Verkeersinfo per telefoon Kamperen of logeren in Zevenhuizen Met de Croosboot mee Kamperen in Zuid-Holland Draag zorg voor uw huisdier! Laat horen waar je bent Zomeractiviteiten Hervormde Gemeente Waddinxveen Wipstellingmolen Nieuw leven Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 15 Een fietstochtje? In Hazerswoude-dorp, halverwege de Dorpsstraat, staat wat verscholen, de wipstellingmolen "Nieuw Leven Echter wie vanuit de richting Benthuizen aan komt rijden, heeft de molen al in de verte gezien, omdat de wieken toch wat boven de bebouwing uit steken. De wipstellingmolen "Nieuw Leven" is, na een ingrijpende restauratie, sinds twee jaar weer in gebruik. Voor bezoek en meelverkoop kan men er op zaterdag terecht, van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijwillig molenaar J. van den Akerboom, tel. 01728 - 8357is doorgaans elke zaterdag in de molen te vinden. Omdat deze molen een omloop heeft halverwege de molen, is er een fraai vergezicht over Hazerswoude en omgeving. "Ik reed op die rijksweg en zag daar die hond. Hij leek puik verzorgd en aardig gezond. Ik stopte., het dier was zo blij Hij verwachtte z'n baas, maar toen zag hij mij Teleurgesteld draaide hij z'n kop en rende verder, in wilde galop. Op zoek naar de schoft die hem achterliet... Ik wilde roepen: "Kom terug!De lafaard verdient het niet!" "Mevrouw, meneer"... Ik zag uw radeloze dier! U ging op vakantie, maar had u plezier?? Ik heb gezien hoe hij heeft geleden nadat hij op die rijksweg werd aangereden! Zijn liefde voor u heeft hij met de dood moeten bekopen u heeft hem vermoord door hem daar te laten lopen. Wellicht als u van zijn eindeloze trouw had geweten, u geen seconde met rust had gezeten!«4 Wie naar het buitenland op vakantie gaat en actuele informatie wil hebben, kan bij de ANWB terecht. Deze heeft sinds kort twee telefoonlijnen met actuele informatie voor reizigers naar het buitenland geopend. Het nummer 06- 91 091 010 geeft informatie over Groot-Brittannië, België, Frankrijk en Spanje. Het nummer 06 - 91.091 080 geeft informatie over Duits land, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Joegoslavië en Griekenland. Het gesprekstarief is 50 cent per minuut. Vaste onderdelen zijn: verkeersinformatie en het weer, maar er kan ook bijzondere informatie doorgege ven worden die gevolgen kan hebben voor toeristen, zoals bijv. bosbranden, overstromingen of stakingen. Wie op vakantie in het buitenland vertoeft doet er goed aan eens even een naast familielid: vader en/ of moeder e.d. te bellen. Laat horen hoe je het maakt, natuurlijk laat iedereen die op vakantie gaat en z'n verblijfadres weet, dit adres achter bij familieleden of buren. Zodoende kan men u in noodgevallen bereiken. Wie op trektocht gaat is minder makkelijk bereikbaar. De ANWB-Alarmcentrale verleent me dewerking bij 'oproepen'. Die oproep wordt ge plaatst in de Telegraaf en het Algemeen Dagblad, oproepen worden ook gedaan via de Wereldomroep. Maar voorkomen is beter dan genezen: laat het thuisfront nu en dan weten waar u zit! 3 gemeente Zevenhuizen-Moerka- Jjje telt op Zevenhuizens grondge bied twee campings en één park met zomerhuisjes. Het laatste heet "De Bonk en heeft een unieke ligging: een klein recrea tiedorpje aan de oevers van de Rotte. Welver van de bewoonde wereld en wat moeilijk te vinden. Fietsers die een rondje Rotte' fietsen, zullen het parkin de 'Vijfhuizen' wel ontdekken. Met de auto is het park vanaf Oud- Verlaat via de Rottekade te bereiken. Vanuit Zevenhuizen via de Middel weg. Recreatie aan de Rottemeren Kampeerterrein Zevenhuizen is ei gendom van het recreatieschap Rot temeren en ligt vlakbij de Rotte. 