Hart van Holland - allerlei De gaande en de komende.... Zevenhuizenaar nationaal kampioen "figuren" BROUWER DE KONING Milieutip Galerie Laerken 'beams cUrios^ De Kring veilt eerste spruiten UITVAARTVERZORGING Laat niet als dank.... Kankerbestrijding zoekt collectanten Hervormd Centrum bijna gereed Nieuwe éénrichting- verkeersborden Hart van Holland/22 juli 1992 pagina 9 Wisseling van de wacht in SGP-gelederen Zevenhuizen-Moerkapelle - Gemeenteraadslid D. Zwerus (SGP/RPF) heeft afscheid geno men als lid van de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle en zal worden opgevolgd door de heerM. de Vries. Beiden, zijn lid van de SGP van de voormalige afdeling Zevenhui zen en zijn lidmaat van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle. Bovendien zijn ze zwagers van elkaar: beiden huwden een dochter van Jac. van der Spek van de Bredeweg. De gaande Honderden uren vrije tijd Gekozen voor de kerkeraad Met vallen en opstaan Verantwoordelijkheid Dikke rapporten De komende in de gemeentelijke politiek dankzij schoonvader V.d. Spek Marianne Visser Rottekade 23 Oud Verlaat r I Doe met onze FOTO-WEDSTRIJD! l en maak kans op één van de prijzen. Stuur je leukste, meest originele, koudste, warmste, natste of wat dan ook voor vakantie-foto voor 21 augustus a.s. naar: HART VAM HOLLAND Postbus 85. 27KO AB Zevenhuizen De heer Zwerus(51) is geboren in Apeldoorn, woonde na z'n huwelijk in Nunspeet, totdat vanwege de gezond heid van één van de kinderen, naar Den Haag werd verhuisd. In 1975 kwam het gezin in Zevenhuizen wonen en in 1977 werd de heer Zwerus lid van de SGP om vervolgens in 1982 raadslid te worden. Reeds bij het afscheid van de raad is gewag gemaakt van het feit dat de heer Zwerus drie burgemeesters meemaak te en twee gemeenten, maar drie ge meentenamen. (Moerhuizen werd Ze venhuizen-Moerkapelle red.) Het vertrek van de heer Zwerus hing al een jaar in de lucht, maar hij wilde niet eerder zijn raadslidmaatschap neer leggen voordat zijn opvolger ingewerkt was. Volgens de groslijst zou de heer J.S. Bakker uit Moerkapelle nu in de raad gekomen zijn, ware het niet dat deze bedankte. Dit is niet zo verwonderlijk daar er destijds bij de samenvoeging van Zevenhuizen en Moerkapelle reeds de afspraak gemaakt was door de res pectievelijke kiesverenigingen (die ook samengevoegd werden) dat een SGP-er uit Zevenhuizen of een SGP-er uit Moerkapelle, opgevolgd zou worden door iemand uit de betreffende woon kern. In dit geval Zevenhuizen dus. Bekend is dat de heer Zwerus heel veel energie in het raadswerk heeft gesto ken vanaf de opvolging in 1982 van de heer K. Herweijer. Immers als enig raadslid van zijn partij moest hij zitting hebben in drie raadscommissies en had daarnaast de taak van voorzitter van de bezwaar-en beroepschriften commissie. Gedurende een aantal ja ren, voorafgaand aan de centrumvor ming, kwam daar ook nog deelname in een commissie die de plannen voorbe reidde, bij. Hoewel hij enig raadslid van de SGP was, kon hij altijd overleg ple gen met z'n steunfractie. De bestuurlijke taken slokten heel veel vrije uren van de heer Zwerus op. "ik heb het graag gedaan, maar nu heb ik bewust gekozen voor het lidmaat schap van de kerkeraad van onze Ge meente, waarvan ik sinds vorig jaar, diaken/penningmeester ben. Ik ben ook blij dat ik de vierjarige gods- dienstcusus van onze kerk, afgemaakt heb, ondanks m'n drukke raadsbezig- heden. Overigens zijn m'n activiteiten niet alleen beperkt tot kerkelijke. Ik heb ook, namens de kerkeraad, nog zitting in het bestuur van de Vereniging Maatschappelijke dienstverlening Zuidpias". Met de gemeenteraad erbij wordt dat teveel, daar ik ook nog een gezin heb. Overdag heb ik een intensie ve baan bij de TU Delft, als hoofd van personeel en organisatie' van de facul teit van het Industrieel Ontwerpen en bovendien moet ik tijd hebben om het overlijden van m'n vrouw te verwer ken. Als je continu bezet bent kom je daar overdag en 's avonds niet aan toe en het gevolg is dat je 's nachts niet kunt slapen". De heer Zwerus zegt, terugkijkend over de raadsperiode van 12 jaar: "Ik vond m'n taak een opdracht en heb het mo gen doen met vallen en opstaan. Des tijds alleen, nu met twee anderen erbij (De Gooijer SGP en Laviere RPF red.) Ik vond dat ik niet alleen zat voor m'n eigen partij, maar voor het belang van de inwoners. Al voelde ik me soms een roepende