IÉ Moerkapelle Voetbalvereniging Groeneweg heeft nieuwe jeugdtrainer JeUgdweek lil Foto's in het HART VAN HOLLAND Weekendtocht "Ga je mee op reis?" Braderie Oogstfeest Zevenhuizen FAMILIEBERICHTEN Klaveijassen bij v.v. Groeneweg Kerkdiensten ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in!!!! Mijn verlangen Gevarieerd Jongerenprogramma in Moerkapelle 10 t/m 14 augustus pagina 4 Hart van Holland/5 augustus 1992 Even voorstellen: Arie van Leeuwe Zevenhuizen-Moerkapelle zondag 9 augustus Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabe stellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver-schij ning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein - Benthuizen Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 - Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Fotoboetiek Dorpsstraat 47 - Moordrecht 10 t/m 14 Vier ochtenden Tourclub Zevenhuizen Allemaal op de fiets met een maximale afstand van 120 km! Kindervakantiefeest Zevenhuizen augustus en een hele dag Herinnering Pieter Johannes de Graaff Zevenhuizen - De 25-jarige Arie van Leeuwe uit Zevenhuizen wordt de nieuwe jeugdtrainer van v.v. "Groene weg Onder zijn leiding zullen de A, B en C- elftallen wekelijks trainen, terwijl Van Leeuwe bij wedstrijden de A-junioren begeleidt. Het jeugdbestuur van v.v. "Groeneweg" prijst zich gelukkig met de komst van Arie, die al sinds z'n prille jeugd, een fervent voetballiefhebber is, een sport die hem als het ware door zijn vader, met de paplepel werd ingegoten. De nieuwe jeugdtrainer is al vanaf z'n zesde jaar lid van de voetbalvereniging en speelde en bleef lid tot en met zijn 19e jaar, waarvan het laatste jaar in de selectie. Eén jaar 'zag hij af' van voet bal. om vervolgens in Moerkapelle te belanden, waar hij twee seizoenen deel uitmaakte van het eerste elftal van Moerkapelle-zondag. Via trainer Henny de Jong was er een 'return' naar 'Groeneweg" die hem graag in de se lectie terug wilde. Na twee jaar 'thuis basis' in de Groeneweg-selectie, kon Arie, door een blessure, helaas niet meer aan actief voetbal deelnemen en is hij sinds februari gestopt. Toen was hij sinds oktober vorig jaar, reeds actief als trainer van de C-jeugd wat hem én de jeugd, goed beviel en nu gecontinueerd wordt met een uitbrei ding van de A en B-jeugd. Arie is in het dagelijks leven acquisiteur van "Hart van Holland", in dienst van drukkerij Elgersma. Drie maanden is het alweer geleden dat mijn man is overleden. De tijd gaat snel. Eén ding zat mij het meest dwars, dat ik hem - gezond of ziek - zelfs in een droom, niet meer terugzag. Hij is weg en hij blééf weg. Eindeloos kon ik sla pen, soms tien uren achtereen. Ik was ook zo ontzettend vermoeid na alles wat we samen hadden doorge maakt. Twee jaren had ik geen ver moeidheid gevoeld. Ik ging maar door, kreeg steeds meer omhanden, deed alles wat nodig was om te proberen zijn lijdensweg draaglijk te maken, de ellende te verzachten; alles zonder één enkel resultaat. Na al dat samen worstelen, kon ik het niet verdragen hem nooit meer terug te zien. Nu, na drie maanden, is gebeurd waar ik naar verlangde. Een samenraapsel van echte gebeur tenissen in de laatste weken. 1. Een dochter is verhuisd naar een grachtenpand; daar is een kade. Bij haar heb ik in het tuintje gewerkt, wat ik graag wilde. 2. Sinds kort woont bij mij 'Gatito', de kat. Als het nodig is grijp ik hem in zijn nekvel. Wat droomde ik... langs dat grachtenpand liep mijn man, naast zijn fiets, een emmertje aan het stuur; doodziek. Ik stond daar met tuinge reedschap in mijn hand en hij liep mij nietsziend voorbij. (De laatste dag was hij ook blind.) Plotseling zag ik hem wankelen en met fiets en al overzij de gracht induikelen. Iksprong erbij, greep hem in zijn nekvel, hees hem boven mijn hoofd uit op de kade, waar hij een golf water ophoestte, 'nee' schudde en zijn hoofd liet zakken. Toen ik zelf op de kant geklauterd was, was hij weg en werd ik wakker. Ik zag hem nog 'nee' schudden. Hij wilde niet meer, hij kon niet meer. Dit is een luguber verhaal, maar het heeft mij nadie droom rust bezorgd. Een rust, die ik in de afgelopen drie maanden nog niet heb gekend. Ik heb overduide lijk gezien: er was geen redden meer aan en het is beter zo - voor hem. Corrie van Nierop tilt Zevenhuizen Herv. kerk 10.,00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur ds. P.H. Quartel Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk Gouda Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mevr. drs. E.A. van Halse- ma Bleiswijk Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Visser Abbenbroek 18.30 uur ds. C.A. Ko- revaar Rotterdam Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk De redaktie behouat zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A. Ü.