Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Geluidsoverlast FAMILIEBERICHTEN Rampenvoorlichtingscampagne Mijmeren bij klokgelui Milieutip Kerkdiensten Jeugddienst Herv. kerk ANBO nieuws Cornelis Molenaar Informatie-avond groentetelers Ontwerp-beschikking Hinderwet Hart van Holland/2 september 1992 pagina 5 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken Missen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres:. Plaats: ^leveren bij, of opsturen naar: VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma ostbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, inleveren bij: loc mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle (/ara - Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Ca p°sterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp u Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop neemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen otoboetiek - Dorpsstraat 47 Moordrecht burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle; belet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen I milieuhygiëne; naken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer W.K. Boode voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf en een winkel voor de verkoop van fietsen en bromfietsen, gelegen aan het adres Dorpsstraat 103 te Zevenhuizen, Inositief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of ninder voor de omgeving te ondervangen. ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andér terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage van donderdag ('september 1992 t/m vrijdag 18 september 1992, elke werkdag van 08.30 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is hogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde Termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden I rgesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van IS8.30 tot 12.00 uur. |De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar laanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe bedelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum [gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de [ontwerp-beschikking. [Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke [gegevens niet bekend te maken. Óen bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Zevenhuizen, 25 augustus 1992. De secretaris, A. Visser De burgemeester, A.W. Lips INGEZONDEN Geluidsoverlast Deze zomer genieten inwoners van [Zevenhuizen gemiddeld zo één keer [permaand op zondag(morgen) van Igeluiden, veroorzaakt door luidspre kers. [Is het niet van een luidspreker op het sportveldencomplex, muziek vanaf jeTweemanspolder, dan is het vanaf [het industrieterrein. Rond half tien ^gelopen zondag, werd heel Zeven- huizen deelgenoot van aldaar gestar- 'wlubkampioenschappen. Vermoei de inwoners die nog even hun ogen I dicht wilden doen, mochten nu deel- genoot worden van het spektakel dat ™aar plaatsvond. Overigens ook zij diedat niet deden en ter kerke gingen *erden deelgenoot van de allesover heersende herrie. Het grappige van het geval is dat de geluidsoverlast die de laatste maan den over Zevenhuizen werd uitge stort niet beperkt bleef tot een deel van de gemeente: nee, de luidspre kers stonden zo hard afgesteld, dat iedereen het moest horen. Is er aan deze 'geluidsoverlast' mis schien iets te doen? Ondanks het feit dat u verenigingen (organisaties), vergunning kreeg om deze herrie te maken, mag de vraag gesteld worden of het mis schien, als het dan toch persé op zondag moet, vooral veel zachter mag, met minder volume De meeste Zevenhuizenaren zullen u bijzonder dankbaar zijn Enkele gehoorgestoorde inwoners. klein,-0behoudt zich het recht voor, Mti*;£fs v,°P.r plaatsing in Hart van Holland te weigeren. E\\/c?