in de woestijn, toch kon er een getuigenis uitgaan van de wijze waarop wij als SGP zaken, principieel vanuit Gods Woord benaderen. Het blijft dan uiteraard bij getuigen want overtuigen is een andere zaak. Ik ben dankbaar dat ik het heb mogen doen en ik hoef er geen eer voor te ontvangen, ik kreeg er de kracht voor. Het gebeurde vaak dat bij bestudering van moeilijke stukken waarbij beslui ten op principieel gebied genomen moesten worden, de Heere me gehol pen heeft. Hem komt dan ook de eer toe". Zwerus benadrukt de verantwoordelij ke taak die iemand als raadslid/politi cus heeft met betrekking tot z'n han delen, "waarvoor", zo zegt hij "eens rekenschap tegenover God moet wor den afgelegd". En net zoals hij in zijn dankwoord bij zijn afscheid reeds verwoordde, be sluit hij met zijn mening over Jte dikke rapporten en stukken die door raads leden (die dit in hun vrije tijd moeten doen) moeten bestudeerd worden. "De inleiding en de conclusie zijn meestal het belangrijkst en je leert snel lezen hoe ze tot die conclusie komen in een rapport". Tenslotte wenst hij z'n goed ingewerk te opvolger het allerbeste toe.... De heer M. de Vries (52), directeur van een kaasgroothandel te Gouda, is af komstig uit Krimpen a.d. IJssel. Van wege de mogelijkheid om naast de boerderij van zijn schoonvader een woning te bouwen, is hij Zevenhuize- naar geworden. Zijn schoonvader Jac. v.d. Spek, voorzitter van de SGP drong er (eind jaren '60) bij hem op aan, om lid Zevenhuizen/Amsterdam - De 16-jarige Dennis van Oije uit Zevenhuizen, is het «gelopen weekeinde nationaal kam pioen "figuren" geworden op de wa terski. Slaloms, slides, flips en step- overs op de Amsterdamse Bosbaan, werden dermate goed uitgevoerd dat ennis de beste waterskiër van Neder land werd met 'figuren'. Dennis (HAVO- scholier) traint jaarlijks intensief. In de zomer in Brielle en in de winter, in de vakanties, in Spanje. Ooit begon hij als vijfjarige met deze sport, waarbij hij grote respons van zijn ouders ontvangt en inmiddels, als veelbelovend skiër, gesponsord wordt. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten i____Codicil op aanvraag beschikbaar. Maandag 13 juli verkocht veiling "De Kring" in Bleiswijk, de eerste spruiten van het nieuwe seizoen. De eerste twee bakjes met elk 3 kilogram spruitjes werden aangevoerd door teler Henk Boele uit Zoetermeer. Het warme weer van de afgelopen weken zorgde ervoor dat de aanvoer twee weken eerder van start is gegaan dan vorig jaar. Rien Holswilder van Commissiehandel W. de Mooij b.v. kocht de eerste 'winterko ninkjes' voor f 8,40 per kg. Het tweede bakje werd gekocht door marktkoop man Cees Houweling. Hij betaalde vijf gulden per kg. Als gevolg van de goede prijzen van het vorige seizoen is het areaal spruiten bij de leden van "De Kring" gestegen met 10% tot ruim 1.300 ha. Dit betekent dat ca. een kwart van het nederlandse are aal spruitkool wordt geteeld in het Groene Hart. Hiermee is "De Kring" de tweede spruitkoolveiling van het land met jaarlijks een aanvoer van zo'n 25 miljoen kg. spruiten. van de SGP te worden. De heer De Vries bleek geïnteresseerd in het bestuurlijk reilen en zeilen van een gemeente, wat hij via z'n zwager, op afstand volgde. De laatste jaren is dat geïntensiveerd, omdat een opvolging in de lucht hing. De meeste interesse van hem gaat uit naar Openbare Werken, zodat hij ver wacht in die raadscommissie zitting te nemen. "Voor de verkeersoverlast op de Burgemeester Klinkhamerweg heb ik weieens een oplossing lopen beden ken". Spreker zegt dat ook de commis sie 'financiën' hem wel aanspreekt. "Maar De Gooijer heeft daarin al zit ting", lacht hij. Hoe kijkt u tegen gemeentepolitiek aan? "Ik hoop in de voetsporen van m'n voorganger te gaan en wil me voor 100% inzetten, in afhankelijkheid van de Heere. En als je fouten maakt ook eerlijk erkennen dat je niet feilloos bent". Wat betreft het functioneren als raadslid in de praktijk: "Eerst moet je kijken wat er in kas is voordat je plannen gaat maken. Als je eerst plannen maakt en het financiële plaatje niet rond kunt krijgen ben je natuurlijk verkeerd bezig. Je kunt de inwoners niet met hoge lasten opza delen. Als gemeenteraad moet je goed voor de gemeentehuishouding zorgen en geen buitensporige dingen doen. De gemeenten ontkomen er niet aan dat er van door vermindering van de rijksuit keringen sterk bezuinigd