Hart van Holland - allerlei Rode Kruis postzegels Zevenhuizen- Moerkapelle Anders ouder worden rc n"'lht winnaar Axis WSE'92 toernooi Schaakvereniging Moerkapelle start seizoen. "functionele vormgeving in klei": Burgemeesters trachten Boskoopse Beurs alsnog naar International Trade Centre te halen Riet Peddemors Jubilaris bij Schilderwerken Huisman B. V. Katholieke Vrouwenbeweging r L- huisman Hart van Holland/2 september 1992 pagina 17 Zevenhuizen-Moerkapelle - Burge meester A.W. Lips zal in Zevenhuizen de eerste Rode Kruispostzegels ko pen op dinsdag 8 september a.s. in de hal van het postkantoor in Zevenhui zen. Deze handeling vindt plaats dinsdagmorgen 8 september om 9.00 uur. Het thema van de postzegeluitgave is "125 jaar thuis in hulp" Zij die het Rode Kruis willen steunen kunnen in de hal van het postkantoor tijdens de openingsuren terecht voor deze speciale Rode Kruispost zegels. Moerkapelle Van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis te Moerkapelle kregen we schriftelijk bericht dat er in Moerka pelle gekozen is voor de verkoop van een postzegelboekje met zes zegels. De waarde is zes gulden, waarvan twee gulden bestemd is voor de plaatselijke afdeling. De verkoopperiode loopt van 8 sep tember tot en met 30 september. De zegels mogen na deze periode onbeperkt worden gebruikt, het eerste boekje zal om ca. 15.00 uur op het postkantoor te Moerkapelle door een bekende inwoner worden gekocht. De afdeling heeft 500 boekjes tot haar beschikking. Voor verder inlichtingen kan men contact opnemen met de secretares se: mevrouw A. Visser, Bernhard- straat 10. Tel. 01793 -2938. Boskoop - Wegens renovatie van de gymzaal aan de Biezen in de maand september wordt pas met gymnas tiek op maandag 5 oktober van 21.00 tot 22.00 uur van start gegaan door de Katholieke Vrouwenbeweging. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Rijneveld - "Anders ouder worden" is een gids voor inwoners van de ge meente Rijneveld die 65 jaar of ouder zijn. Vrijdagmorgen werd aan deputaties van de Stichting open Bejaarden- werk te Hazerswoude en Koudekerk a.d. Rijn, alsmede de Stichting Wel zijn Ouderen Benthuizen, het eerste exemplaar officieel ter hand gesteld. Wethouder mevrouw G. Hoogen- doorn-Oskam, deed dat op originele wijze. Zij overhandigde één boekje aan elke deputatie na hen eerst de handen in elkaar te hebben laten slaan. Hiermee werd de symboliek van het 'anders ouder worden' weer gegeven. "Anders ouder worden is tweeledig. Aan de éne kant kun je als vrijwilliger hulp bieden en anderzijds kun je als oudere om hulp vragen. Er zijn oude ren die nog heel actief zijn en zelf mee doen aan de uitvoering van het 'flan kerend beleid'. Adersom zijn er oude ren die hulp nodig hebben. Het is zaak om die communicatie in gang te houden". De samensteller van de brochure, gemeentelijk medewerker Co de Ko ning benadrukte het leeftijdsaspect. "Als je van 35 jaar uitgaat, ongeveer mijn leeftijd, dan zijn dat andere ja ren dan wanneer je ze optelt bij een leeftijd van 65 jaar. Hoewel niet altijd, is het toch wel aannemelijk dat ie mand die b.v. 90 jaar is, hulp of zorg nodig heeft. Die zou dan iemand van 65 jaar kunnen bieden". Benadrukt werd door zowel wethou der Hoogendoorn als de heer De Ko ning, dat ouderen die meer vrije tijd hebben, deze op hun manier kunnen besteden en eventueel als vrijwilli ger, anderen van dienst kunnen zijn die zorg nodig hebben. De Koning wees op het feit dat het boekje "Anders ouder worden", wel bestemd is voor een doelgroep: ouderen boven de 65 jaar en deze het dezer dagen ontvangen, maar dat het boekje ook een leidraad kan zijn voor de kinderen van ouderen. "De gidsjes