Kljnevold I De Egelantier een stijlvol eetcafé in Hazerswoude Gedeputeerde markeert attentiestroken j 1 1 Jaarmarkt Hazerswoude Expositie zijdeschilderingen Slotavond in BOC Collecte Epilepsiebestrijding Kledingcontainers Foto's in het HART VAN HOLLAND lil Kerkdiensten Hie I S de een petitie over de be" Hart van Holland/15 juli 1992 pagina 7 I Hazerswoude - ier hebben we jaren naar uitgezien zegt een I inwoner van Hazerswoude die precies om vier uur, eetcafé "De Egelantier" binnenstapt. Hij vertelt een ex- collega van eigenaar Clemens Timmermans te zijn en noemt hem zowel als zijn compagnon Alfred Horten- Isite 'harde werkers'. Dat blijkt overigens ook uit het feit dat beiden weke lijks nog een aantal uren in hun oude baan actief zijn: I respectievelijk vrachtwagenchauffeur en agogisch merker. 1 De plaatselijke bloemist die wekelijks met zorg samen- nestelde verse boeketjes op de tafeltjes in het eetcafé [neerzet, knikt instemmend op de vraag of Hazerswou de blij is met dit eetcafé. "Nou en of. het is hier bere-gezellig. Ofschoon ik sinds kort niét meer hier woon, kom ik hier nog regelmatig, bijvoorbeeld op vrijdagavond als de winkel open is en tussendoor toch willen eten. Ik ontmoet dan ook I mensen van de plaatselijke bank en andere winkels. 1 Hazerswoude zat gewoon om een dergelijk 'eetcafé I mar je dorpsgenoten kan ontmoeten, te springen. En het eten is hier goed, je krijgt erg veel en het kost I weinig. Bovendien is de maaltijd nog leuk gegarneerd Men krijg je veel groente. "De Egelantier" is een aan- winst voor Hazerswoude, Egelantier: wilde roos Dagmenu Sfeervolle entourage Petitie beveiliging spoorwegovergang Pfoject Wegwijs gemeentehuis J JJinnend project 2.500 gulden I II Benthuizen zondag 19 juli medische diensten Biljarten, kaarten en andere faciliteiten f~~~ - - - - - - Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Van zoveel lofuitingen kan iemand ver legen worden. Clemens Timmermans niet. Hij weet dat wat beide heren bewe ren. de waarheid is. Zelf kun je zoiets moeilijk zeggen omdat het dan over dreven klinkt, maar hij en Alfred weten dat het een schot inde roos was toen ze het pand kochten waarin voorheen het kantoor van het waterschap gevestigd was en huisvesting bood aan de Rabo bank en een snackbar. De ligging is uitermate centraal: tegenover het oude raadhuis van Hazerswoude, achter de Hervormde kerk aan een groot plein met volop parkeermogelijkheid. "De Egelantier": een wilde roos, is een toepasselijke naam voor het nieuwe stijlvolle eetcafé, in dit kwekersdorp. Met de aankoop in april, enkele maan den hard werken en de opening op 21 augustus vorig jaar, ging een wens in vervulling. Beiden hebben namelijk vele jaren als vrijwilligers meegewerkt in de horeca van het jongerencentrum "DeStek". Zo kenden ze het klappen van dezweep en was Alfred degene die over de benodigde 'papieren' beschikte, in ieite was het jarenlange horeca- en barwerk in "De Stek" een hobby en zetten ze die nu om in 'werk', bijgestaan door een drietal koks. Zij hebben qua diploma en ervaring hun strepen in middels wel verdiend hetzij als instel lingskok of in de horeca. Ingrid, Ma rianne en Kees wisselen elkaar af, zodat de meesten slechts twee avonden per week werken, naast hun eigenlijke baan. Elke dag is er een ander menu, aange past aan het seizoen en zeer geva rieerd. De éne dag een macaronischo tel, de andere dag een schnitzel, gado Sado, of een Turks, Mexicaans of Grieks gerecht. doorgaans kost het dagmenu niet meer dan ca. 15 gulden, maar soms is het minder, bijvoorbeeld als het een bal gehakt is met groenten e.d. Juist