%S! e*n bon Per gezin! V* N/ET D/CHTPLAKKENJ A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) zondag 6 september Zevenhuizen Hervormde kerk 10.00 en 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Batelaan Geref.kerk 9.30 uur drs. E.J. Veldman Rotterdsm 18.30 uur drs. J. van Andel Cap. a.d. Ussel Moerkapelle Hervormde kerk 9.30 en 18.30 uur drs.J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Zevenhuizen - Op zondagavond 6 septem ber is er weer een jeugddienst in de Her vormde kerk van Zevenhuizen. De dienst begint om 19.00 uur. Het thema luidt: "Zelf geloven!". De voorganger is ds. Gaasbeek. De muzikale medewerking wordt ver leend door His Revelation uit Alphen a.d. Rijn en organist Adr. Verhoef. Zevenhuizen - Oudere inwoners van Ze venhuizen kunnen voortaan elke maan dagmiddag in verzorgingstehuis "De Ze venster" terecht voor spelletjes. De mid dag begint elke week om 14.00 uur. Elke tweede woensdagmiddag van de maand wordt er een SOOS-middag in het Hervormd Centrum gehouden. Vanwege de verbouwing die nog niet gereed is wordt de eerste keer SOOS in De Zeven ster gehouden. Op de vierde woensdagmiddag van de maand blijft de SOOS-middag in De Zeven ster. Het leven en werken gedurende de Tweede Wereldoorlog De heer J. Fioole komt op 14 oktober naar het Hervormd Centrum om voor de Oude ren, leden van de SOOS, een lezing te houden over "Het leven en werken van de Nederlander tijdens de Tweede Wereld oorlog". Op 28 oktober staat er een verloting ge pland tijdens de SOOS-middag in De Ze venster. Naar de Floriade Op dinsdag 8 september a.s. gaan de be woners van De Zevenster een dag uit naar de Floriade te Zoetermeer. Vertrek om 8.45 uur, terug om 17.00 uur. De lunch is inbegrepen. Want God heeft ons niet gesteld tot toorn, maar tot verkrijging der zaligheid, door onzen Heere Jezus Christus: Die voor ons gestorven is, opdat wij, hetzij dat wij waken, hetzij dat wij slapen, te zamen met Hem teven zouden. I Thessalonicensen 5 9 en 10 Heden heeft de HEERE tot Zich genomen mijn lieve man, onze geliefde vader en opa echtgenoot van Jacoba Bart weduwnaar van Hendrika van Oostende in de leeftijd van 76 jaar. In leven emerituspredikant der Gereformeerde Gemeente. Moerkapelle J. Molenaar-Bart J. Molenaar T. Molenaar-Faas Oegstgeest L. Molenaar J.E. Molenaar-Borst Moerkapelle A.M.E. van der Knijff-Molenaar A. van der Knijff Oostzaan C. Molenaar M.G. Molenaar-Schouten Hoogland M.E. Onderdelinden-Molenaar G. Onderdelinden Goes M. Molenaar J. Molenaar-van de Vrede Nijkerkerveen G. Ham-de Boe A. Ham Slootdorp J.J. de Boe H. de Boe-Pap Moerkapelle J.C. van der Spek-de Boe A. van der Spek Den Helder E. van Belzen-de Boe C. van Belzen WieringerwerfN.J. Troost-de Boe K. Troost Moerkapelle G.C.F. van der Spek-de Boe M.C. van der Spek J.J. de Boe en kleinkinderen 31 augustus 1992 Akkerweg 77, 2751 CJ Moerkapelle Gelegenheid tot condoleren donderdag 3 september van 19.00 tot 21.00 uur in de grote zaal van het bejaardencentrum "Beth-San", Kerkplein I te Moerkapelle en na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrijdag 4 september om 14.00 uur in het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente, Kerkstraat 8a te Moerkapelle. waarna de begrafenis omstreeks 15.00 uur zal plaatsvinden op de gemeentelijke begraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle. Zevenhuizen - De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle laat in de week van 14 t/m 17 september a.s. huis-aan-huis een voorlichtingspakket in het kader van de rampenbe strijding bezorgen. Het voorlichtingspakket geeft uitleg over hoe men handelen moet als de sirene gaat. Alhoewel rampenbestrijding geen onderwerp is waarbij dagelijks wordt stilgestaan, is het goed om te weten wat in het geval van een ramp gedaan moet worden. Bij rampen kan gedacht worden aan een natuurramp, vliegtuigongeluk, lekkende tankwagen, explosie, gifwolk of ander driegend onheil waarbij veel mensenlevens op het spel staan. Gelukkig komen in nederland zelden ram pen voor. Toch is er altijd een kans - hoe klein ook - dat zich wel een ramp voordoet. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft daarvoor een plan. Zo'n plan voorziet in de inzet van onder meer de politie, ambulance, brandweer en het Rode Kruis. Het is dus goed dat de inwoners van Ze venhuizen-Moerkapelle weten hoe men moet handelen als de sirene gaat. Als deze gaat is er beslist meer aan de hand dan alleen een beetje stank of prik kelende lucht. Het is voor de inwoners van groot belang dat het voorlichtingsmateriaal goed wordt gelezen, de sticker op een opvallen de plaats wordt geplakt en de bewaar- kaart op een vaste plaats wordt opgehan gen. Radio West In het kader van de rampenbestrijding wordt Radio West de vaste rampenzen der. In geval van nood dient op deze zender te worden afgestemd. Op vrijdag 18 september a.s. zal Radio West zich als rampenzender presenteren. Bij calamiteiten dient men dus af te stem men op Radio West FM 88,4 of via de kabel op FM 93.6! Gemeentedag Op 19 september a.s. vindt de "Gemeente