kgenda praathuis Buurtfeest Waterlelie Galerijkavel Stichting Wijkwerk "De Zuidpias" Gedeputeerde Staten brengen bezoek aan Boskoop Wout Neutel volgt Herman Heller op Het Stalteam, niet zomaar een recreatieteam Programma nieuw seizoen De paddestoel Activiteiten voor ouderen Centrumplan Waddinxveen wordt heroverwogen Sjoelen Klaveijassen v.v. Waddinxveen Expositie van Fieke Verkerk Hart van Holland/2 september 1992 pagina 21 Ijonderdag 3 sept. Taalles buitenlandse I-ouwen 13.00 uur; blokfluit v.a. 15.30 Ijr; muzieklessen v.a. 17.30 uur; bridgen Invang 20.00 uur. I-jandag 7 sept. Teken en schilderles l'oorde jeugd om 16.00 uur. Volksdansen laor tieners v.a. 18.45 uur. Bingo voor -dereen aanvang 20.00 uur. Dinsdag 8 pt, Muzieklessen v.a. 13.00 uur; Volks- nsen voor volw. en kind. v.a. 13.30 uur; loursus tekenen/schildren om 19.30 uur; Ioridgen aanvang 19.45 uur. Woensdag 9 |Spt. Taalles buitenlandse vrouwen om li Muur; cursus Engels om 13.30 tot 15.30 liur; Teken en schilderles voor de jeugd I at 16.00 uur; Blokfluitles v.a. 17.30 uur; lijanti met een recr.fietstocht om 19.00 Ijar; Prijsklaverjassen voor iedereen. I invang 20.00 uur. I iaddinxveen- In verband met het 25 jarig Isestaan van de Schuttersvereniging is de I«plande avond van de Sjoelvereniging I ia 9 september verplaatst naar woens- Idag 16 september, aanvang vanaf 19.00 I aur in het gebouw van de Schuttersvere- gaan de Alb. Thijmlaan in Waddinx- Iveen. Deelname aan de sjoelcompetitie Istaaat voor iedereen open met 5 klasse in I ie competitie is ervoor iedereen een kans I iliieen hoge score of een lage score heeft. Illet elke avond sjoelprijzen meestal 4 Ivoor elke klasse. Wie graag sjoelt kan |;?rust vanaf 19.00 uur komen. Het is niet o dat u de hele avond kwijt bent als u iaar bent met de le ronde en geen 2e "nd sjoelt bent u met max. 1 1/2 uur weer liaddinxveen - Op vrijdagavond 4 sep- Itember start het nieuwe klaverjasseizoen I aij v.v. Waddinxveen. Er wordt op iedere lie ai 3e vrijdag van de maand gespeeld I 'et elk vier ronden per avond. I edereen is van harte welkom. Men kan I zowel in competitie-verband als los ko llen spelen. Jzijn leuke prijzen te winnen. Aanvang '""Ouur in de kantine van v.v. Waddinx- I veen. I Waddinxveen- Herman Heller, lid van de I CDA-fractie inde gemeenteraad van Wad- l ïinxveen, heeft te kennen gegeven dat hij I 'Jssentijds aftreedt. De raadsvergadering l'ffl 16 september zal de laatste zijn waar |/j in functie is. I Wier is 7 jaar raadslid geweest voor het IDA. destijds is hij tussentijds aangetre- I;® aW opvolger van Kees Dijkshoorn. Belangrijkste reden voor de wisseling l?J'ids was de continuïteit binnen de 1 ""-fractie. Dit punt heeft ook bij Heller Ijfflgrote rol gespeeld. Reeds eerder had Pi bestuur en fractie ervan op de hoogte -"bracht dat dit zijn laatste raadsperiode P®s, omdat de combinatie van raadslid, Is" 'ulltime baan en zijn functie in de I ?raie Ondernemingsraad een te zware Ilasting werd. Voor de zomervakantie Psfthij in goed overleg met bestuur en I 'actie besloten op dit moment af te tre- I l;n:?mdat z')n opvolger dan alle gelegen- I heeft zich goed in te werken voor een I ieuwe periode. I Volger van Heller in de CDA-fractie is I iiT ^eute'- Wout Neutel is 33 jaar en I '086 woonachtig in Waddinxveen. I 'I 's reeds vanaf zijn studententijd in I itfïi?611' ac''e' 'n de politiek. Aanvan- I «tonnen de Arjos, de jongerenorgani- I v yan de AR en later bij het CDJA. I brh- 'S wer'{zaam a's beleidsmedewer- IJ. 'I de Vereniging Besturenraad Pro- ■Lr i Christelijk Onderwijs in Voor- I In Waddinxveen is Wout Neutel 4 I.