liggen straks hier bij de receptie in het gemeentehuis en in de diverse verzorgingstehuizen in Rij neveld, zodat ook bij ouderen be trokkenen, die om informatie verle gen zitten, een richtingwijzer heb ben". Mevrouw T. de Boer complimenteer de de wethouder en de heer De Ko ning met het boekje. Zij was blij te kunnen constateren dat er bij de ge meente Rijneveld een goed voorlich tingsbeleid wordt gevoerd, in tegen stelling tot een regiogemeente, waar men iemand die om informatie vroeg, van het kastje naar de muur stuur de.... Het boekje De gids "Anders ouder worden", telt maar liefst 28 pagina's en is overzich telijk, vergezeld van een inhoudsop gave, ingedeeld in hoofdstukken. Het boekje is verdeeld in vijf thema's: 1. Geldzaken; 2. Wonen; 3. Voorzie ningen; 4. Vrijetijds-besteding; 5 Diversen (ouderenbonden e.d.) Hoewel niet diep op de materie inge gaan wordt- dat zou veel te ver voe ren- kunnen belanghebbenden infor matie bij andere organisaties aanvra gen, waar het b.v. belastingen, zie kenfonds en gemeentelijke heffingen betreft. Er wordt zelfs gewezen om een testament op te stellen of een codicil. Wat het wonen betreft worden hand reikingen gedaan naar kleinere wo ningen en de twee verzorgingstehui zen, alsmede het adres verstrekt van de Indicatiecommissie. Onder het motto 'voorzieningen' valt o.a. het Flankerend Beleid. Hieronder valt (warme) maaltijdver strekking: 'tafeltje dekje' en tijdelijke opname (max 3 weken) in een verzor gingshuis. De belanghebbende dient het boekje goed te bewaren, want ook het Kruis werk, het Algemeen maatschappelijk werk en bejaardenhulp, worden on der de loep genomen en men vindt telefoonnummers en adressen van de diverse instanties. Alarmering Tevens wordt gewezen op de moge lijkheid tot alarmering d.m.v. een apparaat dat op de telefoonlijn wordt aangesloten. Onder het motto 'vrijwilligershulp' worden adressen genoemd van vrij willigersorganisaties, variërend van de Stichting Algemene Burenhulp in Hazerswoude-dorp; een zelfde hul in Koudekerk a.d. Rijn, de vervoers- hulpdienst en telefooncirkel in Bent huizen en de diverse stichtingen als open bejaardenwerk en welzijn ouderen Benthuizen. Vrijetijdsbesteding kan men doen d.m.v. anderen helpen: b.v. maaltijd verstrekking, of door actief sport te beoefenen. De ouderenpas waarmee voor kor ting gereisd kan worden (behalve met de trein) en de seniorentrein- kaart. Ontspanning en gezelligheid zijn hoofdstukken apart, terwijl ouderen zelfs nog aan cursussen deel kunnen nemen. Wie meer wil weten kan met de ge meentelijke functionaris "Oude renwerk" spreken, op dinsdag, woensdag en vrijdag. Tel. 01714 - 19015. Moerkapelle - De 56-jarige Bert de Wilde, schilder bij Schilder werken Huis B.V. te Moerkapelle, werd vorige week door zijn werkgever verrast met een oorkonde en een gouden speld in de vorm van een schilderspalet met vier penselen. Eén en ander als eerbewijs voor zijn 40-jarige trouw bij hetzelf de bedrijf. Bovendien ontving hij een uitnodiging om op kos ten van zijn werkgever, met familie, uit dineren te gaan. Hoewel de heer G. de Boer zijn huidige 'baas' is en hem hartelijk bedankte voor zijn inzet, liet ook de heer C. Huisman zich niet onbetuigd. Deze concludeerde dat Bert de Wilde altijd 'eigen baas' bij een baas was. Dat was ook zo", bevestigde De Wilde, die thans sinds een tiental jaren een halve baan heeft om gezondheidsredenen. Na de Ambachtsschool kwam ik bij Huisman werken. In feite werkte ik nooit in Moerkapelle, maar meer in de dorpen rondom en in buitengebieden, waar bungalows bijvoorbeeld Wj tuinbouwbedrijven werden gebouwd. In die nieuwe pan den verrichtte ik het schilderwerk. De