De geneugten van het kamperen op kampeerterrein Zevenhuizen PRETTIGE VA IIAUT VAN III WENST AL HAAR LEZERS EEN Gouwebos Op stap Kennismaking met Recreatieteam van camping Zevenhuizen Federatie van Musea in Zuid-Holland r> Gouweba( "De Sniep" Op vakantie zonder reisziekte Interkerkelijk Evangelisatie- Recreatiewerk op kampeerterrein Programma Stage Vier weken Vakantie is een feest voor kampeerders in Zevenhuizen Sport en spel Zondagse samenkomst ~i I Reisziekte geen echte ziekte. Zonder zorgen op reis I Wees voorbereid op reisziekte J Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 19 Entertainment op camping Zevenhuizen Elke dag komen er nieuwe gasten op kampeerterrein Zevenhuizen. Van lieverlede raakt de camping vol, ech ter er vertrekken ook weer kampeer ders die plaats voor anderen maken. Het echte hoogseizoen begint zo'n beetje over een week of twee. Dan is bet beter om te reserveren... Op vrijdagmiddag 3 juli, toen in Ze venhuizen en de regio de scholen hun deuren sloten en de zomerva kantie begon, bracht Hart van Hol land een bezoek aan de camping. Dit zijn links Elly Verhagen en rechts Annemieke Visch. Zij zullen de komende i drie weken kinderen een dagprogramma bieden en jeugd en volwassenen 's avonds op sport en spel trakteren.... Zevenhuizen - Als de Recreatie-editie van Hart van Holland verschijnt, is het taeatiewerk op kampeerterrein ze venhuizen al van start gegaan. Dat gebeurt onder leiding van twee [meisjes. De 16-jarige Elly Verhagen uit Luttelgeest en de 17-jarige Anne miek Visch uit Ermelo, beiden 2e jaars studenten van de MDGO-SRAW-op- leiding te Zwolle, hebben voor de eerste week al een programma op gesteld. Het spits bijten ze af met een Zes; kamp zaterdagmorgen en middag, op de dag dat camping Zevenhuizen haar 25-jarige bestaan viert, (jl ■maandagmorgen is hun weekpro- gramma begonnen.) Dagelijks is er een ochtendevenement voor de jongste kinderen van 10.00 tot 12.00 uurmet de nadruk op knutselen; 's- middags wordt er een sportieve hap pening voor de wat oudere jeugd op touw gezet en 's avonds is er weer een spel of manifestatie, maar kan ook gewoon een Bingo-spel zijn: soms voor de oudere jeugd, een andere keer voor jong en oud. Ditrecreatiewerk op camping Zeven huizen vormt voor de twee vriendin- ton, een onderdeel van een stage opdracht van negen weken. Drie we- kon ervaring hebben ze al achter de big op recreatiepark "De Roompot", waar ze straks terugkeren om hun laatste drie weken van hun stage hopen vol te maken. "Kampeerterrein Zevenhuizen is dui delijk anders dan zo'n recreatiepark. Het lijkt ons hier best leuk, er zijn heel veel mogelijkheden en we hebben het zwembad waar ook van alles in ge daan kan worden. De kinderen die hier kamperen mogen er gratis in en zo kunnen we morgen, als we de opening hebben met een Zeskamp, ook enkele onderdelen in het zwem bad organiseren", lacht Annemiek. Elly zegt dat ze blij zijn met hun stage op deze camping en hun tijdelijk on derdak; een vrijwel nieuwe caravan, eigendom van kampeerterrein Zeven huizen. Ze benadrukt dat ze ook na mens kampeerterrein Zevenhuizen hun activiteiten ontplooien die tevens door de camping bekostigd worden. Via de NCR (afdeling Zeeland) zijn zij hier gekomen en andersom is kam peerterrein Zevenhuizen, aan hun adres gekomen. Af en toe komt er een stagebegelei der langs of een leraar van school om hun activiteiten te beoordelen. Om dat ze dit leidinggevende werk ooit als recreatie-sportleider, nog eens als beroep uit zullen oefenen, doen beide meisjes het met veel plezier en inzet van al hun energie. Elly: "Fijn dat we de caravan hebben om ons tussen de programma-onder delen af en toe terug te trekken en even uit te rusten, want dat heb je echt wel nodig. Campingwerk is heel intensief en heel leuk". Annemiek knikt bevestigend... Zevenhuizen - Op kampeerterrein Zevenhuizen behoeft de jeugd zich niet te vervelen. Integen deel! Dagelijks wordt hen een gevarieerd programma geboden. De eerste weken tot 25 juli is er een recreatieteam door de campingorganisa