„,jUder''n§ geweest van de Gerefor- IL er^ omdat hij binnen het CDA de ltjnS,e ®PV0'ger is op de kandidatenlijst I w woont hij al geruime tijd de Kift ï/ergaderingen van de CDA-fractie. I:/dan 0o'i Soed op de hoogte van I "Actuele politiële door Erik-Jan van Pelt Waddinxveen - Recreatiepark 'Breedijk' aan de Henegouwerweg ligt goed ver scholen tussen de bomen. Er zijn dan ook maar weinig mensen die van het bestaan van deze camping afweten. Nog minder mensen kennen echter 'Het Stalteam', dat iedere zomer op het recreatiepark activi teiten organiseert. De hoogste tijd dus voor een kennismaking. Het campingwerk is een activiteit die al 21 jaar bezig is. Acht weken lang zette het team zich elke vrijdagavond, zaterdag en zondagochtend in voorde recreanten. Aan het begin van het seizoen werd er een 'vakantiekrant' uitgedeeld, waarin alle ac tiviteiten vermeld stonden. En dat waren er nogal een aantal. Er was voor elk wat wils. Elke campingbewoner die dat wilde, kon vanaf de eerste week van de schoolvakan ties bezig zijn op en rond de camping van mevrouw Breedijk. Band Maar, hoe verzin je ieder jaar weer een leuk programma? Anton Bos, een van de twee teamleiders: "Het steeds weer activi teiten verzinnen, is niet zo moeilijk. We hebben negentien teamleden; dat levert genoeg ideeën op. Verder zijn er eik jaar ook een aantal terugkerende activiteiten, zoals de barbecue, de bingoavond en de viswedstrijd". Begin april van dit jaar zijn de voorberei dingen begonnen. Elke week hadden de teamleden een vergadering. Commissies werden gevormd. Activiteiten werden bekeken en voorbereid. Sprekers op de kampdiensten moesten uitgezocht. Er werd een programmaboekje gemaakt, en ga zo maar door. Al met al een intensieve voorbereiding. Anton hierover: "Je wilt er gewoon voor zorgen dat er een goed geolied program ma komt. Daarnaast is het ook heel goed om als team contact te houden met el kaar. Op de vergaderavonden word je ook zelf gebouwd in het geloof. Van daaruit heb je een band met elkaar. We willen ook graag wat tijd opofferen, omdat we het stukje evangelisatiewerk niet voor ons zelf doen. Maar juist door de onderlinge band doen we het met plezier". Belangrijkste Het Stalteam is dus niet zomaar een re creatieteam. Alle leden behoren tot de Hervormde gemeente van Waddinxveen. En vanuit hun geloof zijn zij actief bezig op de camping. In het programmaboekje pre senteerden zij zich zo: "Wij zijn jongeren in de leeftijd van zeven tien tot en met drieëndertig jaar die kerke lijk betrokken zijn bij de Hervormde ge meente van Waddinxveen. Wij willen door onze contacten het nieuws doorge ven dat voor ons het belangrijkste in ons leven is geworden, namelijk dat Jezus Christus voor onze zonden is gestorven, dat Hij is opgestaan uit de dood en dat Hij leeft. Hij is naar deze aarde gekomen om leven, eeuwig leven, te geven aan een ieder die in Hem gelooft. Kent u Hem?" Daarom ook gaf het team bij alle activitei ten uitdrukking aan zijn geloof. Teeners De vrijdagavonden werden gereserveerd voor de jeugd. Open avonden werden af gewisseld met andere avondvullende programma's, zoals kegelen, een drop ping, een beach-party en klootschieten. Op de open avonden konden de teeners tafelvoetballen, darten en ook tafeltennis sen. "Er was op al deze avonden een vaste groep te vinden, die het werk dat wij doen weet te waarderen", aldus Egbert-Jan Blonk, eveneens teamleider binnen het Stalteam. Hij wijst als voorbeeld op de beach-party, die dit seizoen plaatsvond