Zevenhuizen Moerkapelle Abbekerk Snacks wordt Double Dee tfoH noot faatti Uleintie té Kerkdiensten i c Onderzoek nachtelijk verkeer Burg.Klinkhamerweg Collecte KWF fonds ketkitqekm! Afscheid D. Zwerus, gemeenteraadslid SGP/RPF Familieberichten Commissaris Koningin in Zevenhuizen- Moerkapelle Kees Pie van Mannekes r7 Van Dommele Maaltijden en snelle hapjes uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Zevenhuizen zondag 12 juli Moerkapelle Langs deze weg willen wij U hartelijk danken voor de jarenlange klandizie. Wij hopen dat U deze zult voortzetten met M. van Dommele en zijn charmante assistente Therese Zweere. PARTYSERVICE CATERING SNACKS Oproep pagina 4 Hart van Holland/8 juli 1992 y v - -■<- Op de foto: de gaanden: Jari en Marianne Abbekerk en hun oudste dochtertje Suzanne. De blijvende: Therèse Zweere. De nieuwe eigenaar: Martin van Dommele Ih en lekkere snelle warme hap tussendoor, een complete maaltijd of een verfrissend ijsje? Wie de Dorpsstraat vanaf het Noordeinde richting camping) binnenrijdt, ziet over de brug links: Dorpsstraat 208 A, de naam "Abbekerks Snacks". Binnenkort heeft deze snackbar een andere naam. "Double Dee"! Zevenhuizen - Jari Abbekerk(30) heeft per 1 juli z'n zaak "Abbekerks Snacks" overgedaan aan Martin van Dommele (30). De reden hiervoor is dat hij het te druk kreeg omdat hij er nog een andere bezigheid bijheeft als bemiddelaar voor zakelijke objecten. In februari 1983 begon Jari Abbekerk met een rijdende 'patatwagen' en had vaste standplaatsen in Zevenhuizen en Moerkapelle. Toen de huidige snackbar in februari 1984 geopend werd, kwam Jari wei eens handen tekort. Gelukkig kreeg hij een handige vrouw, die de snackbar runde terwijl hij 'en route' was. Rond de geboorte van de eerste dochter werd de snack(patat)wagen van de hand gedaan Thans de snackbar eveneens, hetgeen wel met gemengde gevoelens gedaan wordt, maar mede vanuit het oogpunt dat het niet mogelijk is om zaken te combineren. Bovendien vindt Abbe kerk dat de kinderen eronder lijden als alles om de zaak draait en zij regel matig uitbesteed moeten worden "Vooral omdat we zelf met deze zaak begonnen zijn in dit pand. Dit was voorheen een werkplaats die door m'n moeder verhuurd werd aan een lood gieter. Met vereende krachten hebben we er toen de snackbar, annex cafeta ria van gemaakt die, met een paar aanpassingen, nu nog hetzelfde is. Gelukkig is het een goed florerende zaak, zodat we alles met een gerust hart hebben overgedragen en Van Dommele van harte willen aanbevelen bij onze klanten". Vanaf nu zwaait er dus iemand anders de scepter in deze bekende snackbar, maar blijft Therèse Zweere. Zij is al vier jaar de rechterhand van Jari en voor de clientele 'het bekende gezicht'. Behalve een wisseling van eigenaar, zal de klant verder nauwelijks iets veranderd aan treffen. En uiteraard wijzigt de naam "Abbekerk Snacks". De nieuwe naam wordt "Double Dee". Dat 'dubbel D' slaat op de achternaam van de nieuwe, in Capelle a.d. IJssel woonachtige horeca- man Martin van Dommele. Deze heeft de snackbar/cafetaria samen met zijn broer als zakenpartner maar niet be trokken bij de dagelijkse gang van za ken, overgenomen van Jari en Marian Abbekerk. Van Dommele in tweevoud. Vandaar de dubbele D. Tot dusver was Van Dommele eigenaar van een schoonmaakbedrijf, welke hij binnenkort van de hand zal doen, omdat het horecavak hem beter ligt. Omdat beide partijen snel tot overeenstem ming zijn gekomen, waren de zaken binnen zo'n kort tijdsbestek geregeld dat Martin eerder dan verwacht de taak van Jari overnam. Daarom zal laatstge noemde hem