tie aangetrokken.... Vanaf 25 juli wordt dit recreatiewerk gedaan vanuit de IREC: de interkerkelijke recreatie- en evangelisatiecommissie. Begeleid door commis sieleden van de IREC, is er wekelijks een ander team jongeren dat de jeugd op aangename wijze bezighoudt, met sport, spel, knutselen en verhalen. Dat gebeurt in en om het befaamde 'hok' een speel-en ontmoetingsruimte naast de kantine op kampeerterrein Zevenhuizen. Al meer dan 20 jaar is de IREC actief op de camping. Kinderen van vroeger zijn in sommige gevallen, de ouders van nu die liedjes leerden die nu soms nog gezongen worden. Kinderen vinden het heerlijk om s' morgens knus bij elkaar te zijn in de kring, met zingen- meestal met muziekin strumenten- luisteren, een vertelling en daarna het verwerken van het bijbelse verhaal in de vorm van een leuke knutselopdracht. 's Middags wordt de kamperende jeugd een sport-en spelprogramma geboden van ca. twee uur, terwijl oudere jeugd en volwassenen 's avonds entertainment krijgen waarin feiten concreet of abstract verwoord kunnen worden, d.m.v. discussieavonden: op dinsdag of b.v. een optreden van een artiest, op donderdagavond. Zo is er op donderdagavond 6 augustus een videofilm "Jezus feit of fictie"; een optreden van gooche laar Erik van Dam op 20 augustus, wordt er een documentaire vertoond op 13 augustus en komt "De Hoop" uit Dordrecht spreken over 'gokver slaving' op donderdag 30 juli. Op zaterdag is er wekelijks voor jong en oud een happening, 's- Middags in ieder geval een sportie ve happening, variërend van een Zeskamp tot spuitwedstrijd met de brandweer. Federatie van Musea in Zuid-Holland is een vereniging waar ruim 120 ^stellingen bij zijn aangesloten, het bureau van de Federatie, waaraan ook de Provinciaal museumconsulent is verbonden, vormt het centrale punt voor advisering aan de musea op alle onderdelen van de bedrijfsvoering. Heze Federatie geeft een boekje uit "Musea in Zuid-Holland", rowin staan alle musea vermeld. Voor aanvrage of inlichtingen over Musea »an men de Federatie schrijven: Nobelstraat 1 e 2513 BC te 's -Gravenhage of PeUen: tel. 070 -362 4121. N.B. Een Museumjaarkaar is zo gek nog niet. Inl. 071 -133265/133068. aze geeft gratis toegang tot ruim 375 musea in heel Nederland, een jaar lang. iue Kaart is te koop bij alle VW kantoren en de meeste deelnemende musea. Dit is goochelaar Erik van Dam, die op 20 augustus naar camping Zevenhuizen komt Kleinkunst Zo komt er op zaterdagavond 15 augustus de "Ik, ik en ego"-klein- kunst-groep. "Gebruikelijk zijn de onderdelen voor de jeugd, maar voor het avondprogramma zijn er nu wat veranderingen", zegt Nellie Bie- mond, hetgeen Elsbeth Hof beves tigt. Beiden zijn commissieleden van de IREC, de commissie namens de plaatselijke Hervormde en Gerefor meerde kerk. Er zijn in totaal acht commissieleden. Zij organiseren het campingwerk, maar vrijwillige teamleden: wekelijks vier, stellen het weekprogramma op. Overigens is het telkenjare moeilijk om gemotiveerde jongeren te krijgen voor dit vrijwillige recreatie evangelisatie-werk. Vooral de laatste week tot 21 augustus, omdat de middelbare scholen in de regio Gouda dan alweer begonnen zijn. De regio Rotterdam nog niet, verschilt twee weken en daarom zullen er dan nog genoeg kinderen aanwezig zijn om er leuk mee op te trekken. Happenings Uiteraard staat ook deze zomer weer een lampionnenoptocht (7 augustus) op het programma, wordt er een kampvuur gehouden en is de slotavond, vrijdag 21 augustus, een Franse avond. Op de vraag of er zondag nog diensten gehouden worden, klinkt een aarzeling. Elsbeth en Nellie maken duidelijk dat men over het algemeen de wijze waarop de samenkomsten gehou den werden, niet aan het beoogde doel vond voldoen. Daarom heeft de IREC besloten om van een traditie af te wijken en op zondagavond om 19.00 uur een 'open' bijéénkomst te houden met de gaande en komende teamleden (afscheid van degenen die de afgelopen week actief op de camping waren en begroeting van de nieuwe). Eén en ander wel met zingen en