jeugd Aeolus op trainingsstage Sponsorloop Scholenactie "Je verste vriend" ■jn Denemarken cpositie Anke Mensink Concordia met vakantie Medailles voor "De Gouwe" op nationale [kampioenschappen Kerkdiensten Floreant (za) kampioen van Nederland Nieuwe huisvuilauto voor Waddinxveen Kerkdiensten Goud voor Boskoper Mark v.d. Zijden en pech voor Jan Willem v.d. Hoek Waddinxveen zondag 12 juli Spanning Kwaliteit Boskoop zondag 12 juli Hart van Holland/8 juli 1992 pagina 25 Laddinxveen- Op uitnodiging van de bondscoach van de Deense jeugdse rie de Nederlander Ron Daniels, zijn riee week 5 talentvolle Lsdspe(e)l(st)ers van badminton- •lub Regio Effekt/Aeolus vanaf Schip- jol vertrokken voor een 5-daagse trai- Lgsstage in Kopenhagen Jop het recent verspeelde 6e Regio Ef- lekt jeugd-team-invitatie-toernooi" is Ie Waddinxveense vereniging in con tact gekomen met de Nederlandse Lndscoach, die samen met 5 Le(e)l(st)ers van de Deense jeugdse- ïgctie extra glans gaf aan het door Ae- lolus georganiseerde toernooi. De 5 ■jeugdigen die de stage in Denemarken Imogen volgen zijn: Annelies Besse (14 jr.), Viola Scheijen (16 jr), Ilse v. Steijn (17 jr.), Dennis v.d. Berg (17 jr) en Hugo Maat (16 jr). Komend seizoen zullen allen in de hogere seniorenteams van Aeolus uitkomen tijdens de distriks- kompetitie. Viola Scheijen (afkomstig van het Woerdense BC Saturnus '68) komt zelfs uit in het le team, dat 4e klas landelijk gaat spelen, als vervangster van de vertrokken speelster Anita v.d. Starren. Deze korte trainingsstage wordt door de Waddinxveense vereni ging dan ook gezien als een ideale start van de voorbereiding voor de onge twijfeld zware kompetitie die hen te wachten staat, aangezien de trainings methodiek van de Denen heeft bewe zen haar vruchten af te werpen. iaddinxveen/Scheveningen - Op het Lrth Sea Jazz Festival, dat dit jaar hoor de zeventiende keer zal plaats- linden te Scheveningen, is Anke Men- Isinkuit Waddinxveen één van de deel- femers aan de expositie van Beeldende lunst. Evenals het festival, dat het [grootste is op Jazzgebied in Europa, leeft de tentoonstelling een interna- lionaal karakter. Mensink, die sinds 11987 exposeert en die in 1987 de Kunstprijs van de Stad Gouda won, laat [daar een aantal werken zien uit de serie [Roots Rhythm". Muziek is haar in spiratiebron, vooral Jazz, Blues, Funk, Koul en Afrikaanse muziek. |0e meeste kunstenaars die zich bezig houden met muziek beelden de musici laf of hun instrumenten. Mensink houdt [zich daarentegen bezig met de muziek pèlf: ritmes, tegenritmes, harmonieën, structuren en steeds terugkerende pa tronen vormen, evenals in die muziek, in haar werk een uitgangspunt voor vrije improvisaties. Daarbij komen vierkanten, cirkels en ovalen dikwijls voor. Het is kleurrijk, swingend, ab stract werk met af en toe een figuratief element. Andere kunstenaars die op het North Sea Jazz Festival exposeren zijn: Cor nelia van Beeveren, Caspari de Geus, Anneloes de Groot, Kevin Hamilton, Bhaskar Hendé, Tjarko ten Have, Kor Hendriks, Wim van der Hofstede, Francoise Jabour, Tinus Lowes, Gusta- ve Nouel, Michael Schilpt en Corinne de Vries. De tentoonstelling wordt geor ganiseerd door Artimediair, een orga nisatie die zich bezighoudt met pro motie en uitleen van eigentijdse kunst, te Den Haag. IWaddinxveen- Afgelopen week werden [voor de diverse groepen van Muziek- Jvereniging Concordia de laatste repe- jtitie-avonden gehouden in het clubge bouw. |Voor de mini- en majorettes is op maandagavond de laatste repetitie [avond gehouden. Op dit moment zijn [zij druk bezig met het instuderen van [diverse shows voor het gezamenlijk [concert wat op vrijdag 9 oktober in de Ontmoetingskerk gehouden zal wor- [den. Zo zijn de mini-majorettes bezig met een show op de muziek van de [bekende musical "The Cats" en ze zijn (samen met de majorettes bezig met het Instuderen van een Rock and Roll [nummer. De majorettes zijn bezig met een show op "Twins", wat het vrije concours werk zou zijn geweest van de harmonie. In deze show zullen de