1 in de Randstad Caravanpark De Randstad is particu lier eigendom van de fam. Uithol aan de Bredeweg. Hier hebben de cara vans over het algemeen grotere af metingen dan die op kampeerterrein Zevenhuizen, waar alleen tourcara vans en tenten staan. Zwembaden Bij beide campings is een openlucht zwembad. Het Zevenhuizense zwem bad "De Koommolen" heeft boven dien een overdekt bad. Bij extreem slechte weersomstandigheden wordt er in het overdekte bad gezwommen. Caravanpark De Randstad ligt vlak bij de afrit Waddinxveen van rijksweg A12 en ligt, als men in het bezit van een auto is, gunstig ten opzichte van dedrie grote steden. Voormensen die van fietsen houden is een fietspad in aanleg langs de Bredeweg. Recreatieve faciliteiten, zoals de Ze- I venhuizerplas, de Reeuwijkse Plas sen, visgebied Het Weegje, de Hol- 1 landsche IJssel, e.d. zijn hiervandaan I goed bereikbaar. Receptie I De gasten van Kampeerterrein Ze- I venhuizen vinden bij de receptie alle informatie over de regio, zelfs over J heel Nederland. Hier liggen de di- verse huis-aan-huisbladen, evenals het kerkblad van de plaatselijke ker- ken. Kamperen in Zevenhuizen betekent variatie Zevenhuizen ligt vlakbij Rotterdam, Gouda en Zoetermeer, Delft en Pijnacker. Men kan winkelen in Rot terdam, Delft, omliggende dorpen of Den Haag; een bezoek brengen aan de Rotterdamse Euromast of een rondvaart door de havens van Rot terdam. Wandelen in het oude Gouda, bekend om historische gebouwen, Goudse pijpen, kaarsen en aarde werk. Wie kiest voor rust in plaats van het dynamische stedelijk gebied, vindt I vlakbij kampeerterrein Zevenhuizen, uitgestrekte polders, bossen, recrea tie- en natuurgebieden in een water rijke omgeving. Er is zelfs een natuur reservaat (het Koornmolengat) dat op vrijdagavond onder leiding bezocht kan worden. Zevenhuizen telt maar liefst vijf mo lens, waarvan er vier een 'viergang' vormen. Watersportgebied Het gebied van de Rottemeren biedt de watersportliefhebbers veel moge lijkheden. Vlakbij de camping vindt men KIM kano. Daar kan men les krij gen en kano's huren. Bij jachthaven de Eendragt zijn zeil-, roeiboten en Kinderboerderij Voorbij Oud-Verlaat ligt links het Nessebos in aanleg met een bijenstal. Verderop ligt aan de linkerhand de kinderboerderij De Bhjde Wei. Ook hier dient men even af te stappen. De toegang is gratis. Midgetgolf Aan de overzijde, over de Irenebrug in Terbregge, kiest de fietser of skeeleraar, weer de oevers van de Rotte, maar kan even afbuigen en de borden volgen naar het Paviljoen Bergse Plas. Hier hebben ze heerlijke pannekoeken en kan men met een groepje midgetgolfen. Dan is men in het Lage Bergse Bos dat geliefd is bij natuurliefhebbers en wandelaars. surfplanken te huur. ook de sportvis ser kan er zijn hart ophalen. De vis stand in de Rotte en omliggende wa ter en is uitstekend. Met een geldige visakte en een dagvisvergunning van het recreatieschap mag men overal vissen. Fietsen Bij kampeerterrein Zevenhuizen zijn fietsen te huur en kan men eveneens op twee wieltjes gaan schaatsen. Zo wel schoenen als skeelers zijn hier te huur om een tochtje langs de Rotte te maken. De fietstocht geeft aardige verge zichten en toont fraaie plekjes. Richting Oud-Verlaat moet de fietser beslist even afslaan naar de Zeven- huizerplas. Een unieke plas, ontstaan door afgraving. Grond en zand uit dit gebied is gebruikt voor de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Zeven kamp. De diepte van de plas is ca. 18 meter. Vanwege die diepte bevriest deze in de winter nauwelijks. Hier is ook een duikersvereniging actief, wordt er veel gesurfd en kan er ge zwommen worden Pottenbakken Een bezoek aan Artihove is zeker de moeite waard. Hier worden exposities gehouden en ziet men plateelschilders bezig. Pottenbakkerij Joop Cock mag men zeker ook niet overslaan. Men kan gaan golfen in het Hoge Bergse Bos, waar ook een parcours is voor mountain-bikes. Skiën Men kan er zelfs skiën of de kunst-skibaan. De tocht langs de Rotte, op Bleiswijks grondgebied: de Bleiswijkse Zoom, met kanovijvers e.d.is de moeite waard. Ongetwijfeld zal de fietser even afstappen om te genieten van de molens en de wijde aanblik van het polderlandschap; de wuivende korenvelden