Rijneveld Gemeenteraad van Rijneveld waagt geen sprong in het diepe $ckoöH $ckip ^Utieutip Kerkdiensten Laatste Jeugdvakantieweek Benthuizen Folderfestijn voorbij? Arie Boertje van LOZ Radio naar Radio 1 nul 6 Recept van de week Foto's in het HART VAN HOLLAND J Hart van Holland/22 jull 1992 pagina 7 Zwemmen in Hazerswoude blijft mogelijk Over de wijze 'waarop' wordt druk onderzoek gepleegd Geschiedenis UK Medische weekeinddiensten Krediet onderzoek strenge stickers MAAK WAAK JH'JPT PE Po5T Stuurgroep Maaltijdsalade aan zee van afgehaald worden a 5,-. Nabe- uiterlijk een week na ver-schij- van Hart van Holland. ty. I Rijneveld - Wethouder M.J.S. Vorenkamp- van de Westeringh (WD) gaat deze zomer waarschijnlijk niet op vakantie. Dat vindt ze helemaal geen probleem, I want juist in deze periode waarin er 's avonds geen (commissievergaderingen zijn, heeft ze de avonden vrij en kan ze overdag, met de betreffende ambtenaren, meedoen aan de studie over het (jaarlijkse) kostenplaatje behorende bij een mogelijke oplossing voor de zwembadproblematiek. Die zwembadproblematiek heeft de gemoederen van de inwoners van Rij neveld de laatste maanden danig in beroering gebracht. I Op hete voorzomeravonden werden I vergaderingen gehouden met op de tri bune tientallen verontruste inwoners. Thans lijkt er schot in de zaak gekomen en wordt er binnen het gemeentehuis een onderzoek ingesteld naar de moge- lijkheid om het buitenbad "De Haze laar" te combineren met de bouw van een nieuw overdekt zwembad. Het in- structiebad "De Dolfijn" te Hazerswou- de-Rijndijk zal dan worden gesloten en het "Prins Willem Alexanderbad" in Koudekerk aan de Rijn zou aangehou- I den kunnen worden als En om die "als" draait het. De jaarlijkse exploitatiekosten mogen, zo stelt de ad hoccommissie van advies en bijstand inzake de zwembadproble matiek, niet boven de f 550.000,per jaar komen! Mevrouw M.J.S. Vorenkamp: "De inwo ners van Rijneveld zijn bevoorrechte mensen dat ze tot dusver in bijna elke woonkern een zwembad hadden. Het is uiterst moeilijk om die riante facilitei ten in dezelfde mate te handhaven. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost om zover te komen als we nu zijn. En nog kunnen we niet zeggen of de keus, die wemaakten uit 10 mogelijkhedeVi, echt [e realiseren valt binnen het jaarlijkse I kostenplaatje". M spoedig na de gemeentelijke herin deling kwam de exploitatie van de zwembaden in de diverse woonkernen ven Rijneveld ter discussie bij het ge meentebestuur. De voormalige ge meente Hazerswoude was al met een studie bezig in het kader van nieuwe wettelijke eisen voor de respectievelij ke zwembaden. Duidelijk werd dat de van Hazerswoude-dorp: n u-?e'aar' en het instructiebad "De otlijn aan de Rijndijk, bijzondere aandacht zouden vragen en niet zou den voldoen aan de gestelde eisen van de arbeidsinspectie. Vooral "De Dol fijn" moest een grote renovatie onder gaan om voor wat betreft veiligheid en milieu-hygiëne aan de gestelde eisen te voldoen. Wat het "Prins Willem Alexanderbad" betreft: dit voldeed nog redelijk aan de gestelde eisen. De dis cussie in Hazerswoude over de toe komst richtte zich destijds al op een nieuw bad. De voormalige gemeente Koudekerk had het beeld voor ogen dat "De Dolfijn" nog jaren open kon blijven, hetgeen gezien de huidige situatie, ook tot de mogelijkheden behoort. De leef tijd van de baden ontloopt elkaar niet zoveel, het gaat meer om het instand houden en de daarmee gepaard gaande kosten.... Na de herindeling kwam de zwembad problematiek al spoedig in beeld. Door de gemeenteraad werd er een bestuursopdracht aan het college ge ven om de zwembadproblematiek te laten behandelen door een 'ad hoc commissie'. Deze commissie kreeg als opdracht om met een advisering aan het college te komen over de zwem badproblematiek. Wethouder mevrouw Vorenkamp werd voorzitter van deze commissie en haar functie heeft een technisch karakter. Zij begeleidde het proces en uiteraard de vergaderingen. Er is een aantal ses sies geweest waarbij nadrukkelijk tel kenmale gepoogd werd binnen de- fi nanciële randvoorwaarden: het huidi ge exploitatietekort, een oplossing te zoeken. Een nieuw (overdekt) zwem bad of renovatie, mocht en mag niet lijden tot verhoging van b.v. de 'on- roerendgoedbelasting'. De 10 varian ten die uiteindelijk uit de bus rolden hadden één ding gemeen: globaal was een begroting gemaakt van de uit de desbetreffende varianten voort vloeiende exploitatiekosten. Na zorgvuldige overweging, waarbij duidelijk werd dat een zwembad in Ha- zerswoude-dorp een grote wens is, ze- Benthuizen/Hazerswoude zondag 26 juli Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. C. van Duin Krimpen a.d. IJssel 18.00 uur ds. C. v.d. Bergh Noordwijk S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur de heer A. Vercouteren Voorburg Geref.Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. R. Boogaard Hazerswoude R.K. zaterdag 19.00 uur Woorden Communiedienst mmv gemengd koor zondag 26 juli 10.00 uur H. Mis mmv gemengd koor 25 en 26 juli dokter R.J.M.P. van Wie- chen Voorofscheweg 182 Bsokoop tel. 01727-14450. Maandag 10 augustus t/m donderdag 13 augustus 1992 Benthuizen - Ook dit jaar wordt er weer een Jeugdvakantieweek georganiseerd in Benthuizen en wel van maandag 101/ m donderdag 13 augustus 1992. Voor de jeugd van 6 t/m 14 iaar is er iedere dag van 10.00 - 16.00 uur iets te doen. Tevens is er op dinsdagavond (van 19.00 tot 22.30 uur) een kinderdis co in de BOC en op woensdagavond (van 20.00 - 22.30 uur) jeugdtheater op het terrein georganiseerd. Hoe het programma er verder uit zal zien wordt nog niet verklapt. Wel enkele tips: 1Neem hamer en zaag mee; er wordt gezorgd voor hout en spijkers. 2. Neem geen geverfde deuren of ander hout van thuis mee, dit i.v. m. het mi lieu. Er is volop hout aanwezig!! 3. Trek stevige schoenen aan!!! 4. Neem iedere dag iets te eten mee. 5. Zorg natuurlijk voor een stralend humeur!! Aangezien dit de laatste Jeugdvakantie week in Benthuizen wordt, probeert de organisatie er een extra gezellig feest van te maken. Er is een aantal verrassingen gepland. Waar en wanneer deze tevoorschijn zullen komen wordt niet verteld: oplet ten tijdens de week!! Voor meer informatie kan gebeld wor den naar: John Jespers tel. 079 - 31 52 26; Marijke Westveertel. 41 01 68; Hennievan Veen tel. 41 15 77 Door De Kleine Aarde, Postbus 151, 5280 AD Boxtel 04116-84921 wethouder m.j.s. vorenkamp-van de westeringh (vvd) ker met dit mooie voorjaar en deze zomer en de overhitte gemoederen op de tribune- hoe kan het anders vanwe ge de tropische raadzaaltemperatuur. Uiteindelijk is besloten door de leden van de adhoc commissie dat er een specifiek onderzoek gaat plaatsvinden naar de optie nummer 6 om "De Dolfijn" te sluiten, het "Prins Willem Alexan derbad" aan te houden en "De Haze laar" een overdekt zwembad te maken en de bestaand buitenbassin in stand te houden. Optie 6 heeft als voordelen: a. er is grond beschikbaar; de openlucht voorzieningen blijven bestaan; c. er kan 365 dagen worden gezwommen. Nadelen: a. de overdekte voorziening ligt niet centraal; b. de infrastructuur is ontoereikend. De kosten van de bouw van een beperkt wedstrijdbad zouden ongeveer f 4.760.000,- bedragen. De kapitaallasten ca. f 465.100,- De ex ploitatie ca. f 186.773,-; de amovatie f 100.000,-. Aanpassen PWAbad f 331.800,- Kosten van het school zwemmen f 144.000,-. De raad krijgt in september een ver zoek om een krediet beschikbaar te stellen voor een nader onderzoek naar deze mogelijkheid. In die tussentijd vergadert de ad hoc-commissie een keer zonder publiek om alles nog een keer rustig op een rijtje te zetten Mevrouw Vorenkamp, projectleider P.J. de Pagter en diverse ambtenaren, gebruiken de rustige zomerperiode, om wat voorbereidend onderzoeks werk te doen. Mevrouw Vorenkamp: "De raad wil heel graag dit jaar nog een besluit nemen. Als het onderzoek afgerond is, gaat de ad hoc-commissie met een voorstel naar het college, dat op zijn beurt weer met een voorstel naar de raad komt. We hebben de maand augustus de tijd voor het onderzoek waarbij o.a. de in frastructuur (toegangswegen naar het zwembad) moet worden bestudeerd en wordt het grove denkwerk gepleegd. De maand september moet het inten sievere onderzoekswerk plaatsvinden. De verwachting is dat zeker in de be- grotingsraad een besluit kan worden genomen. We zijn daaromtrent zeer hoopvol gestemd". Rijneveld -LOZ-presentator Arie Boer tje maakt een overstap naar de nieuwe lokale radio-omroep 'radio 1 nul 6" te Rijneveld. De heer Boertje is 15 jaar verbonden geweest aan de LOZ Zoetermeer, waarvan de laatste acht jaar als presen tator van het vrijdagavondprogramma "De Weekendshow". Dit programma zal