laatste jaren doe ik meer onderhoudswerk aan huis bij onze vaste klanten. Nu behang ik ook weer. Net zoals ik het vroeger leuk vond om alleen te werken in een nieuw huis, vind ik het nu prettig om in een bewoond huis, met wat gezelligheid rondom me van de vrouw des huizes, bezig te zijn. Het resultaat is altijd dat alles er na een verf en/of behangbeurt weer verzorgd en vernieuwd uit- zjet Terecht mag dan ook geconcludeerd worden dat de Moerkapellenaar 'eer' van zijn werk heeft. Ik hoop op deze manier nog een aantal jaren te mogen werken, nalve dagen en drie vakanties per jaar, in voor-en najaar en in ïïL/omer", lacht De Wilde. Waddinxveen - Rob Jacobs (trainer van Sparta) reikte zondagmiddag jl. op het voetbalcomplex van voetbal vereniging WSE de Axis WSE'92 bo kaal uit aan FC utrecht. De Utrechte naren speelden in de finale tegen Feijenoord, maar wonnen met de shoot-outs. Zondagmorgen inde stromende re gen werden de laatste poulewedstrij den gespeeld. Arhus GF won met maar liefst 10-0 van WSE, dat gehan dicapt aan de wedstrijd begon door dat keeper Richard Scheurwater ge blesseerd was. De Deense spits So- ren Clausen scoorde 6maal. Fe ijenoord speelde de laatste poule wedstrijd tegen Volendam met 4-1. Voor de Rotterdammers scoorde ondermeer pascal Jacobs (zoon van voetbaltrainer Rob Jacobs), in de andere poule vonden de wed strijden plaats tussen ADO Den haag en Ajax (eindstand 0-2) en het Deense Aars IK dat ditmaal met 8-0 verloor van FC Utrecht. Toen het weer begon op te klaren startte eveneens de finale om de 7e en 8e plaats, tussen WSE en Aars IK en de finale om de 5e en 6e plaats tussen Volendam en ADO Den Haag. WSE won deze finale met maar liefst 6-0 en ADO Den Haag behaalde de vijfde plaats door een 2-1 overwin ning. De kleine finale om de 3e en 4e plaats tussen Aarhus GF en Ajax was de beste en spannendste wedstrijd van het toernooi. Ajax verloor nipt van het fysiek sterke Aarhus met 3-2. De grote finale tussen Feijenoord en FC Utrecht was kwalitatief minder van gehalte dan de kleine finale, ech ter de betere kansen in deze wed strijd waren voor Feijenoord. Beide teams lukte het niet om te scoren en vervolgens nam FC Utrecht de shoot- outs (zg, penalty) beter dan Fe ijenoord. Beste speler De topscoorder van het Axis WSE'92 toernooi met 8 doelpunten, werd Morton Bogh (Aarhus); tot beste keeper werd gekozen Ramon Zoelen (FC utrecht) en tot beste speler werd uitgeroepen de spits van Ajax: Kikki Musampa. WSE kan terugzien op twee geslaagde voetbaldagen tijdens het internatio nale toernooi, met zaterdag: aftrap van burgemeester C.M. van der Lin den, een muziekshow van De Vuuren zijn voor vele tegenstanders lastige B4 opening. De tegenstander bleek echter goed op de hoogte te zijn van deze opening en Marius mocht dan ook van geluk spreken dat het tenslotte noch remise werd. Op de overige borden werd met wisse lend succes gestreden. Opvallend was wel de winst van de nieuwkomer Van der Vlist. Die na een niet zo'n fortuinlijke start alsnog aan het lang ste eind trok. De eindstand werd ten slotte 10.5 tegen 8.5 voor Moerkapel le. Al met al was het een goede voor bereiding op het nieuwe seizoen. Dat a.s. vrijdag weer start in het dorps huis "Op Moer". Liefhebbers die ook zin hebben om een avondje gezellig te komen schaken zijn van harte wel kom om 20.00 uur. Moerkapelle- Afgelopen vrijdaga vond vondt de start plaats van het nieuwe seizoen van de schaakvereni ging Moerkapelle. Deze eerste avond werd een wedstrijd over 19 borden gespeeld tegen de Leidse le klasser Leighten. Op bord 1 moest Ben van Geffen het opnemen tegen de in de landelijke competitie spelende Fred Slingerland. Na een goed