Wat is dit mor een plant Braderie/Oogstfeest Zevenhuizen Jeugdbrandweer Moerkapelle Kerkdiensten Koude-kikker-gedoe Wandeling in en om het Koornmolengat door Natuur- en Vogelwacht "Rotta" Naam: Adres: I1 a a uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 26 juli Zevenhuizen - De Braderiecommissie van de Zevenhuizense winkeliersvereni ging is druk bezig met het voorbereiden van de plannen voor de Braderie ofwel het Oogstfeest. Dat begint net als vorig jaar op vrijdagavond. Zoals gebruikelijk is de eerste zaterdag van september de datum waarop het Oogstfeest wordt gehouden. Om alvast te noteren: vrijdagavond 4 september en zaterdag 5 september de hele dag. Hoort zegt het voort! pagina 4 - Hart van Holland/22 juli 1992 Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode - Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddtnxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET D/CHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Op de foto de heer P. de Vries met zijn bijzondere plant Ingezonden: reisverslag! De Moerkapelse jeugdbrandweer is op uitnodiging van onze vrienden uit Zui len, meegeweest op kamp naar de 27e Drentse Rijwiel vierdaagse, die werd georganiseerd van 14 t/m 17 juli. Zuilen deed mee voor de vijfde keer en wij dus voor de eerste keer. Zaterdag 11 juli was het vertrek van de eerste Moerka pelse leden om via Zuilen, het kamp op te gaan bouwen bij de v.v. Hoogeveen, dat voor deze gelegenheid was omge toverd tot een camping. De tenten werden opgebouwd in de directe om gevingvan de kantine (eetzaal bar) en kleedkamers (wasgelegenheid en w.c.). Het zijn grote tenten van 4 x 10 meter, waarvan 1 voor de 15 jongens (7 mkp 8 zuilen) en 2 meisjes (zuilen), de andere tent voor de leiders (4 mkp 4 zuilen) en een stukje keuken (3x koel kast gasstel koffiezetter) en speel ruimte bij slecht weer. De jeugdbrand weer Zuilen beschikt over alles wat nodig is voor zo'n kamp (bedden, ten ten, koelkasten, gasstel, picknick set, stoelen, barbecue, portofoons etc). M Maadag was nog een rustdag en vanuit Moerkapelle waren nog 4 personen onderweg met de 784 en 's middags zwemmen in de Bonte Wever in Slag haren. Vanaf dinsdag begon het echte werk. Om 8.00 uur opstaan, eten en lunchpakket klaarmaken, corveeën en om negen uur op de fiets. Onderweg waren er vijf controleposten en in elke plaats was iets te doen, de 784 was er dan ook voor een natje en om 14.30 uur waren we weer terug bij de tent, om 16.30 uur tijd voor het avondeten, het geen goed verzorgd was. Na het eten nog een uurtje sporten en douchen en om 21.00 uur de barbecue aan. En om 22.30 uur de junioren naar bed en om 24.00 uur de aspiranten. De route van 14 juli was Ruinen- Dwin- geloo - Wijster - Pesse. Woensdg had den we al vroeg visite, nl. Ed en Cock Broer en Teuni Fyan. Ed en Conck fietsten vandaag ook met ons mee. De route was Zuidwolde- de Wijk - Koe- kange - Echten. Deze avond stond er een dropping op het programma, start 22.30 uur. Donderdag de langste route, nl. 62 km. met aan het einde een Bra derie in het centrum van Hoogeveen. De route was Wijster - Westerbork - Balinge. 's Avonds was er een volleybal toernooi. Vrijdag vroeg op voor de laatste route via Noordscheschut - Geesburg - Nieuwlande - ElimIn de loop van de dag werden de eerste spullen vast ingepakt, 's Avonds was er een laatste barbecue en daarna op tijd naar bed, want 's morgens zouden we vroeg opstaan. Daarom hadden we het ontbijt al klaar gemaakt: ook tijdwinst! Zater dag 7.00 uur opstaan, koffers pakken en die als eerste inladen in de busjes. Daarna de rest inpakken en de tenten afbreken en voor naar de weg brengen. De bluswagen van Zuilen ging om 9.30 uur alvast rijden omdat hij maar 70-80 km/uur rijdt. Om 10.30 uur kwam de vrachtwagen van Zuilen inladen en om 11.00 uur richting Zuilen, daar waren we om 12.30 uur, helpen uitladen en om 13.00 uur gingen wij naar Moerkapelle waar we om 14.00 uur aankwamen en opgewacht werden door ouders en vrouwen. Onze fietsen werden gehaald en gebracht door Rien Lindhout en Gert Bakker. Met dank aan onze vrienden uit Zuilen, was het een geslaagde week. Onze deelnemers waren: Stefan vd Berg, Henry Lindhout, Aron Kroon, Jan en Cees Zoeteman, Hans Hofman, Ro gier Visser, Henk Hertog, Mark vd Laan, Cees Fyan en Ton van Helden. Ieder bekijkt de gang van zaken van veraf en dichtbij op zijn eigen manier - ik dus op de mijne. In mijn ogen is de wereld mooi en ik wil haar graag zo houden. Als eenling kan ik daar maar een klein beetje aan mee werken: ik