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) Moerkapelle-De kinderen van 6 t/m 12 jaar in Moerkapelle, behoeven zich in de laatste week van de vakantie be paald niet te vervelen. Evenals voor gaande jaren wordt door de jeugdra den van de Gereformeerde- en Her vormde Gemeente in het dorpshuis "Op Moer", een jeugdweek georgani seerd. Het centrale thema waarvoor dit jaar gekozen werd is: "Met God ben je nooit alleen". Voor de kinderen worden rond dit thema enkele bijbelverhalen verteld en gezamenlijk liederen gezon gen. Zo zal op maandagmorgen een De ochtenden beginnen om half negen en eindigen omstreeks kwart over twaalf. Ouders die hun kinderen komen ophalen, mogen rustig binnen een kijkje komen nemen. Waar meer dan 250 kinderen bijeen zijn, kunnen ook nog wel een paar vaders en moeders bij. Op vrijdag mogen de kinderen de hele dag komen. Het programma duurt Zevenhuizen -Zaterdag 8 en zondag 9 augustus is er weer de mogelijkheid om een fiets-toertocht te maken. Organi sator van deze fietstoer is Tourclub zevenhuizen '80. Start en finish zijn bij café De Roerdomp aan de Rotte. Afstanden: 40 km, 90 km en 120 km. Resp. starttijden van 10.00 tot 13.00 uur; 9.00 tot 12.00 uur en 8.00 tot 10.00 uur. De 40 km. route voert naar het Noord- AA-strand in Zoetermeer; de 90 km. gaat richting Leimuiden; de 120 km heeft als verste doel de plaats Aalsmeer waar de bekende bloemenveiling staat. De routes zijn uitgepijld. Zevenhuizen - Op donderdag 13 en vrij dag 14 augustus a.s. is het weer zover: Kindervakantiefeest 1992. Zoals al ja ren gebruikelijk is, organiseert de Her vormde gemeente en de Gereformeer de kerk de laatste twee dagen van de vakantie twee onvergetelijke dagen voor de kinderen van Zevenhuizen. Het thema is dit jaar "Ga je mee op reis?"Aan de hand van spelletjes, speurtochten, verhalen, zingen, knut selen en nog veel meer wordt bij dit thema stilgestaan. Vrijdagmiddag wordt het feest afgesloten met het op treden van een echte goochelaar. Alle kinderen van 5 t/m 12 jaar zijn van harte welkom op donderdag 13 augus tus om 9.45 uur bij de Hervormde kerk. Voor donderdag moeten boterham men meegenomen worden. Vrijdag hoeft dat niet, want dan worden er pannekoeken gegeten. verhaal van de profeet Elisa verteld I worden. Op vrijdag wordt het thema I afgerond met de geschiedenis waarin Paulus schipbreuk leidt. Daarnaast is er ook een spel program I ma. De spelen zijn door de jeugc-1 weekleiding (door de kinderen 'ooms I en 'tantes' genoemd) zelf helemaal uit-1 gedacht. De namen van de spelen za! menig kind nieuwsgierig maken: "Zeel het met bloemen"; "Het vakantiefeest I "Op de vlucht voor de prik"; "Spori I instuif" en "De Internationale". dan tot ca. 15.45 uur. Vele vaders en moeders zorgen die dag I dat er tussen de middag een heerlijke I 'pannekoeken-lunch' is. Wat het middagprogramma betreft: I daar staan allemaal vraagtekens bij l dus belooft dat een geweldige verras-1 sing te zijn. In ieder geval iets heel anders dan andere jaren Deelname aan de jeugdweek is geheel meegenomen worden naar de ji gratis. Na afloop van iedere dag krijgen de kinderen een blijvende herinnering mee naar huis. In de week voorafgaand aan de jeugdweek worden er huis-aan- huis folders verspreid waarin alle noodzakelijke informatie voor de ouders en de kinderen vermeld staan. Daarbij zit ook een kleurplaat. Die mag week. (gekleurd uiteraard). Voor iede-1 re leeftijdsgroep zijn er fraaie prijzente I verdienen. Elke jongen en elk meisjeis I vanaf maandagmorgen 10 augustus I 83.0 uur hartelijk welkom in dorpshuis! "Op Moer". Voor informatie over del ochtenden kan men R. de Gooijer I Rijnland 1, tel. 1292 bellen. De Moerkapelse Jeugdweek heeft ook weer een aantrekkelijk avondprogram ma voor