die groenten vinden we heel he nrijk. Die en vlees of vis, moeten vers Dit zijn de twee eigenaars: Clemens Timmermans en Alfred Hortensius zijn. Daarom bestel ik één en ander ook bij de plaatselijke winkeliers", stelt Cle mens, die erop wijst dat er in het week einde een drie-gangen-menu is voor 20 gulden. "Groepen moeten echt reser veren, anders moeten de mensen zo lang wachten. We vinden het fijn als de gasten met mooi weer op het terras een drankje nuttigen. Als hun maaltijd ge reed is, zo snel mogelijk, dan wordt deze binnen geserveerd". Buiten: Het terras buiten ziet er bijzon der leuk uit: groene stoeltjes met pa rasols. "We kozen speciaal voor groen omdat wit reflecteert en pijn aan je ogen doet". Binnen: Het interieur van het eetcafé is met zorg gekozen en qua kleur goed op elkaar afgestemd. Het geschilderde houtwerk heeft een reseda-groene kleur met een donkerder accentkleur groen, terwijl de bar fraai bordeaux rood is. Het grand-café van Hessel op Terschelling diende als voorbeeld voor het interieur van "De Egelantier", wat ook stijlvol gemeubileerd is. Glimmend donkerbruin gelakte tafels met dito bruine stoelen en stijlvolle donkerbrui ne (Engelse) barkrukken. In het midden op de stamtafel staat een reusachtig glas half gevuld met drop. Niemand kan de verleiding weerstaan om even een dropje te 'pikken'.... De piano tegen de wand ziet er uitno digend uit, past niet alleen bij het inte rieur, maar hoort kwa muziek met een nostalgisch tintje er zeker bij en geeft "De Egelantier" 'grand-café'-allures. Palmen en bediening in outfit a la "Out of Africa" zouden het misschien pre cies dat plaatje maken dat terugvoert naar de dertiger jaren, compleet met Charleston-muziek. Stijlvol nostalgisch, zijn ook de prijs lijsten die tegen de wand hangen uitge voerd in het kalligrafie-schrift.. Op deze I ÜTeld Gedeputeerde T. Jansen I maar|dagmiddag het startsein ge- I )ft" voor de werkzaamheden tot be- 1 van de spoorwegovergang I j:- Gemeneweg te Hazerswoude- I i k eerste aanzet tot beveili- )J öetro' het markeren (na gebruik ^en rneetlint) met de markeerpen I in h i raats waar de attentiestroken I v net fietspad aan één zijde van de .poorwegovergang moet komen. ,pjlr eze officiële handeling nam de I int,,, Van de spoorwegovergang in fuard Mavo" 'eerlingen van de Ha" I 'en'vlaaü °^tot»er namen ca. 40 leerlin- I woiiHoj aduard MAVO te Hazers- I Weowi?°rp' deel aan het project I Jroiert i °p, gemeentehuis". Dit I ictivito i in nauwe relatie met de Z ®™,.van de algemene vor- H '"stelling M 50. I hnden'vf'ie,van het project was in I 'an de school en ambtenaren I gemeente Rijneveld. I tenhpvi'ng6n bie'den zich in vier groe- I Ne 0g"letza'cen die vooral de jeugd I kn Den ente R'ioeveld bezig hou- I iet Wn ®ente R'ineveld stelde voor 2.500 kde Pro)ect een bedrag van U'- beschikbaar te stellen. 5 Tijdens een speciale 'raadsvergade ring' verdedigde elke groep haar plan. Het raadsdebat resulteerde uiteinde lijk in het meerderheidsbesluit om de door de gemeente Rijneveld beschik baar gestelde som van f 2.500,te be steden aan het plaatsen van papier containers in de kernen van de ge meente Rijneveld. Eén en ander met de bedoeling om van de opbrengst van dit papier actie te voeren voor een betere beveiliging van de spoorwegovergang voor fietsers. De aanleiding tot de keuze van het project "Beveiliging Spoorwegovergang" was dat diverse keren jonge mensen bij de spoorweg overgang een dodelijk ongeval is over komen. Via contacten tussen de ge meente en de provincie is de actie van de MAVO-scholieren om tot beveiliging van de spoorwegovergang