de eerste weken waar no dig bijstaan en hem op alle fronten van advies dienen. De afgelopen ruim acht jaar was Abbe kerk Snacks voor Zevenhuizenaren, re creanten op camping Zevenhuizen en Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 - Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent tilt Hervormde kerk 10.00 uur ds. G.J. v.d. Bogerd Rhoon 19.00 uur ds. W. Radstake Rotterdam Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. v.d. Togt Bleiswijk Geref.kerk 9.30 uur mw.drs. L.M. Schippers-Schermers Cap. a.d. IJ. 18.30 uur ds. T. Vrolijk Capelle a.d. IJ. Hervormde kerk 9.30 uur ds. K.J. Visser Gouda 18.30 uur ds. H. Zethof Kockengen Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk i i i i i passanten, een aantrekkelijk 'aan- landadres' voor een snelle maaltijd, een lekkere snack of een heerlijk sche- pijsje. Salades, die men van tevoren bestelde, waren altijd van uitstekende kwaliteit en de zaken en partijen waar voor Jari een koud buffet gereedmaak te, prima tevreden. Daarnaast de cate ringfaciliteit, waarvan het bedrijfsle ven in en om Zevenhuizen met gretig heid gebruik van maakte. Dat beteken de dat bedrijven in de lunchpauzes op bestelling voor personeel en/of bezoe kende zakenlieden broodjes en snacks of een warme maaltijd bestelden, 's Avonds gebeurde dat als er overge werkt moest worden. Al die faciliteiten zal Martin van Dommele als "Double Dee" voortzetten en is hij voornemens om accenten te leggen; aanbiedingen te doen, waarvan men door middel van advertenties, op de hoogte blijft. De openingstijden zijn op werkdagen van 12.00 tot 20.00 uur en op zondag van 14.00 tot 19.00 uur. Zevenhuizen - In de week van 30 augus tus tot en met 5 september a.s. wordt de landelijke collecte voor de Kanker bestrijding gehouden. Gevraagd: Collectanten in Zevenhui zen. Voorheen werd er gedurende twee weken gecollecteerd, doch dit jaar is de collecte slechts één week. Vooral in de wijk Swanla kunnen er enkele collectanten gebruikt worden. Wie zich aan wil melden kan dat doen bij Tiny Hoogerbrug tel. 01802-2127. Zevenhuizen-Moerkapelle -Omdat er haast bij was, vanwege de vakantie, werd er aanvulling op de agenda ge daan tijdens de raadsvergadering. Ten eerste klonk de mededeling dat er een onderzoek ingesteld gaat worden (als de raad instemde) naar het nachtelijk verkeer op de B.K. weg en ten tweede moest er bij de begrotingswijzigingen nog een goedkeuring gegeven worden door de raadsleden. (Kosten gaan van de reserves af) Enkele raadsleden vonden dat zo'n onderzoek overbodig is, daar aangetoond is dat het vracht verkeer tijdens de nacht teveel lawaai en overlast veroorzaakt. Eerder was er al een voorstel om de weg 's nachts voor het doorgaande vrachtverkeer te sluiten, door B. en W. teruggenomen omdat het bedrijfsleven hier tegen in het geweer kwam. Nu zal er, in samen werking met de rijkspolitie, die al het doorgaande verkeer tijdens enkele nachten aan zal houden, een onder zoek naar bestemming en herkomst van het gemotoriseerde verkeer inge steld worden door een speciaal onder zoeksbureau. Diverse raadsleden, waaronder de he ren S. de Jong CDA en R. de Gooijer SGP/ RPF en P. Hofman PvdA wilden meer gegevens over de offerte en hadden angst dat het onderzoek maar één nacht uitgevoerd zou worden. Vanwe ge het korte tijdsbestek (de volgende raad is pas medio september) ging de raad akkoord op voorwaarde dat het onderzoek niet tot één nacht beperkt blijft. De kosten bedragen f 14.220,- incl. BTW. Het ontlokte de heer S. de Jong CDA de laatste opmerking: "Uit gaande van een bedrag van 300 gulden per