Zevenhuizen - MoerkapeUe Wandeling in en om het Koornmolengat door Natuur- en Vogelwacht "Rotta" Afzakker Kerkdiensten Bessen rijp! Regio Evenementen maand juli regio Dieet van de Hartstichting??? Yucca's Dennis Otting in de schijnwerpers 3 earns STOOMEXTRACTOR Zevenhuizen zondag 19 juli Moerkapelle fr maak er sap van met de inlichtingen: MONTAGNE Zevenhuizen Tel. 01802-1653 Wekelijkse evenementen: Belangrijke mededeling Garage Kegge uit Scheveningen schonk nieuwe kart Spanning Kom dat zien Gratis entree pagina 11 Hart van Holland/15 juli 1992 Zevenhuizen - Op vrijdag 17 juli 1992 wordt een avondwandeling gehouden in en om het Koornmolengat. Deze wandeling wordt elke vrijdagavond gehouden tot en met de eerste vrijdag in september (4 september). Het Koornmolengat is een oud veen- gebiedje van ca. 4,5 ha. groot dat nog min of meer in dezelfde staat is als de hele omgeving was na de vervening zo'n driehonderdvijftig jaar geleden. De begroeiing is wel veranderd in die tijd, er zijn nu meer bomen en struiken. Daarnaast groeien er voornamelijk water- en moerasplanten, waaronder voor onze omgeving enige bijzondere. Om de groei daarvan te stimuleren wordt er al een aantal jaren, tijdens de wintermaanden, aan gewerkt om braamopslag en bomen en struiken voor zover nodig - te verwijderen, met als doel meer licht op de bodem te krijgen, waardoor in de bodem aanwe zige plantenzaden, tot ontkieming kunnen komen. In combinatie met de in het KMG broedende vogels is het geheel meer dan de moeite waard om eens te be zoeken. Start: om 19.00 uur bij het informatie bord nabij camping Zevenhuizen te Ze venhuizen. Inlichtingen bij Rien van der Vorm, tel. 01793- 1262 of Jan Kees Hoek tel. 010 - 418 1031. ln het Groningse, ver verwijderd van het volle west-nederland, heb ik vier dagen mijn vertier gezocht en gevon den. met familie, waar ik hoognodig eens moest gaan kijken in hun nieuwe on derkomen, ben ik gezellig op stap ge weest. Voor het eerst van mijn leven de stad Groningen bezocht; voor het eerst de Martinitoren gezien; landschappen doorgewandeld, kilometers lang. Of het verbeelding is geweest weet ik niet, maar mijn indruk was: de lucht die ik daar inademde is zuiverder dan hier in het westen. In de Herestraat was braderie. Volop gezellige drukte, veel zang en ook veel muziek - die soms oorverdovend werkte. Een zwoele warmte hing tussen en over het geheel en voortschuifelend kwa men we terecht bij een donkere boy, die mini-blikjes van een bepaald soort fris drank stond open te maken en gratis uitdeelde. Daar ik het zeer warm had, pakte ik er ook één aan en toen het blikje leeg wasliep ik er mee. Alle afvalbakken die ik tegen kwam stonden randjesvol gevuld. Wat er niet in kon lag er naast op straat... en ik had geen tas bij me. Toen deed ik iets wat ik nog nooit eer der in m'n leven heb gedaan, ik liet m'n lege blikje vallen, bij de andere en- vind het gek of niet- het liet mij niet meer los Herv. kerk 10.00 uur ds. F.J. Veld man Houten 19.00 uur ds. T.A. Eij- singa Dordrecht Oud Verlaat 10.00 uur drs. P. Bui telaar Rotterdam Geref. kerk 9.30 uur ds. B.J.F. Schoe Gouda 18.30 uur ds. H. de Moor Canada Hervormde kerk 9.30 uur cand. M.L. Jongejan Nw. Lekkerland 18.30 uur idem Geref.Gem. 9.30 en 18.30uurds.D. Rietdijk die dag: "Blikje op straat gegooid." Wat maakt dat éne blikje nou toch uit - niet veel. Twee dagen later reisde ik per trein naar huis en als ik dan op de perrons die ik passeerde reclame zag van mij op straat gegooide merk, zag ik telkens al die blikjes opdoemen aan de stoep randen. Het waren er echt honderden! Nu, als ik aan Groningen denk, denk ik ook daaraan. Da's erg vervelend en voor mij staat vast, dat het het eerste, tevens het laatste afval is geweest wat ik op straat van mij heb laten afzakken. Het heeft - ten nadele van mezelf - een blijvend stempeltje gedrukt op mijn bezoek aan die stad. Corrie van Nierop. Zevenhuizen-Oud Verlaat - "3 Earns" (Three Earns.... spreek uit in Neder lands: strie iems) is echt iets anders dan 'dreams' zo begrepen we na een telefoongesprek van de heer Visser, n.a.v. het vorige week geplaatste artikel over de in Oud Verlaat gevestigde winkel met curiosa en nostalgische ar tikelen, waarvan het merendeel van Engelse oorsprong. Men gelieve dan ook niet aan 'dromen' te denken, maar aan drie onderwerpen, dan wel drie items, want zo is de naam bedoeld en zo dient deze ook te worden uitgesproken. "You have a dream, you form a team and than steam". 