te geraken, ter tafel gekomen. De provincie deelde mede dat de feitelijke beveiliging van de spoorwegovergang voor fietsers, door middel van spoorbomen, geen be voegdheid van de provincie is, maar een taak van de nederlandse Spoorwe gen. De provincie speelt nu wel i op de actie M 50 van de Haduard MAVO. Zij verstrekte namelijk opdracht tot het aanbrengen van attentiestroken op het fietspad aan beide zijden van de spoor wegovergang en draagt daarvan de kosten. Herv. kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. J. Boer De Hoeksteen samen op weggem. 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Hazerswoude R.K. 18 juli 19.00 uur H. Mis 19 juli 10.00 uur H. Mis met gem. koor 18 en 19 juli dokter J. T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079 - 313 737. wijze is ook de menukaart uitgevoerd: een meerdere pagina's tellend boek werk, want "De Egelantier" beperkt zich niet tot een dagmenu, er is ook een kaart met keuze -menu's, borrelhapjes en lucnhgerechten... Uiteraard is er ook een grote keuze aan drankjes... De biljarttafel staat als een eiland in een aparte hoek. Rondom is voldoende ruimte om de keu goed te hanteren.... Het aanstaande seizoen gaan er drie biljartteams van "De Egelantier" in de competitie van de Goudse Boerenbond spelen. Verder is "De Egelantier" kaartclubs rijk die in de zomer doorgaan en waar voor veel belangstelling bestaat, varië rend van klaverjassen (2e dinsdag van de maand) tot boerenbridge (4e dins dag van de maand). Op de bovenverdieping is een verga derzaaltje waarvan 'gratis' gebruik ge maakt kan worden, tegen gebruik van één of meerdere consumpties. Kinderen hoeven zich bij "De Egelan tier" niet te vervelen: ze hebben een aparte speelhoek met speelgoed. Voor de allerkleinsten is er een kinderstoel (afgestemd op het interieur) en een hobbelpaard. Wie een bezoek wil brengen aan dit fraaie eetcafé in Hazerswoude-dorp dient richting Voorweg te rijden: bij de verkeerslichten op de Gemeneweg rechts: ca. 300 meter. Na de Hervormde kerk is "De Egelantier" in beeld. Open vanaf 16.00 uur tot 1.00 uur. Op vrijdag en zaterdag een uur langer. Maandag gesloten. Het eetcafé is open van 17.00 tot 20.00 uur. Op zondag van 17.00 tot 21.00 uur. Op maandag kan "De Egelantier" gelegenheid bieden voor een bruiloft, zakenfeest of recep tie tot ca. 60 a 70 personen. met: Driedaagse kermis, gondel vaart en vuurwerk (Om alvast in de agenda te noteren....) Rijneveld-Hazerswoude-dorp - De voorbereidingen voor de Jaarmarkt op 28 en 29 augustus in Hazerswoude-dorp zijn in volle gang. Het programma is veelbelovend. Een dag eerder is er op 27 augustus, als een soort voorproefje, een feeërieke 'gondelvaart' die om 20.30 uur in beweging komt vanaf de Burg. Warnaarkade. Die dag begint eveneens de driedaagse kermis om 15.00 uur op het Raadhuisplein, tot zaterdagavond 24.00 uur. De officiële opening van de Jaarmarkt met attractieve braderie, is op 28 augustus en wordt verricht door burgemeester M.J.J.M. Boelen het festijn om 19.00 uur op het Ambachtsplein. Tot 23.00 uur kunnen bezoekers genieten van tal van manifestaties. De dag erna zaterdag 29 augustus beginnen de feestelijkheden om 14.00 uur en zullen doorgaan tot 23.00 uur. Spectaculair en het bekijken waard is zaterdagmiddag het ringsteken met paard en rijtuig om 14.00 uur op de Lindelaan. Spetterend en knallend zal de Jaarmarkt zaterdagavond om 23.00 uur afgesloten worden met een imposant vuurwerk, aan de Heereweg, achter de Burg. War naarkade.... Hazerswoude - Rosemarie Spee-Mauw uit Boskoop exposeert van 4 augustus tot en met 15 september