uur, gaat het misschien wel om vijf nachten". Zevenhuizen - Moerkapelle - Op harte lijke wijze is er aan het eind van de gemeenteraadsvergadering, afscheid genomen van raadslid D. Zwerus SGP/ RPF. Burgemeester A.W. Lips beet het spits af en liet de raadsperiode de re vue passeren, begonnen op 8 mei 1980, als opvolger van de heer K. Herweijer. Hij vond het begrijpelijk dat de heer Zwerus iets afstootte van zijn drukke bezigheden, daar hij ook actief is in het kerkewerk van de gereformeerde Ge meente. Spreker wees op het unieke van zijn zittingsperiode: raadslid van drie gemeenten: nl. Zevenhuizen, na de samenvoeging Moerhuizen en tenslot te de uiteindelijke nieuwe heringedeel de gemeentenaam: Zevenhuizen- Moerkapelle. Hij had na gereken ont dekt, dat de heer Zwerus in totaal maar liefst 335 vergaderingen heeft bijge woond, waarvan 129 raadsvergadering (114 in de Zevenhuizense periode). In alle fracties had hij zitting, als één- mansfractie en was voorzitter van de bezwaar-en beroepschriftencommis sie. Hij roemde de houding van het schei dende raadslid dat beginselvast is in zijn levensovertuiging gebaseerd op principes en de Bijbel, daarbij toch eerbied en begrip hebbend voor an dersdenkenden en zeker geen scherpslijper. Bloemen en een fraai wandbord waren de geschenken van de raad. De heer P. Hofman sprak namens de raadsleden en bracht momenten en ge beurtenissen in herinnering waarbij de SGP dezelfde opvatting had als de PvdA, o.a. geen voorstanders van nieuwbouw gemeentehuis en uiteinde lijk een verschuiving naar achter. Spreker hoopte dat de heer Zwerus zijn geloof hem verder in de toekomst zal helpen en zei '14 maal bedankt' waarna hij hem een envelop met waardebon overhandigde. Fractiegenoot R. de Gooijer bracht drie positieve karaktereigenschappen van het scheidende raadslid naar voren, zoals tactvol; gevoel voor realiteit en met respect een eerlijke manier van benaderen. Hij zei van hem het nodige geleerd te hebben en vond het verder niet nodig om onvolkomenheden op te sommen omdat er niet verwacht wordt, ook niet in de christelijke politiek, dat men volkomen is. Hij wees erop dat het in de christelijke politiek om vrijheid in gebondenheid gaat. De heer D. Zwerus besloot met een dankwoord aan de sprekers en kwam nog even terug op de voorbereidende periode van de centrumvorming en de vierde commissie waarin hij als één- mansfractie zitting had, gestart onder burgemeester Van't Verlaat en na een jaar of vijf met de bouw van het gemeentehuis afge rond onder burgemeester Van Gent. Spreker zei het jammer te vinden dat de stapel paperassen zodanig groot is, dat ze per raadsvergadering wel een halve meter wordt en stelde dat hijgezien de dingen die hij meegemaakt heeft: het overlijden van z'n vrouw, zich niet meer zo druk kon maken over naar zijn inzien futiliteiten als een nieuwe ge- meentevlag met een hokje naar rechts of naar links. Al anderhalfjaar geleden besloot hij om uit de raad te stappen, maar niet eerder dan zijn vervanger, de heer De Vries, ingewerkt was. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 23 ok tober komt de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. S. Pati)n voor een werkbezoek naar Zevenhui zen-Moerkapelle. Hij zal dan kennisne men van het reilen en zeilen van o heringedeelde gemeente en een on- moeting hebben met het gemeenten stuur. DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de kaarten, de bloemen en cadeau s die wij mochten ontvangen ter ere van ons 50 jarig huwelijk Nieuwerkerk a.d. IJssel, Bostelweg 13.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4