Gouwebad "De Sniep" volop in beweging 1 if iii' Nieuws van SSW.... Berichten uit Waddinxveen Politieberichten Boskoop Kinder-vakantiefeest in Boskoop Nieuw loket NS Boskoop Huursubsidie tijdig aanvragen Kerkdiensten Kerkdiensten Dikke mensen Horecamensen en winkeliers IK Zwemvierdaagse Aanbouw Verhoging entreegelden Waddinxveen 19 juli Waddinxveen: Groot onderhoud Vondellaan Bedrijvenbeurs Criminaliteit Winkeldief aangehouden Caravandieven aangehouden Boskoop - zondag 19 juli Vervoer op maat Hart van Holland/15 juli 1992 pagina 13 Waddinxveen -Gouwebad "De Sniep", biedt niet alleen recreatieve facilitei ten, maar heeft in toenemende mate de belangstelling van hen die tot de zgn. 'doelgroepen' behoren. Dat alles leidde ertoe dat vorige week de honderddui zendste bezoeker van 1992 kon worden verwelkomd. Sommige doelgroepen zijn eigenlijk al vol, zoals 'meer bewe gen voor ouderen'. Zij die voor hun gezondheid wekelijks zwemmen en niet in Waddinxveen woonachtig zijn, kiezen voor "De Sniep" omdat het water van het Gouwebad iets boven de 30 graden Celsius is, maar ook de boven- temperatuur behaaglijk is. Al de zwemmers die tot de zgn 'doelgroe pen', waarvan Willem-Jan van Yperen deleiding heeft, hebben in de afgelopen twee jaar een band gekregen met het bad en praten over 'ons zwembad'. Aan het aantal doelgroepen worden er binnenkort twee nieuwe toegevoegd, namelijk een groep voor dikke mensen op vrijdagmorgen en op maandagmor gen voor winkeliers en horecamen- sen. Wat de doelgroep 'dikke mensen' betreft zegt waarnemend bedrijfsleider Willem-Jan van Yperen: "We hebben het idee dat mensen die wat overge wicht hebben zich schamen om zich in badpak of bikini te vertonen en daarom niet gaan zwemmen. Op het moment dat je deze wat dikkere mensen, als doelgroep bij elkaar brengt, zal nie mand zich meer schamen voor over gewicht. Hoewel zwemmen voor doel groepen geen verplichting geeft dat ie mand de oefeningen meedoet, zal 'be weging' zeker gestimuleerd worden. We denken aan een vorm van aquaro- bic", lacht Van Yperen. "Echter het is niet verplicht om mee te doen, in de ligstoel blijven liggen kan ook". De doelgroep 'dikke mensen' start 4 sep tember. Vanaf die datum wekelijks op vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. "Omdat horeca-mensen en winkeliers meestal op maandag vrij zijn en het door de week te druk hebben om te gaan zwemmen, hebben we op maan dagmorgen een mogelijkheid ge creëerd van 9.30 tot 12.00 uur. Met in gang van 21 september kan er door voor deze nieuwe doelgroep gezwom men worden", deelt Van Yperen mede. Tijdens de afwezigheid van bedrijfslei der Cock Rehorst, loopt "De Sniep" net zo op rolletjes als anders. Iedereen verstaat z'n taak en heeft z'n eigen ver antwoordelijkheid onder supervisie van Willem-Jan, waarbij tevens opge merkt dient te worden dat er een goede onderlinge verstandhouding is. Hoewel het 's middags erg druk is in "De Sniep": op topdagen 800 recreanten tegelijk, heeft de leiding het niet zo druk als tijdens het winterseizoen wanneer de zwemlessen gegeven worden en alle Dit is de nieuwe aanbouw van Gouwebad De Sniep. Hierin is de personeelsruimte gecreëerd, is er een kleed-toilet- en doucheruimte voor zowel dames als heren. doelgroepen begeleid worden. De eni ge doelgroep die in de vakantietijd doorgaat is 'zwemmen voor zwange- ren'. Na de vakantie kunnen jong en oud zich weer een viertal dagen vermaken met het trekken van baantjes en zo deelne men aan de Zwemvierdaagse: van 241 m 28 augustus. Was de Zwemvier daagse in het oude zwembad een gi gantische happening, met ooit meer dan 2000 bezoekers, thans is dat aantal beduidend lager. "Toch willen we, hoewel onze inspanningen meer nodig zijn bij de doelgroepen, de Zwemvier daagse weer een duw opwaarts geven. In ieder geval wat doen aan het lage deelnemeraantal van nog geen vijf honderd. Daarom hebben we een at tractief weekprogramma opgesteld, variërend van een springkussen, elke avond een vrijmarkt (met verkoop van eigen spulletjes) door de jeugd en be looft dinsdag 