bij de Zeven- huizerplas. Dit was een groot succes: En thousiaste jongeren, leuke sfeer, onder linge band, maar natuurlijk veel te vroeg terug naar de camping. Belangstelling "Positief", omschrijft Egbert-Jan de zater dagen. Vooral de avondprogramma's konden rekenen op een grote belangstel ling. Het aantal van vijftig personen werd niet zelden gehaald. Een van de grote publiekstrekkers was de barbecue. "Een tientje per persoon is niet veel hè", merkt een vrouw op. Ze is aan een van de grote, geïmproviseerde tafels gaan zit ten.... Ze is een van de vierenvijftig perso nen die aan het etentje deelneemt. Even verderop staan twee barbecues al vast warm te draaien, geflankeerd door een emmer met water. Het weer houdt zich bijzonder goed. Ge- Boskoop -Het buurtfeest aan de Waterlelie verliep zaterdagmiddag en avond naar wens. Het weer werkte mee om er een geslaagde happening van te maken. De kinderen werden 's middags vermaakt met een "Reis door Europa De gekste opdrachten moesten er gedaan worden, in de diverse landen die onderweg bezocht werden. Vragen beantwoorden, knutselen, een koe melken enz. enz. met enthousiasme nam de jeugd deel aan de leuke happening door buurtbe woners opgezet. De barbecue was een groot succes en de muziek zorgde voor het speciale 'waterlelie '-sfeertje waarin Jim een aandeel had als geluidstechneut. I vjrt°lNaar aanleiding van het rap- I voqh an stedet>ouwkundig bureau Zand- I ]rWorden' in samenspraak met een I deerd oep' de mogelijkheden bestu- It*"» de z§n. 'galerijkavel' nabij de I ïuPnH„rzi)devan gebouw "De Tunnel", na I»iti5 omsverwerving van de bebou- I'onstr.6 [econstriJeren. Na de snelle re- I ligt k: c le van het Boskoopse centrum, lueente r1°? een uitdaging voor de ge lde afrit 00p' 0o't deze lokatie, voor I «eo - Vaa de doorgaande provinciale I 'nerziiH I"3'6 oplossing te vinden. l'OanrW V'!or de verkeersproblematiek I Er be<;t 1 9ua bebouwing. 10verheidan 'cansen dat de provinciale Diakerj: _ITïe gaa' denken in de plannen- J':odat de gemeente Boskoop hiei gelijkerwijs, subsidie ontvangt. I "oor Winterkinderkledingbeurs. Evenals vori ge jaren wordt er ook dit jaar weer een winterkinderkledingbeurs georgani seerd, en wel op 14 en 15 september a.s. U kunt kinderkleding inleveren, in de maten 92 t/m 176 op 14 september van 19.00- 21.00 uur en op 15 september van 9.00- 11.00 uur. De kleding moet uiteraard schoon en in goede staat zijn en zal in overleg met u worden geprijsd. Op dins dag 15 september wordt van 13.30 tot 16.30 uur de kleding te koop aangeboden. De niet-verkochte kleding kunt u ophalen op woensdag 16 september tussen 10.00- 11.00 uur. Dan zal tevens de uitbetaling plaatsvinden. De niet opgehaalde kleding gaat naar een goed doel. Ter informatie: de niet opgehaalde kleding van de Zomer- kledingbeurs is via de stichting Vervolgd Christendom op een goede bestemming terecht gekomen. Niet opgehaald geld en niet opgehaalde kleding vervallen aan de beurs. Inl. 01828-17889 of 13206, of tijdens de beurs 11324. Wilt u uw oude puzzels kwijt? De stichting wijkwerk "De Zuidpias" organiseert regel matig spelletjesmiddagen voor de jeugd. Voor deze middagen stellen wij prijs op uw oude puzzels (tot 1.000 stukjes) die misschien toch bij u op zolder staan te wachten tot ze worden weggegooid. De puzzels moeten uitaard wel compleet zijn. Hatha-Yoga. Op dinsdagmorgen 22 sep tember, van 9.00 tot 10.00 beginnen in Het Zuidhonk de Yoga-lessen weer. Slankclub. Het is de bedoeling om in okto ber te gaan starten met een slankclub op de woensdagavond en