ma jorettes naast de twirlstok ook pom poenen gebruiken. Pp dinsdagavond heeft het slagwer kensemble hun laatste repetitie avond behouden. Het ensemble heeft dit jaar Veer een aantal slagintrumenten aan geschaft, w.o. een xyolofoon, temple- blocks en een cabasa. Op deze manier kunnen de leden meerdere slaginstru menten bespelen en daardoor diverse soorten muziekwerken instuderen. Ook zij zijn o.a. bezig met het pro gramma voor het komende concert op 9 oktober. Op donderdag 2 juni, zal de harmonie hun laatste repetitie avond houden. Deze repetitie zal een speciaal tintje hebben, want dan zullen ook de leer lingen van de harmonie in het orkest meespelen. Tijdens deze avond wor den er drie muziekstukken ingestu deerd nl. Two Russian Folksongs (twee Russische volksliederen), de Junioren mars en Theme uit Finlandia, de laatste twee stukken zijn bewerkt door de di rigent de heer G. de Knegt. Op deze manier kunnen de leerlingen kennis maken met het orkest en de leden. Deze avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur en is toegankelijk voor fami lieleden en andere belangstellenden en wordt gehouden in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 te Waddinxveen. addinxveen - De bij de voorafgaande jraectiewedstrijden geplaatste zwem mers en zwemsters voor de Nationale !™erkampioenschappen in het 50 m. pa in Amersfoort, hebben in het eer- He van de twee weekeinden weer een ■jtttalere-plaatsen behaald. Voor deze Tuouwe-selectie waren onder leiding l[® trainster Trudy Vermeulen extra ramingen ingelast om zo goed moge lijk voor de dag te komen. Ka v-d. Zijden werd de meest ge- 1 lerde Gouwe-zwemmer. maar liefst j J'egouden medailles werden zijn deel P de klasse jongens 1973. JP de 1500 m vrij (16.29.23), 200 wis- L A^.^-59) en de 100 schoolslag, aS hij zich kampioen van nederland <k?Tndekerk 'mmanuël 9.30 uur I (:w"i Koning H.l. Ambacht 11P ■ynJ8em- Kruiskerk8.30 uur ds. van Gurp en 14.45 uur thr.Afj aur dienst gescheiden gem. 9.30 en 17.00 Rafael I inkomst 'verdi gem. Zuidhonk 10.00 uur sa- er geen opgave) Rondjes lopen via de dijk. Voor elk rondje een elastiekje. Tel de elastiekjes en je hebt het aantal 'rondjes dat gesponsord werd... En daarvoor liepen de leerlingen zich aardig in het zweet, overigens onder ideale bewolkte weersomstandigheden bij een temperatuur van ca. 20 graden Celsius. Boskoop - Een sponsorloop vorige week woensdagmorgen gehouden door leerlingen van de Ichthusschool te Boskoop, bracht maar liefst ruim zes duizend gelden op!! De opbrengst van deze sponsorloop is bestemd voor vluchtelingen uit Mozambique in Malawi; Cambodjaanse vluchtelingen in Thailand en Somalische vluchtelingen in Ethiopië. In Malawi zijn er ca. 950.000 vluchtelin gen; in Thailand ca. 350.000 en in Ethio pië 500.000. Bijna de helft van deze vluchtelingen zijn kinderen, jonger dan twaalf jaar. Via gerichte projectsteun probeert Stichting Vluchteling juist voor hen op te komen. Door het steunen van onderwijsprogramma's door verbete ring van het drinkwater, door gezond heidsvoorlichting aan de ouders, zodat ziekten zoals malaria en diarree voor komen kunnen worden en door de aanleg van groentetuinen om gezonde voeding te bevorderen. Waarom is die huip zo hard nodig? In Malawi kunnen de vluchtelingen vrij en veilig leven, maar het land is zelf zo arm dat het nauwelijks in staat is om de eigen bevolking te voeden en werk te verschaffen. De vluchtelingen kunnen alleen overleven als er hulp van buiten komt. Stichting Vluchteling is gevraagd om in 1992 f 1.500.000 bij te dragen om het lot van de vluchtelingen, en met name het lot van de kinderen, te verbeteren. In Thailand verblijven de Cambodjaan se vluchtelingen in kampen achter prikkeldraad. De Thaise regering wil hen niet opnemen en ziet hen het liefst snel weer vertrekken. Alleen dankzij de Verenigde Naties en andere hulporga nisaties krijgen de vluchtelingen nog enige ondersteuning. De vluchtelingen wonen al bijna tien jaar in de kampen. Veel kinderen zijn in de kampen gebo ren en hebben hun