Hart van Holland - allerlei Buurtfeest Oud Verlaat Goed... te weten Reparatie ophaalbrug I Jeu de boulestoernooi pers Exposities in het Groene Hart Ziekenhuis Geen oud papier in augustus Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 21 Jozef-lokatie Bleuland-lokatie Het prachtige zomerweer doet mij goed - zoals velen. Het nodigt mij uit tot met plezier buiten werken. Al bezig zijnde denk ik: Uitste kende weersomstandigheden om het huis te schilderen. Zó sta ik nog met de schoffel in de tuin, en zó sta ik met schuurpapier en ver- femmer buiten om het huis in de beits te gaan zetten - de ramen dan. Altijd als ik aan zo'n klus begin word ik zeer aktief, omdat ik zie dat het er weer keurig netjes uit gaat zien. Het bezorgt mij tevens een welkome afleiding, om dat mijn toestand op dit ogenblik van ontzettend depressive aard is. Ik doe er ook nog de radio bij aan en zo zal ik mij naar de avond toe werken. Onverwacht stapt een schoondochter binnen. Ge lukkig. Weer aanloop. Ik-zet even koffie, tijdens het drinken mag ik mijn hart luchten - ik loop over - en als zij vertrekt heeft het mij toch weer wat opluchting bezorgd. Ik hou niet van gejammer als het niet nodig is; doch dit was nodig. De schoondochter luisterde. Ik ben haar daar zeer dankbaar voor, en na een telefonisch opbeurende babbel met één der dochteren, ben ik de dag toch op een prettiger manier doorgekomen, dan ik die ochtend had voorvoeld. Wat let mij om dit op papier te zetten? Het is goed dat mensen eens even aanlopen voor een babbel bij anderen, die er soms zo'n ont-zet-ten-de be hoefte aan kunnen hebben, zoals ik momenteel. Corrie van Nierop. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Soms zijn weersverwachtingen onheilsspel- lend, echter met voorzorgsmaatre gelen kun je een waterballet voorko men. Zaterdagmiddag en avond 4 juli was het jaarlijkse 'buurtfeest' in Oud Ver laat. Vielen er onverwachts tot ca. kwart over twee, telkenkere hoos buien, na half drie, toen het startsein voor het Buurtfeest werd gegeven, viel er geen druppel regen meer in Zevenhuizen. De lucht klaarde op, de zon scheen en het werd een gewel dige middag en avond in Oud Verlaat waar de saamhorigheid centraal stond. De bezoekers waren aanvankelijk nog wat aarzelend Toch is het feest succesvol verlo pen.... Overigens, die middag leek het rond de Zevenhuizerplas wel uitgestorven..en dat terwijl de Rot terdammers nog geen vakantie had den, en de zon toch weer scheen.... Regio- De vitrines in de polikliniek wor den de komende twee maanden inge richt door Gees Goetheer-van Vliet en Nelleke Kroese-Vingerling. Gees ge noot haar opleiding aan de vaktechni sche school voor keramiek in Gouda, volgde een glazuurcursus in Schiedam en moderne vormgeving keramiek bij Elma van Leuzen in Den Haag. Van 1985 exposeerde zij op verschillende plaat sen in Nederland en gaf een aantal jaren les in haar eigen atelier. De in het landschap voorkomende vormen en kleuren inspireren haar, waarbij ze vaak gebruik maakt van ronde vormen. Voor deze expositie heeft Gees met porseleinklei gewerkt. Het bijzondere daarvan is, dat je er dun mee kunt wer ken en de ingekleurde pigmenten na het stookproces van 1220 graden heel helder terugkomen. Nelleke heeft de opleiding kunstaca demie mode gevolgd en is daarna als styliste werkzaam geweest. De laatste jaren houdt zij zich bezig met droog bloemencomposities. Als aanvulling op de keramische vazen van Gees is ze tot deze composities gekomen, waar door een harmonie is ontstaan tussen beide kunstvormen. Zevenhuizen - Veel bewoners van de wijk Zuidpias, ondervonden vorige week hinder van de reparatiewerkzaamheden van de ludieke ophaalbrug over de Ringvaart. Zij konden helaas niet lopend naar het dorp via het Kerkepad. Gelukkig is de brug weer gerepareerd en op z 'n plaats. De werkzaamheden die als groot onderhoud verricht zijn betreffen o.a. - het demonteren van de balansarmhet verwijderen van klossen, schoren, het demonteren van de hameipoort c ahet aanpassen van de hameipoort, incl. de levering