donderdagmor gen. Inl. tel. 01828-11324 lukkig maar, want wat is nu gezelliger dan buiten te eten. De frisdrank en de kruiden boter slinkt ziender ogen. En aan het eind van de avond is het vlees zo goed als op. Elke bewoners blijven nog wat napraten met de teamleden, de rest gaat vol(daan) terug naar de stacaravan. Uitnodigingen Het contact met de recreanten was voor het team heel belangrijk. "Mensen staan voor ons open en dat komt mede door de relatie die we opbouwen", aldus Egbert- Jan. Toch is de reactie van de mensen op het park vaak tweeledig: "De mensen warenn best enthousiast, vooral waar het gaat om het kinderwerk. Ze droegen vooral de teenerclub op vrijdagavond, de kinder club en de andere activiteiten voor de jeugd op zaterdagmiddag een warm hart toe. Aan de andere kant ligt het wat moeilijker als we hen persoonlijk over ons geloof spreken. Maar ook door middel van fol ders willen we de mensen erbij bepalen". Daarom gingen de teamleden elke zater dagochtend in groepjes van twee op pad. Ze deelden dan folders uit, nodigden men sen uit voor de komende activiteiten en/ of kwamen de uitgedeelde maïsplanten meten. Aan het einde van het seizoen krijgt de bezitter van de langste plant een prijs. Ook deelden zij uitnodigingen voor de kampdienst uit. Deze dienst werd elke week voor de parkbewoners gehouden. Egbert-Jan: "De kampdiensten werden gelukkig goed bezocht, ook in het hoog seizoen". Deze diensten gingen nog iets langer door dan de activiteiten. Op 23 augustus was de laatste dienst. Althans, van dit cam pingseizoen, want volgend jaar is het team er zeker weer. Waddinxveen - Wijk-en Speeltuinvereni ging "De Paddestoel" heeft weer een leuk winterprogramma opgesteld. Naast de bekende evenementen en wekelijkse cur sussen variërend van volwasseninstuif op maandagmiddag, handwerkclub op dinsdag; woensdagmiddag jeugdinstuif en 's avonds stijldansen; donderdag gym voor ouderen en Engelse les, zijn er enke le nieuwe mogelijkheden. Op dinsdag 1 september gaat het nieuwe seizoen van start en begint het program ma. Nieuw is dit seizoen de 'dart-sjoelavond' voor volwassenen op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en Galanettics op de dinsdagmiddag vanaf 13.45 uur. Zoals gebruikelijk blijft het maandpro- gramma op de vrijdagavond gehand haafd. le vrijdag v.d. maand: Bingo; 2e kaarten; 3e jeugddisco; 4e stijldansen. Op elke 2e zaterdag van de maand is er een ruilbeurs van 14.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen 01828 -11952. Dansen voor ouderen Waddinxveen - De Stichting Welzijn voor Ouderen start aan de Sniepweg 13 e, bij het zwembad, een ouderenactiviteit, na melijk "dansen voor ouderen", een gezel lige danscursus voor 50 plussers. Inl. J. Kunz tel. 01828-12689. Boottocht DOBO Drie Ouderen Bonden Overleg: De boottocht met het luxe rondvaart- schip m.s. "Avifauna III" die de drie Wad- dinxveense afdelingen van de Oude renbonden gezamenlijk organiseren op donderdag 17 september, is bijna volge boekt. Ook ouderen- 50 plussers- die geen lid zijn van één van de ouderenbonden kunnen deelnemen aan de boottocht naar het Braassemermeer en Kagerplassen. Inlichtingen tel. 01828-10691 of 12689. Boskoop - In de openbare bibliotheek ex poseert de Boskoopse Fieke Verkerk met haar schilderwerken. Zowel bij gemengde technieken als bij materie-schilderen werkt Fieke met veel kleurlagen over el kaar, waardoor mooie effecten ontstaan. De meeste van de tentoongestelde wer ken laten dit zien. De expositie is tot en met 25 september te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Waddinxveen - Het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Waddinxveen heeft enkele besluiten ge nomen naar aanleiding van politiek be raad over het Centrumbeleid. 