vanaf 4 september elke vrijdagavond van 18.00 tot 20.00 uur te horen zijn via Radio 1 nul 6. Radio 1 nul 6 is te ontvangen in de ether op 106.5 en via de kabel in Zoetermeer en Benthuizen op FM 102.8 Mhz. Ongevraagde reklamefolders. Hoe langer hoe meer mensen hebben er niet alleen hun brievenbus, maar ook hun buik van vol. Natuurlijk, je wilt best weten, wat er in de wereld te koop is. Maar vroeger kon reklame toch ook bescheiden? Waarom moeten dan nu de glossy velletjes dag in dag uit de echte post bedelven? Voor de cijferaars: de wereld verbruikt per jaar 240 miljoen ton papier! Tweederde daarvan wordt gemaakt van vers gekapt hout. Woud na woud glibbert onze brievenbus in, bijna 25 kilo reklame per huishouden per jaar. Het valt niet mee om dat spul buiten de deur te houden. U kunt - tegen de brutale som van 2,40 - bij het Direct Marketing Instituut Nederland (kortweg DM1N) een sticker be stellen, die bezorgers sommeert, uw bus voorbij te gaan. Doen z> dat niet, dan mag u klagen bij de Reclame Code Commissie. Zon 48.000 van die stickers heeft DMIN verkocht. Toch wordt nog steeds gemiddeld de helft van de folders naar binnen gepropt, ontdekte de Consumentenbond. Vaak blijkt uw duur betaalde sticker bovendien na verloop van tijd ineens verdwenen.... In hef buitenland is op sommige plaatsen 5 tot 6% van de deuren van soortgelijke stickers voorzien. Veel meer zit er ook voor ons land niet in, meent de DMIN. Maar van de eigen sticker die Vereniging Milieudefensie heeft uitgegeven (prijs 1,-) zijn er in- fójo middels al enkele honderdduizenden 1 over de toonbank gegaan. En toen Gemeente Groningen overging tot het gratis verspreiden van een eigen sticker, was daarmee een tijd lang wel 20% van de brievenbussen opgesierd. Velpon of blanke lak kunnen stickervandalisme voorko men. Lastig is, dat bij de landelijk verspreide sticker ook huis-aan-huisbladen geweerd worden. Voor veel mensen zijn dati>elangrijke nieuwsbronnen. Gemeenten zetten er ook vaak hun berichten in. Een Stuurgroep Reclame, waarin naast de recla mewereld ook gemeenten, milieu- en consumentenorganisaties zitten, werkt nu aan twee nieuwe stickers: één die alle ongeadresseerd drukwerk weghoudt en één, waarbij huis-aan-huis-kranten wél welkom zijn. Tot die tijd kunt u de bestaande stickers bestellen bij: Ver. Milieudefensie: 020-6221366 DMIN: Antwoordnummer 17999, 100 WR Amsterdam (met een beetje geluk krijgt u 'm dan gratis). Of: 2,40 aan postzegels plakken op een kaarjte naar DMIN, Postbus 23123, 1100 DP Amsterdam ZO. Inl: 020-6429595 Ook van het geadresseerde reklamedrukwerk kunt u afkomen: door daartoe een opdracht naar DMIN te sturen. Zij halen u dan uit het adressenbestand voor aangesloten adverteerders. Speciaal adres DMIN: Antwoordnummer 666,1000 TL Amsterdam. Granen vormen een onmisbaar onder deel van de vleesloze dis. Het zijn geva rieerde, maar weinig gebruikte leve ranciers van ijzer, koolhydraten, eiwit en vitaminen (BI en B2). Een maaltijdsalade is een compleet hoofdgerecht. Fris en toch vullend, heerlijk voor de warme zomerdagen. Gaat u picknicken, een dagje fietsen, wandelen of naar zee? Maak de salade de avond van tevoren (koel bewaren). Dat komt de smaak ten goede, 's Mor gens klaarmaken en 's avonds eten bij een koud buffet kan ook. voor vier personen: 200 gram macaroni; 1 theelepel zout; 4 eetlepels olie; 2 eetlepels azijn; 3 thee lepels mosters; 150 gram jonge kaas; 1/ 2groene en 1/2 rode paprika; 1 ui; 250gr. tomaten; 1/2 komkommer; 1 bosje ra dijs; 3 eetlepels fijngehakte groene krui den, zoals peterselie, bieslook, borage en basilicum; 150 gram bloemkool; tuinkers. Kook de macaroni met zout gaar vol gens de gebruiksaanwijzing. Giet ze af, spoel met koud water en laat uitlekken. Maak een sausje van de olie, azijn en mosterd. Meng 3/4 van het sausje met de gare macaroni. Snijd de kaas in kleine blokjes. Snipper de paprika en ui, snijd de tomaat in partjes, de kom kommer in blokjes en de radijs in plakjes. Meng de groenten met de ma caroni, kaas en groene kruiden. Snijd de bloemkool in roosjes, hak de tuin kers fijn. Meng de bloemkool en tuin kers met de rest van het sausje. Schep de salade op een schaal en versier deze met de bloemkoolroosjes. Aangepast uit: Granen op tafel, Serie Ekologische alternatieven. De Kleine Aarde prijs: 6,-

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7