moet worden, maar je kunt dat niet direct op de in woners verhalen door de reinigings rechten bijvoorbeeld, te verhogen". De heer De Vries stelt dat een ge meenteraadslid nooit zijn eigen belan gen mag laten preveleren, omdat deze immers een groot deel van de bevol king vertegenwoordigt. Een rekensommetje laat zien dat zijn fractie zelfs de meerderheid van de bevolking vertegenwoordigt waarbij het feit dat er geen wethouder van die partij is, altijd nog een wrange bij smaak heeft. Echter sans rancune. "Ons past bescheidenheid", zegt het nieuwe raadslid van de SGP/RPF-frac- tie. "Als raadslid heb je een dienende functie en ik hoop die taak in blijd schap, naar eer en geweten, zo goed mogelijk op me te nemen". Pa, hartelijk gefeliciteerd met je 52e verjaardag! John Ingrid t.k. gevr.: t.v. antenne graag in goede staat. A. Vergeer, Proeftuin 22, Boskoop Laserprinter HP II compatible gestetner GLX 600 8 pag t/m 300 DPI 950,- 01827-3024 t.k. gesloten aanhangwagen 1.250 b. 115 h. 60 info (ma-za) 01802-1376 Het is een mooie dag geweest. Miljoe nen Nederlanders zochten verkoeling aan de Noordzee en reisden daarna per file weer naar huis.. Het strand blijft verlaten achter... boordevol flessen, blikjes, plastic zak ken en papierresten. "Heerlijke dag geweest hè, welterusten, morgen gaan we wéér!" Om heel eerlijk te zijn: niet alleen de badgasten vervuilen het strand, ook de zee spoelt allerlei afval aan (vooral plastic, dat overigens eerst door men sen in die zee werd gedumpt). De resul taten zijn beangstigend: vlakbij onze chicste badplaats Scheveningen werd op 11 km. strand 67.000 rommel aan getroffen. Sommige strandgemeenten roepen de schoonmaakhulp in van scholieren, andere gemeenten verza melen het afval met behulp van bull dozers, nog weer andere gemeenten heffen de handen machteloos ten he mel. U wilt morgen toch ook aankomen op een schoon strand. (Bron: Wereld natuur Fonds) Inl: Milieuvereniging Ze venhuizen, Postbus 101, Zevenhuizen Hazers woude- Rij neveld - Tot 6 septem ber wordt er in Galerie Laerken in Ha- zerswoude-dorp een zomerexpositie gehouden. Geri Graveland en Erik Chatenier tonen raku keramiek; Frauk- je Isardi gouden en zilveren sieraden; Willemien van Ineveld, John Hansen en Bodil Brems: acryl op doek; Ole Pultz en Hans Tyrrestrup: olie op doek; Jan Snoek: grafiek; Theo Germann: beelden in brons en steen. Maandag t/m vrijdag op telefonische afspraak tel. 01728 -9837. Zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Adres: Galerie Laerken, Bent 2, Hazer- swoude-dorp. c Open van april t/m september vrijdag van 16.00-20.00 uur zaterdag van 14.00-1 8.00 uur. De jaarlijkse collecte van de Neder landse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds, wordt dit jaar ge houden van 31 augustus tot en met 5 september. Motto van de collecte is: "'n beter leven voor kankerpatiënten". De nederlandse Kankerbestrijding gaat de komende jaren naast haar inzet voor kankeronderzoek en voorlichting, meer aandacht besteden aan patiënten en hun familie. Collecteren voor deze organisatie betekent een daadwerke lijke bijdrage aan het verwezenlijken van de doelstelling van de Kankerbes trijding. Wie zich hiervoor als collec tant wil inzetten in Oud-Verlaat kan bellen naar mevrouw Suurland, Vliet- kade 4, tel. 010 421 0818. f i 'firiï' Zevenhuizen - De verbouwing van het Hervormd Centrum vordert gestaag en nadert z'n voltooiing. Zevenhuizen - Ondanks het feit dat de gemeente Zevenhuizen onlangs nieuwe verbodsborden met de aanduiding "éénrichtingsverkeer" plaatste, ter hoogte van kapsalon Clips, blijken sommige automobilisten deze borden ook niet te zien. Zo bleek maandagmorgen toen er net geen aanrijding plaatsvond, tussen een witte Honda en een rode wagen met een kenteken, dat begon met FF en vervolgens een 5... Rakelings kon de bestuurster van de rode wagen die in overtreding was en nogal verbouwereerd keek op aanwijzigingen van fietsers dat ze verkeerd han delde, de witte auto ontwijken. Die chauffeur kreeg rond klokke twaalf de schrik van z'n leven. Voor wie het nog niet wist: de Dorpsstraat is al jaren vanaf het Zuideinde toegankelijk en al jaren niet vanaf slagerij Tol: dus ca. 50 meter na het gemeentehuis. Men neme nota van de verkeersborden, die thans aan weerszijden van de straat staan en toch o zo duidelijk zijn

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9