dag" plaats. De gemeente Zevenhuizen-moerkapelle doet dit jaar voor het eerst aan deze dag mee. In en rondom het gemeentehuis worden diverse activiteiten in het kader van het thema 'veiligheid' georganiseerd. De rampenbestrijding zal één van de on derwerpen zijn. Zowel 's morgens als na de lunchpauze, kan men gemeenteraadsleden aanspre ken die zich in de raadzaal bevinden. Deze is ter gelegenheid van de Gemeentedag omgetoverd tot 'koffiecafé', met gratis koffie en voor tussen de middag, met broodjes erbij. De brandweer, politie, EHBO, vrijwilligers van het Rode Kruis, verlenen medewer king aan deze Gemeentedag in het kader van 'veiligheid'. Tijdens de demonstratie 's middags op het Raadhuisplein zullen de diverse hulpverleners in actie komen. De Moerkapelse Jeugdbrandweer geeft een demonstratie achter het gemeente huis. (wordt vervolgd) Op zondagmorgen zit ik buiten, uit de wind, in de zonnewarmte mijn studieboek 'Spaans' door te bladeren, door het ziek worden van mijn man, mede door de vele zorgen die daarmee gepaard gingen, had ik die studie maar vaarwel gezegd. Hulp ging voor, m'n hoofd stond er niet meer naar, het was liefhebberij, dus niet noodzakelijk en tenslotte... wat zijn elf lessen? Verder was ik nog niet gekomen. Wel had ik serieus gestudeerd. Ik hield uit de grammatica, wat ik las pluisde ik uit en de 'rijtjes' lagen opgeslagen in mijn bo venkamer. Nu ik de zaak weer oppak, bemerk ik hoe veel daarvan is blijven hangen en dat moedigt me aan om de draad weer op te pakken voor die studie. Terwijl ik rustig zit te lezen, is vanuit de verte het luiden van de kerkklokken te horen. De wind is aan en vaag vang ik vleugen op van het gebeier. Hierdoor zweven als vanzelf mijn gedach ten naar het bergdorp in Spanje, waar ik één nacht heb geslapen bij goede vrien den van mijn zoon. Een dorpje in en tegen de heuvels. Ruim honderd gezinnen, een kerkje, kerkhof, school, café en enkele winkeltjes. Vanuit een raam daar keek ik op en over het geheel, met als middelpunt de toren van het kleine kerkje, schilderachtig vre dig bijeen. Ver, heel ver verwijderd van alles wat het leven rumoerig en jachtig maakt. ...Zaterdagavond.... Voor mij stond weldra te gebeuren wat ik in verhaaltjes altijd zo mooi had gevon den: gewekt 'worden door klokgelui in de vallei. Mijn dochter maakte me de andere mor gen wakker: "Wat denk je... sta je nog op vandaag? Het is half tien". "Half tien?", riep ik ongelovig, "jammer.." ging ik teleurgesteld verder en overeind- komend vertelde ik op welke wijze ik stil letjes gehoopt had, gewekt te worden. Aan het ontbijt (of brunch, want iedereen had lang geslapen) werd in het Spaans vertaald over mijn teleurstelling, waar smakelijk om werd gelachen. Ik had nog langer moeten slapjen, want het klokje zou pas klingelen om twee uur in de mid dag. Op dat tijdstip waren we de bergen in, bewonderend genietend van de waterval len en kabbelende beekjes, een fascine rend geheel vormend met bloeiende strui ken, bomen en gebergten in de omgeving van Cuenca, die om die reden toeristich zal gaan worden, gezien de aanleg van bredere wegen in die omgeving. Het klokgelui uit Nieuwerkerk is ver vaagd. Ik sluit mijn Spaanse leerboek om visite welkom te heten, zet een verse pot koffie en samen bekijken we de kiekjes welke ik gemaakt heb tijdens m'n vakantie. Corrie van Nierop. In Nederland produceren we met z'n allen zo'n 6000 miljoen kilo huishoudelijk afval per jaar. Hiervan is 138 miljoen kilo textiel afval. Nog gave (en schone) kleding kunt u kwijt bij inzamelingsacties van bijvoor beeld het Leger des Heils. U kunt het ook naar een tweedehandswinkel brengen. Een kapot hemd is een prima poetsdoek. En lorren horen in de textiel-afvalbak. Inlichtingen: Milieuvereniging Zevenhui zen, Postbus 101, Zevenhuizen. Zevenhuizen - Op donderdag 3 september wordt er een 'informatie-presentatiea vond' gehouden voor groentetelers in de bedrijfsruimte van de heer M. van Vuuren aan het Zaaipad op Zevenhuizens grond gebied (tuinbouwcomplex Van Bergen). Het thema van de avond is met plezier werken in de tuinbouw' Aanvang 20.00 uur. Sprekers op deze avond zijn o.a. drs. G. Wouterse hoofd van de PZ leerschool Tuinbouw te Waddinx veen; de heef ing. A.T.M. Hendrix, ar beidskundige bij het Proefstation Naald wijk en de heer A v.d. Berg, produktspe- cialist oogstverwerking bij Brinkman B.V.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 5