Hart van Holland - allerlei Wat voor een plant is dit? HEEFT UW TUIN GEEN WATER NODIG? Kindercentrum van Humanitas gaat 10 augustus van start BROUWER DE KONING Vakantie zonder Politieberichten Boskoop zorgen Plantarium UITVAARTVERZORGING Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Rondleidingen door bloemenveilingen Folder 'Stand van Zaken' Hart van Holland/5 augustus 1992 pagina 9 Dipsacus Fullonum "Van Driel's kaardebol" Het artikel: Beukenhof 5 Vijf dagen van de week In de sfeervolle moderne tuin neemt water een centrale plaats in Want een vijver, kompleet met vlonders, bruggetje, fontein, natuursteen en tuinveriichting maakt van uw tuin 'n komplete oase Omdat iedere tuin anders is, heeft Snoei de meest verschillende vijverbakken, vijverfolie en alles wat verder nodig is om uw tuin tot 'n poel van rust om te toveren In onze modeltuinen krijgt uw een goede indruk van alle mogelijkheden. Wij willen u graag adviseren. Albert van 't Hartweg 2 Bleiswijk 01892- 15656 t yjJJÉ j u II I li tl Bel nu 01892 - 15656 voor onze gratis, 92 pagina dikke katalogus Ouderbijdrage naar inkomen Informatie Dankzij verpleegkundige begeleiding Hovenierspresentatie voor 'tuinliefhebbers' Dagje Westland Vervolg Op de foto Edwin Brou wers uit Benthuizen. Zijn kaardebol is hoger dan hijzelf Uit Benthuizen ontvin gen we een brief van mevrouw Gonnie Brou wers- Klarenbeek naar aanleiding van het eer ste artikel over de 'kaar debol'. Deze bereikte ons op het moment dat haar reactie niet meer mee kon in de vorige krant. Dus alsnog: Naar aanleiding van uw artikel over de bijzon der plant van de heer P. de Vries uit Zevenhui zen: (Hart van Holland, 22-07-1992, pagina 4) kan ik u vertellen dat deze plan inderdaad de "Wilde Kaardebol" is, Dipsacus Fullonum". Deze plant komt vooral voor langs dijken en ak kerwegen o.a. in Zeeuws Vlaanderen. Deze plant wordt ook wel 'kanneboender' en 'kannewasser' genoemd. Deze namen wijzen op het gebruik van de plant. Deze plant, die twee-jarig is en 2 meter hoog kan worden, is beschermd. Ook wij hebben deze plant deze zomer in de tuin gehad (zie bijgevoegde foto), het zaad was afkomstig uit een 'vlinderpakket', bedoeld om vlinders naar de tuin te lokken. Dat is met deze plant prima gelukt. Ik hoopt hiermee het raadsel voor de heer De Vries opgelost te hebben". (ongetwijfeld is de heer De Vries ook met deze informatie blij. red.) Het bovenstaande is het opschrift van een artikel, gepubliceerd in de Goudsche Courant van 17 juli 1982. (10 jaar geleden dus!) Meneer Van Driel uit Moordrecht was zo aardig een kopie van het artikel naar "Hart van Holland" te zenden zodat wij er kennis van konden nemen. Zijn eerste kaardebol is 10 jaar geleden spontaan opgekomen. Hij heeft er telkenjare een aantal in de tuin. Ikmag ze niet weghalen, want ze vallen onder de natuurbeschermingswet", merkt de heer Van Driel enigszins teleurgesteld op over de zeldzame planten in zijn tuin, behorend tot het soort van de kaardebol. Deze welig groeiende planten, niet door hem geplant maar waarschijnlijk via zaadjes overgewaaid, overwoekeren een groot deel van zijn tuin. "Die kaardebol groeit als onkruid, dat is ongelooflijk", zei hij tegen de G.C. er aan toevoegend dat ze geen brood eten en geen hinder opleveren Waddinxveen - Op 10 augustus is het zover. Dan gaat het Kindercentrum in het voormalige gebouw "De Bonke- laar", aan de Beukenhof, van start. De afgelopen maanden is er hard ge werkt om in augustus het kindercen trum van de Stichting Kinderopvang Humanitas open te kunnen stellen voor de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. 