Wat gaan we vandaag eens doen? Programma Stompwijkse Paardendagen 1992 Themagebieden Kindervakantiefeest 1992 Rondvaarten op enomVlietland Alphen a.d. Rijn I Heempark Leiden Glasblazerij Hazebroek Molens Rijnsburg Een dag naar Drievliet 17 t/m 20 juli Maak eens een rondleiding in een veiling mee Q 0 0. Q Schoonhoven... zilverstad Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 17 Benthuizen/Zoetermeer: Tussen Lei den en Leidschendam ligt het re creatiegebied "Vlietland". Bij pavil joen Vlretland kan men opstappen op de "Barkas"een salonbootje dat door i liet gebied voert. Op dinsdag en jnnHprrianmiddaa vaart het scheepje 1 naar de Noord-AA in Zoetermeer, waar afgemeerd wordt bij een gei tenkaasboerderij in Zoeterwoude. De schipper laat de boerderij met zijn melkgeiten, koeien, varkens en ander kleinvee zien en de eigenares vertelt over de kaasmakerij. Men kan proe ven en kopen. Op zaterdagmiddag vertrekt de "Barkas" om 12.00 en 14.00 uur naar de molen "Zelden van Passé" langs de Meerburgwetering in Zoeterwou de. Naast deze speciale tochten kan op woensdag, vrijdag en zondag en zaterdag na 16.00 uur een rondvaart van een uur gemaakt worden om kennis te maken met de natuur van Vlietland richting Stompwijk. Vertrek: Poldertocht naar Stompwijk elk heel uur! Vlietland is per auto bereikbaar via de A4, afslag Zoeter- woude-dorp. Vervolgens de borden volgen. Inl. en reserv. tel. 071-413240. (zie foto elders in deze krant) Avifauna, de vogeltuin en het pret park, is een bezoek waard. Het vogel park is dagelijks open van 9.00 tot 21.00 uur. De speeltuin tot 18.00 uur. Inl. 01720-31109 Een leuk idee zijn de rondvaarten over het Braasemermeer. Inl. voor excursie aan glasblazerij: tel. 01720 -72061. In Alphen a.d. Rijn is de molen "De Eendracht te bezoeken aan de Gouw- sluisseweg 46. Open elke zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In Hazerswoude-dorp de Wipkoren- molen met stelling "Nieuw leven", Dorpsstraat 228 tel. 01728-8357. Open zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In Katwijk molen "De Gerechtigheid" aan de Valkenburgseweg. open elke zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In Leiden: Houtzaagmolen d'Hees- terboom aan de Haagweg. open op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Tevens de korenmolen "De Put" aan het Galgewater. Zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. In Benthuizen is korenmolen "De Haas" elke zaterdag open. Men kan er tevens meel van de molen kopen e.d. Het Heempark Leiden aan de Oegst- geesterweg is van maandag t/m vrij dag open van 8.30 tot 17.30 uur, op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Hier treft de bezoeker een verzame ling van de gehele Nederlandse flora aan met in de zomer een bijenstal. Rijksmuseum v. Volkenkunde Steen straat 1t.m. 28 oktober tentoonstel ling "Bijenteelt". Geopend di t/m vr. 10.00-17.00 uur za en zo v. 12.00 tot 17.00 uur In de bloemenveiling Flora te Rijns burg is het mogelijk om deel te nemen aan een rondleiding. Inl. tel. 01718- 24140. Open van maandag t/m vrijdag van 6.00 tot 10.00 uur. Aan de Vliet in Rijswijk, tussen Delft, Voorburg en Den Haag, ligt een heel leuk familie-speelpark, Drievliet ge naamd. Inl. tel. 070 - 3999 305 Inlichtingen bij de VW-kantoren van Alphen a.d. Rijn tel. 01720 - 95600; Leiden tel. 071 -146 846; Katwijk: 01718 -75444 "Zo'n mooie midgetgolïbaan is er nergens in de regio". Dat vindt de familie Kroon uit Moerkapelle die we zaterdagmiddag bij toeval ontmoetten tijdens het verjaarspartijtje van hun bijna (8) jarige zoon Daniël op de midgetgolfbaan in Boskoop.... Regio- Liefhebbers van paarden kunnen volgende week hun hart ophalen tijdens de Stompwijkse paar dendagen in Stompwijk achter Zoetermeer, richting Leiden). Op vrijdag 17 juli begint het programma met een klaverjaswedstrijd m het plaatselijke cafe De Gouden Leeuw" aanvang 14.00 uur. n» De openingsoptcoht vertrekt om 18.30 uur. Het plaatselijke fanfarecorps gaat voorop, waarna de Stomp wijkse pony-en paardenverenigingblesruitersen de Friese [paarden van stalhouderij De Hooge Gouwe, uit Gouda mee doen. Start: Kniplaan. Om 19.45 uur is er een hindernisspel voor bromfietsen op het feestterrein. "René and the Alligators" en "Firefly" verzorgen 's avonds met optredens m combinatie met discomuziek het muzikale gedeelte in de feesttent. Zaterdag 18 juli is er een Kindershow verzorgd door Peter Steyaart uit Monster, 13.00 uur. Pony-en paardenspringwedstrijden beginnen om 13.30 uur. De "Nooit Gedacht Veldloop" wordt's avonds gehouden. Zondag 19 juli zijn er div. spectaculaire paardenshows vanaf 13.00 uur met zes halflingers van de tam. Geelen uit Limburg. Vervolgens is er een 'happy hour' met tot besluit een stoelendans om 20.15 uur. Maandag 20 juli is er een 'kortebaandraverij' om de grote prijs van Stompwijk, aanvang 13.30 uur. De Feestdagen woorden