Zevenhuizen Moerkapelle Familieberichten Regio Zuinig de zomer door Verkade in vitrine van museum voor het kruideniersbedrijf Uitvoering Woonruimteverordening Bouw kas Zuideinde tussen nr. 34 en 36 te Zevenhuizen 3E UITWERKING BESTEMMINGSPLAN SWANLA Bouw winkelruimte en 3 appartementen Dorpsstraat 28 te Moerkapelle Instellen invaliden-parkeerplaatsen. Sebelia Koppert-van der Knijff "Welzalig de mens die op U vertrouwt." Psalm 84: 13b Plotseling heeft de Here van ons weggenomen na een zorgzaam leven, mijn lieve vrouw, onze moeder en oma 9 juni 1917 t 12 juli 1992 C. Koppert kinderen en kleinkinderen Correspondentie-adres: G. Noorlander Akkerweg 35 2751 CJ Moerkapelle ■end'l pagina 4 Hart van Holland/15 juli 1992 Gemeente In de openbare vergadering van 30 juni 1992 is door de raad besloten een wijziging aan te brengen in de Woonruimteverordening. De Woonruimte verordening geeft regels met betrekking tot de inschrijving en erkenning van woningzoekenden en het in gebruik nemen en geven van woningen. Wat betreft de inschrijving en erkenning van woningzoekenden zullen nu de volgende regels in acht genomen worden. Een verZoek tot inschrijving moet schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Formulieren daartoe zijn ter secretarie verkrijgbaar (afd. Zorg, sectie huisvesting). Tot een erkenning als woningzoekende wordt overge gaan indien men voldoet aan een van de volgende vereisten: - men moet 18 jaar of ouder zijn en: a. tenminste één jaar ingezetene van de gemeente of b.tenminste één jaar een economische binding hebben aan de gemeente of c. een maatschappelijke binding aan de gemeente hebben d.al gedurende tenminste één jaar over een woning in de gemeente beschikken, doch wensen te verhuizen naar een andere woning die passender is qua grootte, indeling, bereikbaarheid of huur. e. ingezetene en i.v.m. renovatie, sloop of onbewoonbaarverklaring dan wel op grond van een rechtelijke uitspraak met dakloosheid wordt bedreigd; f. ingezetene of economische gebonden zijn en een woning wenst te kopen. Zij, die niet of niet meer aan het arbeidsproces deelnemen zoals gepensio neerden, ernstig invaliden en langdurig werklozen worden altijd ingeschre ven ongeacht of zij ingezetene zijn of niet. Voor de goede wordt opgemerkt dat burgemeester en wethouders zich over elke inschrijving laten adviseren door de door de raad ingestelde Woonruimte-adviescommissie. Vervolgens wordt het volgende onder de aandacht gebracht. Het komt regelmatig voor dat van gemeentewege bouwgrond wordt uitgegeven voor individuele vrije sector bouw. Wil men hiervoor in aanmerking komen dan is het noodzakelijk dat men zich hiervoor eveneens laat inschrijven. De voorwaarden zoals die reeds eerder zijn vermeld gelden ook voor de uitgifte van deze gronden Ook komt het voor dat van gemeentewege bouwgrond aan een bouwon dernemer wordt verkocht voor eveneens vrije sectorwoningen. Aan de betreffende bouwondernemer of de door deze aangewezen makelaar zullen dan vanwege de gemeente kandidaten worden voorgedragen. Het is daarom noodzakelijk dat men zich ook hiertoe laat inschrijven bij de gemeente. De intentie van dit alles is de in onze gemeente vrijkomende of nieuw te bouwen woningen zoveel mogelijk ten goede te laten komen van de inwoners en economisch gebondenen. En dat is wel nodig ook als men bedenkt dat er momenteel zo'n 600 geregistreerde woningzoekenden in de gemeente zijn, waarvan 460 ingezetenen en er 140 een economische binding hebben of anderszins een binding aan de gemeente hebben. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 16 juli 1992 gedurende "veertien dagen, ter gemeentesecretarie. Dorps straat 89, de aanvraag om een bouwvergunning ter inzage ligt van: Fa. S. Koole en Zn. voorde bouw van een kas aan het Zuideinde tussen nr. 34 en 36 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van hetter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" en is gelegen op een perceel waarin goedkeuring is onthouden door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 50, lid 8, van de Woningwet de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen 9 juli 1992. de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf donderdag 16 juIi 1992gedurnde 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a. vooreen ieder ter inzage ligt het ontwerp van de 3e uitwerking van het vigerende bestemmingsplan "Swanla". Gedurende de termijn van tervisielegging worden belanghebbenden in de gelegen- hied gesteld schriftelijk bezsaren tegen het ontewrp in te dienen bij burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 8 juli 1992. de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf donderdag 16 juli 1992 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie. Dorpsstraat 89, de aanvraag om een bouwvergunning ter inzage ligt van: Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. voor de bouw van een winkelruimte en 3 appartementen aan de Dorpsstraat 28 te Moerkapelle. Het plan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Dit houdt in, dat de gevraagde vergunning moet wor den geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is ver klaard, dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbe reiding