00k in Waddinxveen is er vraag naar goede, professionele kinderopvang voor inwoners van Waddinxveen. Bovendien raken bedrijven steeds meer geïnteresseerd in kinderopvang. Goede opvang voor kinderen van werknemers voorkomt dat ervaren brachten stoppen met werken zodra er kinderen op komst zijn. Als werkne mers stoppen met werken, dan moet een bedrijf nieuw personeel gaan wer ven, selecteren en inwerken. Dit bete kent investeren, zowel in tijd als in fi nanciën. Om tegemoet te komen aan de groeiende vraag van bedrijven is in het kindercentrum een gedeelte van de capaciteit gereserveerd. In het kindercentrum zal in eerste in stantie gestart worden met een groep voor opvang van kinderen in de leeftijd van 6 weken tot vier jaar. Indien er in waddinxveen ook behoefte bestaat aan naschoolse opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar, dan zal ten behoeve van deze leeftijdsgroep een aparte groep gestart worden. Het kindercentrum zal dagelijks geo- Pend zijn van 8.00 tot 18.00 uur, met ui zondering van de weekends en de otficiele feestdagen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West' en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. TUINMATERIAAl VOOR HET MEEST NATUURLIJKE RESULTAAT 1 km van de A-12, schuin tegenover veilingen, 2 km van de het is voor kinderen belangrijk dat ze zich thuis voelen in het centrum, net als thuis verloopt de dag volgens een be paald ritme. Er wordt gezellig met z'n allen aan tafel gegeten en er zijn aparte slaapkamertjes waar kinderen in hun eigen bedje kunnen slapen. Daarnaast bestaat er alle gelegenheid om met an dere kinderen allerlei spelletjes en ac tiviteiten te doen. Wil een kind zich even terug trekken met een boekje of een knuffel, dan kan dit natuurlijk ook. De hoogte van de ouderbijdrage is af hankelijk van het totale netto gezin sinkomen. Bij een netto-inkomen van f 1600,of minder bedraagt de ouder bijdrage f 62,per maand. Dit indien het kind 5 dagen per week naar het kinderdagverblijf komt. Komt een kind 2,5 dag per week, dan wordt de bijdrage f 31,- per maand. Bij een netto-inkomen van f 3000,per maand, bedraagt de maandelijkse ouderbijdrage f 449,indien het om 5 dagen opvang per week gaat. De maximale maandelijkse ouderbij drage is f 836,bij een netto-inkomen van f 4501,of meer. Wie meer wil weten over het kinder centrum of men wilt haar/zijn kind aanmelden voor de opvang, dan kan er gebeld worden naar mevrouw Gale- sloot, districtsmanager van de Sitch- ting Kinderopvang Humanitas (020 -62 62 445). De afdeling Kruiswerk Gezondheid Ser vice van Kruiswerk Midden-Holland, organiseert in samenwerking met Ge zondheid Service nederland in het na jaar twee geheel verzorgde vakantierei zen met verpleegkundige begeleiding. Eén reis gaat per touringcar naar Luxemburg en één per vliegtuig naar Mallorca. Deze reizen zijn bedoeld voor mensen die in verband met lichamelijke beper kingen of ongemakken graag een ver pleegkundige in de buurt weten als zij op vakantie zijn. Eén van de reisleid(st)ers is een ervaren ver pleegkundige, die waar nodig, kan hel pen bij reeds aanwezige lichamelijke beperkingen, medicijngebruik, etc. De deelnemers moeten wel in staat zijn zelfstandig het reisprogramma te vol gen. De reisprogramma's omvatten verschillende lichamelijke activiteiten, zoals wandelingen, uitstapjes en ex cursies. Deelnemers die dat wensen kunnen ook zelfstandig activiteiten ondernemen. De touringcarreis naar Luxemburg vertrekt op 26 september, de vliegreis naar Mallorca op 27 september. Leden van Kruiswerk Midden-Holland ont vangen korting op de reissom. Nadere informatie en reisprogramma's verkrijgbaar bij Kruiswerk Midden- Holland, afdeling Kruiswerk Gezond heid Service, tel. 01820 -29466. Boskoop-Rijneveld - De hovenierspre sentatie in het Plantarium op het 1TC- terrein wordt gehouden op zaterdag 22 augustus en zondag 23 augustus van 10.00-17.00 uur. Het thema ervan is "Tuinkunst door Tophoveniers". Voor de tuinliefhebber Waar het Plantarium zich vooral richt op vakgenoten, richt de Hovenierspre sentatie zich vooral op de tuinliefheb bers die in het weekeinde een bezoek aan het Plantarium brengen. Hove nierspresentatie '91 heeft zoveel reac ties opgeleverd dat een vervolg niet uit kon blijven. Vorig jaar stond het hove- nierswerk centraal. Toen werd in een presentatie aanschouwelijk gemaakt wat er bij de aanleg van een tuin komt kijken. Dit jaar zal de tuinkunst centraal staan. De vijf deelnemende hoveniers bedrijven van Hovenierspresent^tie '91 zijn inmiddels intensief gaan sa menwerken om tot een hoogwaardige toppresentatie voor de komende Hove nierspresentatie te komen. Binnen - en buitenpresentatie In een gecombineerde binnen- en bui tenpresentatie tonen de inzenders en kele creatieve tuinideeën. De tuinlief hebber zal in een sfeervolle ruimte worden ontvangen waar men rustig een gesprek kan voeren met een tuinvak- man. De presentatie zal door het sfeervolle karakter, zeer attractief zijn. De hoveniers tonen dat ze niet alleen vakman zijn maar tevens 'tuinkunste naars'. De fantasie van de toeschouwer moet gaan werken. "Hovenierspresen tatie '92" biedt dusdanige creatieve en unieke ideeën dat de tuinliefhebber ze thuis in z'n eigen tuin de praktijk kan gaan brengen. Kunst in de tuin Binnen de 'Hovenierspresentatie'92' is een belangrijke plaats toebedeeld aan 'kunst in de tuin'. Getalenteerde kun stenaars zullen samen met de hove niers laten zien dat beeldende kunst en tuinkunst, samen een blikvangend goed ogend resultaat oplevert. Vernielingen: Door onbekenden werd een gepar keerde personenauto op het Reyers- koop beschadigd, door er overheen te lopen. Een papiercontainer nabij het nieuwe winkelcentrum stond wederom in brand en moest door de brandweer worden gedoofd. In verband met het plegen van vernie lingen aan een verkeersbord, tuinhek en beplanting op de Zijde werden in de nacht van zaterdag op zondag 2 au gustus 3 personen aangehouden. Zij bekenden en tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. Fietsendiefstallen Een zwarte Gazelle herenfiets ver dween in de Snijdelwijklaan Brand. In een loods aan de Toegangseweg brak brand uit in de nacht van 28 op 29 juli. De oorzaak is tot op heden niet bekend. Behalve de loods werden oop enkele machines door het vur verwoest. De brand is bestreden door de brandweer korpsen van Boskoop en Alphen aan den Rijn, geassisteerd door de regiona- de brandweer. Inbraken Op donderdagavond 30 juli werd inge broken in een woning aan het Hoefblad. Getuigen zagen omstreeks 22.00 uur een man uit de bossages langs de Put- telaan komen en vertrekken in een personenauto. Mogelijk was dit de da der of één van de daders van deze in braak. Bij de inbraak werden diverse goederen weggenomen. Uit een kwekersloods werd een ra diocassetterecorder weggenomen. Verloren goudkl. dameshorloge merk Pulsar; rijbewijs; huissleutel; lichtbrui ne protemonnee met inhoud; zwarte dames portemonnee. Gevonden: bos met 9 sleutels; drie kinderjassen; zwarte portemonnee met inhoud; sleutelbos aan fluorise- rend draadje. Voor inlichtingen over gevonden/ver loren voorwerpen kunt u bellen met de politie onder nummer 0172 7-16441ook kunt u tijdens kantooruren langs ko men op het adres Torenpad 29 te Bos koop. Negeren stopgebod Maandagavond vond opnieuw een aanrijding plaats nabij de afrit van de rijksweg A-12 en het Noordeinde. Ook hier bleek dat de