25 augustus een specta culaire avond te worden. Daarover kan nu nog even niets gezegd worden... "Legden we vroeger meer het accent op de start, nu willen we van het uitreiken van de medailles een bijzondere han deling maken. We zijn aan het proberen om Ed de Goeij (keeper Feijenoord) over te halen net als de keeper van het Nederlands elftal (Ajax) Stanley Menzo om naar ons Gouwebad te komen en deze prominenten de medailles laten uitreiken. Zeker weten dat de jeugd dat gaaf vindt", lacht hij. Graag wil Willem-Jan ook de nieuwe personeelsruimte laten zien die aan de achterzijde van het Gouwebad is aan gebouwd. Als het ware tussen twee uit- steekpunten geklemd en daardoor geen lelijk obstakel vormt. "De personeelsruimte, wat nu het kan toor van bedrijfsleider Cock is, was veel te klein voor 35 mensen, met veen veel te kleine verkleedruimte. Nu heb ben we een schitterende ruimte". Ook hij heeft in deze nieuwe vleugel zijn kantoor. Hij toont de dames-faciliteiten van toilet, douche en kleedruimte en die van de heren. Ernaast is een keu kentje. De zwembadmedewerkers ko men nu ook het zwembad binnen via deze 'dienstingang', waar ook de alarminstallatie niet ontbreekt. Hier achter staat ook de wasmachine en de droogtrommel, die beide intensief ge bruikt worden want badhanddoeken hebben de zwemleraars continu no dig.... Uniek is de vergaderruimte die tegen een geringe vergoeding gebruikt kan worden voor vergaderingen van de verenigingen die het Gouwebad huren. Er is een eigen (buiten)ingang. De bedoeling is om aan de achterzijde tevens een overdekte fietsenstalling voor de medewerkers te maken. ln de openbare commissievergadering van 9 juli heeft de commissie van be heer van de gemeente Waddinxveen zich gebogen over de begroting 1993 van Gouwebad "De Sniep", die is op gezet met een gelijk bedrag aan ge meentelijke subsidie als in 1992 is voorzien: ca. 600.000,per jaar. Om dit te bereiken zullen de tarieven met in gang van 1 januari a.s. met ca. 4% moeten stijgen. Dit percentage komt overeen met de verwachte inflatie. De verwachte prijs-en loonstijgingen van 1993 zijn in deze begroting begre pen. Willem-Jan: "Eigenlijk is het een nor male tariefsstijging. In plaats van f 5,25 voor een enkel bad wordt het een kwartje meer". Hervormde kerk Immanuël 9.30 uur cand. J. Tromp Leiden Rafaël Gemeenschap Zuidhonk 10.00 uur samenkomst Geref.Vrijgem.Kruiskerk Passage o 30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn Chr. Afgescheiden Gem. 9.30 en 17.00 uur dienst Waddinxveen - Na een lange tijd van voorbereidingen worden er aan de flats van de Vondellaan onderhoudswerk zaamheden uitgevoerd. Vooraf is diepgaand onderzoek gedaan naar de huidige bouwkundige staat en naar de verhuurbaarheid voor de toe komst. Na veel wikken en wegen is besloten om de flats vooral aan de buitenzijde een face-lift te geven. Deze werkzaamheden concentreren zich met name op balkons, loggia's en galerijen. De vloeren van de galerijen, loggia's en balkons, zullen van een nieuwe af- werklaag worden voorzien. Vaddinxveen - In de vergaderingen van urSenieester en wethouders van de aatste weken zijn de navolgende on twerpen aan de orde geweest. W u in§anS var> 1 juli is de heer P.C. jue te Loosdrecht, benoemd tot be- idsmedewerker brandweer- politie- p n °P He afdeling Algemene Zaken. er 1 september is eervol ontslag ver leend aan de heren R. Neij en G. van Drie uit hun functie van resp. directeur van de sector Welzijn, Onderwijs en Sociqle Zaken en civiel-technisch medewerker op de afdeling Weg en Werken. -De heer G.J. Helder uit Alphen a.d. Rijn is benoemd tot opzichter Groenvoor zieningen bij de dienst Openbare Wer ken en bedrijven. ^venals voorgaande jaren zal de ge- ente Waddinxveen ook nu weer ver tegenwoordigd zijn op de op 17 en 18 h ,ernHer 1992 in Bleiswijk te houden ar,ivenbeurs. Naast de gebruikelijke onderwerpen, zal dit keer extra aan dacht worden geschonken aan de voordelen van (een bezoek aan) het Gouwebad De Sniep en vestiging op het bedrijvenpark Coenecoop II. Zowel de bestaande galerijhekken als de nieuw aan te brengen balkon- en loggiahekken zullen in kleur worden gebracht. Ramen, deuren en kozijnen worden, waar nodig, vervangen of gerepareerd. Ook de hoofdtrappenhuizen zullen een face-lift ondergaan o.a. door het aan brengen van een nieuwe vloer-en wan dafwerking. Boven de entreedeuren komt een luifel. in de woningen worden verbeteringen aangebracht aan de electrische instal latie en aan de ventilatievoorziening. De C.V.