is van dit bestemmingsplan, overweegt het college nu op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is daarnaast om met gebruikmaking van artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vrijstellling te verlenen van de op grond van artikel 50, lid 2, van die wet geldende aanhoudingsplicht. Alvorens hieromtrent nu een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende determijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling bezwaar aan te tekenen bij het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 8 juli 1992. de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethouders in zijn vergadering van 7 juli 1992 heeft besloten tot het instellen van een invaliden-parkeerplaats; krachtens artikel 20, lid 1, sub d., van het Besluit Administratieve Bepalin gen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990; voor het instellen van een invaliden-parkeerplaats in de van Hogendorp- straat te Moerkapelle; door middel van het bord E6 van bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van kenteken ten behoeve van de parkeerplaats in de van Hogendorpstraat. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 16 juli 1992, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Gemeentewerken, Be drijfsbureau, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artikel 43 en 45 van het BABW tijdens de termijn van de ter inzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zevenhuizen, 9 juli 1992. De burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. Van 23 juni tot en met 15 oktober' 1992 is in het Museum voor het Krui deniersbedrijf in Utrecht, een ten toonstelling te zien van oud-reclame materiaal van Verkade. Meer dan Ijl] jaar hebben verschillende blikken kartons en verpakkingsmaterialen van bijvoorbeeld beschuit en cho- colade van Verkade in de winkels door het hele land gelegen, deze zijl nu in de vitrine van het Museum is bezichtigen. Buiten de lekkere dia gen van Verkade zijn er ook de al bums te zien met in te plakken plaatjes die men kon sparen doorhei kopen van Verkade-artikelen. Gelul- kig zijn de lekkere koekjes en choco lade gebleven en is alleen de nostal gie verdwenen. Ook voor andere merkartikelfabri kanten staat de vitrine in het Mu seum ter beschikking. Deze exposities geven merkartikels brikanten de mogelijkheid om hu oude reclamemateriaal tentoon t stellen. De openingstijden van het Museum zijn: dinsdag tot en met zaterdagv 12.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis en iedere bezoeker ontvangt tijdens de Verkade-expositie es leuke attentie. Inl. tel. 03404-16116. energiebesparende tips van het Ministerie van Economische Zaken en de ANWB In de zomermaanden denken weniei dagelijks aan energiebesparing Toch kan zonder veel moeite het energieverbruik in de zomer met 11 procent omlaag. Het Ministerie van Economische Zaken heeft samen m de ANWB een tipkaart samengesteld met een aantal handige en eenvoud ge tips om energie te bespan tijdens de zomervakantie. bij vertrek In juli en augustus gaan miljoen Nederlanders op pad voor enk weken vakantie in tent, vakantie huisje, hotel of caravan. Voor vertrek schakelen zij natuurlijk de CV-ketel, de geiser en de boiler uit. Het z verspilling zijn van energie en g om die apparaten aan te laten staan als er zo'n 2 a 3 weken geen gebr van wordt gemaakt. Overigens nen de waakvlam van de CV-ketel en de waterpomp al in het begin van dt zomer worden uitgezet. Dat scheelt tot en met september maar liefst zo'n 80 gulden energiekosten. Vlak voor vertrek de koelkast uitscha-i kelen is ook eenvoudig te realiseren Het vereist natuurlijk wel enige pM ning vooraf om te zorgen dat al* etenswaren eruit zijn. Per huishoudet| besparen we hiermee niet zoveel,! uit een paar gulden, maar als ie/' de koelkast uitschakelt tijdens zijn Vi-| kantie lopen de besparingen al gauw'1 de miljoenen. op reis Ook onderweg kan men bewust om gaan met energie. Bijvoorbeeld door - indien met de auto wordt gereisd de kortste route naar de vakantiebe stemming te'nemen; en door op W juiste moment te vertrekken om n®l te vermijden. Dat scheelt brandstol en ergernis. Het gebruik van goeoej nieuwe wegenkaarten voorkomt 03 u onnodig soms vele kilometers om rijdt. verspil geen energie van een ander 'Doe tijdens de vakantie alsof u Un bent en verspil geen energie van I ander', is een van de tips. Laat lichten in het toilet of de douche P de camping, in het hotel, of to vakantiehuisje niet onnodig »J den. De voordelen hiervan voelen weliswaar niet direct in onze, e''} portemonnee, maar energieb» 4 ring gaat ons allen aan of we m eigen land zijn of in het buitemaj Tot slot wordt aangeraden dj"6" vakantie onze eigen energie ma» te gebruiken, de auto wat vaker te I staan en te gaan wandelen, nets kanovaren. wedstrijd De kaarten met energiebespan tips zijn tot en met septenibe krijgbaar bij alle ANWB kan J Aan de tipkaart is ook een we - I verbonden. Inzenders van (je hl energiezuinige tips worden D .1 met een fiets (le prijs), éen^ twee ANWB-fietsendragers of één van de (2e prijsl vijf batterijen-op^'I op zonne-energie (3e Prl[s' t sepj de tips inzenden tot en met tember 1992.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4