de jeugd vanaf 13 jaar. De organisatie (Hervormde - en Gerefor meerde Gemeente te Moerkapelle) koos dit jaar, net als andere jaren, het zelfde thema als van de jeugdweek voor de basisschooljeugd, nl. "Met God ben je nooit alleen". ...Iedere avond zal dit thema door één van de jongeren kort uitgewerkt worden. ...Iedere avond wordt de mogelijkheid geboden om met één van de teamleden over het thema te praten en vragen te stellen. Na de uitwerking van het thema is er ook tijd voor ontspanning. Op maandagavond is de film "If I pe rish" te zien. In deze film wordt getoond dat godsdienstvrijheid niet overal vanzelfsprekend is als in ons land. Duidelijk komt naar voren dat je met God sterk staat, in wat voor omstandig heden je je ook bevindt. Dinsdagavond is het tijd voor een spel Jonopoly. Inderdaad, monopoly, maar in een iets andere vorm. het speelbord bestaat nl. uit het hele dorp! De straten die je kunt kopen zijn Moer kapelse straten. Kortom: Jonopoly! De moeite waard! Woensdagavond een bonte-avond Bekend, denk je? Jawel, maar hetg dit jaar toch weer anders, want ieder-1 een doet mee! Donderdag is de dag van de 'thema-1 avond'. Deze avond komt ds. Klein Or, I stenk ons iets vertellen over zijn werk I in de gevangenis. Hij zal laten horen da: I je zelfs in de gevangenis niet alleen I hoeft te zijn, als je God maar kent. Nadel pauze is er gelegenheid om hem vrage: I te stellen. De laatste avond (vrijdag) van i jeugdweek staat in het teken van aktie I We fietsen met z'n allen naar de Rotte I waar een aantal roeiboten op ons ligtte I wachten, na een eind varen si er dar nog een lekkere verrassing.... Wanneer je dit allemaal gelezen hebt I kun je toch geen enkele reden mee: I bedenken waarom je niet naar de jeugdweek zou gaan? Oké dan, wij rekenen iedere avond ofl alle jongeren vanaf 13 jaar in dorpshuis I "Op Moer". Zaal open: 19.15 uur. A»| vang programma: 19.30 uur. De toegang is geheel gratis. Het jeugdweekteaul meentehuis. Hier bevindt zich ook het I grote podium, waarop tal van artiesten en bands een muzikale prestatie 'ev/l ren. Spectaculair is de kleefwand waatl menigeen z'n krachten en snelheid zal willen testen. Deze staat achter deb» I otheek. De festiviteiten beginnen al op I vrijdagavond met een optocht e»l daarna een muziekfestival in de open lucht. Heeft eerst "De Kleine Trompc-1 ter" een feestelijke mars met deschoo I jeugd gemaakt, daarna maakt de groef I "The Thunderbirds" z'n opwachting^ I brengt een scala aan goede rock-an I roll-muziek en bekende nummers o.a. Elvis en Roy Orbison. De korenoogst is binnen. In Zevenhui zen zal dan ook het oogstfeest op zater dag 5 sept. uitbundig gevierd worden. De Braderie, gekoppeld aan dit oogst feest, heeft traditioneel een ongekende belangstelling. Deze wordt mede ver oorzaakt door het uitstekende tijdstip: de eerste zaterdag van september en de specifieke attracties gericht op het werk op het land. De tractoren en oude landbouwmachines oogstten veel lof; de rommelmarkt van de Herv. kerk is een lustoord voor koopjesjagers en de terrassen een uitnodiging om heerlijk te verpozen. Dit jaar. is het grote terras onder een reuzenparasol voor het ge- Zevenhuizen - Een klaverjasuurtje voor klaverjasliefhebbers op een zomaar door-de-weekse dag in de zomerva kantie. Een leuk idee van v.v. Groene weg. Donderdagmiddag 6 augustus om 14.00 uur staat de kantine van v.v. Groe neweg open voor klaverjasliefhebbers, AOW-ers, VUT-ters en anderen die niet op vakantie zijn, maar graag een mid dag willen kaarten. De kaartmiddag is gratis en men behoeft geen lid van v.v. Groeneweg te zijn. De Groeneweg- commissie die dit klasverjaasen orga niseert, wil iedereen oproepen om te komen en wie slecht ter been is mag een beroep doen op de heren A. Rietveld tel. 2808 en/of L. Segaar tel. 2408 om opgehaald te worden. Je hebt je strijd gestreden Rust nu maar uit. Bedroefd, maar dankbaar geven wij u kennis dat uit ons midden is heengegaan mijn lieve man, mijn vader en schoonvader op de leeftijd van 62 jaar. H.G. de Graaff-Heinhuis John en Jannie. 1 augustus 1992 Rozenstraat 40 2761 GK Zevenhuizen De crematie heeft heden plaatsgevonden in het crematorium "Schollevaar" te Capelle a.d. IJssel.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4