat hij in staat is ook zelfstandig de grote rivieren te beva ren. vlieüartd 'de barkas De WV van Delft prijst haar stad graag aan en geeft informa tie over de evenemen ten aldaar en de attractieve mogelijk heden. Markt 85 tel. 015-12 61 00 Een bezoek aan Den Haag is uitstekend combineerbaar met een uitje naar Prinsenstad Delft. Van de statige Haagse lanen naar de intieme sfeer van Oudhollandse grach ten en steegjes. En dat op een kwartier tje afstand van elkaar. En niet te vergeten dat er in Delft musea zijn die herinneren aan de voorvaderen van ons koninklijk huis. Dat er bovendien de mogelijkheid is om het beschilderen van het Delfts blauw te bekij kenInformeer...

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11