bestuurster geen ge volg gaf aan het stopgebod. Het uitzicht ter plaatse is minimaal en de stopbor den staan er niet voor niets. Bij con troles is gebleken dat veel bestuurders zich niet houden aan het stopgebod. Derhalve is diverse malen proces ver baal opgemaakt. Bootsurveillance Tijdens een bootsurveillance op de Rotte werd vorige week dinsdag enkele malen proces verbaal opgemaakt tegen bestuurders van de zogenaamde snelle motorboten welke nog geen 18 jaar oud waren. Tevens werd er vanaf een jacht een visfuik inbeslag genomen en is er tegen de eigenaar daarvan proces verbaal opgemaakt. Diverse malen werd de politie aange sproken door mensen inzake de botu- lisme. Door het warme weer van de afgelopen weken zijn de sporen van botulisme op sommige plaatsen dui delijk zichtbaar. Het is belangrijk dat de kadavers van dode watervogels uit het water verwij derd worden. De kadavers moeten in plastic worden verpakt aan vernietigd worden. Meldingen van botulisme kunt u doen bij de gemeente. Autotelefoon veroorzaakte aanrijding De aanrijding op de Burgemeester Klinkhamerweg tussen drie personenauto's was te wijten aan het feit dat een van de betrokkenen aan het telefoneren was. De man was zo druk in gesprek dat hij niet opmerkte dat de auto's voor hem stil stonden. Hij reed met een flinke snelheid op de staart van de file in waarop zijn voorganger door de klap tegen een andere auto aan werd geduwd. Rijden onder invloed Op de Wollefoppenweg werd op woensdag een bestuurder van een personenauto aangehouden omdat hij te veel alcohol had genuttigd. Met een fikse boete en een rijverbod van vier uur werd de man heengezonden. De mogelijkheid bestaat om een rond leiding mee te maken door een bloe menveiling. Bloemenveiling Holland, veilcentrum Bleiswijk, biedt die mogelijkheid elke werkdag. De rondleiding begint om 8.00 uur. Men kan zich hiervoor aanmelden bij mevrouw Renée Bouwmans, tel. 01892 -40200. Behalve aan de veiling- klokken wordt ook een bezoek ge bracht aan het AGRO-center en de rondleiding wordt besloten met een informatieve film. Bloemenveiling Holland in Honselers- dijk heeft een rondleiding die om 8.30 uur begint en tot 11.00 uur duurt. Op woensdag is deze excursie te com bineren met een middag-boottocht. De veiling is open op 5,7,14,19,26 en 28 augustus. De speciale bezoekersroute begint bij de ingang "Tourists" en be loopt alle aspecten van het veilproces. Bovendien wordt de grootste koelcel ter wereld bezocht. Het is raadzaam om, als men een privé- boottochtje met vrienden en familie tussen de kassen wil maken, zich hier voor een week van tevoren) bij 01740 -26 338 en 29240 aan te melden. Wil men alleen een boottocht: Ver trekplaats van de boottocht tot en met 19 augustus: Poelkade in 's Gravenzan- de. Inl. 01748 -17315. Wil men informa tie over de excursie in de Bloemenvei ling Holland tel. 01748 - 33 333. Voor een gecombineerde boottocht plus bezich tiging met groep: HPR communications tel. 01740-27101. De bekende folder 'Stand van Zaken bij de Sociale verzekeringen en voorzie ningen' is weer verschenen, in dit half jaarlijks overzicht staan de nieuwe uitkeringsbedragen en premiepercen tages vermeld. Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de ver schillende sociale verzekeringen en voorzieningen opgenomen. "Stand van Zaken" is een uitgave van de Ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering. De folder is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering; Rhijnspoorplein 1: 1091 GC Amsterdam; tel. 020 -56 00 955. Enkele exemplaren worden gratis ver strekt; grotere aantallen worden in re kening gebracht.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9