en de akkers met bieten en spruitkool. Wie een verrekijker bij zich heeft kan de haasjes zien dartelen, terwijl het oor geniet van de natuurlijke ge luiden van de diverse soorten vogels en gelukkig ook weer 'kikkergekwaak'. Uitblazen En dan is het even uitblazen op het terras van café De Roerdomp. Mijmerend aan de oever van de Rotte lijkt de stad heel ver weg.... Rotterdam/Zevenhuizen- Een rondje Rotte op de fiets is een genoegen. Maar een boottocht op de Rotte is nog sen prettiger gewaarwor ding. Zeker voor degenen die hun wortels aan de oevers van de Rotte hebben en nu eens met andere ogen de omgeving kunnen bekijken. De Croosboot is een ideëel Project dat gerund wordt roet vrijwilligers. Dit jaar is riet vierde seizoen. Informatie De Croosboot vaart van r/bPdag t/m vrijdag om ib 00 en 13.30 uur vanaf de Eaagmolenbrug. Op zater dag en zondag om 10.00, 12.00 en 14.00 uur Een en- «rie reis kost 6,25 voor vol wassenen. Kinderen beta- ien drie gulden. De boot is toegankelijk voor invaliden. voorkeur vooraf een a preserveren. Tel. 010- 4149 751 Tentweek Waddinxveen - "De dag van je leven" is het thema van drie dagen "tent-evangelisatie-recreatiewerk" van de Hervormde Gemeente Waddinxveen. Die beginnen op woensdag 12 au gustus in de gebruikelijke witte tent in de Zuidpias, tegenover winkelcentrum De Zuidpias en duren tot en met vrijdag 14 augustus Er is een bijzonder leuk programma waar als het ware als een 'rode draad' het thema doorloopt "De dag van je leven". Elke ochtend van 10.00 tot 12.00 uur is er een program ma met vertelling, zingen en knutselen met leuke acts en dergelijke, 's Middags is er op woensdag en donderdagmid dag sport en spel en vrijdagmiddag komt de bekende Ben v.d. Akker uit het zuiden om de kinderen een heerlijke slotmiddag te bezorgen. Zondagmorgen 16 augustus is de echte afsluiting in de grote tent met een samenkomst die om 9.15 uur begint met samen de liederen van de tentweek zingen en een verkon diging van ds. P. Vermaat uit Vlaardingen. Alle kinderen en ouders worden daarvoor uitgenodigd. Alle kinderen van de basisschoolleeftijd tot 13 jaar zijn hartelijk welkom. Deelname aan deze tentweek is gratis. Inl.tel.01828-19497. Polsstokverspringen voor teeners Voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar is er op vrijdagavond een spectaculaire sportieve happening met o.a. polsstokverspnn- gen en een volleybaltoernooi. Om 19.15 uur wordt de jeugd bij de tent in de Zuidpias verwacht: deelnamekosten f 1,50 p.p. Recreatie-evangelisatiewerk camping Breedijk Inmiddels is het recreatie-evangehsatiewerk op camping Breedijk aan de Henegouwerweg van start gegaan. In het weekeinde: op vrijdagavond en zaterdag overdag, is het team van de Hervormde Gemeente aldaar actief met sport en spel. recreatieactiviteiten, terwijl ook het evangeliserende aspect een belangrijk onderdeel van het programma vormt, zeker op zondag. Dit recreatiewerk duurt tot 23 augustus. Voor degenen die toch nog besluiten om op vakantie te gaan: Wie geen tent of caravan heeft zou eens kunnen overwegen om te gaan 'trekken' en een trekkershut als tijdelijk onderkomen te kiezen. Er staan vele tientallen trekkershutten in Zuid-Holland. Kampeerterrein Zevenhui zen heeft er ook twee. Ideaal voor over nachtingen tijdens een trektocht per (brom)fiets, te voet, te paard, met de motor of de auto of per openbaar vervoer. In een trekkershut treft de gast twee sta pelbedden aan met matrassen en kussens, een tafel met vier stoelen, een gasstel, een electrische lamp, een stopcontact en spul len om de boel schoon achter te kunnen laten. Er is meestal geen verwarming en voor slaapzakken, bestek en keukengerei moet de 'trekker' zelf zorgen. In het zomer seizoen is het verstandig een trekkershut op de camping van zijn of haar keuze te reserveren. Dit kan bij het Nationaal Reser veringscentrum in Leidschendam, tel. 070 - 320 2500.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15