a.s. in Huize "Driehof", Dorpsstraat 27, Hazerswou de-dorp, zijdeschilderingen. Rosemarie Spee is reuma-patiënte en verbleef enige tijd in het Reumacen trum "Sole Mio" te Noordwijk. Gedu rende haar verblijf in dat centrum leerde ze de techniek van het beschil deren van zijde. Zij heeft een bijzonder goed ontwikkeld gevoel voor kleuren, wat uiteraard bij deze vorm van crea- tieve-expressie zeer van pas komt. Rosemarie Spee maakt een scala aan artikelen. Er zijn sieraden, zoals oor bellen, armbanden, hangers en diverse gebruiksartikelen, ondermeer pillen doosjes, pochettes en shwals in de vi trines uitgestald. Alle artikelen zijn ook te koop. Door haar ziekte kan zij de fijnere technieken- zoals het opspan nen van de zijde en het in elkaar zetten van kleine objecten - niet meer zelf uit voeren. Bevriende relaties helpen haar daarbij, zodat ze toch haar hobby - die heel belangrijk voor haar is - kan blijven uitoefenen. De expositie loopt tot en met 15 sep tember en aankopen kunnen geregeld worden via de receptie van Huize "Drie hof". Benthuizen- Om het einde van het sei zoen extra te vieren, heeft de BOC inn zaterdag 18 juli een Disco-avond ge- organiseert, die wordt verzorgd door de jongens van de Flying Angel. Na het gigantische succes van enkele weken geleden, beloofd het die avond weer een groot feest te worden, waarbij jong en oud weer uit hun dak kunnen gaan. ledereen is welkom vanaf 21.00 uur. De BOC ligt tussen de tennisbanen en de sportvelden van BSC'68. Benthuizen- De collecte voor epilepsiebestrijding in Benthuizen heeft f. 2107.70 opgebracht. Rijneveld- De Stichting KICI (kleding Inzameling Charitatieve Instellingen) uit Den Haag heeft op 8 juli 1992 vier nieuwe groene kledingcontainers in de gemeente Rijneveld geplaatst. Die kle dingcontainers zijn er voor al uw kle ding, maar ook beddegoed en aan el kaar gebonden schoeisel. Gordijnen zijn eveneens welkom. Vodden mag u ZEER BESLIST NIET aanbieden. Ook ligt het niet in de bedoeling versleten tex tiel in vuile staat in de inzamelzak te stoppen. Wanneer men de kleding, al vorens in de zak te stoppen, laat sto men of wast, doet men een extra goede daad. Deze kleding, die in gesloten zakken moet worden aangeboden, komt ten goede aan hulpbehoevenden in de Derde Wereld en in Roemenië. Op het ogenblik is er een Roemenië-aktie. Alle kleding wordt uitgezocht en veel bruikbare kleding is bestemd voor hulpbehoevenden in Roemenië. Daar naast helpt u mee aan twee andere doelgroepen: Hulp aan landgenoten in Indonesië (Halin). In Indonesië worden 1370 gezinnen (4000 personen) met een maandelijkse gift geholpen. Het zijn fa milies, die tussen wal en schip zijn ge raakt en geen Nederlands paspoort meer bezitten. De groene containers staan op de volgende lokaties: 1. Ridder van Montfoortlaan in Hazerswoude Dorps; 2. Da Costasingel in Hazerswou de Rijndijk; 3. Pr. Bernhardstraat/Burg. Verheulstraat in Koudekerk a.d. Rijn; 4. Graaf van bloisstraat in Benthuizen aangeboden: Mistral suriplank 2 zeilen en kar, in prima staat-01793-1591 te koop damesfiets i.z.g.st. 75,- 01793-2532 gratis af te halen: 2 heel lieve jonge poesjes zijn zindelijk 01793-1427 t.k. hardh. kozijn d. glas h. 160 br. 160,5 cm. voorz. ramen I. 88 br. 43 I. 99 br. 59 cm. 01793-1169 Hoi, HVDAB nog even en we zitten in Duitsland of zeg je van nou nee xxx MCLC frans en conny héél veel geluk metluuk! tjoeketjoek! pieter van der eijk, veel plezier op je 15e verjaardag! j.t. n. en r. John en Ingrid waar blijven mijn moorkoppeni arie Rutger kom je nog eens lekker lachen?

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7