-ketels van de blokverwarming en de drukverhogende pompen van de waterinstallaties (hydrofoors) worden vervangen. Als woningverbetering worden bij één flatgebouw thermostaatkranen en warmtemeters aangeboden. Dit kan een aanzienlijke energiebesparing op leveren. In het andere flatgebouw zijn in 1983 reeds thermostaatkranen en warmtemeters geplaatst. Van belang is dat alle bewoners van deze aanbieding gebruik maken omdat bij een beperkte deelname een goede uitvoering niet mogelijk is. Het werk wordt uitgevoerd door Bouw en Aannemingsmij Boogaerdt Schmidt uit Stolwijk. De bewoners zijn voor de aanvang van de werkzaamheden uitvoerig geïnfor meerd. De kosten van al deze groot-onder- houdswerkzaamheden bedragen bijna f. 2.000.000,— In de nacht van zondag 5 op maandag 6 juli werden omstreeks 03.30 uur uit een op het Reyerskoop geparkeerd be- drijfsbusje diverse spullen waaronder twee boormachines gestolen. Ook uit een busjes op de Otweg werd deze week gereedschap gestolen. Een op de Voorkade geparkeerde per sonenauto werd op grove wijze met een schroevendraaier opengebroken. De dader stal een radiocassetterecorder en een attaché koffer. Vanaf het NS station verdween een roze opoe-fiets. Eem zwarte opoe-fiets die even niet op slot stond bij de winkels aan de Puttelaan. Gevonden deze week een zwarte herenfiets en een rode da mesfiets. Donderdag deed de eigenaar van een motorfiets aangifte van diefstal. De motor was vanaf de Otweg verdwenen, 's Avonds is de motor op de Oude Wijk weer teruggevonden. Vanaf een tuinderij aan het Zwarte Pad verdween een stuk anti vliesdoek. Tussen 7 en 8 juli is er ingebroken in de loods en kantoorgedeelte van een kwekerij aan de Halve Raak. Het is nog niet bekend wat er gestolen is. In een kleding zaak te Boskoop viel een man op door zijn gedrag. Toen een verkoopster vroeg of ze in zijn tas mocht kijken werd e hardhandig opzij geduwd. Direct werd met een goed sig nalement de politie gebeld. Deze trof fen de man aan in de bossage onder het Rijneveld viaduct. De man had twee fietstassen vol. Op het bureau bleek dat de man die dag in Zoeterwoude, Ha- zerswoude dorp, Hazerswoude-Rijn- dijk en in twee zaken in Boskoop di verse goederen had gestolen. De man is voorgeleid aan de officier van justitie. Vrijdag om 00.15 uur kwam er bij de politie de melding binnen dat een ca ravan die geheel gepakt was voor de vakantie nu gestolen werd vanaf de Plankier te Boskoop. De getuige kon behalve het kenteken van de caravan ook het merk van de auto van de daders meedelen. Het bericht werd direct aan de politie in de hele regio doorgegeven. Een tien minuten later kon de politie van Bodegraven de daders aan de kant zetten. Het bleken een 19 en een 30 jarige man uit Epe en een 32 jarige man uit Amsterdam. Het onderzoek loopt nog de eigenaar van de caravan is in middels met zijn caravan op vakantie. Op de Goudse Rijweg is tweemaal ge poogd in woningen in te breken door een zgn. gaatjesboorder. Het bleef ge lukkig bij pogingen. Zaterdagmiddag had een andere inbreker he:aas wel succes. De achterdeur werd openge broken en het hele huis doorzocht. Geld en sieraden zijn weggenomen. Boskoop - Het programma van het Kindervakantiewerk in Boskoop ziet er voor de komende weken als volgt uit: Zaterdag 1 augustus: Speeltuinvereni ging "De Robbedoes" Midgetgolfwed- strijden voor de jeugd op het Midget- golfterrein aan de Azalealaan. Aanvang 9.00 uur. Dinsdag 11 augustus: Vakantiebijbel- club aan de Mendelweg achter de flat. Aanvang 10.00 uur. Verhaal en knutse len. 14.00 uur Sport en Spel. Woensdag 12 augustus: Vakantiebij- belclub: Verhaal en knutselen 10.00 uur: Mendelweg, achter flat. Om 17.00 uur is er poppenkast. Donderdag 13 augustus is de laatste dag van de Vakantiebijbelclub. Om 10.00 uur is er weer een ochtendpro gramma met verhaal en knutselen; om 14.00 uur sport en spel en 's avonds om 19.00 uur vindt de afsluiting plaats. Vrijdag 14 augustus: Buurtvereniging 't Zuiden: Kinderbingo om 14.00 uur in Ons Jeugdhuis Zaterdag 15 augustus Speeltuinvereni ging De Robbedoes: Midgetgolf aan de Azalealaan om 9.00 uur. Zaterdag 29 augustus idem. Vrijdag 2 oktober Speeltuinvereniging De Robbedoes: Lampionnenoptocht 19.00 uur: vanaf de speeltuin Goudse Rijweg. Deze week moeten treinreizigers bij station Boskoop aan de ach terzijde hun plaatsbewijs kopen. Het loket van het NS-station aan de Parklaan wordt namelijk ge moderniseerd en voorzien van geautomatiseerde verkoopappa- ratuur. Daardoor kan op korte termijn sneller en klantvriendelij ker worden gewerkt. Zaterdag 18 juli wordt het nieuwe loket weer in gebruik genomen. Herv. kerk 9.30 uur ds. K. J. Jansen 18.30 uur ds.J.H. Langelaar gez.dienst Herv/Geref De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Geref.kerk 9.30 uur (De Zijde) drs.J.H. Langelaar 17.00 uur gez.dienst in Herv.kerk De Stek (zie Herv.)9.30 uur ds. R. de Reuver Volle Evang. Bethel 9.30 uur samenkomst Chr. Geref. 9.30 uur oud. Z. Zwiep; 19.00 uur ds. G. van Roekei, Nw. Vennep. R.K. 18 juli in De Stek 17.30 uur en in de kerk 19.00 uur zondag 19 juli: 10.00 uur kerk. Waddinxveen - Eind mei, begin juni zijn er landelijk (maar ook bij de woning bouwvereniging SSW) vele huursubsi dieformulieren ingevuld en ingeleverd. Bij de SSW alleen al ruim 500 formulie- wr,M 'anuari 1993 zal in Waddinxveen hp,en. getart met de uitvoering van Dii ^roject "Vervoer op maat", v Pr°)ect houdt in dat aan Waddinx- eehnSf ouc'eren de mogelijkheid wordt biirir=n .°m' voor een zeer geringe dge, binnen de gemeente vervoerd De huurders die via de SSW de huur subsidie aanvragen en die in de periode juli 1991- juli 1992 via hun huur de huurmatiging (=huursubsisie) hebben ontvangen, zijn in mei automatisch uitgenodigd. De meesten van de uitge nodigde huurders zijn op het kantoor verschenen en hebben het formulier ingeleverd. Er is echter een aantal van deze huur ders die om wat voor reden dan ook, het formulier nog niet heeft ingevuld. Daarnaast zijn er ook huurders die nog niet eerder huursubsidie hebben aan gevraagd, maar indien dit wellicht zou worden nagegaan, er eventueel wel voor in aanmerking kunnen komen. Huursubsidie moet binnen zes maan den na het ingaan van het tijdvak wor den aangevraagd. Omdat het tijdvak 1 juli aanvangt moet de subsidie doorgaans uiterlijk in de cember 1992 worden aangevraagd. N.B. Aanvragen na 1 januari worden niet meer in behandeling genomen. Het is daarom zaak dat huurders die vergeten zijn of niet in staat waren het formulier in te vullen of in te leveren, dit alsnog (in ieder geval voor 31 decem ber) doen. Voor de huurders die nog niet eerder voor huursubsidie in aanmerking kwa men of aangevraagd hebben en die menen door een laag inkomen er wel voor in aanmerking te kunnen komen, is het zinvol tijdens de kantooruren (9.00 -12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur) dit eens door een medewerker of medewerkster van de woningbouw vereniging te laten uitzoeken. Ook dan dient het formulier uiterlijk 31 decem ber ingeleverd te zijn. Voor huurders die na 1 juli 1992 zijn verhuisd, is niet 31 december de laatste indieningsdatum. In dat geval dient uiterlijk zes maanden na ingang van de huurovereenkomst, het formulier ingeleverd te zijn. Bij voorbeeld de huurovereenkomst gaat 1 augustus 1992 in, dan is de uiterste inleverdatum 1 februari 1993. te worden naar sociale instellingen, het gemeentehuis, winkelcentra, de dagop vang in bejaardentehuis Souburgh, etc. Tevens zal aan dit project worden ge koppeld het vervoer van allochtone leerlingen in het kader van het sprei- //art m het left

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13