eigen land nog nooit gezien, nu er een eind aan de burger oorlog begint te komen, hopen de eer ste Cambodjaanse vluchtelingen in de loop van 1992 naar eigen land terug te gaan. Tot die tijd blijft Stichting Vluch teling hen helpen in Thailand. Als zij terugkeren, is er hulp nodig in Cambodja: voor de bouw van huizen, de aanleg van drinkwatervoorzienin gen en de bouw van schooltjes, voor de lopende projecten in Thailand noemen. Op de 200 vrij haalde hij zilver in 1.55.75./ op de 200 vrij en de 200 wissel was hij ook nog ingedeeld in de finale bij de heren, hetgeen hem in die klasse een tweede en een derde plaats opleverde. bij de jongens 1975 werd Christiaan de Groot derde in 1.03.11 op de 100 m. rugslag en vijfde op de 100 vlinder in 1.00.99. Antoine Calis zwom dezelfde nummers in de klasse 1976 en werd resp. derde in 1.04.90 en achtste in 1.-03.32. Bob de Bruin legde bij de jongens 78 beslag op de negende plaats in 117.93. Jan Willem van der Hoek had vrijdag pech. hij bleek bij de start van de 1500 m. niet stil genoeg te hebben gestaan en werd daarom gediskwalificeerd, omdat het al de tweede start was kwam hij dit na 16 minuten en 42 seconden aan de meet pas aan de weet./ Zijn tijd zou goed geweest zijn voor brons, op de 100 m. rug zwom hij in de serie 1.02.32 en in de B-finale werd hij derde in 1.02.71. Sandra Berckenkamp werd op de 100 vrij bij de meisjes 1975 zesde in 1.00.80 en in de B-finale bij de dames eveneens zesde in 1.00.89. Marion van Hooft werd bij de meisjes 75 negende in 1.01.29 en op de 200 rug zesde in 2.35.27. De damesploeg, bestaande uit Sandra Berckenkamp, Natascha Matheeuw- sen, Ilse van der Dussen en Marion van Hooft werd twaalfde op de 4x 100 m. vrije slag estafette in 4.14.9 en de ploeg van de heren mark van der Zijden, Christiaan de Groot, Antoine Calis en Jan Willem van der Hoek zevende op 4 x 100 wissel in 4.10.07. Boskoop- Floreant-zaterdag is vorige week in Marken kampioen van alle Ne derlandse afdelingen geworden, daar mee mag Floreant zich dus kampioen van Nederland noemen en de ploeg is daarmee de eerste in de geschiedenis van de KNVB afdeling Gouda die deze titel in de wacht wist te slepen. Afde lingsvoorzitter J.F.T. Bredie was dan ook zeer in zijn nopjes met dit toch wel tot de verbeelding sprekende resul taat. Alle superlatieven schieten tekort bij hetgeen Floreant-zaterdag het afge lopen seizoen gepresteerd heeft. On betwist hoogtepunt is het laatst be haalde succes: kampioen van Neder land. Daarmee heeft Floreant voetbal geschiedenis geschreven voor Bos koop en de afdeling Gouda. Floreant- zaterdag begon het finale-toernooi in Marken met een hoopvol 0-0 gelijkspel tegen de gedoodverfde favoriet Rood- Wit uit Amsterdam. Toch bleek toen al dat de Boskopers een kwalitatief beter spelletje op de grasmat legden. Alleen de kansen werden (nog) niet benut. In een zinderende wedstrijd tegen Seolto uit het Brabantse Zevenbergen scoor de Gerrit v.d. Berg vrij snel 1-0, maar daarna verslapte de concentratie en wist Seolta weer op gelijke hoogte te komen. Na de rust bleek de furie los en was er geen houden meer aan. Floreant won verdiend met 3-1. De grootste spanning bleef echter be waard tot de allerlaatste wedstrijd. Flo reant moest winnen van Tiendeveen uit Friesland. Bij een gelijkspel zou het elftal van Rood-Wit, dat een beter doel saldo had dan de Boskopers zich win naar mogen noemen. Tiendeveen had echter ook nog kans, maar die moesten de laatste wedstrijd tegen Floreant dan met 3-0 winnen. Het werd een fel duel, dat in de rust nog een dubbelblanke stand kende. Floreant vocht op dat moment meer tegen zichtzelf en de ze nuwen, dan tegen de tegenstander, want ettelijke kansen werden om zeep geholpen. Een kwartier voor tijd scoorde Theo Fransen het verlossende doelpunt voor de Boskopers. Daarna maakte aanvoerde Cees van Veen aan alle twijfels een einde door nummer twee tegen de touwen te jagen. De terugreis werd een ware triomf tocht. In Boskoop stonden alle spelers met trainer Willem den Besten op het dak van