kan huis en hof schoonhou den: ik kan milieuvriendelijk te werk gaan op allerlei gebied; ik kan het be treuren als oude, monumentale bouw werken gesloopt gaan worden, om re den dat er niet meer iets In diezelfde stijl voor in de plaats komt. Het zal niet meer passen tussen de moderne stijlen en het zal onbetaalbaar zijn dat uit te voeren - of één van beide Ik heb daar niet zoveel kijk op. Waar ik wel kijk op heb is, dat het nieuwe - vaak kantoorgebouwen - zo kil en levenloos wordt neergezet als maar mogelijk is. Ik kijk, vanwege de moder ne beglazing, tegen enorme kolossen aan, die geen enkel doorzicht toelaten en daardoor - in mijn ogen - ruimte ontnemen. Ik vind ze een weerzinwek kende aanblik vertonen; koud, onper soonlijk en snap niet hoe uitvinders dit mooi kunnen vinden. Onlangs liep ik door zo'n omgeving met moderne glazen kolossen, ik kon enkel maar denken: "De wereld is al zo hard. De samenleving wordt steeds killer en die koude-kikker-nederzettingen doen daar nog een schepje bovenop, zodat wij steeds verder van elkaar verwijderd schijnen te moeten raken". Ik hoop maar dat dit glas nooit ge plaatst gaat worden in onze woonhui zen! Of bestaat dat al... Corrie van Nierop. Zevenhuizen - "Ik heb een hele bijzondere plant in de tuin staan", meldt de heer P. de Vries van de Burg.Klinkhamerweg aan "Hart van Holland". "Ik heb diverse bloemen en plantenkenners erbij gehaald maar niemand weet de naam I er plaatse constateren we dat het hier gaat om een bijzondere distelsoort, waarvan er twee planten in z'n tuin staan, waarschijnlijk een 'kaardebol', die wel 2,5 m. hoog zijn. Planten met paarsachtige bloemen waarvan de blaadjes door hommels worden weggehaald. Overdag zitten er tientallen hommels en diverse vlinders op de planten. Het is voor de heer De Vries een raadsel wat voor planten het zijn, en hoe deze in z'n tuin terecht gekomen zijn. Het vermoeden bestaat dat ze voort gekomen zijn, uit zaad afkomstig van vogels uit een belendende voilière. AMkaantjeslaantje Zevenhuizen - Elke vrijdag wordt een avondwandeling gehouden in en om het Koornmolengat. Deze wandeling wordt gehouden tot en met de eerste vrijdag in september (4 september). Het Koornmolengat is een oud veenge- biedje van ca. 4.5 ha. groot dat nog min of meer in dezelfde staat is als de hele omgeving was na de vervening zo'n driehonderdvijftig jaar geleden. De begroeiing is wel veranderd in die tijd, er zijn nu meer bomen en struiken. Daarnaast groeien er voornamelijk water- en moerasplanten, waaronder voor onze omgeving enige bijzondere. Om de groei daarvan te stimuleren wordt er al een aantal jaren, tijdens de wintermaanden, aan gewerkt om braamopslag en bomen en struiken voor zover nodig - te verwijderen, met als doel meer licht op de bodem te krij gen, waardoor in de bodem aanwezige plantenzaden, tot ontkieming kunnen komen. In combinatie met de in het KMG broe dende vogels is het geheel meer dan de moeite waard om eens te bezoeken. Start: om 19.00 uur bij het informatie bord nabij camping Zevenhuizen te Ze venhuizen. Inlichtingen bij Rien van der Vorm, tel. 01793-1262 of Jan Kees Hoek tel. 010-418 1031. Zevenhuizen Herv. kerk 10./00 uur ds. J. Batelaan Voorschoten 19.00 uur ds. C. Baas Fijnaart Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker Geref.kerk 9.30 uur de heer J. Seele Nieuwerkerk a.d. IJssel 18.30 uur dr. R. Fernhout Alphen a.d. Rijn Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur kand. C. Chielen Oude Pekela 18.45 gew.aanv.tijd: kand. A. Kag- chelland Kamerik Geref.Gêm. 9.30 uur leesdienst 18.30 uur ds. D. Rietdijk Zevenhuizen - Vanaf de parkeerplaats van De Lente, tot aan het Weideplantsoen heeft de brandgang van De Lente een uitbundige bloemenpracht. Aan weerszijden van de tegels staan donkergele en bruine Afrikaantjes uitbundig te bloeien. Kinderen die daar wonen, zorgen er angstvallig voor dat vriendjes die komen spelen de bloemetjes niet vertrappen en zijn er zuinig op. Allemaal weten ze dat deze "Afrikaantjeslaan" het werk is van meneer Langendam. Hoewel deze vrijwel geen gezichtsvermogen meer heeft, verzamelt hij in de nazomer zaad van de uitgebloeide bloemetjes en zaait dat het volgende voorjaar weer langs het tegelpad. Ook klavertjes staan ertussen. Op de tast houdt hij één en ander onkruidvrij. Dit is deze zomer niet voor het eerst: hij zorgt er al diverse jaren voor dat de Afrikaantjeslaan er pico bello uitziet. Meneer Langendam zorgt op de tast voor "zijn bloemetjes

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4