een korte meditatie, maar zonder het idee dat het om een 'kerkdienst' gaat. De campinggasten zijn hartelijk welkom bij deze ontmoeting en begroeting met een informeel karakter. "Daarom noemen we het een "instuif"," knikt Elsbeth, "dan merk je dat het ongedwongen is". Zij en alle betrokken bij het IREC- werk op de camping, hopen dat het voor alle betrokkenen: gasten, recreanten en teams een fijne zomertijd wordt op camping Zeven huizen... Waddinxveen-Dichtbij huis, op Waddinxveens grondgebied, tussen Noordeinde en Gouwe, ligt een jong bosgebied het 'Gouwebos'. Hierin zijn wandelroutes uitgezet. Ook is het mogelijk met een roeibootje rond te varen in de verbrede vaar ten. Er is veel speelruimte voor de jeugd. Wie een dag er op uit wil trekken en lid is van de ANWB, kan op het ANWB-kantoor in Gouda, tegen vertoning van de lidmaatschapspas gratis het boekje "Op Stap" afhalen met 14 streken nader bekeken.... Ideeën voor een dagje uit.... Nuttige informatie... Waddinxveen -Gouwebad "De Sniep" is een subtropisch zwemparadijs dat ook op minder fraaie zomerdagen een bezoek dubbel en dwars waard is. "Genieten is het juiste woord voor alles wat er in "De Sniep" te beleven valt", staat er in de folder te lezen. Kinderen en volwassenen hebben dikke pret als ze vanaf de 55 meter lange, veilige glijbaan in een bassin terechtkomen en de wildwater- stroom en borrelbanken zijn sensationeel. De whirlpool biedt ontspanning en het solarium geeft de bruining, die anders buiten te verkrijgen valt... Jong en oud kunnen zich gezellig vermaken en verpozen op het f-pTTOO Inl. tel. 01828 -12570. Reizen naar de vakantiebestemming kan voor mensen die last hebben van reisziekte een ware kwelling zijn. Vaak zit men langdurig in de auto, op de boot, in de trein of vliegtuig met alle gevolgen van dien. Men krijgt last van duizeligheid, hoofdpijn, eem drukkend gevoel op de maag, misselijkheid en het gevoel te moeten overgeven. Reisziekte kan er voor zorgen dat men zich uitermate belabberd voelt en dat is zeker niet de juiste stemming om de vakantie mee te beginnen. Gelukkig bestaat er een uitstekend middel, dat bij iedere apotheker en drogist te krijgen is, waarmee reisziekte voorkomen kan worden. Deze I tabletten hoeven niet enige dagen van te voren te worden I ingenomen maar pas op het moment dat het nodig is, want ze j werken doorgaans al na een kwartier. I Reisziekte is niet zozeer een echte ziekte, maar meer een normalereactie van het lichaam op een abnormalesituatie I zoals b.v. vliegen of varen of lange auto-ritten. Ons evenwichts- I orgaan speelt hierbij een belangrijke rol. Als een soort "verde digingsmechanisme" tegen die nieuwe situatie is het even- I wichtsorgaan er verantwoordelijk voor dat er bepaalde stoffen I worden aangemaakt (histaminen), die o.a. het braakcentrum in de hersenen stimuleren met als vervelend gevolg dat men zich I misselijk gaat voelen en o.a. denkt te moeten overgeven. Niet I iedereen heeft evenveel last van deze "aanpassings"-ver schijnselen. De een is veel gevoeliger voor reisziekte dan de I ander. Reisziekte kan prima worden voorkomen. Allereerste wordt de kans op het krijgen van reisziekte geringer door wat algemene voorzorgsmaatregelen in acht te nemen. Zo is het b.v. niet verstandig om met een lege maag op reis te gaan. Een lichte maaltijd voordat men vertrekt is aan te raden. Voldoende frisse lucht in de auto, trein of bus is ook belangrijk. Tijdens langere reizen wordt doorgaans ook meer gesnoept dan thuis. Teveel suiker ineens, daarvan ga je je ook niet beter voelen en te veel drop heeft een nadelige invloed op de bloeddruk. I Het is aan te raden voordat u vertrekt bij uw apotheker of drogist I lang te gaan voor een snelwerkend geneesmiddel tegen reis ziekte zoals b.v. Primatour. Zeker als het bekend is dat een van I de reisgenoten gevoelig is voor reisziekte is dit geen overbo- I dige luxe. Dit middel voorkomt niet alleen reisziekte, maar geneest bovendien de verschijnselen ervan.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19