begin kon Ben echter niet voorkomen dat zijn tegenstander verdient won. Op bord 2 won Dik Bac verrassend van de bij het Nederlandse kampioenschap voor vrouwen als vierde geeindigde Carolien Slingerland. Ook de borden 3 t/m 6, met daarop respectievelijk Gerard van Ommeren, Wim Stange, Sander Blok en Michiel Blok, werden door de Moerkapellenaren gewon nen. Op bord 10 speelde Marius van 'ineveld/Boskoop - Op initiatief van e burgemeesters van Rijneveld, mr. J J.M. Boelen en van Boskoop, de r;er drs. J.J. Spros, heeft op 26 au- il us een bespreking plaatsgevon- en over de invulling van één van de Zangrijkste onderdelen van het ITC rrein, te weten het Stibosplein en zgeving. de h6Ze besPrekinS waren aanwezig: Heer Reitsma, voorzitter van de enting Plantarium, de heer Benck- B(;-'seT voorzitter van de Stichting J ürshal en vertegenwoordigers van Bosbo BV en APRON BV, alsmede de heer V.d. Smit, de voorzitter van de Stibos. Deze bijeenkomst was al gepland, voordat het beursbestuur op 25 au gustus 1992 besloot, niet naar het ITC-terrein te verhuizen. De beide burgemeesters hebben tij dens dit overleg het initiatief geno men tot een bemiddelingspoging, met het doel om de beurshal en het Plantarium naar het ITC-terrein te doen verhuizen. Zij hebben dit initia tief genomen vanuit hun bestuurlijke verantwoordelijkheid voor het ITC- terrein. Alle aanwezige partijen hebben posi tief gereageerd op dit bemiddelings voorstel. De voorzitter van de Stich ting Beurshal heeft daarbij overigens opgemerkt dat zijn stichting tot over leg bereid is, indien er zich nieuwe gezichtspunten voordoen. De bemid delingspoging zal geschieden vanuit een 'nul-situatie' en zal zich naar ver wachting, met behulp van externe deskundigen, de komende maanden ontwikkelen. September-expositie in de biblio theek Zevenhuizen In september toont "pottenbakster" Riet Peddemors een aantal van haar "functionele vormen" in de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen. Na haar op leiding voor kleuterleidster vervolgde Riet Peddemors haar studie met de opleiding L.O. Handenarbeid, waarbij klei één van de hoofdvakken was. Mo menteel volgt ze nog een cursus in het draaien op de draaischijf. Riet Pedde mors geeft 1 dag per week handvaardig- heidslessen op de basisschool, en geeft tevens op beperkte schaal les aan vol wassenen. Waarom is ze pottenbak ster? Het is voor Riet Peddemors een uitdaging om uit een vormloze massa klei voorwerpen te maken die je dage lijks kunt gebruiken. Met klei kun je op veel manieren werken: boetseren, vor men met de hand gieten, draaen. In de door Riet gemaakte potten en op een oventje kookt ze speciale buitenlandse recepten, wat ook een hobby van haar is. Riet Peddemors kent de bibliotheek expositieruimte goed, want in maart jl. was ze er al actief voor de Steungroep Ontwikkelingssamenwerking Zeven huizen, waar ze samen met anderen een informatieve tentoonstelling over Bolivia samenstelde. Persoonlijk expo seerde Riet al twee maal eerder in Gala- rie "De Pomp" in Warmond, en plm. 3 jaar geleden in het gemeentehuis Ze venhuizen. Bij deze tentoonstelling, die tot en met 1 oktober duurt, zijn behalve veel van Riet's functionele werkstuk ken ook een heel aantal boeken over pottenbakken en keramel te zien (die uitgeleend mogen worden), en tevens wordt regelmatig de videoband "Van klei tot kruik" vertoond. De tentoon stelling is te bezichtigen tijdens ope ningsuren van de bibliotheek: maandag 13.30-16.30 uur en 19.00-21.00 uur, dins dag 9.30-11.30 uur, woensdag 13.00- 16.30 uur, donderdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 9.30-11.30 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17