15 juli: Woerden: Fokveedag. Veekeuringen van 9.00 tot 13.00 uur; exercitie-veld inl. 03480 -14474. 18 juli: Nieuwerkerk a.d. IJssel: Kinder-Triathlon in het zwembad het Polderbad. 9.00 uur: lersestraat 35. 31 juli:Oudewater: Torenbeklimming 10.00 uur en stadhuisbezichtiging 10.30 uur. inl. VW Oudewater tel. 03486 -4636. Bodegraven: Kaasmarkt: elke dinsdag centrum van 9.30 - 11.00 uur inl. 01726-19300. Boskoop: Rondvaart: elke zaterdagmiddag: langs kwekerijen en tuinen. Inl. en boekingen 01727 -14644. Haastrecht: Demonstratie pijpen maken Elke donderdag van 12.00 tot 17.00 uur. Kinderen krijgen een pijpje mee. Toegankelijk voor gehandicapten, nationaal Ambachtsmuseum Verborg Hoogstraat 166, tel. 01821 -1262. Waddinxveen Vlooienmarkt: elke zaterdag van 04.00 tot 16.00 uur Bredeweg 23, inl. 01820-27752. Zevenhuizen: Natuurwandeling Koornmolengat: elke vrijdag om 19.00 uur verzamelen voorbij kampeerterrein Zevenhuizen: Tweemans polderweg, bij bord recreatieschap. Gouda: Elke donderdagmorgen van 10.00 tot 13.00 uur Toeristische markt, kaashandel en nostalgie. Oude ambachten. In Benthuizen (en de regio red.) rouleert het 'Dieet van de Hartstichting'. Het dieet suggereert een grote gewichtsaf name en geeft voor drie dagen een voorbeeld van een dagmenu. Dit klopt niet! Het dieet komt niet van de Nederlandse hartstichting en de voorbeeld dagmenu's zijn niet gebaseerd op de richtlij nen 'gezonde voeding'. Wellicht dat u door het volgen van dit dieet wel iets bent afge vallen. Dit is dan te wijten aan het feit dat u minder kcalorieën opneemt dan wat u ge wend was. Voor langere termijn is dit dieet echter niet aan te bevelen. Voor informatie over gezonde voeding en afvallen kunt u terecht bij het Voorlichtings bureau voor de Voeding, Postbus 85700,2508 CK Den Haag, telefoonnummer 070 -3510810 (12.00 tot 16.00 uur). Of met verwijzing van uw huisarts: bij de diëtiste van de kruisvereniging. (Bericht van Kruisvereniging Hart van Hol land.) Overal zie je bloeiende yucca's, soms wel twee meter hoog. Of het aan de hoge voorjaarstemperatu- ren ligt of omdat een yucca niet ieder jaar bloeit, maar deze twee zijn, na enkele jaren niet gebloeid te hebben, bijzonder hoog geworden. Helaas... een uur na het nemen van deze foto, kniekte de van richting veranderde wind, één van de bloemen... Daarbij werd de kortstondig heid van de bloem weer eens benadrukt.. Maar gelukkig is er nog een foto die eraan herinnert... Zevenhuizen -De nieuwe kart van de 11-jarige Dennis Otting van het Hoge land in Zevenhuizen is gemaakt door Perry Grondstra, de wereldkampioen "kartin de 250 cc klasse en geschonken door garage Kegge te Scheveningen, de werkgever van vader BobOtting. "Die cc-klasse rijdt nog sneller dan de Formule I", beweert Otting, die heel trots is op de kart-prestaties van zijn zoon, maar dergelijke snelheden niet zo ziet zitten. "Laten we het voorlopig maar bij snelheden van zo'n 80 a 90 kilometer per uur houden. Dat is snel genoeg", lachthij. Daarom ziet hij er ook een beetje tegenop als Dennis als 12 a 13-jarige straks in de junioren-klasse moet gaan rijden met vee! hogere snelheden. "Datgaat te hard. Al gebeurt er vrijwel nooit iets in de kartsport, snelheden van zo 'n 150 km. per uur, vindt ik te hoog. We zijn druk bezig om een middenweg te vinden, immers de jeugd boven de 16 jaar rijdt zelfs al meer dan 200 km. per uur". Dennis is trots op z'n nieuwe kart, geniet intens van deze sport, maar moet nog wennen aan z'n nieuwe kart die eigenlijk te goed rijdt. Daarom hebben