de bus. Men ging letterlijk uit het dak. Bij Floreant, waar op dat mo ment de finale van het Boskoopse be drijfsvoetbal net aan de gang was, werd door de kampioenen nog lang feestge vierd. Voorzitter Sjaak Blaazer van Floreant toonde zich een tevreden man. "Floreant had z'n zinnen op dit kampioenschap gezet en dat is gelukt. Daar was hij heel gelukkig mee. Het is echter ook een bewijs dat er in Boskoop en de KNVB afdeling Gouda wel degelijk kwaliteit is. Het is een succes dat moed geeft voor de toekomst'. heeft Stichting Vluchteling al een be drag van f 1.200.000,nodig. Daar zullen in de loop van het jaar, als de terugkeer op gang komt, nog nieuwe projectaanvragen bijkomen. in Ethiopië verblijven ruim 500.000 So malische vluchtelingen in een woestijn achtig gebied in het zuidoosten van het land. Zij zijn op de vlucht gegaan voor een bloedige burgeroorlog die nog steeds voortduurt. Door de moeilijke bereikbaarheid en de onveiligheid in dit deel van Ethiopië kan de hulp de vluchtelingen niet altijd bereiken. Er is regelmatig gebrek aan voedsel en drinkwater. Vluchtelingenonderwijzers hebben schooltjes opgericht, maar er is een groot gebrek aan lokalen en lesmateri alen. Nu het in het noorden van Somalië wat rustiger is geworden, hopen veel vluchtelingen terug te kunnen gaan. Door de grote verwoestingen die de oorlog in Somalië heeft aangericht, zal het minstens twee jaar duren voordat ale vluchtelingen terug kunnen, ook zal er hulp in Somalië nodig zijn om de teruggekeerden in staat te stellen weer een nieuw bestaan op te bouwen, in 1992 zal aan Stichting Vluchteling een bijdrage van tenminste f 750.000 gevraagd worden om de Somalische vluchtelingen te helpen. 140 projecten in 35 landen Voor deze vluchtelingen wordt in het bijzonder de aandacht bij de scholen actie gehouden. Echter Stichting Vluchteling doet meer, namelijk voor vluchtelingen die uit hun land verdreven zijn zoals uit het zuiden van Soedan, Liberia, Guatemala, Sri Lanka, Vietnam, irak, Laos, Birma, El Salvador en Afghanistan. Vaak gaat het om hulp aan mensen die in grote nood verkeren. Gelukkig kan de stichting helpen een onafhankelijk eigen bestaan op te bou wen of hen te ondersteunen bij ge wenste terugkeer naar eigen land. in 1991 steunde Stichting Vluchteling in totaal 140 hulpprojecten in 35 lan den. hiermee was een bedrag gemoeid van 16 miljoen gulden. In 1992 wordt met steun van derden deze hulp voortgezet. Aan de leerlingen van de Ichtthus- school ligt het niet om hun steentje bij te dragen. Zo ook vandaag tijdens de braderie die in hun school voor dit vluchtelingen- doel gehouden wordt De gemeente Waddinxveen kreeg vrij dag 3 juli een nieuwe huisvuilauto aan geleverd op de gemeentewerf aan de Noordkade 48. Met de komst van deze nieuwe huisvuilauto is voorzien in een grote behoefte aan voldoende inzetba re wagens. Op het ogenblik heeft de gemeente twee huisvuilwagens die ge schikt zijn voor het ledigen van de mini- containers. Deze twee wagens zijn vrijwel continue in gebruik. Daar waar vroeger een halve dag in de week ge reserveerd kon worden voor onder houd, is die ruimtenu-na invoering van de mini-containers - niet meer aanwe zig. Het ledigen van de mini-containers kost namelijk iets meer tijd dan het inladen van de vuilniszakken. De nieu we auto rijdt vanaf dinsdag 7 juli door de gemeente. Hij zal voornamelijk worden ingezet voor het ledigen van de mini-containers. Alleen op de donder dagen zal hij worden ingeschakeld voor het ophalen van het grof huisvuil. Hervormde kerk 9.30 uur prof.dr. P. Roest Leiden 18.30 uur ds. J.G.J. den Dolder Utrecht in Geref.kerk. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar Geref.kerk 9.30 uur dr. H. de Moor Waddinxveen 17.00 uur ds.K.J. Jan sen De Stek 9.30 uur gez. dienst met Ge- ref. ds. J.H. Langelaar Bethel volle Evang. gem. 9.30 uur samenkomst Chr.Geref. 9.30 en 19.00 uur ds. A.J. Otter Nunspeet R.K. zaterdag 17.30 uur in De Stek 19.00 uur kerk A.P. van Nesiaan Zondag 10.00 uur kerk

Hart van Holland | 1992 | | pagina 25