1Het College blijft van mening dat, mede gelet op het Beleidsprogramma 1990-1994 doorgegaan moet worden met het ontwik kelen van plannen voor een hoofdwinkel centrum. De zogenaamde 'O-variant' wordt derhalve afgewezen! 2. Het huidige plan kerkweg-Oost (noord zijde) zoals dat op 23 juni 1992 tijdens de inspraakavond is gepresenteerd kan, ge let op het politieke en maatschappelijke draagvlak, niet zonder wijziging ter defini tieve vaststelling aan de raad worden aan geboden. Onderzocht zal worden op welke wijze aan de tegen het plan Kerkweg-Oost geui te essentiële bezwaren - met name op het gebied van verkeer -adequaat kan worden tegemoet gekomen door het presenteren van een betere verkeersoplossing. Ver- keerssuggesties zoals gedaan door de heer Ooms daarbij betrekken (nieuwe weg door/nabij Burg. Warnaarplantsoen en tweerichtingsweg tussen de hefbrug en de Juliana van Stolberglaan) alsmede de gedachte om (eenrichtings)verkeer op de Kanaalstraat te handhaven. 3. De PvdA-fractie zal, gelet op hun ver zoek, in de gelegenheid worden gesteld hun bijgestelde plan voor Passage-West te presenteren en toe te lichten aan het college van B. en W. tezamen met de ove rige fractievoorzitters. 4. Het plan van VEWA Consulting B.V. voor de Be Fair-locatie zal integraal wor den beoordeeld, mits dit plan schetsma tig wordt gevisualiseerd. 5. De bovenbedoelde werkzaamheden zullen binnen de gemeentelijke organisa tie worden verricht, waarnodig met in schakeling van externe deskundigen. Eindrapportage aan het college over ca. 3 maanden. 6. Er wordt geen enquête gehouden onder de bevolking zoals tijdens de inspraaka vond van 23 juni jl. is gevraagd. Wel zal een brede maatschappelijke oriëntatie plaatsvinden. 7. De raad zal schriftelijk over dit besluit worden geïnformeerd. 8. De heer Ooms, VEWA Consulting B.V. en de PvdA-fractie naar aanleiding van hun brieven over het voorgaande infor meren. Boskoop - Het behoud van het sierteeltge- bied is niet alleen de boomkwekers op het hart geschreven, ook het gemeentebe stuur zet zich ten volle in om, met het oog op de verstedelijkingsplannen van ge meenten als Amsterdam, Utrecht en Rot terdam, dit Hart van Holland ook echt een 'groen' hart te laten blijven. Het is dan ook niet verwonderlijk dat alles in het werk is gesteld om enkele gedepu teerden die met milieu, ruimtelijke orde ning (V1NEX) en verkeer (infrastructuur), te maken hebben uit te nodigen voor een bezoek aan Boskoop. Op donderdag 3 september brengen de gedeputeerden mevrouw drs. H.L. Blok, mevrouw L.E. Stolker-Nanninga en de heer Th.F.J. Jansen een bezoek aan Bos koop. Centraal tijdens dit bezoek staan 'sier teeltaangelegenheden', zoals de goedkeu ring van het bestemmingsplan 'Sierteelt- gebied' en toekomstige ontwikkelingen betreffende de sierteelt. Er wordt een korte rondrit door de ge meente gemaakt met een bezoek aan boomkwekerij G.C. van Stolwijk aan het Reijerskoop. Het bezoek vindt plaats tussen 15.30 en 17.30 uur. Op 9 september komt staatssecretaris J.D. Gabor van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, naar Boskoop met het oog op verbetering van de infrastructuur. Hier over volgen nog nadere mededelingen. Het is de bedoeling dat de heer Gabor eerst een onderhoud heeft met burge meester en wethouders van Boskoop.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 21