van materialen; het stellen en afmonteren van de ha meipoort c.ahet uitvoeren van schilderwerken: dat moet nog gedaan worden. De kosten werden geraamd op f 28.500,welk krediet onlangs door de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle, beschikbaar werd gesteld. Moerkapelle - Op 1 augustus a.s. wordt er geen oud papier ingeza meld in Moerkapelle i.v.m. de va kantie. Er staat dus geen container! De Goudse schilderes Lidia de Korte exposeert t/m eind augustus haar werk in de vitrine in de polikliniek. Lidia vervaardigt "kleine kunstwerkjes" waarbij zij gebruik maakt van diverse materialen waaronder papier, hout en leer. Door middel van verschillende verftechnieken zet zij haar gevoelens op het door haar voorgemodelleerde materiaal, waardoor er de ene keer abstracte kunstwerkjes met zacht ver lopende pasteltinten ontstaan en de andere keer een harde kleurencombi natie, welke zij volledig in harmonie weet te brengen. In feite is ieder "kunstwerkje" een momentopname van haar gevoelens. Lidia werkt op klein formaat, omdat zij haar kunstwerkjes o.a. verwerkt op wenskaarten, oorbellen, haarspelden en broches. Hoewel het voor haar hobby is, blijft zij streven naar perfec tie. Naast deze expositie op de Bleu- landlokatie is haar werk regelmatig te zien op de Kreamarkten in de Buurtstee aan de Gildenburg 1 te Gouda. Ter gelegenheid van zijn 80e verjaar dag exposeert Rien Stark nog t/m 24 juli in de polikliniek en de toegangs-gang. Het betreft een overzichtstentoonstel ling van olieverfschilderijen en aqua rellen. Rien Stark is voornamelijk een autodidact. In de oorlog kreeg hij les van kunstschilder Pieters in diens ate lier in Amsterdam. Na lange tijd niet meer te hebben geschilderd, pakte hij eind zeventiger jaren de draad weer op en begon met aquarelleren op de Werkschuit in Amsterdam, onder lei ding van Iqor Kucsmirak. Sinds Rien in 1984 naar Gouda verhuisde, was hij gedurende 4 jaar^actief op de Werk schuit alhier en werd vervolgens lid van "De Goudse Streek". Later werd hij een van de oprichters van "Het Gouwe Palet", waarvan hij thans in leeftijd het oudste lid is. Waddinxveen - De regionale pers was uitgenodigd om deel te nemen aan het 'pers-jeu-de bou- les-toernooi' dat aanvankelijk plaats zou vinden op vrijdaga vond 26 juni, maar vanwege de finale van de E.K. voetbal verzet werden naar 3 juli. Op die vrijdagavond bleken me dewerkers van kranten reeds op vakantie, zodat slechts RTW- Waddinxveen, de Goudsche Cou rant en Hart van Holland verte genwoordigd waren. De Goudsche Courant met vijf personen, Hart van Holland met zes personen en RTW met twee personen/ hadden die avond ook uitzending). Elk deelnemer kreeg een lid van jeu de boulesvereniging Wad dinxveen als teamlid toegewezen als equipeleider. Zo waren de teams vrijwel gelijkwaardi ge tegenstanders en was er ook nog een factor 'geluk' bij het spel. In poule A werd het team I. Hulskamp/ lngrid Bish (HvH) winnaar en in poule B N. Schifferling/John Heijkoop (HvH). Hoewel het de hele avond dreigde te gaan regenen en onweren, konden de partijen helemaal uitgespeeld worden, maar de finale niet meer plaatsvinden om 22.00 uur vanwege de bliksem. Op punten bleek John z'n aanstaande bruid te overtroeven en won hij de wisselbeker voor Hart van Holland. In de prijzen vielen: A-poule: tweede prijs: W. Hendriks/ Luuk Kortekaas (GC); 3. 1. K ooistra/ Lauret Vossepoel (GC). B-poule: 2. T. Tabben/ J. Hertog- Bron (GC); 3. H. v. Woudenberg/ Arie van Leeuwe (HvH). Alle prijswinnaars gingen met een fles wijn naar huis. Uiteraard klonken er hartelijke dank woorden voor deze ontvangst en was dit een uitermate leuke wijze van pro motie van de jeu-de-boulessport.... En mocht iemand in Zevenhuizen het balletje willen opwerpen om hier met een vereniging op te richten: Waddinxveen is gaarne bereid om hier bij te adviseren. en Hart van Holland wil zonodig één en ander promoten. In plaats van in de file naar Frank rijk, jeu de boules spelen in je eigen woonplaats... Leuk idee

Hart van Holland | 1992 | | pagina 21