maandagavond met een groots vuurwerk om ca. 23.00 uur besloten. Boskoop - Niet alleen voor een kinderpartijtje gaan liefhebbers van midgetgolf naar het fraaie midgetgolfpark, ook volwassenen kunnen fervente midget- golfspelers zijn. Hoewel de stichting de verhuurder van de banen is (18 holes: wedstrijdbanen!) heeft de midgetgolf ook een vereniging, die 45 leden telt. Op de foto enkele leden die op zaterdagmiddag komen trainen. Hoewel niet allemaal aanwezig, zijn er enkele spelers bij die op 18 en 19 juli deel gaan nemen aan de nederlandse Kampioenschappen voor Zestallen te Venray. Het team met de beste spelers van de midgetgolfclub uit Boskoop dat dis trictskampioen werd en met vier andere teams de wedstrijden zal spelen bestaat uit de volgende personen: Remco v.d. Bos, Hans Redegeld, Ruud de Frankrijker, Ruud Slappendel, Wim Gerrits, Jan-Kees van Voskuilen en Ad van Voskuilen, (zeven personen= 1 reserve) Wie graag een rondleiding wil door de Bloemenveiling in Bleiswijk kan zich hiervoor aanm.elden bij mevrouw Renée Bouwmans tel. 01892-40200. Elke werkdag begint de rondleiding om 8.00 uur. Behalve aan de veiling- kloken wordt ook een bezoek ge bracht aan het AGRO-center en de rondleiding wordt besloten met een informatieve film. De rondleidingen door de bloemen veiling duren twee uur en de deelna me een rijksdaalder per persoon. Bij de Groenen- en fruitveiling "De Kring" worden geen speciale rondlei dingen georganiseerd. Wel zijn be zoekers na een telefoontje welkom: tel. 01892-41200. Bloemenveiling Westland Wie mee wil doen met de rondleiding door Bloemenveiling Westland in Naaldwijk kan telefonisch hierover informatie verkrijgen 01740 -32158. 0.1(0. Boskoop - Na een rondvaart door Boskoopse wateren is het een leuk idee om een partijtje midgetgolf te gaan spelen. De weg naar de midgetgolfbaan wordt goed aangegeven. Het ANWB-bord bij de Goudse Rijweg geeft duidelijk richting aan naar de Azalealaan. De midgetgolfbaan is eigendom van een stichting die met vrijwilligers de midgetgolf 'bemand'. Er is een prachtige kantine bij en een groot terras. Partijen kunnen hier na afloop van een midgetgolf een barbecue houden, welke door de plaatselijke slager geregeld kan worden. De banen zijn in het zomerseizoen open vanaf woensdag 15 juli van 13.30 tot 21.00 uur woensdag t/m zondag. Op maandag en dinsdag uitsluitend op afspraak. Voor groepen is het aanbevelenswaard om van tevoren een baan te reserveren. Tel. 01727 -13476 of 14183. Zoetermeer-Floriade -Het Floriade- terrein is onderverdeeld in zeven the magebieden. Deze zijn in vormgeving en inrichting verschillend van elkaar. Ze contrasteren op de grenzen dui delijk met elkaar. De eenheid van het totale gebied wordt in stand gehou den door twee overkoepelende stel sels. Vanuit het landschap, de sinds eeuwen bestaande verkavelingsrich ting van de polder, die via lineaire boombeplantingen wordt versterkt en als nieuw element het assenstel- stel van de ganzevoet. Deze assen zijn van noord naar zuid resp. vormgege ven met kleur als een bloemenloper, met grond- een dijklichaam en met water -een singel met vijverpartij. De zeven themagebieden zijn in het raamwerk ingepast, a. Entreegebied: handel, transport/ distributie en de tuinbouw; b. Exposi- tiegebied I: produktie en de tuin bouw; c. Expositiegebied II: consument en de tuinbouw; d. Expositiegebied III: wereld en de tuinbouw; e. Regionaal groengebied noord: mi lieu en de tuinbouw; f. Regionaal groengebied zuid: toe komst en de tuinbouw; g. Wijkpark: recreatie en de tuin bouw. Zevenhuizen - Op donderdag 13 en vrijdag 14 augustus a.s. wordt weer het jaarlijkse Kindervakantiefeest in en om de Hervormde kerk gehouden. "Ga je mee op reis?" is het thema van dit festijn waarvoor de kinderen van 5 t/m 12 jaar op donderdag 13 augustus om 9.45 uur op het kerkeplein verwacht worden. Edelambachtshuis Schoonhoven heeft tevens een Edelambachtshuis, aan de haven. Het Edelambachtshuis werd in 1983 op schitterende wijze gerestaureerd door 'Monumentenzorg', zodat de juiste sfeer en plaats voor het edelambacht werd geschapen. Zowel beneden als op de eerste verdieping vindt de bezoeker een enorme collectie zilveren voorwerpen, die uniek is in Nederland. Tevens is er een oude werkplaats ingericht waar men zich een beeld kan vormen hoe deze voorwerpen ver vaardigd werden. Inl. tel. 01823- 2614 bil is Korenmolen De Haas in Benthuizen Een bezoek aan Schoonhoven loont de moeite, men vindt er het Goud, Zilver- en Klokkenmuseum, wat gevestigd is in de voormalige havenkazerne van de Zilverstad. Dat is de naam van Schoonhoven, dankzij de zilverindustrie in de 18e en 19e eeuw. Het museum herbergt veel oude en eigentijdse voorwerpen van edelmetaal en tevens een uitgelezen verzameling 'tijdmeetinstrumenten'.Inl. tel. 01823- 5612. vr. L3UU

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17