z'n handen teveel grip op de besturing zodat hij er blaren van op z'n handen heeft. Zijn kart is een zgn. APG Ninja-kart die een moeilijke afstelling heeft, echter van lieverlede wordt ook dat beter. Het gezin Otting is de gulle gever bijzon der erkentelijk voor de geste... Een jaar geleden kwam Dennis voor het voetlicht naar aanleiding van de "Nacht van Assen", waar hij met zijn kart eerste werd van de straten-race bij de mini- junioren. Dit jaar werd hij, achter de 12- jarige concurrent Johnny van Oorsouw uit Oss, tweede in zijn nieuwe kart. Die nieuwe kart en zijn vaders idee om be langstellenden voor de kart-sport te interesseren een aanleiding om de kart- racing weer eens in beeld te brengen in "Hart van Holland". Misschien is de 11-jarige Dennis a.s. donderdagavond 16 juli op t.v. te zien op het kanaal "Eurosport". Dan wordt om 23.30 uur het verslag van de Euro pese kampioenschappen "kart-racing" op tv uitgezonden, die op zondag 12 juli gehouden zijn in Bergum. Dennis mag daar als mini-junior niet aan deelne men, maar hij loopt voor in het défilé voor de Noorse deelnemers met het bord "Noorwegen". Deze zomer staat weer een aantal be langrijke wedstrijden te wachten. Op 8 augustus bijvoorbeeld de ISBL te Hoensbroek; op 6 september de mini- Eurocup in Nieuw Zevenbergen e.d. A.s. zondag de 'open-wedstrijden' in Strijen.... Dennis begon met de 'kart-sport' in ja nuari 1991 en traint sindsdien op de baan in Strijen. In één jaar won hij maar liefst zes bekers en dit jaar zijn er al twee bijgekomen. De kartsport komt enorm in beeld, getuige het aantal deelnemers aan wedstrijden. "Als de mini-junioren bij wedstrijden aan de start verschijnen, is het een gekrioel van jewelste, net zoals bij de Formule I. De kartracers zijn enorm fanatiek tijdens de wedstrijden. Ze wil len allemaal de snelste worden", stelt Bob Otting. Dennis, een wat schuchtere jongen, knikt. "Tijdens de wedstrijden zijn we allemaal erg fel, maar na afloop gaan we als vrienden met elkaar om. Soms gebeurt het dat ouders na afloop van een wedstrijd ruzie krijgen met el kaar. Wij niet hoor, ben je mal", lacht hij. Mevrouw Otting valt haar zoon bij door te verzekeren dat de deelnemers uit keurige gezinnen komen, vooral uit het zakenleven. "Ouders moeten voor 100% achter de sport en hobby van hun kind staan, anders is het niet op te brengen. Maar het is de moeite waard. Het is ontzettend leuk en we leven erg mee. Wij gaan dan ook elk weekeinde als Dennis wedstrijden heeft, met hem mee. Gelukkig hebben we een caravan dus hebben we ook onderdak. Thuis hebben we dan oppas voor onze hon den en katten". Deze en het enthousiasme van Dennis om de hele zomer kart te rijden, zijn de redenen waarom het echtpaar met hun zoontje Dennis niet op vakantie gaat. Het heeft er geen behoefte aan ook. Vader Otting benadrukt dat de kart sport geen commerciële sport is. Den nis heeft z'n kart van z'n werkgever gekregen en krijgt bovendien binnen kort een nieuw pak dat in Italië gemaakt wordt, echter er valt niks met deze sport te verdienen. Integendeel. Eén en ander kost weieens offers, maar brengt zoveel meer voldoening. Zelf is Otting helemaal lyrisch van deze sport en is er daardoor intensief bij betrokken. Een bestuursfunctie was een direct gevolg. Hij is secretaris van de Skelterclub Hoeksche Waard. A.s. zondag 19 juli is er in Strijen een open wedstrijd, waaraan iedereen die de kartsport- beoefent, aan deel kan nemen. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Er wordt in drie manches van tien minuten, zoals gebruikelijk bij de kartsport, gereden. De volgende ronde is ca. 13.30 uur. Dennis doet ook mee. "Om iedereen kennis te laten maken met de kart-sport heeft iedereen die dit artikel uit :"Hart van Holland" a.s. zon dag 19 juli meebrengt naar Strijen, gratis entree. Strijen ligt in de buurt bij 's Gravendeel. Na de Van Bric- nenoordbrugde borden goed volgen. Ik ben benieuwd hoeveel er komen".

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11